In mijn ogen is Dirkie Kuyt juist wél een speler met spelinzicht. Denk dat sommigen zich laten misleiden omdat onze ideale vissersschoonzoon niet atletisch is en niet over een geweldig grote technische bagage beschikt.
Maar ... hij staat vaak op de juiste plek, kan positioneel goed meeverdedigen (hij doet het niet op loopsnelheid), ziet afspeelmogelijkheden en kan goed combineren (denkt dus stappen vooruit).
Ik vind Sneijder niet creatief. Wel breit en punnikt hij te veel. En maar draaien om zijn as, en maar kappen. Weten jullie wat KISS betekent? Wesley lijkt dat in ieder geval niet te weten.
Tijd voor de analyse van andere spelers, anders wordt het nog Sneijder-bashing.
Van der Sar - Stekelenburg - ? = Van der Sar is een van de betere doelverdedigers van de wereld. Hij heeft voor op Stekelenburg zijn rust en ervaring. Ondanks dat Sar in zijn jonge jaren niet meteen erg goed was, heb ik niet het idee dat Maarten ooit zo goed wordt als Edje. Maar een behoorlijke doelman kan hij wel worden. Ik zie in geen enkele andere Nederlandse doelverdediger net zo veel potentie als in Steek. (Dat is overigens best een zorgelijke constatering.)
Stam - Van der Wiel - Melchiot? = Stam is het meest compleet. Van der Wiel is atletischer, Melchiot deed het als back toch niet slecht. Ronnie S. is een degelijke verdediger, kan goed passen, speelt sober maar betrouwbaar.
Boulahrouz - Bruma = Khalid weet wat hij kan en wat hij niet kan. Daar speelt hij ook naar. Je moet hem niet als back gebruiken, want dan laat de tegenstander hem de opbouw doen. Hoewel Boulah wel kan passen, is hij niet iemand die zich met de opbouw moet bemoeien. Bruma? Ik lees positieve verhalen over hem. Als je op zo'n jonge leeftijd als hij vrijwel moeiteloos mee kan in de achterhoede van Chelsea met spelers als Terry, dan doe je het denk ik niet slecht.
Mathijsen - Vlaar = Joris oogt wel eens nerveus, maar doet toch geen gekke dingen. Aanvallend soms gevaarlijk met het hoofd. Vlaar? Kan ik weinig over zeggen. Hij valt niet op, en dat zie ik als positief.
Braafheid - Pieters - Drenthe? = Edson B. is mijn eerste keus. Allround, fysiek sterk. Kan in nood ook centraal spelen. Pieters is defensief solide, Drenthe is een back die in aanvallend opzicht nuttig kan zijn.
Heitinga - Maduro - Schaars = Sjonnie heeft een goede pass, fysiek sterk, goed in de verdediging als defensieve middenvelder / centrale verdediger. Maduro is in Spanje gegroeid. Schaars deed het tot nu toe niet goed in oranje. Maar als reserve denk ik wel nuttig. Kan, als de nood aan de man komt, op meerdere posities spelen. Lijkt me wel een teamspeler. Dat is gedurende een toernooi ook belangrijk. In 1988 waren er ook spelers bij waarvan iedereen wist "die gast komt niet of nauwelijks aan de bak".
Kuyt - Bakkal = Dirk is een harde werker, voor aan aanvaller verdedigend erg goed. Bakkal is dit seizoen bij PSV gegroeid. Met mannen als Afellay, Van Bommel en Engelaar om zich heen een leuke speler voor oranje 2.
De Jong - Van Bommel = De Jong was op het wk de beste speler. Heeft in hetv erleden als rechtsback gespeeld. In geval van nood ... Nigel is dé broodnodige controleur op het middenveld. MvB is een speler die nuttig kan zijn voor je ploeg. Helaas een risico qua teamgeest en overtredingen (gele en rode kaarten).
De Zeeuw - Afellay - Engelaar = Demy was goed in de aanloop naar het wk. Kwam na het wk uiteindelijk goed terug. Afellay speelt dit seizoen meer van achteruit bij PSV. Die vaardigheid lijkt me erg nuttig. Oranje moet namelijk wat verder van de goal van de tegenstander blijven. Engelaar? Sja, hij deed het niet slecht naast De Jong. Weinig mobiel, defensief vrij zwak, gebruikt zijn lijf te weinig.
Van der Vaart - Elia - Babel = Raffie is dé ideale spelmaker. Spelinzicht, passing, kan ook meeverdedigen. Elia is met zijn snelheid handig voor de counter. Dat geldt ook voor Babel. Babel is technisch minder begaafd maar fysiek wel sterk.
Huntelaar - Van Persie - Babel = KJ is een speler die, mits in vorm, bijna altijd wel een goaltje meepikt. Van Persie is minder een scorende man, maar aanvallend een complete speler. Babel is geen echte centrumspits, maar ook geen echte vleugelman. Als invaller doet hij het vaak goed. Snelheid, fysiek sterk. Okay, zijn balvaardigheid is voor verbetering vatbaar ... maar: weinig blessure gevoelig. Wil weliswaar meer spelen, toch geen sfeerverzieker.
Eerder had ik het over 4 - 1 - 4 - 1, maar het is eerder een opstelling die tussen 4 - 1 - 4 - 1 en 4 - 3 - 2 - 1 in zit. Want:
Heitinga - Maduro - Schaars speelt CENTRAAL dicht op de controleurs De Jong - Van Bommel ("rechts") & De Zeeuw - Afellay - Engelaar ("links"). Indien Van Bommel speelt, dan speelt hij voor de viermansverdediging naast Heitinga, Maduro of Schaars. Dit heeft dan gevolgen voor de positie van De Zeeuw of Afellay.
De Zeeuw of Afellay speelt CENTRAAL tussen Bakkal en Elia / Babel. Of centraal als achterste punt van een ruit. Het voorste punt is Huntelaar, Van Persie of eventueel Kuyt. De punt op rechts is Kuyt of eventueel Van Persie. De punt op links is Van der Vaart. De "ruit" is echter zeer flexibel!
Kuyt en Van der Vaart spelen hangend achter Huntelaar, waarbij met name Kuyt in de aanval regelmatig naast Huntelaar zal spelen. Met Van Persie in de ploeg in plaats van Huntelaar is zelfs een switch Kuyt - Van Persie mogeljk waardoor Van Persie om Kuyt heen speelt als een vrije aanvaller. Van der Vaart kán dan niet statisch aan de linkerkant spelen.
Met Bakkal en Elia of Babel speel je eerder met vleugelspelers maar dan op het middenveld en niet ter hoogte van de centrumspits dan met Kuyt en Van der Vaart. Bakkal zal soms naar binnenknijpen om Van der Wiel de ruimte te geven voor rushes langs de lijn.[ Bericht 6% gewijzigd door Barca op 14-01-2010 19:17:00 ]