In de Kieswet staat:quote:Op woensdag 3 maart 2010 16:55 schreef Schadenfreude het volgende:
Viel me ook al op dat het zo 'open' was. Vorige keer stonden de hokjes andersom zodat je er vanaf de achterkant in ging. Gaf toch een stuk meer privacy.
quote:De toegang tot de stemhokjes moet zichtbaar zijn voor het publiek.
Je had een opmerking kunnen maken tegen de leden van het stembureau, dat er inkijk in de stemhokjes was. Hadden ze moeten noteren in het proces-verbaal.quote:Op woensdag 3 maart 2010 17:26 schreef Laureline het volgende:
Bij mij waren de hokjes ook zo geplaatst dat het hele stemcomité (of hoe heet dat, de mensen die het stemmen regelen achter de tafels) kon zien wat iedereen roodmaakte. Dat zouden de VN-waarnemers niet toestaan!![]()
quote:Op woensdag 3 maart 2010 15:33 schreef Barcaconia het volgende:
[..]
Ik ben aan de rechterkant buiten het hokje gaan staan. Extreem rechts ftw!
Zo was het hier. De blauw/paarse lijnen stellen de kijkrichting van die controleurs voor..quote:Op woensdag 3 maart 2010 18:16 schreef freako het volgende:
Dit is de geadviseerde opstelling uit de stembureau-instructie van het ministerie van BZK (de meest rechtse is OK)
[ afbeelding ]
Buiten de locatie van de stembus, die eigenlijk wat dichter bij de leden van het stembureau zou moeten staan, lijkt me dit prima. Wel knus, zo.quote:Op woensdag 3 maart 2010 20:19 schreef Glijdt_licht het volgende:
[..]
Zo was het hier. De blauw/paarse lijnen stellen de kijkrichting van die controleurs voor..
[ afbeelding ]
Opzich prima idd, maar ik vind wel dat er weer gordijntjes voor die hokjes mogen komenquote:Op woensdag 3 maart 2010 20:21 schreef freako het volgende:
[..]
Buiten de locatie van de stembus, die eigenlijk wat dichter bij de leden van het stembureau zou moeten staan, lijkt me dit prima. Wel knus, zo.
Bij ons hing een briefje in het stemhokje waar ook op stond dat je voor een blanco stem het formulier leeg in de bus moest gooien.quote:Op woensdag 3 maart 2010 22:21 schreef JiMmEkE het volgende:
Ik moest me legitimeren tegenover een 15 jarige jongen die stage liep.
Daarna wilde ik blanco stemmen, of geen van alle, of NONE.. maar niks stond er.
Ik vroeg hoe ik nu moest stemmen zodat ik op "geen enkele" wilde stemmen.
Ze zei , dat ik het formulier oningevuld in de bak moest gooien. Die stem zou dan als "blanco" worden genoteerd.?!? En ik idioot doe het ook nog
En idd geen gordijnen geen vorm van privacy. Stel je voor ik leg een bom of wat ? Waarom idd geen gordijntjes?
Ben wel blij dat het electronisch stemmen NIET door is gegaan.
Ja, dan heb je dat goed gedaan. Wel moet je voor de vorm nog even het stemhokje in, in verband met het stemgeheim.quote:Op woensdag 3 maart 2010 22:21 schreef JiMmEkE het volgende:
Ze zei , dat ik het formulier oningevuld in de bak moest gooien. Die stem zou dan als "blanco" worden genoteerd.?!? En ik idioot doe het ook nog
Dat heb ik inderdaad ook werkelijk gedaanquote:Op woensdag 3 maart 2010 18:03 schreef freako het volgende:
[..]
Je had een opmerking kunnen maken tegen het stembureau, dat er inkijk in de stemhokjes was. Hadden ze moeten noteren in het proces-verbaal.
In VS en GB is het gebruikelijk dat je voor een hele waslijst aan functies stemt dus zo gek is die vraag niet.quote:Op woensdag 3 maart 2010 16:55 schreef WHATSHESAID het volgende:
Bij mij in het stemlokaal vroeg een Engels sprekende jongedame hoeveel hokjes ze aan mocht kruisen.
Als ze geen flauw idee heeft van de stemprocedure in Nederland, kun je je afvragen of ze een weloverwogen keus kan maken. Maar ach, who cares.quote:Op donderdag 4 maart 2010 02:44 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
In VS en GB is het gebruikelijk dat je voor een hele waslijst aan functies stemt dus zo gek is die vraag niet.
Dat is bij zoveel kiezers het geval. Ik heb ook niet echt een weloverwogen keus gemaakt.quote:Op donderdag 4 maart 2010 02:50 schreef Theoria_Colorum het volgende:
Als ze geen flauw idee heeft van de stemprocedure in Nederland, kun je je afvragen of ze een weloverwogen keus kan maken. Maar ach, who cares.
Natuurlijk is dat ook zo, maar ik vraag me dan gewoon af wat zo'n vrouw bezielt om te gaan stemmen. Het is eigenlijk best wel tof wanneer je oprecht denkt meerdere partijen aan te mogen kruisen.quote:Op donderdag 4 maart 2010 02:55 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat is bij zoveel kiezers het geval. Ik heb ook niet echt een weloverwogen keus gemaakt.
Waar zou Bos op gestemd hebben denk je?quote:Op donderdag 4 maart 2010 02:58 schreef Zana het volgende:
Bij ons hadden de tafeltjes van de stemhokjes verschillende hoogtes...laag, gemiddeld en hoog zeg maar en natuurlijk ook geen gordijnen
de fotografen stonden ook heel dicht achter Bos, op televisie leek het zelfs nog dichter bij dan op de foto hierboven
NVUquote:Op donderdag 4 maart 2010 03:01 schreef Theoria_Colorum het volgende:
[..]
Waar zou Bos op gestemd hebben denk je?
Met topboy Constant Kusters?quote:Op donderdag 4 maart 2010 03:48 schreef TheVotary het volgende:
[..]
NVU
Die wauzen deden in mijn gemeente wel mee.![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |