Mogguhquote:
quote:
Ik heb geen vaste standplaats, maar zit meestal op Vliegbasis Eindhoven of in Bussum.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 02:56 schreef lubje25 het volgende:
Ah u is in functie, rustig avondje dus? Waar ben je gestationeerd? Of is dat een domme vraag?
Nee, da's Landmacht. Daar heb ik niks te zoeken.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:02 schreef lubje25 het volgende:
Nooit in Stroe/ Garderen?
o ja coniverenquote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:03 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Nee, da's Landmacht. Daar heb ik niks te zoeken.
Yep, ik hoor bij de blokkentrekkers.quote:
Tot 0730. Bijna klaar dus.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:08 schreef lubje25 het volgende:
Niet over na gedachtTot hoe laat heb je dienst dan?
Heeft Garderen een restaurant?quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:13 schreef lubje25 het volgende:
Ik heb ipv in de kroeg een avondje in Garderen gewerkt. In het restaurant waar ik normaal werk. Collegaatje heeft haar been gebroken en de "baas" is op wintersport.
Ik ben er wel eens overheen gevlogen, zag er verlaten uit.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:18 schreef lubje25 het volgende:
Hoe moet jij dat dan weten als oude blokkentrekker
quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:19 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Ik ben er wel eens overheen gevlogen, zag er verlaten uit.
Maar voor de duidelijkheid, een snackbar is geen restaurant.quote:
Ik had je ook geen blokkentrekker moeten noemenquote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:22 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Maar voor de duidelijkheid, een snackbar is geen restaurant.
Maar niet zo verlaten als het gehucht ernaast waar ik wel eens kom, Nieuw Milligen.quote:
Daarin onderscheiden wij ons van de Landmacht collega's. Die vinden een broodje kroket al luxe eten.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:25 schreef lubje25 het volgende:
[..]
Ik had je ook geen blokkentrekker moeten noemen
zit daar niet nog een n in?quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:27 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Maar niet zo verlaten als het gehucht ernaast waar ik wel eens kom, Nieuw Milligen.
Kom maar eens eten dineren dan bij het restaurant waar ik werkquote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:27 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Daarin onderscheiden wij ons van de Landmacht collega's. Die vinden een broodje kroket al luxe eten.
Nope, geen extra n. Dat is dat gehucht niet waard.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:28 schreef lubje25 het volgende:
[..]
zit daar niet nog een n in?
Ben er nooit geweest, net zo als Speuld en andere dorpen daar. Wel een mooie omgeving
Hebben jullie dan wel iets lekkers op het menu staan?quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:29 schreef lubje25 het volgende:
[..]
Kom maar eens eten dineren dan bij het restaurant waar ik werk
zeker, bereklauw pinda en zo, raspatatquote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:30 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Hebben jullie dan wel iets lekkers op het menu staan?
quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:32 schreef lubje25 het volgende:
[..]
zeker, bereklauw pinda en zo, raspatat
Bonus: Er zit bij ons in het weekend ook zo'n oude coniveer aan de bar. Kunnen ze mooie verhalen verzinnenquote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:33 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Ik zal mijn landmacht collega's mailen dat ik een sterren restaurant voor ze heb gevonden.
Als er, in het seizoen, maar wild op het menu staat ben ik al tevreden.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:36 schreef lubje25 het volgende:
[..]
Bonus: Er zit bij ons in het weekend ook zo'n oude coniveer aan de bar. Kunnen ze mooie verhalen verzinnen![]()
nu echt:
Nederlands/ Franse keuken, informele sfeer, huiselijk
Jazeker, scheelt per seizoen,quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:30 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Hebben jullie dan wel iets lekkers op het menu staan?
Kijk, zo hoort het.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:43 schreef lubje25 het volgende:
akkoordDeze herfst hebben we nog een zwijn geslacht
gaaf hoor, zo'n beest met van die slagtanden, haren, stinken etcquote:
En o zo lekker als ie eenmaal op het bord ligt.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:49 schreef lubje25 het volgende:
[..]
gaaf hoor, zo'n beest met van die slagtanden, haren, stinken etc
Snackrestaurant dan.quote:
op zeker!!quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:50 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
En o zo lekker als ie eenmaal op het bord ligt.
Ik vind het echt leuk om te horen dat er nog restaurants zijn waar de chef nog zelf slacht.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:53 schreef lubje25 het volgende:
[..]
op zeker!!
we hadden ook gasten in de B&B toen de chef dat beest ging slachten. Een stelletje, die kwamen na het ontbijt nog ff kijken hoe dat allemaal ging. Die vonden het ook te gek!!
ssst, niet door vertellenquote:Op zaterdag 6 maart 2010 03:56 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Ik vind het echt leuk om te horen dat er nog restaurants zijn waar de chef nog zelf slacht.![]()
Dat geeft in mijn ogen erg veel meerwaarde aan een restaurant.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Donder op man, ik pak gewoon mijn klomp
die snackbar opmerking heb ik ook niet gehoord danquote:Op zaterdag 6 maart 2010 04:02 schreef Cobra4 het volgende:Verser kan gewoon niet. Ik krijg al trek als ik er aan denk.
Als jullie ook nog een uitgebreide whisky kaart hebben dan is het helemaal goed.quote:Op zaterdag 6 maart 2010 04:05 schreef lubje25 het volgende:
[..]
die snackbar opmerking heb ik ook niet gehoord dan
quote:Op zaterdag 6 maart 2010 04:06 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Als jullie ook nog een uitgebreide whisky kaart hebben dan is het helemaal goed.
+1quote:
quote:Op zaterdag 6 maart 2010 04:12 schreef lubje25 het volgende:
paar onbekende whisk(e)ys, goede islands, islays, highlands, lowlands, blends etc
Thomas, de eigenaar is een whisk(e)y liefhebberquote:Op zaterdag 6 maart 2010 04:12 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
+1
Klinkt dan als een restaurant naar mijn hart.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |