mijn dochter is inderdaad jonger, ze moet nog 6 maanden worden en krijgt vooralsnog geen vast voedsel. Mijn intentie is wel om haar vrij snel mee te laten eten met wat wij eten. We beginnen wel met los groenten en fruit enzo om haar te laten wennen aan de smaken van de groenten afzonderlijk maar met een maand of 10 zou ik het wel prima vinden als ze gewoon met ons mee-eet.quote:Op zondag 7 februari 2010 11:58 schreef Providentia het volgende:
hoe oud zijn jullie kinderen dan? Wel wat jonger denk ik? Mijn zoontje is 1,5 en die eet vanaf dat ie 1 is al gewoon met de pot mee en sinds 2 maanden eet ie gewoon zelf. Neem aan dat het hier om kleinere kindjes gaat?
Avent bakjes mogen in de magnetronquote:Op zondag 7 februari 2010 15:57 schreef Tinuviel het volgende:
Ja dat lijkt me ook een ideale maat 250 ml. Denk dat mijn kind wel meer eet ook dan in zo'n avent bakje gaat en dat zijn 180 ml en bovendien mogen deze dacht ik niet in de magnetron.
Providentia. De onze is nu 1 jaar en eet ook al vaak met ons mee.
quote:Geen appelmoes voor de baby, maar net als papa en mama gewoon ovenschotel Moussaka. De Keuringsdienst gaat zich te buiten aan culinaire babyprutjes. Dat wordt smullen.
Haute baby-cuisine
Het is de eerste stap die je zet naar een volwassen bestaan. Wanneer je de borst zat bent, stap je over op de prutjes. Kant en klare prakjes achter glas. Niks geen appelmoes. De kleintjes hebben wat te kiezen tegenwoordig... Kip teriyaki, ovenschotel Moussaka, of zelfs rund stroganoff met veldgroenten en tijm. Gerechten waar een ware chef U tegen zegt.
Haute cuisine in een potje? In de volgende aflevering van de Keuringsdienst van Waarde, donderdag 18 februari, 20.30u, NED 3.
Maar Stefan Kleintjes erbij uitnodigen had misschien een beetje zn doel voorbij geschoten toch?quote:Op vrijdag 19 februari 2010 07:53 schreef miss_sly het volgende:
Ik vond het ook wat tegenvallen. Eigenlijk was het alleen aan topkoks laten proeven en horen dat het niet lekker is. Ik had juist graag in zo'n uitzending bijvoorbeeld iemand als Stefan Kleintjes gezien, juist ook omdat die arts in eht begin zei dat kinderen van 6 maanden idd natuurlijk nog niet kunnen kauwen, en dus gepureerd eten moeten hebben. Moet hij eens bij Senna komen kijken met haar anderhalve tand
Hier heb je wel gelijk in, ik dacht er alleen aan omdat die kinderarts wel begon met te zeggen dat kindjes van 6 maanden 'natuurlijk niet kunnen kauwen'. Inderdaad had hij het later wel over structuur en smaak, maar in het begin zei hij dus dat het niet goed was dat deze potjes ook voor kindjes van anderhalf jaar werden gebruikt en dat die natuurlijk wel konden kauwen en dit ook moesten kunnen doen.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 10:23 schreef huuphuup het volgende:
[..]
Maar Stefan Kleintjes erbij uitnodigen had misschien een beetje zn doel voorbij geschoten toch?
Het gaat in dat programma erom om misstanden met voedselwaren aan te tonen en dat hebben ze in deze dan ook gedaan. Je kindje heeft behoefte aan 'iets anders' en aan 'variatie' en dus dachten zij erop in te springen met deze 'culinair verantwoorde' potjes. Leuk idee misschien maar als bijvoorbeeld de teriyaki kip er door een chef écht niet uitgehaald wordt dan is er duidelijk iets niet goed gegaan want als er iets uitgesproken naar zoete soya zou moeten smaken dan is het teriyaki.
Door Stefan Kleintjes (bijvoorbeeld) erbij uit te nodigen ga je je op een hele andere discussie begeven namelijk of potjes/gepureerd eten in het algemeen wel goed of nodig is voor zo'n kindje en dat was nu niet echt aan de orde. Denk ook niet dat ze daar genoeg zendtijd voor hadden.
