abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_76138363
quote:
Op zondag 27 december 2009 23:43 schreef Grijs het volgende:

[..]

Kan het niet zijn dat hij in een vreemde omgeving lekker veilig bij zijn moeder wil zijn?
Marlien wilde ook altijd direct aan de borst als we ergens naartoe gingen, zelfs toen ik overdag niet meer voedde. Een bekertje drinken weigerde ze dan, ze wilde gewoon dicht bij mij zijn. Tegenwoordig vindt ze gewoon op schoot zitten vaak ook wel goed.
Klinkt plausibel, want soms heeft hij dat thuis wel. In dit geval had hij gewoon een enorme honger; dat heeft hij soms.

We zijn Ivan vandaag in het borstvoedingscentrum wezen wegen. Hij is in 2 weken tijd 320 gram aangekomen. Volgen het borstvoedingscentrum is dat zo'n beetje de ondergrens (al gaf ze aan dat 100 gram per week de absolute ondergrens is). Ze adviseerde om om de 2 weken te blijven wegen.

Zo ziet zijn curve er nu uit:



Ik weet niet goed wat ik ervan moet vinden; het zal mij benieuwen wat het CB over 2 weken zegt.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76138508
kan me voorstellen dat je niet goed weet wat je ervan moet vinden. hij zit nog steeds ruim in get groen, dus een gezond gewicht, maar de stijging die je eigenlijk verwacht zie je niet echt. kan het komen door zijn hogere startgewicht dat het nu zeg maar 'normaliseert' naar een gewicht dat beter past bij lengte en leeftijd?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_76138756
Dat 'in het groen' maakt niet zoveel uit eigenlijk, zelfs als Ivan een kilo af zou vallen zit hij nog in het groen en dat is echt niet gezond. Het gaat om het eigen lijntje. Het lijkt er een beetje op alsof Ivan zijn lijntje nog aan het zoeken is, maar als het over twee weken niet een beetje meer gestegen is i.p.v. afgevlakt zou ik wel contact opnemen met een lk. En vooral: veel blijven aanleggen, op elk hongersignaal voeden. Volgens mij doe je dat al maar het kan niet vaak genoeg gezegd worden

Nog heel erg bedankt voor alle jullie lieve sterktewensen in het vorige topic Het gaat alweer een stuk beter en ik heb het 'slechte' medicijn niet gebruikt. En mijn huisarts kan de boom in met z'n flesvoeding.
pi_76138935
quote:
Op maandag 28 december 2009 13:43 schreef miss_sly het volgende:
kan me voorstellen dat je niet goed weet wat je ervan moet vinden. hij zit nog steeds ruim in get groen, dus een gezond gewicht, maar de stijging die je eigenlijk verwacht zie je niet echt. kan het komen door zijn hogere startgewicht dat het nu zeg maar 'normaliseert' naar een gewicht dat beter past bij lengte en leeftijd?
Dat werd ook op het CB geopperd de vorige keer. Ik denk dat er nu gewoon nog weinig uit te concluderen valt. Naar mijn idee zit het wel goed met voeden, verzadiging, ontwikkeling en de hoeveelheid luiers. Regelmatig wegen dan maar. Ik vind het wel een raar idee dat hij inmiddels gewoon een gemiddeld kind is wat gewicht betreft.

Hoe gaat het nu met Senna? Heb je haar alweer gewogen?
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76139214
quote:
Op maandag 28 december 2009 13:49 schreef Jore het volgende:
En vooral: veel blijven aanleggen, op elk hongersignaal voeden. Volgens mij doe je dat al maar het kan niet vaak genoeg gezegd worden
Overdag moet ik hem gewoon wakker maken voor zijn voeding. Hij heeft dan wel echt honger. Dit gaat alleen op als ik hem bij me laat slapen. Hij vindt dat zo fijn dat hij maar blijft slapen. Hij zit nu gemiddeld aan 7 voedingen per dag, dankzij de keren dat ik hem in zijn wieg leg en hij eerder wakker wordt.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76139260
Sommige kindjes hebben het in de buik gewoon zo goed, dat ze boven hun genetisch potentieel geboren worden.
Het duurt dan soms even voor ze hun eigen groeilijntje gevonden hebben. Gewoon in de gaten houden, regelmatig wegen (niet dagelijks, 1x per 2 weken ofzo is idd prima), en zo veel mogelijk aanleggen als Ivan dat prettig vind.
pi_76139378
Claudia, mijn beide kinderen hadden een hoog geboortegewicht door suiker. 4220 en 41 -nog wat. ze hebben beide een afwijkende curve, zeker de eerste weken. Emma is van bijna bovenin naar bijna onderin gegaan. Ik zal even zoeken of hem nog eens kan postn, ben niet thuis dus het is ff zoeken.

Niet om te zeggen dat het helemaal normaal is maar zolang Ivan wél aankomt, tevrden is, goed plast en poept en zich goed ontwikkelt zou ik mij niet meteen zorgen maken.
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_76139614
Hier is Ruben zijn curve: Het grote babietjestopic (6-12mnd) deel 3
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_76140870
Wupwup ik heb ook last van overproductie en Niels had ook erg veel groene luiers. Sinds een tijdje heb ik nu 's nachts Lily Pads op en ik heb het idee dat die de productie een beetje geremd hebben doordat de melk dan niet meer wegvloeituit de andere borst tijdens het voeden. Ik houd dan wel mijn pols op de andere tepel. Maar Niels laat nu soms ook wat langer tussen de voedingen waardoor de productie ietsjes afgenomen is.

BJ ik vind je dapper Ik hoop da tje meisje snel sterk genoeg is om effectief te drinken!

Claudia ik vind dat wat Piglet zegt wel logisch klinken, hij heeft natuurlijk heel lang nog lekker in je buik gezeten en je placenta was dus nog van hele goede kwaliteit.

