Idd, daar zijn grote blunders begaan. Toen men er achter kwam dat men het amper kon tegen houden omdat men gezeik met de EEG wilde voorkomen was men gelijk ook bang om het te controleren. Zodat soms wel 3 bruiden konden overkomen! Grote fraude.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:21 schreef damian5700 het volgende:
[..]
En niet te vergeten huwelijksmigratie.
Ik denk ook dat het dáár al fout loopt.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:22 schreef mirved het volgende:
[..]
Dat vind ik ook doodnormaal en zo ben ik ook opgegroeid en vele met mij. Volgens mij krijgen ze juist te weinig corrigerende tikken en worden ze te veel op zich zelf gelaten en interesseert het die ouders allemaal niets.
Precies. En daarbij ook dat de ouders vaak niet actief participeren in de maatschappij en ook vaak de taal niet of grotendeels niet beheersen, en dus ook vaak geen idee hebben wat er bijvoorbeeld gebeurt op school...quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:26 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ik denk ook dat het dáár al fout loopt.
Niks meekrijgen thuis is niet bevorderlijk voor goed meedoen in de maatschappij.
Das niet helemaal correct, er wonen bijvoorbeeld veel Libanezen in Sidney, Australie, en daar heb ik eens een docu over gezien, en die vertonen hetzelfde achterlijke gedrag als de mocro's hier, meisjes lastigvallen en betasten op stranden en in zwembaden, voorbijgangers bespuwen waneer ze in groepsverband weer eens wezenloos staan rond te hangen, etc..exact hetzelfde chimpanseegedrag als we kennen van hier. Er zijn daar toen forse rellen geweest toen een meute van die surfdudes eens verhaal gingen halen in een wijk waar veel Libanezen wonen, en volgens mij suddert dat daar ook gewoon door.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 14:37 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Zelfde met Iraniërs die in Nederland wonen (hele goede gasten), idem Syriers of Libanezen. Geen problemen mee.
Het is daarom bijzonder typisch te noemen dat Marokkanen naast de pot pissen.
Sorry hoor maar er wordt wat afgemept in die huizen. Dat klopt niet. En is tegelijkertijd ook wel triest. Nu is er de roep om een harde opvoeding maar als berichten in de krant verschijnen dat de kindermishandeling zich voornamelijk bezig houdt met allochtonen gezinnen is het ook niet goed. Natuurlijk, een corrigerende tik is niet hetzelfde als slaan, dat snap ik ook wel.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:26 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ik denk ook dat het dáár al fout loopt.
Niks meekrijgen thuis is niet bevorderlijk voor goed meedoen in de maatschappij.
hmmmmm dat heb ik gemist. Maar goed, Libanezen zijn onder te verdelen in Christenen en Moslims. Ik denk dat men daar dan die Moslim aanhang heeft en in Nederland veelal de Christelijk-Libanezen.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:28 schreef Hathor het volgende:
[..]
Das niet helemaal correct, er wonen bijvoorbeeld veel Libanezen in Sidney, Australie, en daar heb ik eens een docu over gezien, en die vertonen hetzelfde achterlijke gedrag als de mocro's hier, meisjes lastigvallen en betasten op stranden en in zwembaden, voorbijgangers bespuwen waneer ze in groepsverband weer eens wezenloos staan rond te hangen, etc..exact hetzelfde chimpanseegedrag als we kennen van hier. Er zijn daar toen forse rellen geweest toen een meute van die surfdudes eens verhaal gingen halen in een wijk waar veel Libanezen wonen, en volgens mij suddert dat daar ook gewoon door.
Dat is waar ja. Maar dat naar elkaar toetrekken vind ik niet zo raar eigenlijk, en zolang je je niet isoleert van Nederlandse invloeden kan dat weinig kwaad. Dat kan ook komen omdat er meer Turken en Marokkanen zijn in Nederland.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:10 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Ik denk dat je het cultuurverschil tussen bepaalde bevolkingsgroepen nogal onderschat. Waar de meeste Iraniers veel waarde aan kennis en een goede opleiding hechten. Ook hebben de meeste Iraniers bijvoorbeeld niet de neiging om naar elkaar toe trekken, wat je bijvoorbeeld wel bij Marokkanen en Turken ziet.
Goed filmpje.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 13:03 schreef Fukjoeman het volgende:
http://www.dumpert.nl/med(...)n_ons_alles_af_.html
Op 3.08.
Tering zeg. Zie je hoe hatelijk die man ook kijkt terwijl hij uitlegt dat het voetbalveldje verdwenen is. Idioot.
Dat hoeft helemaal niet. De Iraniers/Syriers/Libanezen waar weinig problemen mee zijn in Nederland zijn zeer waarschijnlijk grotendeels moslims. Het heeft mijns inziens niet bijzonder veel te maken met het moslim-zijn, meer met de positie in de maatschappijquote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:31 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
hmmmmm dat heb ik gemist. Maar goed, Libanezen zijn onder te verdelen in Christenen en Moslims. Ik denk dat men daar dan die Moslim aanhang heeft en in Nederland veelal de Christelijk-Libanezen.
Met strafrecht alleen kom je er niet, voor deze idioten is het stoer om door de politie gepakt te worden of om een tijdje vast te zitten. Hebben ze weer iets om over te klagen.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:29 schreef ErwinRommel het volgende:
Maar goed, om weer terug te komen naar wat er gebeurde in Culemborg:
de politiek van pappen en nathouden is DE standaard. ipv krachtdadig op te treden treedt deze burgermeester weer op met nutteloze maatregelen.
Ik ben voor het standrecht indien die berber-apen weer proberen de buurt te terroriseren.
Je voelt je weer gediscrimineerd? Beter kun je je afvragen of het gedrag van die gastjes altijd nodig is.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:32 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Is dat nodig? We hadden samen afgesproken dat we dat niet meer zouden doen. Uit respect heb ik de "de Holocaust" weggehaald uit mijn ondertitel.˛
Er wordt op een andere manier opgevoed, zoals het in een Marokkaanse samenleving volstaat.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:26 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ik denk ook dat het dáár al fout loopt.
Niks meekrijgen thuis is niet bevorderlijk voor goed meedoen in de maatschappij.
Even om een zijpad te bewandelen, denk je dat deze jongeren als ze een jaar of 25-30 zijn niet een moment van bezinning zullen krijgen? Door te veel problemen in het verleden geen werk en daardoor een slechte financiele/maatschappelijke positie? In ben erg benieuwd, als dat gebeurt, hoe ze dan terugkijken op hun leven vroeger...quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:34 schreef Asgard het volgende:
Je kan ze gewoon niet meer stoppen, het is nu de taak om ervoor te zorgen dat de jongere generatie niet dezelfde kant op gaat (alhoewel dat ook al aan de gang is).
Maar nu staat er 'Het Achterhuis'. Wat is de gedachte daar achter? Want ik zie niet zo het verband tussen Anne Frank en de problemen in Culemborg.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:32 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Is dat nodig? We hadden samen afgesproken dat we dat niet meer zouden doen. Uit respect heb ik de "de Holocaust" weggehaald uit mijn ondertitel.˛
quote:CULEMBORG - Een aanslag met een auto, vechtpartijen en ME in de Culemborgse wijk Terweijde. Op het moment dat de ME zich terugtrok, vlogen stenen door de ruiten van Molukkers. Mevrouw Coenmans, moeder van het 15-jarige slachtoffer, blikt terug.
Wij moeten binnen blijven en die ratten lopen gewoon vrij rond. Dat is de omgekeerde wereld!
Vader Coenmans toont de enorme kei die door het raam werd gegooid. FOTO WILLIAM HOOGTEIJLINGDe Diepenbrockstraat in Culemborg. Een tiental Nederlandse en Molukse mannen staan op straat. Hoewel de wijk hermetisch is afgesloten door politie en ME, bewaken de mannen het huis. Niemand wil met de naam in de krant. ,,Waarom wij buiten staan? We zijn het vertrouwen in de politie en de gemeente kwijt. Triest dat je het moet doen, maar we voelen ons niet meer veilig,'' zeggen ze tegen een verslaggever van het AD.
Wat gebeurde er dan precies zondagavond? Moeder Coenmans blikt terug: ,,We waren net klaar met eten. Zaten een film te kijken. We hoorden wat kabaal, m'n zoon kwam naar beneden rennen.'' En toen gebeurde het: een kei van op het oog een kilo of 2 knalde door het grote dubbel beglaasde raam van de familie.
De steen raakte het hoofd van de 15-jarige dochter des huizes, Shoëlla. In het ziekenhuis bleek er een scheurtje haar schedel te zitten, en daaronder een bloedstolsel. Dat juist zij werd geraakt, is waarschijnlijk toeval, want de gordijnen zaten dicht. Maar Shoëla deed volgens de familie vorige week dinsdag wel aangifte tegen een groepje Marokkaanse jongens die een auto in de fik hadden gestoken. Gezien alle spanningen tussen de Molukkers en Marokkanen in de wijk, blijkbaar een gevoelige actie.
Shoëlla werd geďntimideerd en een paar dagen later reed tijdens nieuwjaarsnacht een auto met vijf oudere Marokkaanse jongens op een aantal mensen in. Volgens de familie doelbewust in de tuin van het huis, richting de dochter.
Niet dat de Molukkers alleen maar lieverdjes zijn, dat weten ze zelf ook wel. Er zijn vechtpartijen geweest en ook bij de Marokkanen zijn ruiten gesneuveld.
Wat de Molukkers enorm steekt, is de rol van de politie en gemeente. Niet alleen is de wijk afgegrendeld, ze mogen nauwelijks hun huis uit. Een neef: ,,Wij moeten binnen blijven en die ratten lopen gewoon vrij rond. Dat is de omgekeerde wereld! Dat ze de wijk afgrendelen, oké, maar waarom mogen we niet gewoon op straat staan?''
Voor de moeder des huizes is de maat vol. Midden in de nacht zit ze huilend op de grond: ,,Ik ga weg, ik wil niet dat mijn dochters dit nog een keer meemaken.''
In september liepen de spanningen tussen Molukse en Marokkaanse bewoners ook al uit de hand en moest de politie hard ingrijpen. Dat het afgelopen weekend weer mis ging, komt volgens burgemeester Van Schelven niet omdat de gemeente de situatie heeft onderschat. ,,We dachten dat de situatie toen was goed was uitgepraat. Dat bleek niet het geval. Deze groepen spelen een kat- en muisspel. Ze slaat toe op momenten dat de politie elders is. In die zin staan we ook machteloos en dat voelt beroerd.''
Met de enorme politiemacht willen de autoriteiten voorkomen dat mensen uit het hele land naar Culemborg trekken om het recht in eigen hand te nemen. Op internet circuleerden geruchten dat motorclub Satudarah, de Molukse evenknie van de Hell's Angels, zou gaan patrouilleren in Culemborg om de gemeenschap daar te beschermen. Het zou gaan om twee (van de acht) chapters van de motorclub.
Burgemeester Van Schelven had gisteren geen tijd om de familie Coenmans te bezoeken. Hij was ook niet welkom geweest, zegt vader John. ,,De burgemeester had hier al tijdens de jaarwisseling moeten zijn. Nu is het te laat. Mijn dochter had nu dood kunnen zijn." (WvW/MV)
Bron: http://www.ad.nl/ad/nl/1039/Utrecht/art ... zijn.dhtml
Ja en hoe dacht je dat dat zou moeten gaan dan?quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:34 schreef Asgard het volgende:
[..]
Met strafrecht alleen kom je er niet, voor deze idioten is het stoer om door de politie gepakt te worden of om een tijdje vast te zitten. Hebben ze weer iets om over te klagen.
Je kan ze gewoon niet meer stoppen, het is nu de taak om ervoor te zorgen dat de jongere generatie niet dezelfde kant op gaat (alhoewel dat ook al aan de gang is).
Ik denk eerder dat het een kwestie van cultuurverschil is.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:32 schreef tho_Omas het volgende:
Dat kan ook komen omdat er meer Turken en Marokkanen zijn in Nederland.
quote:De Iraanse populatie in Nederland neemt op het vlak van onderlinge netwerken een eigen positie in. Terwijl de meeste vluchtelingengroeperingen zeker in de beginperiode elkaar opzoeken en samen activiteiten ondernemen, is het beeld bij Iraniers diverser.
Maar dan begrijp ik het niet goed. Deze ouders zijn waarschijnlijk voor het grootste deel ook in Nederland opgegroeid, hebben ze dan helemaal niets opgepikt van de ongeschreven regels die hier in Nederland gebruikelijk zijn? Om over de geschréven regels nog maar te zwijgen.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:37 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Er wordt op een andere manier opgevoed, zoals het in een Marokkaanse samenleving volstaat.
Dit botst met de omgangsvormen in de Nederlandse samenleving, want hier gelden andere ongeschreven regels. Bij veel van die knapen ontbreekt een zelfcorrectiemechanisme. Volgens mij heb ik gisteren al gewezen op de gewetenloosheid dat deze criminaliteit kenmerkt.
Wat een drama, de boef.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:38 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Er staat nl. "berber-apen" in zijn post. We hadden afgesproken geen gebruik meer te maken van dergelijk jargon.˛
Ho ff, da is geen vrijbrief om maar te gaan rellen, toch?quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:37 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Even om een zijpad te bewandelen, denk je dat deze jongeren als ze een jaar of 25-30 zijn niet een moment van bezinning zullen krijgen? Door te veel problemen in het verleden geen werk en daardoor een slechte financiele/maatschappelijke positie? In ben erg benieuwd, als dat gebeurt, hoe ze dan terugkijken op hun leven vroeger...
Even puur hypothetisch hoor, vroeg het me ineens af
Kon het maar.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:37 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ja en hoe dacht je dat dat zou moeten gaan dan?
Een soort van 3 strikes you're out systeem? Met bij de 3de overtreding inneming van NL paspoort en enkeltje Marokko? Ik voel er btw wel wat voor om dat voor elke vreemdeling toe te passen.
Nee absoluut niet, zo was het ook niet bedoeld. Ik vroeg me alleen af wat er ooit moet worden van deze jongeren laterquote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:43 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ho ff, da is geen vrijbrief om maar te gaan rellen, toch?
Ik denk het niet. Ik denk dat ongeveer de helft van de Marokkaanse gemeenschap in Marokko is geboren. En de tweede generatie Marokkanen heeft overwegend ouders die in Marokko zijn geboren.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 15:40 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Maar dan begrijp ik het niet goed. Deze ouders zijn waarschijnlijk voor het grootste deel ook in Nederland opgegroeid, hebben ze dan helemaal niets opgepikt van de ongeschreven regels die hier in Nederland gebruikelijk zijn? Om over de geschréven regels nog maar te zwijgen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |