abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_77040733
quote:
Op dinsdag 19 januari 2010 23:12 schreef Dulk het volgende:

[..]

het kan best dat het één grote kabelboom is van de achterlichten tot de koplampen en de motorruimte, en dan is het veeeeeeel werk
Het is wel veel werk, klopt. Gelukkig gaan er doorgaans niet zoveel draden naar achteren Dat zijn vaak de dunne takjes van de boom.

Motorruimte & Dash is verreweg het rotste werk, imo

Maar als ik TS was zou ik toch even nagaan of bijv. demontage van het dashboard niet twee (of meer) keer onnodig is meegerekend. Dan gaat het schadebedrag de dagwaarde snel voorbij.

Nu is het gelukkig wel zo dat een schadebedrijf graag de reparatie wil uitvoeren dus een total loss is voor hun niet zo aantrekkelijk, denk ik. Maar het feit dat je dan niet je eigen hersteller mag uitkiezen blijft een nadeel.
Calm down, please!
pi_77040970
Iedereen heeft het maar over spullen van de sloop halen, maar dat kan helemaal nu niet.

Pas als de auto total loss blijkt kunnen we gaan rekenen/onderhandelen wat wel en wat niet onderhandelbaar is. Welke onderdelen van de sloop kunnen komen en welke niet.

Vergeet niet dat het (nu helaas) geavanceerde auto's zijn met ingewikkelde bedradingen en constructies. Niet iets voor Joop de Beun. Die zie ik niet zo'n geavanceerde kabelboom volledig doen. Bovendien mag het daar nu niet eens want het valt nu onder SchadeGarant.

Als de auto total loss is is het nog maar de vraag of we de auto kunnen houden, aangezien deze verzekering pas de dagwaarde uitbetaald na overdracht van de auto. Ofwel, we kunnen helemaal niet en de auto houden en 't verschil tussen restwaarde en dagwaarde laten uitbetalen.
  Forum Admin woensdag 20 januari 2010 @ 08:11:16 #53
240730 crew  Opa.Bakkebaard
Heeft een huisje.
pi_77040978
Het vervangen van een kabelboom in een redelijk recente auto is bijna niet te doen door een amateur. Ik zou wel benieuwd zijn hoe erg de huidige kabelboom beschadigd is. Zijn er veel kabels doorgesneden? Missen er dingen? Een aantal doorgesneden kabels zijn met wat solderen en krimpkous wel te repareren.
Als de kabelboom echt niet meer te repareren is en vervangen moet worden zou ik er niet meer aan beginnen.
pi_77041026
Het is de kabelboom die naar het instumentenpaneel gaat.
Dus de benzinemeters, snelheidsmeters, etc.

Ik zal idd eens navragen dat ze niet ook per ongeluk demontage rekenen. Ik heb aangegeven dat ik de opsomming wil zien voordat het naar de expert gaat.
Het is kl*te dat we het naar de dealer gebracht hebben. Aan de andere kant het is zoveel specialistisch materiaal dat ik denk dat een niet dealer dit helemaal niet voor elkaar krijgt.
pi_77041111
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 08:16 schreef jack4ya het volgende:
Het is de kabelboom die naar het instumentenpaneel gaat.
Dus de benzinemeters, snelheidsmeters, etc.

Ik zal idd eens navragen dat ze niet ook per ongeluk demontage rekenen. Ik heb aangegeven dat ik de opsomming wil zien voordat het naar de expert gaat.
Het is kl*te dat we het naar de dealer gebracht hebben. Aan de andere kant het is zoveel specialistisch materiaal dat ik denk dat een niet dealer dit helemaal niet voor elkaar krijgt.
Een niet-dealer bestelt gewoon de onderdelen bij de dealer of importeur

Anders kan geen enkel schade-herstel-bedrijf functioneren, helaas.
Calm down, please!
pi_77041366
Okay.. ik loop even vooruit op de zaken omdat ik beslagen ten ijs wil komen.

Hoe ga ik eerlijk en reeel de dagwaarde van de auto bepalen?
Als ik vergelijk wat de anwb doet en wat ik bij een gemiddelde verkoper betaal (voor een glijkwaardige auto) kom ik zeker op een verschil van 4000,-
Ik heb een andere 'dagwaardebepaal'site bekeken en die gaf 3500,- dat is natuurlijk je reinste kolder.
Tips hoe ik hier onderbouwd achterkom? Het is een keurige, dealer onderhouden auto, waar helemaal niets aan mankeert (muv van inmiddels wat ontbrekende onderdelen) Ik neem aan dat dat mee weegt?

Kan ik de expert mailen met een lijstje van dingen die onlangs gedaan zijn? Nieuwe remschijven en klauwen bijv. Nieuwe radiateur? Is dat zinvol? Om de dagwaarde zo hoog mogelijk te krijgen dus.

*edit* Ik denk dat ik dat beter achter de hand kan houden, als argument.
  woensdag 20 januari 2010 @ 10:33:36 #57
52753 Sjowhan
ex-mod DIG. Watskebeurt?
pi_77043534
Allereerst verschrikkelijk balen van je auto natuurlijk .

De dagwaarde wordt zover ik weet berekend aan de hand van de ouderdom en in ieder geval de kilometerstand. Dat je geld hebt uitgegeven aan onderhoud, zegt niets over de dagwaarde van de auto. Onderhoud hoort namelijk bij de auto, en zal ook niet zorgen dat de dagwaarde hoger is.
pi_77045087
Dat van onderhoud klinkt plausibel.

Maar ik zou zelf toch ook eeen beetje moeten kunnen berekenen wat dagwaarde is?
Als meneer de expert met een raar bedrag komt, dan wil ik weerwoord kunnen geven.
  Forum Admin woensdag 20 januari 2010 @ 11:26:51 #59
240730 crew  Opa.Bakkebaard
Heeft een huisje.
pi_77045240
quote:
Op woensdag 20 januari 2010 11:22 schreef jack4ya het volgende:
Dat van onderhoud klinkt plausibel.

Maar ik zou zelf toch ook eeen beetje moeten kunnen berekenen wat dagwaarde is?
Als meneer de expert met een raar bedrag komt, dan wil ik weerwoord kunnen geven.
Ik zou in ieder geval eens uitzoeken wat voor prijzen gevraagd worden voor jouw type auto met vergelijkbare leeftijd en kilometerstand. De dagwaarde zal ongetwijfeld lager liggen maar je hebt een indicatie.
Wat voor type auto is het trouwens? Wellicht dat er hier users zijn die toegang hebben tot meer informatie?
pi_77045840
Valt te proberen:

- Corolla 1.6 16vvti uit 2002,
ik denk ca 135000km op de niet bestaande teller,
5drs, granietgrijs van kleur.
Sol uitvoering (meest luxe)
Airbags airco, centrale ontgrendeling, etc
bekleding is puntgaaf, nergens vlekken, gaten of scheuren.
Carroserie is puntgaaf, nergens deuken, krassen of beschadigingen.
Metallic lak
Motorisch 100% altijd dealer onderhouden geweest.
Lekt niets, verbruikt niets behalve benzine.
Banden zijn volgens mij 1 jaar/15000km
Stalen velgen ipv lichtmetaal, da's 't enige.

Nog meer info?
pi_77045892
Voor vergelijkbare auto's kom ik op ong 10500 uit.
pi_77062032
sodeju, dat ziet er ernstig uit.

Heel erg veel sterkte, ik ga dit topic volgen
pi_77072638
Volgens de koerslijst en Autoweek zou de dagwaarde 5800 moeten zijn. Wellicht zou je met de garagerekeningen en het feit dat ie schadevrij is nog iets meer kunnen krijgen. Voor dat geld kun je ze ook wel ergens kopen.

Bedenk dat nog wel wat korting krijgt als je geen inruiler hebt.

Kosten maak je helaas altijd met totalloss, maar het hoeft geen duizenden te kosten zoals jij zegt. Vaak hakt de afschrijving er erg in.

goedkoper repareren is denk ik lastig met deze schade, deuken zijn vaak wel goedkoper te maken als je geen perfect resultaat wenst. Hier zijn gewoon dure onderdelen nodig.

Veel succes
.
pi_77073306
5800 das lekker dan. Als ik gelijkwaardig terug koop moet ik 9500 tot 10000 betalen. Dat is dus wel degelijk duizenden bijleggen. Ik kan echt niet voor 5800 en een beetje bijleg een Corolla Sol 5drs terugkopen. I heb al uitgebreid gezocht. De goedkoopste Corolla 1.6 Sol 5drs in donkere kleur met gelijke km en gelijke leeftijd was 9950,- Praten we er misschien 750 af, misschien tot 9000...

Zie je 't probleem?
pi_77073814
Hopelijk krijg je er 7000 voor omdat ie schadevrij (deukvrij van buiten dan) en dealeronderhouden is. Kun je met wat pingelen deze terugkopen:

http://www.autowereld.nl/(...)-118951/details.html

Of deze, geen Sol maar wel airco:

http://www.autotrack.nl/owa_dima/owa/att_occ_detail.detail?p_spr_id=231571794&p_type_lijst=RL&o_id=6238761

Of deze bij een dealer, wat meer kilometers maar het is toch een Toyota:

http://www.autotrack.nl/owa_dima/owa/att_occ_detail.detail?p_spr_id=231571794&p_type_lijst=RL&o_id=4906424

[ Bericht 50% gewijzigd door Fer op 20-01-2010 22:23:22 ]
.
pi_77074161
So... goed gevonden! Is alleen geen Sol (de 1e) ondanks dat dat er wel bijstaat. En geen bovag oid.
Word er een beetje argwanend van

De middelste komt in de buurt...

Van die laatste is de koppeling niet goed.
pi_77084568
8500,- SCHADE
pi_77084973
quote:
Op donderdag 21 januari 2010 08:14 schreef jack4ya het volgende:
8500,- SCHADE
Dat lijkt me wel erg sterk hoor ... Jezus.
Calm down, please!
pi_77085193
De prius had 10.000,- schade en de andere corolla is ook total loss verklaard.
Ik lieg niet hoor.... was het maar zo.
pi_77085201
quote:
Op donderdag 21 januari 2010 08:14 schreef jack4ya het volgende:
8500,- SCHADE
Als je dat terug krijgt is het toch geen ramp.
Heb je OF goedkoop een nieuwe wagen, of je kan het mooi fixen
Hee. Zeg nou zelf, ik ben toch gewoon een hartstikke lekker ding? TOch?
pi_77085231
quote:
Op donderdag 21 januari 2010 08:57 schreef Chinless het volgende:

[..]

Als je dat terug krijgt is het toch geen ramp.
Heb je OF goedkoop een nieuwe wagen, of je kan het mooi fixen
Hoezo? Terug...!?!?
Dat krijg ik toch niet terug.
Dagwaarde krijgen we terug.
pi_77085307
quote:
Op donderdag 21 januari 2010 08:57 schreef jack4ya het volgende:
De prius had 10.000,- schade en de andere corolla is ook total loss verklaard.
Ik lieg niet hoor.... was het maar zo.
Ik weet dat je niet liegt maar 8500 euro schade is een beetje sterk.
Het wordt wel tijd voor een andere verzekering, denk ik.

PS.: Verkoop je foto (op StockXpert, ofzo)
Calm down, please!
pi_77085359
De kabelboom is al 2500 zonder kleinmateriaal. Die is niet te fixen, want dat zijn 25(?) doorgesneden ongelabelde draadjes.
Als we een tweedehands kabelboom zouden vinden dan is er misschien nog een ieniemienie kans
pi_77085373
Hoezo mijn foto op SrockXpert verkopen?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')