Wij zijn vandaag naar het CB geweest (ook voo rde eerste prikjes, spannend of hij koorst krijgt.. )
Moet je zien wat een klein dikkertje Niels is



<a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank">Niels</a> en <a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank">Sam</a>
pi_76141975
Dat ziet er goed uit Twinkly, fijn dat de productie zich wat stabiliseert.
  maandag 28 december 2009 @ 15:06:13 #61
35189 Troel
scherp en bot
pi_76142036
Jochem is afgevallen de laatste week, hij dronk ook op een gegeven moment maar 60 cc per voeding. Inmiddels is dat al weer verdubbeld en volgens mij is hij ook echt weer aan het aankomen
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_76142574
Jore, je hebt gelijk, in het groen zegt idd niet echt veel op die manier. Het eigen lijntje zegt meer.
En dat Ivan zijn eigen lijntje nog moet zoeken, klinkt ook niet onlogisch.

Ik heb Senna toevallig net gewogen (dankzij jou wist ik dat het borstvoedingscentrum open was, claudia ) en ze was gelukkig aangekomen: 6640 gram nu. In haar curve gaat ze nu idd weer wat omhoog. Zal zo dadelijk even kijken of ik haar curve kan posten, nu eerst even een meisje troosten dat niet wil slapen maar wel erg moe is.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_76143301
Wat heel fijn voor jullie miss_sly!
pi_76144324
goede berichten sly en troel!
Begin maar gewoon, op hoop van zegen.
Begin maar gewoon,hier en nu.
Je kunt niet alles voorzien.
Begin er maar gewoon aan te werken.
pi_76147636
Troel; wat fijn dat het beter gaat met Jochem.... hoop voor jullie dat de goede trend zich zo doorzet!

@Miss Sly; fijn dat Senna ook goed groeit!

Ik ga woensdag met Evie langs het CB om te wegen; het is dan inmiddels 1,5 week geleden en ik ben errrrrg benieuwd!
05-12-2009 is ons lieve meisje geboren! Evie (L)
17-08-2011 Onze 2e prachtige meid maakt het gezinnetje compleet: Liene (L)
pi_76147774
Jelief: Bedankt voor het zoeken! Ik vind het heel fijn om zo'n afwijkende lijn te zien. Het stelt me wel gerust. (No worries, ik blijf gewoon tweewekelijks wegen. Met dit weer is dat geen straf.)

Wow, wat heeft Niels een mooi gewichtslijntje! Jaloersmakend.

Fijn dat Jochem en Senna zijn aangekomen!

Miss_sly: heb je in diezelfde straat wel eens wat gegeten/gedronken bij 'Meer'? Aanrader! Ze hebben er ook kaas van onze favoriete kaasboer Erik. De biologische snackbar vind ik ook fantastisch, maar daar kom ik nu niet meer.

We zijn vandaag fijn geholpen in het borstvoedingscentrum. We hebben de huurkolf teruggebracht en een nieuwe gekocht. Ik mocht ter plekke verschillende kolven uitproberen. We zijn met de duurste kolf naar huis gegaan, de Medela Freestyle. Omdat ik straks voor m'n werk op pad moet heb ik een snelle, handzame, dubbelzijdige elektrische kolf nodig.

En as we speak is mijn lief van het ledikant een co-sleeper aan het maken.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76148661
Troel, wat fijn dat het goed gaat met Jochem.

En Senna ook al aan het aankomen!

Fijn dat het kolven goed gaat BJ, ik heb zelf zo'n 4 weken gekolfd en daarna ging Ko heel goed drinken mbv een lk, daar ben ik nog steeds heel blij mee.

Twinkly, wat een lekker dikkertje is Niels!

Klinkt goed, Claudia, een co-sleeper. Lijkt me trouwens ook fijn om die curve van Ruben te zien.

Jammer trouwens dat je voeden in het openbaar zo lastig vindt. Ik heb wat dat aangaat al mijn preutsheid overboord gegooid. Voeden is natuurlijk en daar wil ik me niet voor schamen. Naar de sauna krijg je me met geen stok, hoor.
Door de tips van hier heb ik ook het gevoel dat je er nauwelijks iets van ziet. Dus dat scheelt.

Ik was een paar dagen op de boot met allemaal familie en ik voedde gewoon in de leefruimte. Niemand leek er problemen mee te hebben. Wat ik wel mooi vond was dat alle vrouwen hun bv-verhaal met je willen delen. Dat is mooi, zo hoor je dat het elke keer anders gaat.
En niemand vond het raar dat Ko nog steeds volledige bv krijgt ook al is hij al 6,5 maand.
Het enige mindere van in het openbaar voeden was mijn nichtje van 3 die zeer gefascineerd is door het tepelhoedje, het er steeds af wil trekken etc. Dat hoeft voor mij allemaal niet.

Mijn neefje van 4 daarentegen zei op een gegeven moment, jouw borsten zitten altijd vol met melk he?
Meer dan een paar ochtendzoenen
heb ik nood aan stoute schoenen.
https://www.etsy.com/nl/shop/byLisdottir
pi_76153310
Ik hoor graag tips om discreet in het openbaar te voeden! Bij mij puilt er altijd onbescheiden zo'n megaboob uit. Als Ivan driftig is levert dat hilarische tafereeltjes op.

Ik denk dat ik het binnenkort eens met behulp van mijn ringsling ga proberen. Ik heb instructiefilmpjes op YouTube gevonden. Wie weet bevalt het prima. Ik ben benieuwd of Ivan een beetje mee wil werken.

Mijn tantes waren pas op kraambezoek en die deelden ook hun borstvoedingsverhalen. Inderdaad heel bijzonder! Ik had er geen idee van dat bijna al mijn tantes met succes lange tijd hun kinderen de borst hebben gegeven. Meestal hoor ik van oudere generaties vooral verhalen over mislukte pogingen.

Het kraambezoek maakte bij een van mijn tantes herinneringen los aan haar eigen prille moederschap en de moeite die het haar gekost heeft om zwanger te worden. Ook daar had ik geen idee van. Ineens is dat bespreekbaar doordat je allemaal moeder bent. Fijn is dat.

[ Bericht 21% gewijzigd door Claudia_x op 28-12-2009 19:55:57 ]
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76153543
quote:
Op maandag 28 december 2009 19:48 schreef Claudia_x het volgende:
Ik hoor graag tips om discreet in het openbaar te voeden! Bij mij puilt er altijd onbescheiden zo'n megaboob uit. Als Ivan driftig is levert dat hilarische tafereeltjes op.
Hahaha herkenbaar! En die bv shirts werken bij mij niet, dan steekt er een te klein stukje uit en kan Niels niet goed aanhappen. Ik wil ook wel wat tips
Sowieso hapt hij de laatste tijd niet goed aan, hij wil zijn mondje vaak niet wijd open doen.

Niet jaloers op Niels' lijntje zijn hoor, dat is zijn eigen lijntje en Ivan heeft zijn eigen lijntje, allebei goed
<a href="http://lb4m.lilypie.com/IMTfp1.png" rel="nofollow" target="_blank">Niels</a> en <a href="http://lb1m.lilypie.com/Aonnp2.png" rel="nofollow" target="_blank">Sam</a>
pi_76153595
claudia, je kunt speciale voedingsshirtjes kopen waar maar een klein deel van je borst bloot door komt. Of je kunt zorgen dat je een sjaal om hebt en die er een beetje discreet overheen hangen. En je kunt dus van die fijne hemdjes kopen (hema bijv) die je onder je kleding aandoet. Als je dan je trui omhoog doet, kun je je borst er discreet uithalen en je trui weer gedeeltelijk omlaag doen.

oeke, fijn dat het zo goed ging. en je neefje
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_76154081
Ik geef vandaag al 1,5 jaar borstvoeding
Dat had ik in het begin nooit gedacht dat ik dat zou gaan halen!
Toch wel trots is!
pi_76154641
Wat goed! Trots mag je zeker zijn.

Mooi he, die verhalen van oudere tantes. En bijzonder is het inderdaad om mee te delen in de ervaringen van het moederschap.

Wat ik doe is meestal zo, een beha van Hema of H&M aan, die laten je borst niet helemaal bloot zoals een Anita beha. maar hebben onder het klepje een gat waar je tepel en deel van je borst uit steekt/floept...
Daaroverheen draag ik een zwart hemdje van de hema met rekbare bandjes, die zijn vrij goedkoop, van katoen en zitten best lekker. Die gaat in de broek/rok.
Daaroverheen draag ik een shirtje/truitje oid.
Shirtje gaat aan een kant omhoog, hemdje gaat naar beneden onder de borst die gaat voeden, kind ligt voor de borst, dus die blokkeert het zicht zo'n beetje, bh-klepje gaat open, kind legt aan, shirtje schuif ik weer naar beneden tot aan het gezichtje.

Voedingsshirts heb ik nog niet geprobeerd, maar deze methode bevalt me heel goed.
Ik hoop dat het een beetje duidelijk is.
Meer dan een paar ochtendzoenen
heb ik nood aan stoute schoenen.
https://www.etsy.com/nl/shop/byLisdottir
  maandag 28 december 2009 @ 21:38:04 #73
95408 Incantrix
0118 999 88199 9119 725....
pi_76158391
Hey, cool, zo doe ik het ook ongeveer Oeke, heb ik vandeweek uitgevonden (alleen heb ik altijd hele fleurige shirts aan en mijn hemden zijn dan vaak weer andere kleuren, maar ach )..

Even een dikke voor het gewicht van Senna!

En Niels, mooie curve!

Claudia, vervelend dat je niet zo goed weet hoe het nu zit met Ivan, maar het komt vast goed. Vind de uitleg die hier werd geopperd ook wel logisch klinken trouwens, dat is dan wel weer ok.. Suucces alvast bij het CB

Jore, wat fijn om te lezen dat het goed is gegaan en dat je dat ene medicijn niet hebt hoeven gebruiken Idd, dok, zoek et maar uit met die fles

Hiero gaat het langzaam beter nadat het toch telkens af en aan pijnlijk bleef om Stef te voeden. De adviezen van de lactatiekundige van het CB heb ik wel íets aan gehad, maar het uiteindelijke probleem heb ik toch zelf moeten oplossen, omdat zij alleen het symptoom aanpakte en me met het daadwerkelijke probleem het bos in heeft gestuurd. Aan de hand van filmpjes op het internet, uitgebreid googelen, het lezen van diverse instructies en het meekijken van een vriendin die haar 2 kinderen beiden meer als een jaar heeft gevoed hebben we nu mijn manier van aanleggen veranderd en dat lijkt te werken. Ik heb vanmiddag zelfs met mijn pijnlijkste kant (links) gevoed zónder ook maar een moment strak te staan, zélfs niet bij het aanhappen
3!
  maandag 28 december 2009 @ 22:23:50 #74
267451 Smikke
Formerly known as Smirre
pi_76160660
BJ, je klinkt toch wat onzeker in je eerste post over dat Evie flesjes met mm drinkt ipv de borst. Natuurlijk moet je dit niet als falen zien. Dat weet je vast zelf ook wel, al voelt het anders. Je kunt echt niet anders zeggen dan dat zowel Evie als jij zoveel mogelijk je best hebben gedaan om via de borst te voeden. Het heeft alleen niet meegezeten en zoals het nu gaat is het prima. Niet meer en niet minder. Zoals ik al eerder zei, flesjes geven kan ook intiem en intens zijn. En je meisje groeit echt dankzij jou(w melk). Ga lekker zo door, bij waar zowel jij als Evie je goed bij voelen.
Opinions are like assholes, everybody's got one.
pi_76162638
oh Claudia wat fijn zo'n co-sleeper

En voeden in het openbaar, hahaha, wat Oeke zegt. Mij krijg je voor geen goud een sauna in, maar qua voeden tsja. Daar heb ik me maar overheen gezet. Ik heb gemerkt dat het geen doen is om ten alle tijden een privéplek te vinden om je kind te voeden en ik wil gewoon in kunnen spelen op haar voedingsbehoeften en het gemak eigenlijk van bv op zo'n moment. Dus tsja, de eerste keer in het openbaar moest ik wel even over een drempel heen.
Daar was Chan bij trouwens haha. Ik vond het zo raar toen om te voeden in zo'n volle V&D maarja, ik kan moeilijk zeggen "wacht maar even" ofzo dus tsja. Alleen het loslaten vond/vind ik erg ongemakkelijk. Ik zorg tegenwoordig maar dat ik haar stevig vast heb zodat haar hoofd toch nog mn borst blokkeert zeg maar als ze loslaat.

En qua kleding, ik draag nog steeds met erg veel plezier de hemden van de "mama" lijn van H&M, die kosten niet zo gek veel en zijn wat langer en inderdaad ook goed rekbaar. Shirt omhoog en hemd naar beneden en klaar is kees.
Nu nog in de doek leren voeden
Zomerkind <3 & Winterkind <3
Polkadotflying
Want zo is het ook!
初戀的香味就這樣被我們尋回
pi_76165358
In het openbaar voeden... ik doe hetzelfde als Oeke en dat werkt prima, je ziet niks! Behalve dan als Toby loslaat en uitgebreid gaat liggen kraaien naar mijn borst Maar dan is de boel snel genoeg weer bedekt hoor, ik ga graag naar de sauna maar topless zonnen... no way

Gisteravond hadden we een etentje bij m'n ouders en daarna zaten we op de bank wat te drinken en Toby had ook dorst. Mijn zusje vroeg me toen of ik niet even ergens anders kon gaan zitten. "Nee joh, hij heeft heus geen last van jullie en kan gewoon drinken met jullie erbij!"
Deelde ze me even mede dat haar vriend zich schijnbaar ongemakkelijk voelt als ik voed en "dat hij dat toch zeker niet hoeft te zien? Kun je niet even naar boven ofzo??"
Ehhh, pardon? Hij gaat al jarenlang met mijn zusje en heeft me al tig keer zien voeden, ook met Devin vroeger. En nu heeft hij plotseling issues, terwijl je niet eens wat ZIET! En dan moet ik me in mijn ouderlijk huis ineens gaan terugtrekken en afzonderen omdat hij het niet prettig vindt een voedende vrouw in zijn nabijheid te hebben??? Belachelijk Needless to say dat Toby gewoon lekker bij me heeft gedronken, op de bank. En hij was intussen naar buiten gegaan om te roken

En hoera voor borstvoeding

Maar er zijn ook nadelen, ik "verzwijg" steeds vaker dingen. Durf amper te vertellen hoe vaak Toby 's nachts nog drinkt (afgelopen nacht... vrijwel elk uur) want dan wordt er altijd geroepen dat ik maar moet stoppen met bv. Of hem voor de nacht een flesje kv moet geven. En dat ik dan niet meer hoef te kolven. En dat ik dan niet gebonden ben aan wanneer en hoe vaak ik met Toby moet zijn als ik stop met bv
Pffff, beetje veel ongevraagde achterlijke adviezen gekregen de laatste tijd...
En het is niet dat ik klaag, integendeel!!
Dat is het stomme: ik vertel lyrisch over hoe fijn het is om bv te geven, als reactie hoor ik dan: kv is zoveel makkelijker

En morgen voor het eerst naar het nieuwe CB. Ben benieuwd....
.... met gevoel voor drama....
pi_76168834
Dames.... Moet toch wat tijdens de nachtvoeding toch?
Ik vind voeden in het openbaar ietts natuurlijks. Tja, de 1e keer is ff lAstig maar het kan echt discreet hoor. Daarnaast, als er mensen zijn die het aanstootgevend vinden dan kijken ze maar de andere kant op. Het is geen porno ofzo.

Ikzelf draag een bv topje. Nou heb ik Faab nog niet in het openbaar gevoed maar bij Eva is dit altijd goed gegaan. Zelfs een keer dat iemand het niet door had en ff baby kwam glyren. "oeps, sorry mevrouw"


Inca; ben benieuwd naar die manier van aanleggen. Hier is links ook reden tot verkramping.

Mrien; anderhalf jaar, daar mag je echt trots op zijn hoor.
pi_76168847
Kersjes, beetje raar van je zwager zeg. En best onbeschofd van je zus. Jammer dat je dingen moet verzwijgen om geen kritiek te krijgen.
pi_76168941
bedankt smikke; lief van je...
ik heb idd zelf een beetje het gevoel me te moeten verantwoorden waarom Evie niet aan de borst drinkt...
terwijl dat natuurlijk onzin is... maar er zijn zoveel mensen die een mening over alles hebben...
05-12-2009 is ons lieve meisje geboren! Evie (L)
17-08-2011 Onze 2e prachtige meid maakt het gezinnetje compleet: Liene (L)
pi_76170347
Dames, bedankt voor de tips! Ik moet bekennen dat ik vroeger ook moeite had met vrouwen die in het openbaar gingen borstvoeden. Nu ik zelf borstvoeding geef begrijp ik niet alleen beter hoe onredelijk het is om van een vrouw te verlangen dat ze altijd maar een privéplek zoekt, maar ook dat borstvoeding 'er gewoon bij hoort', als je begrijpt wat ik bedoel.

Ik ga er eens over denken of ik mijn 'beleid' kan 'versoepelen'. Ik voel me nu wel heel beperkt. Ik zou bijvoorbeeld graag bij mijn familie in mijn geboortedorp langsgaan, maar ik heb geen idee hoe ik dat in combinatie met de voeding moet doen, en dat terwijl borstvoeding juist het allermakkelijkst zou moeten zijn (want altijd voorhanden!).

De hemdjes van de Hema had ik al ontdekt, maar die beha's van Oeke klinken ook erg goed! En ik ga ook de H&M-lijn eens inspecteren.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76170491
Bij mijn ouders ben ik echt heel gemakkelijk en wip gewoon mijn borst eruit Scheelt ook dat mijn zusje al drie kindjes gevoed heeft en ik het dus echt heel normaal vind. Bij mijn schoonouders vind ik het wat lastiger, maar daar ontbloot ik zo weinig mogelijk, hou Senna er goed voor, en volgens mij hebben ze maar de helft van de tijd door dat ik aan het voeden ben!

Succes claudia! ik vond de eerste keer het moeilijkste, maar aangezien ik op een terras zat met mijn ouders en schaap en er geen andere optie was dan aanleggen omdat ze NU drinken wilde en dat duidelijk liet horen, moest ik ter plekke over mijn gene heenstappen. En toen bleek dat eigenlijk geen probleem
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_76170519
quote:
Op maandag 28 december 2009 20:05 schreef mrien het volgende:
Ik geef vandaag al 1,5 jaar borstvoeding
Dat had ik in het begin nooit gedacht dat ik dat zou gaan halen!
Toch wel trots is!
En terecht! Ik vind het een hele prestatie, al zal het voor jou vast niet zo voelen (anders had je het niet zo lang volgehouden.)
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 00:05 schreef Kersjes het volgende:
Maar er zijn ook nadelen, ik "verzwijg" steeds vaker dingen. Durf amper te vertellen hoe vaak Toby 's nachts nog drinkt (afgelopen nacht... vrijwel elk uur) want dan wordt er altijd geroepen dat ik maar moet stoppen met bv. Of hem voor de nacht een flesje kv moet geven. En dat ik dan niet meer hoef te kolven. En dat ik dan niet gebonden ben aan wanneer en hoe vaak ik met Toby moet zijn als ik stop met bv
Pffff, beetje veel ongevraagde achterlijke adviezen gekregen de laatste tijd...
En het is niet dat ik klaag, integendeel!!
Dat is het stomme: ik vertel lyrisch over hoe fijn het is om bv te geven, als reactie hoor ik dan: kv is zoveel makkelijker
Ik merk dat mensen in mijn nabije omgeving vooral de neiging hebben om mij in bescherming te willen nemen. Ze gaan ervanuit dat vaak voeden heel belastend voor mij moet zijn - en dat is het ook heus - en willen graag dat borstvoeding niet ten koste van mij gaat. Ik vind de gebroken nachten ook zwaar, maar het lijkt me niet gek dat ik nu niet mijn wensen voorop stel.

Ik weet niet hoe je het doet, nu nog steeds zo vaak voeden 's nachts. Dat sentiment zal ook wel bij anderen overheersen. Voor Toby moet het alleen maar ontzettend fijn zijn. En aangezien je het zelf graag doet zouden mensen hun goedbedoelde adviezen best voor zich mogen houden.

Ik begrijp trouwens niet goed waarom instanties als het CB het zo belangrijk vinden dat je meer tijd tussen de voedingen in laat zitten. Wat kan dat hen nou schelen? Het gaat er toch om dat je kind goed groeit en tevreden is?

[ Bericht 0% gewijzigd door Claudia_x op 29-12-2009 10:56:56 ]
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76170598
Even een vraagje mijn zoon is nu bijna 11 maanden en krijgt als die thuis is nu 3 borstvoedingen op een dag. Hij heeft net de laatste voeding laten vallen en die kolf ik tegenwoordig. Ik voed/kolf dus 4 keer per dag. Nu wilde ik een keer s'ochtends extra kolven in mijn vakantieweek. Dan kom ik dus op 5 keer voeden/kolven. Als ik weer ga werken zal dit teruggaan naar 3 keer voeden/kolven. Ik zie het denk ik niet zitten om sávonds kort achter mekaar twee keer te kolven. Zou het erg zijn als ik dan 2 voedingen/kolven tegelijk afbouw?
Carpe Diem- Pluk de Dag
Life is unfair and then you die
Wat U niet wil dat u geschiedt doe dat ook een ander niet
  dinsdag 29 december 2009 @ 10:38:47 #84
95408 Incantrix
0118 999 88199 9119 725....
pi_76171781
Tinuviel, ik kan je helaas niet helpen, sorry..

Mrien, had over je post heengelezen, maar wow, respect zeg!! Knap!!

Amaranta, het zijn vast dingen die je al weet hoor, maar ik wist het allemaal gewoon niet. In het ziekenhuis legden ze hem gewoon aan zonder iets uit te leggen, de kraamhulp plantte er meteen een tepelhoedje tussen en de lactatiekundie kwam dus met een halfslachtige zooi tips waarmee er niets werd gedaan aan de manier van aanleggen Ik voedde eerst altijd in de rugbyhouding want dat vind ik eigenlijk fijner, maar dan heb je meer kans dat de baby er niet goed voor ligt dus ondertussen ben ik over op de madonnahouding. Dan is het zaak dat de tepel ongeveer ter hoogte van het neusje zit, zodat de baby de mond goed open moet sperren om de tepel te kunnen pakken, waarbij de tepel dan een beetje naar het verhemelte wijst. Zodoende krijgt de beeb als het goed is de tepel én het tepelhof aan de kant van de onderlip in de mond. Dan moet je ook weer opletten dat het hoofdje niet naar voren is gebogen (geen kin op de borst) want dan kan hij/zij niet goed drinken. Deze info heb ik eigenlijk allemaal van het net gepulkt, ik vond deze twee sites erg verhelderend: site 1 en site 2. Bij de eerste url staat ook een linkje naar een filmpje waar ik wat aan had.. Door dat filmpje weet ik nu dat Stef zijn mond te snel dichthapt waardoor mijn volledige tepel vaak nog niet in zijn mond zit en hij zodoende niet voldoende tepelhof 'binnen' had om mij pijnloos te houden. Omdat de rechtertepel veel minder ver naar buiten steekt als de linker in mijn geval móest hij rechts wel meer tepelhof naar binnen happen, vandaar dat mijn linkerkant veruit het pijnlijkst is.. Succes ermee, ik hoop dat je hier iets aan hebt.. Dikke voor jou, pijn bij het voeden is zó frustrerend

Kersjes Ik vind het naar van je zusje en haar vriend om daar op deze manier mee om te gaan, jemig zeg.. Als je het niet wil zien kun je toch ook even wat anders gaan doen, of ergens anders heen? Rondje drinken voor iedereen inschenken, even helpen met hapjes bereiden of whatever.. Bovendien zou ik het niet kunnen waarderen als hij niet voor zichzelf kan praten en je zusje erop uitstuurt om het één en ander te regelen, wát een held zeg.. Ik ben zelf voor een groot deel over mijn gene heen ondertussen, waardoor ik nu beter merk dat anderen er vaak moeite mee hebben als ik voed.. Maar het zal me toch zeker niet gebeuren dat ik wéggestuurd wordt? Overigens las ik in één of ander blad een interview met een marokkaans kamerlid die zelf een dochter van een half jaar ofzo heeft en borstvoeding geeft of gaf (weet ik niet meer) en die zei daarin wel iets heel interessants: in Marokko is naakt natuurlijk een ontzettende no-go, je zal daar geen posters van schaarsgeklede mensen tegenkomen etc, maar borstvoedende vrouwen zijn er heel normaal en worden erg gerespecteerd, niemand doet er moeilijk over. Hoe kan het dan zijn dat in de nederlandse samenleving, waar de geslachtsdelen je bij wijze van spreken om de oren vliegen, er zó moeilijk wordt gedaan over voedende vrouwen? Ver voordat ik een kinderwens kreeg vond ik het eigenlijk ook maar raar als een vrouw midden in het zicht ging zitten voeden, maar hoe langer ik erover nadenk, hoe vreemder ik het vind hoe men er hier mee omgaat.. Een kind hóórt toch gevoed te worden? En met een flesje wordt dan weer niet als iets raars gezien ofzo

BJ, jouw post had ik ook even gemist, maar meid, als er íemand haar best heeft gedaan om de BV te laten slagen ben jíj het wel! Als er iemand ook maar iets anders als dik respect voor heeft zoals jij ervoor bent gegaan zijn zíj gek, niet jij.. En meis, ze krijgt toch nog steeds het beste eten dat ze krijgen kan? Het komt alleen niet rechtstreeks uit jouw lijf, maar met de fles heb je ook contact, haar lijfje nog steeds tegen het jouwe (of dat van papa!). En wie weet komt het nog wel, als ik jou was zou ik trots op mezelf zijn, alle voedingen kolven vereist volgens mij ook een ijzeren wil

Ik heb gisteren trouwens wel de goden verzocht met mijn post hoor, de voeding erna was bittere ellende en kromme tenen, maar vannacht ging het wel weer.. Ik denk dat het nog wel even gevoelig zal blijven allemaal, maar op dit moment heb ik er meer vertrouwen in dan met de hulp van al die 'profs' bij elkaar, er is daadwerkelijk niemand geweest die met me is gaan zitten en heeft uitgelegd hoe het nu wel en niet moest. Ik vind het maar raar
3!
pi_76172241
BJ, ik had ook nog even op je willen reageren, maar er kwam een kind tussen dat zich volledig had ondergepoept.

Het klinkt alsof je heel blij bent met de situatie zoals die nu is. Evi aan de borst leggen roept bij jou waarschijnlijk herinneringen op aan die beginperiode waarin de voeding voor jullie allebei frustrerend was. Ik kan me prima voorstellen dat je het wel goed vindt zo. En terecht! Als je zin hebt om het nog eens te proberen dan doe je dat, en anders gewoon lekker niet. Jullie geluk staat voorop, en ze doet het zo goed nu! Je weet precies hoeveel ze binnenkrijgt, hoeft haar niet voortdurend te wegen en ze groeit goed.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  dinsdag 29 december 2009 @ 12:36:54 #86
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_76175816
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 09:38 schreef Tinuviel het volgende:
Even een vraagje mijn zoon is nu bijna 11 maanden en krijgt als die thuis is nu 3 borstvoedingen op een dag. Hij heeft net de laatste voeding laten vallen en die kolf ik tegenwoordig. Ik voed/kolf dus 4 keer per dag. Nu wilde ik een keer s'ochtends extra kolven in mijn vakantieweek. Dan kom ik dus op 5 keer voeden/kolven. Als ik weer ga werken zal dit teruggaan naar 3 keer voeden/kolven. Ik zie het denk ik niet zitten om sávonds kort achter mekaar twee keer te kolven. Zou het erg zijn als ik dan 2 voedingen/kolven tegelijk afbouw?
waarom ga je een voeding kolven die jair laat vallen?
en vwb zn schema op het kdv, ik zou zeggen, doe mss een klein flesje om 11 uur (of idd rekken), en ipv de vlaflip pure yoghurt rond 4 uur. dan bij thuiskomst een keer bv, avondeten en naar bedje. zoiets? of mss nog voor het slapen gaan een bv? (zit dat in jullie nachtritueel?) moet je maar ff kijken hoe het uitkomt.

en anders hebben ze bij zonnatura de prachtig uitvinding genaamd "rozijntjes"
prima rekmiddel.

kga ff terugzoeken naar de bh van oeke
maar in het openbaar voeden moet toch kunnen met een draagdoek of iets anders breeds eromheen gedrapeerd? al denk ik dat het meer opvalt als je een doek om je schouder hebt hangen en aan de andere kant uitstekende babybeentjes, dan wanneerje zonder hulpmiddelen aanlegt, maar ieder zijn ding

en BJ, als volledig kolven voor jullie beter is, dan is dat goed. Ja, het is meer werk, want dat ding moet ook steeds uitgekookt worden, en je moet eerst kolven, jezelf opruimen en dan nog de fles erin, dus direct aanleggen zou praktischer / sneller zijn. maar als het voor jullie minder prettig is om direct aan te leggen, dan doe je dat lekker niet. laat de rest toch lekker de stront in zakken met hun mening die ze willen ventileren zodat het lijkt alsof ze meedenken, terwijl ze eigenlijk gewoon zichzelf willen horen praten...
(pfff, ben een beetje van lag dat het bij ahava is misgegaan )
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_76175999
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 10:38 schreef Incantrix het volgende:
Ik heb gisteren trouwens wel de goden verzocht met mijn post hoor, de voeding erna was bittere ellende en kromme tenen, maar vannacht ging het wel weer.. Ik denk dat het nog wel even gevoelig zal blijven allemaal, maar op dit moment heb ik er meer vertrouwen in dan met de hulp van al die 'profs' bij elkaar, er is daadwerkelijk niemand geweest die met me is gaan zitten en heeft uitgelegd hoe het nu wel en niet moest. Ik vind het maar raar
Fijn dat je de oorzaak van het probleem hebt kunnen vinden, maar jammer dat niemand je klaarblijkelijk goed heeft kunnen helpen en je op eigen houtje aan de slag moest.

Hier gaat het ook nog wel eens 'fout', hoor.Dan heb ik net het kussen te hoog of te laag, of leg ik Ivan niet helemaal goed. Houd moed!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  dinsdag 29 december 2009 @ 12:46:58 #88
170545 DaviniaHR
Mrs. PhysicsRules
pi_76176224
ik lees net de eerste link van trixie, en ze beschrijven precies wat ik had.
dat vasospasme-gebeuren. t*fus,dat deed zeer! dat kan dus ook veroorzaakt zijn door niet perfect aanleggen... en mss die bo's ook!

* Hamer zoekt om zichzelf heel hard mee voor de kop te slaan...
*O* Trotse mama van E l i en A v i v a *O*
Insanity is heritable. You get it from your children.
Ik ben wel gek, maar niet achterlijk.
If you can't beat them, confuse them.
pi_76176657
Mrien 1,5 jaar! Wat goed zeg!

Miss_sly wat fijn dat Senna weer is gegroeid!

BJ, falen? Hallo, volgens mij heb je jezelf uit de naad gewerkt voor de borstvoeding en dat is toch ook precies hetgene wat Evie nu krijgt? Nee hoor, niks dan respect van deze kant!

Incantrix wat goed dat je achter het probleem bent en vooral ook de oplossing hebt gevonden. Het is inderdaad vreemd dat niemand met je mee heeft gekeken. Ik moet ook eerlijk zeggen dat ik meer had verwacht van de lactatiekundige die ik zelf heb gebeld. Zij ging helemaal mee in de oplossingen die ik zelf al had bedacht en is naar mijn idee geen moment kritisch geweest. Nou ja, gelukkig laten we ons niet zomaar afschepen denk ik dan maar. maar ik vraag me af hoeveel vrouwen dat wel doen en uiteindelijk voortijdig stoppen met de bv, omdat de problemen niet adequaat worden aangepakt

Claudia is de co-sleeper al af? Ik ben benieuwd!
pi_76177022
mrien, 1,5 jaar al, wow

BK, ik vind je juist super bezig! Dit is niet falen, dit is nog een tandje meer om je kindje bv te kunnen geven BV is heel gemakkelijk als alles lekker loopt en je gewoon kunt aanleggen wanneer je kindje erom vraagt. Iedere voeding kolven en dan flesjes geven is toch veel meer gedoe? Ik vind het heel knap dat je het zo goed doet en ik hoop heel erg voor je dat je meisje straks toch nog zelf gaat drinken en je het echte gemak van een goedlopende bv kunt ervaren

Incantrix, lang leve internet en goed dat je op zoek bent gegaan ne hebt gevonden wat je nodig had.

tinuviel, ik kan je niet helpen, maar wat Davinia zegt, klinkt in mijn oren best plausibel
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_76177203
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 12:56 schreef WupWup het volgende:

Claudia is de co-sleeper al af? Ik ben benieuwd!
Ja! Hij heeft er vannacht in geslapen. Ik zal zo een foto maken. Het is niet zo'n fantastisch ding als dat van jullie. Had ik je al bedankt voor de foto's? Het heeft me echt over de streep getrokken. Ik heb m'n lief net zo lang aan z'n kop lopen zeuren tot hij het ledikant wilde ombouwen.

Wat ben ik er blij mee! We hadden vannacht een zware nacht: hij wilde vaak eten en viel maar niet in slaap door krampen. Ik kon gewoon lekker naast hem liggen en zelf wat dommelen terwijl ik zijn speen in zijn mond bleef drukken. Daardoor voel ik me nu niet kapot maar gewoon een beetje moe.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  dinsdag 29 december 2009 @ 13:35:53 #92
283712 Basboussa
Tuo neito noita on
pi_76178434
BJ, ik heb zelf ook heel hard geprobeerd om bv te geven, maar om een mysterieuze reden had dochter veel moeite met aanhappen en doordrinken. Toen ze na 2 weken gedonder (tepelhoedjes, consulten bij lactatiedeskundige), nog steeds onder haar geboortegewicht zat ben ik op advies van de huisarts (wij hebben hier geen cb) toch maar gaan kolven. Dat ging zo goed, en de bv was zo'n drama (hysterische dochter) dat ik bijna meteen geheel gestopt ben met de bv. Nog weleens geprobeerd, aanleggen, maar ze begon toen zo hard te huilen, dat ik het niet over mijn hart kon verkrijgen om het meer te proberen. Al is ze zelfs met de fles nooit een erg goede drinker geweest, zelfs dat kon met veel hysterie gepaard gaan. Dat is nu wel beter, nu ze ook vaste voeding krijgt.

Inmiddels is ze 9,5 maand, en ze heeft nooit iets anders gehad dan afgekolfde melk, sinds die eerste weken. Het werd lastig rond de 4/5 maanden, omdat ik eigenlijk pas met eten wilde beginnen met 6 maanden, en ik niet altijd genoeg kon kolven om aan haar vraag te voldoen. Iets eerder begonnen met papjes, en dat was ook wel nodig, want volgens de ha zat ze toch iets onder het gewicht waar ze zou moeten zitten. (En ik vond haar ook wel erg fijntjes worden)

En dat allemaal met een handkolf, heb er al eentje versleten, maar nooit een electrische kolf aangeschaft omdat ik altijd dacht dat het opeens toch wel ging lukken. En daarna vond ik het niet nodig (vrek).

Het is trouwens wel zwaar soms, het duurt soms een 20 minuten voordat ik een flesje bij elkaar gekolfd heb, en als mevrouw dan honger heeft is het soms wel brullen. En dan heb ik mijn handen vol, dus kan ik weinig voor haar betekenen. Hoe frustrerend! En het eindeloze uitkoken, schoonmaken van de kolf ed.

En kolven doe ik dus ook overal, in de auto (favoriet), in de mcdonalds, op het toilet, in het vliegtuig etc.

Ben trouwens van plan om te stoppen als mevrouw 1 is. Ik ben het helemaal zat, continue kolf meeslepen en mevrouw wordt ook steeds mobieler en al kolvend achter haar aan rennen is nou niet een mijn idee van een relaxte voeding....
Ne ne placha az,veche niamam glas
niamam nishto az na tozi sviat.
Amali dayman kan ya baladi Enni argaelek ya baladi
Wafdal dayman gambek alatoul
pi_76180153
Kolven in het openbaar vind ik persoonlijk dan weer niet zo gewoon. Ga je dan in de macdonalds gewoon tussen de mensen zitten of zonder je je wel af?
Als er naast mij in de Mac een vrouw borstvoeding geeft dan maakt me dat niks uit, maar als er naast mij een vrouw gaat zitten kolven dan zou ik dat een beetje onsmakelijk vinden.
Of een willekeurige andere openbare ruimte, niet per definitie de macdonalds.
Kolven is toch een hele andere handeling dan bv.


maar das mijn persoonlijke mening, en ieder moet doen waar hij/zij zich goed bij voelt
pi_76180191
Maar ik begrijp je misschien verkeerd, maar ga jij pas kolven als je dochter honger krijgt? Zo interpreteer ik je tekst namelijk wel. Waarom kolf je niet vooruit? Dat het al gebeurd is als ze honger krijgt?
pi_76181599
Even een andere vraag. sinds een paar dagen wil mijn zoon (bijna 11 maanden) soms niet meer uit de borst drinken. Hij hapt aan, begint te zuigen met korte stootjes, melk komt er wel uit omdat hij ook weleens slikt. Dan laat hij ineens vrij snel los. Hij begint dan ook soms te huilen. Ik weet niet waarom hij huilt. Soms speelt hij dan op het kussen liggend met mijn borsten waarbij het lijkt alsof hij geen honger heeft. Soms heeft hij wel heel duidelijk honger. Geef hem dan wat brood of zo. Ik heb weleens van andere mensen de uitspraak gehoord, dat hun kind ineens niet meer wilde drinken (uit de borst). Is dat wat hij heeft? Of zou het iets anders kunnen zijn: tandjes, verkoudheid of zo? Ik vind dit erg frustrerend. Als iemand eenzelfde iets heeft mee gemaakt en me tips kan geven, zou ik daar heel dankbaar voor zijn.
Carpe Diem- Pluk de Dag
Life is unfair and then you die
Wat U niet wil dat u geschiedt doe dat ook een ander niet
pi_76181705
Zo is het met Eva ook gegaan. Ze dronk niet echt meer en hapte en liet los. Of ze hapte en dronk niks.
Dat was voor mij een teken dat zij er klaar me was. En tja, ik had nog wel even willen doorvoeden maar ik vond het goed zo.
Ik ben dus toen gewoon gestopt.
pi_76182022
Amaranta, hoe oud was Eva toen? Bij Jair gebeurt het meestal bij de middag en namiddag voeding. S'ochtends drinkt (en s'avonds dronk hij tot een paar dagen geleden) nog wel goed. Bij mij is het net zo. Ik zou ook graag nog door willen gaan op mijn vrije dagen en met de ochtendvoeding tot hij een jaar oud is in ieder geval. Ik vraag me toch af of het niet van de andere dingen kan komen. Brood wilde hij net ook maar heel weinig en water uit een flesje wilde hij ook niet. Wat heb jij in het vervolg gegeven amaranta echte melk of dreumesmelk?
Carpe Diem- Pluk de Dag
Life is unfair and then you die
Wat U niet wil dat u geschiedt doe dat ook een ander niet
pi_76182038
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_76182127
10 maanden, maar ik zat toen op 1 of 2 voedingen geloof ik. 'S cohtends en 'Savonds
Of alleen 's ochtends zelfs.
  dinsdag 29 december 2009 @ 15:10:27 #100
12734 amaranta
Alles Dasty!
pi_76182144
Ik ben overgegaan op nr 2 melk (gewoon kruidvat huismerk)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')