Ik vond dat Jonny Boer eigenlijk al best wel duidelijk was met zn dat eten echt naar dat ene ingrediënt moet smaken en dat je de pureetjes afzonderlijk moet geven enzo en niet een zo'n massa. En die kinderarts zei dat ook dat het belangrijkste eigenlijk is dat kinderen de smaken (en hij zei overigens ook structuren van het stuk groente!) afzonderlijk leren kennen en dat je daarmee moet variëren. Niet met fancy dingen als Stroganoff en Teriyaki enzo.
Ik ben wel benieuwd naar dat ene pureetje trouwens van meneer Boerleek me wel lekker voor hier ipv aardappelpuree bij mijn eigen maaltijd
![]()
Oh en nog wat, in teriyaki zit over het algemeen ook sake dus dat zou ik zelf geloof ik sowieso voorlopig even niet maken voor mn kind. Net als wat die andere kok zei dat er in stroganoff wodka zou moeten zitten.
Die nutricia-mevrouw was dan wel weer dapper dat ze het ging proeven en raden hoewel ik wel het idee had dat ze het zweet op dr bovenlip had tijdens dat interview zeg."shit hoe praat ik me hier nu weer uit"
Ik heb bij Amber heel duidelijk de invloed van potjes gemerkt.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 10:53 schreef De_Taartjesfeee het volgende:
Ik snap niet hoe potjeskinderen ooit met de pot mee moeten eten als het eten wat ze kennen niet naar ons eten smaakt. Ik heb wel eens potjes gebruikt maar dan alleen als we eens een dagje weg waren ofzo. Bruine bonen met appeltjes, die vonden ze allemaal wel lekkerVerder kreeg ik er niks in, potjesgewijs
Die heb ik ook kwam ik achter (gekregen en nu pas uitgepaktquote:
ja ik kreeg de tip van een eigen lepel al van BE en debuuf!quote:Op dinsdag 9 maart 2010 22:18 schreef De_Taartjesfeee het volgende:
Haha huup ik gaf gepureerd eten dus altijd met 3 lepels2 Voor het kind in elke hand, en 1 zodat ik zelf nog wat kon scheppen
ah ok, goed om te wetenquote:Op woensdag 10 maart 2010 08:55 schreef Bass-Miss het volgende:
Hehe, Huup? Zij wil het duidelijk zelf doen.
Trouwens, ook als je ze zelf laat eten zonder bestek kunnen ze het vrij snel hoor. Elodie eet vanaf ze een jaar is ongeveer ineens met een vorkje.
En dan vermorzelt het niet? Hier wordt het zo in het handje gepropt dat het onmogelijk wordt er nog iets van in de mond te krijgen.... en wat doe je dan op t broodje? Wel beleg? Dat wordt dus kliederen (dat moet ik nog leren)quote:Op woensdag 10 maart 2010 09:21 schreef miss_sly het volgende:
Améliewat is het toch een lekker ding, huup!
mikoxx, hier eet Senna haar brood gewoon met de handjes. Ik snij het in kleine dobbelsteentjes en die pakt ze meestal keurig een voor een van haar bordje. Soms drie tegelijk, som sin elke hand 1, maar het gaat prima. Zo eet ze 's ochtens ongeveer driekwart boterham en 's middags een hele.
Als dit goed lukt, en ze belangstelling krijgt voor onze vork, ga ik het haar met een vorkje laten proberen.
Haha nou ik heb Senna op een heel wat minder elegante wijze een boterham zien slachten!quote:Op woensdag 10 maart 2010 09:21 schreef miss_sly het volgende:
Améliewat is het toch een lekker ding, huup!
mikoxx, hier eet Senna haar brood gewoon met de handjes. Ik snij het in kleine dobbelsteentjes en die pakt ze meestal keurig een voor een van haar bordje. Soms drie tegelijk, som sin elke hand 1, maar het gaat prima. Zo eet ze 's ochtens ongeveer driekwart boterham en 's middags een hele.
Als dit goed lukt, en ze belangstelling krijgt voor onze vork, ga ik het haar met een vorkje laten proberen.
haha, ow jaquote:Op woensdag 10 maart 2010 12:01 schreef Sorbootje het volgende:
[..]
Haha nou ik heb Senna op een heel wat minder elegante wijze een boterham zien slachten!![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |