Niet altijd, mijn liefquote:
En de enige reden waarom jij het niet zo erg vind om op 1.5u van je cursus te wonen.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:05 schreef Bootje84 het volgende:
auto is pure luxe..
Gast, jij hebt het over dat je in 20 minuten naar de Universiteit kunt komen MET DE AUTO. Die kan ik niet betalen, dus voor mij is dat al snel drie kwartier / een uur in het openbaar vervoer. Als je iedere dag heen en terug moet, zit je dus al snel 10 uur per week in het openbaar vervoer. Tijd die ik ook had kunnen besteden aan mijn studie.quote:
Om nog even een tweede toevoeging te doen. Uiteindelijk heb ik een klein appartement gekocht wat mij op ongeveer de helft van de kosten brengt dan de meeste woningen in de particuliere woonmarkt. Dit grapje had ik dus wel kunnen vergeten met een BKR registratie. En nee het is geen mega appartement. Sterker nog het is zelfs vrij krap.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 09:53 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Ja, dat is best een optie... Want als je het goed gedaan hebt op je universiteit, dan is je starterssalaris heus geen lachertjeKwestie van je wensen aanpassen aan je mogelijkheden...
Je kan toch prima studeren in het OV?quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:07 schreef Seneca het volgende:
[..]
Gast, jij hebt het over dat je in 20 minuten naar de Universiteit kunt komen MET DE AUTO. Die kan ik niet betalen, dus voor mij is dat al snel drie kwartier / een uur in het openbaar vervoer. Als je iedere dag heen en terug moet, zit je dus al snel 10 uur per week in het openbaar vervoer. Tijd die ik ook had kunnen besteden aan mijn studie.
Dat is dus niet zo, mijn vriendin heeft een gemiddelde IB-schuld staan, en dat was zelfs 7 maanden geleden geen factor bij de hypotheekberekening voor ons nieuwe huis. Niet voor de hoogte van het max. bedrag, en ook niet in de vorm van extra toetsingen/voorwaarden etc.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:05 schreef DS4 het volgende:
[..]
Behalve dan dat men het meeneemt in de berekening voor de hypotheek.
Waarmee de voormalig student wellicht gedwongen is om in de vrije sector te blijven huren, waardoor hij duurder uit is (hypotheekrente mag overigens meegenomen worden bij draagkracht berekening, huur niet, even om een beeld te scheppen van de scheve situatie die je krijgt) en de kans dat hij in problemen komt financieel wordt dan zelfs groter in plaats van kleiner.
Dit even aanvullend op het argument dat niet blijft plakken: je maakt studeren minder interessant en er is helemaal geen probleem op dit moment.
Ik wil werken en kan geen werk vinden. Ik doe af en toe een klein baantje via uitzendbureau. Ik leen nu niet, maar ga volgend jaar wel lenen omdat mijn basisbeurs afloopt. En dan wil ik geen BKR-notering krijgen.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 09:58 schreef Bootje84 het volgende:
[..]
Wie wil werken kán werken. Alleen misschien niet wat je wilt doen. Als je geld nodig hebt moet je doen wat je kan doen.
Iedereen in Nederland is nu gewoon fucking lui geworden.
Studie en bijbaantje gaan niet meer samen
Werken kan alleen als het bij jouw opleiding past (als dat zo is, is dat alleen een pré)
Ik woon zelf ook op 1,5 uur reizen van mijn school. Met de auto is dit te doen in 20 min. Hoor je mij zeuren? Nee. Ik hoef niet op kamers. Spaar liever nu centen zodat ik later een mooi koophuis kan roggelen. Als ik klaar ben met school staat er bij mij een mooi bedrag op de rekening aan de positieve kant en niet 20.000 in de min..
Op zich hoeft dit argument niet te kloppen. Want er is nog helemaal niet bekend op welke wijze geregistreert gaat worden. Het hoeft dus geen effect te hebben op een hypotheekaanvraag... Ik zou me namelijk goed kunnen voorstellen dat er bij de berekening een factor op de IBG schuld losgelaten wordt, waardoor het minder meetelt.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:05 schreef DS4 het volgende:
[..]
Behalve dan dat men het meeneemt in de berekening voor de hypotheek.
Waarmee de voormalig student wellicht gedwongen is om in de vrije sector te blijven huren, waardoor hij duurder uit is (hypotheekrente mag overigens meegenomen worden bij draagkracht berekening, huur niet, even om een beeld te scheppen van de scheve situatie die je krijgt) en de kans dat hij in problemen komt financieel wordt dan zelfs groter in plaats van kleiner.
Dit even aanvullend op het argument dat niet blijft plakken: je maakt studeren minder interessant en er is helemaal geen probleem op dit moment.
Er waren op dat moment 3 Cc aanwezig, maar (en nu nog) geen van alle met gespreide betaling. Gewoon netjes aan het einde van de maand de rekening voldoen, dan is een Cc geen enkel probleem. En een doorlopend krediet kon toen meegenomen worden in de hypotheek, hebben we niet gedaan overigens...quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:04 schreef eleusis het volgende:
[..]
Nee, kwestie van de doorlopende kredieten en creditcards snel opzeggen. Het gaat erom dat je wel degelijk buitengesloten kan worden ook als je prima betaalgedrag hebt op je BKR-"leningen".
Volgens mij streven wij allang geen kenniseconomie meer na, als je kijkt naar alle maatregelen de laatste jaren.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:07 schreef SuperWeber het volgende:
[..]
Het enige wat ik eigenlijk wil zeggen is dat een BKR registratie een student beperkt in zijn/haar mogelijkheden na zijn/haar studie. En dat is zeker in een kenniseconomie die wij nastreven geen ideale situatie...
En dat is een probleem omdat..?quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:09 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Dat is dus niet zo, mijn vriendin heeft een gemiddelde IB-schuld staan, en dat was zelfs 7 maanden geleden geen factor bij de hypotheekberekening voor ons nieuwe huis. Niet voor de hoogte van het max. bedrag, en ook niet in de vorm van extra toetsingen/voorwaarden etc.
Je maakt zeker een grapje? Ik heb een jaar lang iedere dag heen een weer gereisd tussen Goes en Leiden. Probeer jij maar eens te studeren tussen de mp3 spelers op standje luidspreker, brallende studenten, krijsende babies, beppende huismoeders, medelanders die het concept van een telefoon niet begrijpen en dus hardop staan te schreeuwen door de coupe, etc. Er is altijd wel watquote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:09 schreef Bravebart het volgende:
[..]
Je kan toch prima studeren in het OV?
Nee, omdat deze niet is geregistreerd en dus mogen banken er omheen kijken. Ik vraag me overigens ook af waarom het ter sprake is gekomen. Bij mij is er nl. nooit naar gevraagd.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:09 schreef fruityloop het volgende:
Dat is dus niet zo, mijn vriendin heeft een gemiddelde IB-schuld staan, en dat was zelfs 7 maanden geleden geen factor bij de hypotheekberekening voor ons nieuwe huis. Niet voor de hoogte van het max. bedrag, en ook niet in de vorm van extra toetsingen/voorwaarden etc.
Werkgevers zijn inderdaad degenen die op het moment de eisen kunnen stellen. Als je een beetje veel en onregelmatig college's volgt of andere verplichtingen hebt kun je het wel vergeten.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:09 schreef Xaryna het volgende:
En ik ben niet kritisch met mijn bijbanen, ik ben verdorie afgewezen bij de AH op de hoek omdat ik niet genoeg kan werken.
Die krijg je dus alleen als je niet aan je betalingsverplichting voldoet...quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:09 schreef Xaryna het volgende:
[..]
Ik wil werken en kan geen werk vinden. Ik doe af en toe een klein baantje via uitzendbureau. Ik leen nu niet, maar ga volgend jaar wel lenen omdat mijn basisbeurs afloopt. En dan wil ik geen BKR-notering krijgen.
En ik ben niet kritisch met mijn bijbanen, ik ben verdorie afgewezen bij de AH op de hoek omdat ik niet genoeg kan werken.
Ik leef zuinig, doe niks exorbitants en klaag daar niet over. Ik klaag er wél over als ik zuinig leef en zo weinig mogelijk uitgeef (zoveel mogelijk spaar) en dan alsnog een negatieve BKR krijg.Die dingen zijn behoorlijk hardnekkig.
Als ik een baan heb na mijn studie, ben ik niet van plan te lenen. Maar tot die tijd heb ik misschien nog een lening nodig voor eventuele bijscholing, forensen, nieuwe huurkamer/huis, etc. Ik wil die mogelijkheid graag hebben.
Ik heb het ook gedaan en oordopjes in met je eigen muziek en gewoon concentreren op je leerwerk werkte bij mij primaquote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:12 schreef Seneca het volgende:
[..]
Je maakt zeker een grapje? Ik heb een jaar lang iedere dag heen een weer gereisd tussen Goes en Leiden. Probeer jij maar eens te studeren tussen de mp3 spelers op standje luidspreker, brallende studenten, krijsende babies, beppende huismoeders, medelanders die het concept van een telefoon niet begrijpen en dus hardop staan te schreeuwen door de coupe, etc. Er is altijd wel wat
En dan heb ik het nog niet eens gehad over het aantal keren dat er weer eens problemen waren bij de NS, zodat je 's winters ergens in de vrieskou op een half uur lang op een station staat te wachten op een vervangende trein. Probeer je dan nog maar eens te concentreren op je lesmateriaal.
Een werkelijk prachtig relaas, maar het neemt niet weg dat een BKR-registratie wel degelijk impact heeft op je hypotheek, en dus niet "alleen maar een registratie is" waarmee "verder niets gebeurt".quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:11 schreef Sjeen het volgende:
Er waren op dat moment 3 Cc aanwezig, maar (en nu nog) geen van alle met gespreide betaling. Gewoon netjes aan het einde van de maand de rekening voldoen, dan is een Cc geen enkel probleem. En een doorlopend krediet kon toen meegenomen worden in de hypotheek, hebben we niet gedaan overigens...
Wat we wel gedaan hebben, is eerst laten uitrekenen wat voor ons haalbaar was qua hypotheek en op basis daarvan op zoek gegaan naar huizen.
Ik probeer wel te werken in de trein, maar ik val vaak in slaapquote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:12 schreef Seneca het volgende:
[..]
Je maakt zeker een grapje? Ik heb een jaar lang iedere dag heen een weer gereisd tussen Goes en Leiden. Probeer jij maar eens te studeren tussen de mp3 spelers op standje luidspreker, brallende studenten, krijsende babies, beppende huismoeders, medelanders die het concept van een telefoon niet begrijpen en dus hardop staan te schreeuwen door de coupe, etc. Er is altijd wel wat
En dan heb ik het nog niet eens gehad over het aantal keren dat er weer eens problemen waren bij de NS, zodat je 's winters ergens in de vrieskou op een half uur lang op een station staat te wachten op een vervangende trein. Probeer je dan nog maar eens te concentreren op je lesmateriaal.
7 uur thuis, dus dan zijn avonddiensten al begonnen, alleen weekend tijd en ze willen niet iemand die alleen in het weekend werkt en nooit doordeweeksquote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:13 schreef nietzman het volgende:
[..]
Werkgevers zijn inderdaad degenen die op het moment de eisen kunnen stellen. Als je een beetje veel en onregelmatig college's volgt of andere verplichtingen hebt kun je het wel vergeten.
In mijn geval werd er ook met geen woord over gerept. Vragen heeft in principe ook geen zin, want het is niet te controleren (in principe).quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:13 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nee, omdat deze niet is geregistreerd en dus mogen banken er omheen kijken. Ik vraag me overigens ook af waarom het ter sprake is gekomen. Bij mij is er nl. nooit naar gevraagd.
Ik heb in-ear maar ik hoor altijd anderen. Maar ik zet hem ook nooit zo knoert-hard omdat ik dan hoofdpijn krijg en doof word.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:14 schreef Bravebart het volgende:
[..]
Ik heb het ook gedaan en oordopjes in met je eigen muziek en gewoon concentreren op je leerwerk werkte bij mij primaKnap als je met in-ear nog iets van de mensen om je heen hoort...
Minder meetellen is nog steeds meetellen.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:11 schreef Sjeen het volgende:
Op zich hoeft dit argument niet te kloppen. Want er is nog helemaal niet bekend op welke wijze geregistreert gaat worden. Het hoeft dus geen effect te hebben op een hypotheekaanvraag... Ik zou me namelijk goed kunnen voorstellen dat er bij de berekening een factor op de IBG schuld losgelaten wordt, waardoor het minder meetelt.
Misschien ook handig als je het eerste deel van mijn post ook meeneemt in je reactie...quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:14 schreef eleusis het volgende:
[..]
Een werkelijk prachtig relaas, maar het neemt niet weg dat een BKR-registratie wel degelijk impact heeft op je hypotheek, en dus niet "alleen maar een registratie is" waarmee "verder niets gebeurt".
Serieus? Dan heb ik blijkbaar heel in-ear compatible oren.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 10:15 schreef Xaryna het volgende:
[..]
Ik heb in-ear maar ik hoor altijd anderen. Maar ik zet hem ook nooit zo knoert-hard omdat ik dan hoofdpijn krijg en doof word.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |