Toen ik taxi ging rijden werden mijn examens en keuringen etc. door het bedrijf betaald met de aanmerking dat -wanneer ik binnen 3 jaar zou vertrekken- ik het bedrag in verhouding terug zou moeten betalen. Overigens kun je al 3 maanden rijden voordat je je examens etc. hebt gehaald met een tijdelijke taxipas, dus als je dat wil, kun je al direct beginnen...quote:Op donderdag 24 december 2009 15:52 schreef bokma het volgende:
Ik ben vandaag aangenomen bij een taxi bedrijf. Moet nu wel een aantal dingen doen voordat ik echt mag rijden. Moet namelijk mijn chaffeurspas halen. Medische keuring, bewijs van goed gedrag, theorie- en pratijkexamen zijn verplicht voor die pas.
Is dit normaal?
Word ik dan met netto 5,5 euro p.u. (excl. fooi) onderbetaald?
Het houd me wel wat meer van de kroeg af gelukkig, want moet ook in het weekend soms werken.;-)
gr
Tja, ieder zijn smaak natuurlijk. Het is niet te vergelijken met hogere klasses (baas boven baas-verhaalquote:Op maandag 28 december 2009 15:08 schreef Maharbal het volgende:
Donderdag was inderdaad laatste rit.
Ik vind die priussen overigens bagger, ook om in te rijden.
Ik vergeleek 'm niet zozeer met hogere klassen. Ik krijg gewoon elke keer een plastic gevoel als ik in die dingen rijd, en dan voelt het ook nog eens alsof je over het wegdek zweeft (en dan niet op een positieve luxe-wagen manier). Helemaal geen gevoel met de wielen etc en het interieur vind ik ook niksquote:Op maandag 28 december 2009 17:15 schreef PIB het volgende:
[..]
Tja, ieder zijn smaak natuurlijk. Het is niet te vergelijken met hogere klasses (baas boven baas-verhaal), vind em wel aangenaam rijden die derde generatie.
Hier ontstaat de verwarring alweer. Ik vroeg jou eerder of je privé-chauffeur was en daar gaf je geen concreet antwoord op. Uit deze post van jou maak ik dus op dat je wel privé-chauffeur bent. Ik (en een paar anderen hier) zijn hiker, waarbij wij dus alleen de lege auto's door het land heen vervoeren.quote:Op maandag 28 december 2009 18:00 schreef tha_rizzo het volgende:
Het is dus echt voorgekomen dat mensen met een "car who's name should not be spoken" een chauffeur inhuren?
Ik zou een zak over m'n hoofd trekken en dan rijden. Ik zou me doodschamen.
Meestal kan ik nog opscheppen over auto's, maar dan niet.
Zo, zo denk ik over die auto
Dat geef ik wel toe, het dashboard was echt lekker Japans plasticfantasticquote:Op maandag 28 december 2009 17:53 schreef Maharbal het volgende:
[..]
"elke keer een plastic gevoel" = "het interieur".
Niet gezien; of ik ben 't vergetenquote:Op maandag 28 december 2009 18:05 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Hier ontstaat de verwarring alweer. Ik vroeg jou eerder of je privé-chauffeur was en daar gaf je geen concreet antwoord op. Uit deze post van jou maak ik dus op dat je wel privé-chauffeur bent. Ik (en een paar anderen hier) zijn hiker, waarbij wij dus alleen de lege auto's door het land heen vervoeren.
Vanzelfsprekend zijn dit vaker de "gewone" leaseauto's.
Met de techniek is inderdaad niks mis, maar het hele rijgevoel was voor mij afwezig in die auto. Hij handelde niet lekker, hij stuurde niet lekker en nja, ieder z'n ding denk ik dan!quote:Op maandag 28 december 2009 18:09 schreef PIB het volgende:
[..]
Dat geef ik wel toe, het dashboard was echt lekker Japans plasticfantastic. Alcantara bekleding was wel aangenaam, alleen jammer dat het stuur dan weer wel lekker hardplastic was. Ach, ik bewonder de techniek en vind m toch wel lekker rijden ...
Al reed de Lexus LS600hL (vanzelfsprekend) veuuuuuuuul lekkerder![]()
Ik heb ooit in een RX400h gereden.quote:Op maandag 28 december 2009 18:09 schreef PIB het volgende:
[..]
Dat geef ik wel toe, het dashboard was echt lekker Japans plasticfantastic. Alcantara bekleding was wel aangenaam, alleen jammer dat het stuur dan weer wel lekker hardplastic was. Ach, ik bewonder de techniek en vind m toch wel lekker rijden ...
Al reed de Lexus LS600hL (vanzelfsprekend) veuuuuuuuul lekkerder![]()
Dat is inderdaad het voordeel, je rijdt vaak leukere auto's. Voor mij wegen die voordelen echter niet op tegen de nadelen: je bepaalt niet hoe je rijdt, waar je langs rijdt, wanneer je stopt, wat voor muziek je aan hebt, hoe hard je rijdt, hoe hard je muziek staat etcquote:Op maandag 28 december 2009 18:13 schreef tha_rizzo het volgende:
[..]
Niet gezien; of ik ben 't vergeten
Ja, ik ben een privéchauffeur. Ik heb één (eigenlijk twee) hike gedaan.
Ik rijd meestal in de aardige auto's, nooit echt in de grote bakken (muv de Range Rover Vogue en een Audi RS4). Het zijn bij bij voornamelijk A6jes, 5-jes, Espace (echt te vaak)
Het is niet zo vreselijk hoor. Je zit meestal in comfortabele auto's (wat ik wel voordelig vind) en sommige klanten zijn best aardig, vriendelijk, staat muziekje op (natuurlijk niet hard) en vinden het niet erg als je wat harder rijdt. Had een tijd geleden dat ik iemand met een nieuwe 5 (e60, na de faceliftquote:Op maandag 28 december 2009 18:15 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Dat is inderdaad het voordeel, je rijdt vaak leukere auto's. Voor mij wegen die voordelen echter niet op tegen de nadelen: je bepaalt niet hoe je rijdt, waar je langs rijdt, wanneer je stopt, wat voor muziek je aan hebt, hoe hard je rijdt, hoe hard je muziek staat etc. Ik mis bij privé-chauffeureren een klein beetje "vrijheid", vandaar dat ik het niet doe.
Ik weet het, ik heb 't wel eens gedaan. Maar je hebt toch niet "de vrijheid" die een hiker heeft. Ik kan bijvoorbeeld met keiharde hardcore met 190 langs iedereen scheuren en dan stoppen voor koffie als ik er zin in hebquote:Op maandag 28 december 2009 18:19 schreef tha_rizzo het volgende:
[..]
Het is niet zo vreselijk hoor. Je zit meestal in comfortabele auto's (wat ik wel voordelig vind) en sommige klanten zijn best aardig, vriendelijk, staat muziekje op (natuurlijk niet hard) en vinden het niet erg als je wat harder rijdt. Had een tijd geleden dat ik iemand met een nieuwe 5 (e60, na de facelift) moest rijden waarbij we in de file kwamen en hij zei: "Laat maar zien hoe BMW-rijders rijden, jij zou dat moeten weten"
Je komt wel echt in leuke situaties, maar soms ook minder.
Ja, en ik heb ook nog nooit 180 km/h gereden met mijn 5-serie (goed excuses, m'n snelheidsmeter deed 't toen nog nietquote:Op maandag 28 december 2009 18:29 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ik weet het, ik heb 't wel eens gedaan. Maar je hebt toch niet "de vrijheid" die een hiker heeft. Ik kan bijvoorbeeld met keiharde hardcore met 190 langs iedereen scheuren en dan stoppen voor koffie als ik er zin in heb.
Disclaimer: niet dat ik dat doe, maar je snapt m'n punt
[moraalriddermodus]quote:Op maandag 28 december 2009 18:49 schreef Maharbal het volgende:
Ik vind het ook niet erg om mensen rond te rijden, maar dit werk doe ik gewoon liever zonder mensen achterin die mij (in theorie) kunnen dicteren hoe en wat ik precies moet doen.
Hangt denk ik van je leeftijd af. Als je al een oudere hiker bent (volgens mij 21 en ouder), dan zijn ze wellicht wat terughoudender met het teruggeven van je hikerbaantje...omdat je dan weer te veel kost.quote:Op dinsdag 29 december 2009 23:17 schreef Keuzer het volgende:
Enige reden voor mij om eventueel tot privéchauffeur over te gaan is 't salaris, met een ruime euro per uur meer verdient het wel beter, en nu ik hoor dat je soms ook nog fooi krijgt lijkt me dat best lucratief. De klasse auto waar je in rijdt zal ook wel wat omhoog gaan maar je mag er niet echt plezier in maken /acceleratie ftw/
Dronken mensen vervoeren lijkt me op zich wel dolle pret, maar geen muziek is toch wel een downside en idd lunchpauze is niet meer wanneer je honger krijgt.. heb het eigenlijk wel naar mijn zin als hiker, misschien ooit proberen en als het me niet bevalt kan ik vast wel mijn hikerbaantje terugkrijgen.
Electrische auto's zijn droog.. eerst energie verspillen om accu's te maken, en dat dan opheffen met wat je aan bezine bespaard? denk ut niet
Ik werk vooral 's avonds, heb ik geen enkel probleem mee. Na middernacht is het 150%, ook wel relaxt.quote:Op dinsdag 29 december 2009 23:34 schreef enpe het volgende:
Als privechauffeur zul je ook wel vaak in de avonduren moeten werken of niet? Als hiker ben ik namelijk 9 van de 10 keer om 5/6u 's avonds weer thuis.
Het hangt echt af van de mensen die je moet rijden. Het kan inderdaad zijn dat je iemand hebt die wil dat je je aan alle regels houdt en dat je de deur open doet enzo. Dan is je vrijheid als de client op de afspraak is ook een stuk minder. Er zijn ook mensen die het enkel interesseert dat ze op tijd op hun afspraak zijn, hoe dat gaat maakt ze niet uit. Die vinden het ook niet erg als je ff gaat toeren terwijl ze op hun afspraak zijn.quote:Op maandag 28 december 2009 18:29 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ik weet het, ik heb 't wel eens gedaan. Maar je hebt toch niet "de vrijheid" die een hiker heeft. Ik kan bijvoorbeeld met keiharde hardcore met 190 langs iedereen scheuren en dan stoppen voor koffie als ik er zin in heb.
Dat wil niet altijd voorkomen als je privé-chauffeur bent, om heel eerlijk te zijn.quote:Op dinsdag 29 december 2009 23:34 schreef enpe het volgende:
Als privechauffeur zul je ook wel vaak in de avonduren moeten werken of niet? Als hiker ben ik namelijk 9 van de 10 keer om 5/6u 's avonds weer thuis.
Ja, en als je echt pech hebt, is het een Espace met handbak (geen fijne handbak)quote:Op woensdag 30 december 2009 12:11 schreef Keuzer het volgende:
Maar goed, als je dus pech hebt dan is het een lange saaie rit zonder radio en heel voorzichtig rijden in een renault espace??? ^,-
Even toeren met die auto is neem ik aan op eigen kosten dan?
Idem, maar ik kan declareren voor maaltijden. Aangezien dat niet echt voldoende is om normaal te eten, was er een client die zei dat ik maar bij zijn bedrijf moest declareren, kon ik beter etenquote:Op woensdag 30 december 2009 12:17 schreef tha_rizzo het volgende:
[..]
Ja, en als je echt pech hebt, is het een Espace met handbak (geen fijne handbak)
Toeren met de auto is niet op eigen kosten, als je gaat eten welOf wat gaat drinken in een café
Klagen over een A4 TDI, hoe durf jequote:Op woensdag 30 december 2009 14:42 schreef Maharbal het volgende:
En net weer 2 ritjes gehad, waarvan 1 in een A4 2.5TDI.
Leuke bak, maar met zo'n motor had ik meer vermogen verwacht (m'n eigen heeft meer vermogen uit een 2.5L en die is 20 jaar oud).
Morgen weer 2 ritjes.
Been there, done thatquote:Op woensdag 30 december 2009 15:30 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Klagen over een A4 TDI, hoe durf je![]()
Wacht maar tot je een Citroen Berlingo moet rijden, die heuveltje af 135 op de teller haalt, geen radio heeft en een waarschuwingstoon voorbrengt wanneer je harder dan 120 gaat![]()
Die waarschuwingstoon hoor je trouwens niet zo goed, de motor overstemt dan geluid met gemak
Toevallig bij Athlon in Nijmegen? Die vragen vaker mensen op locatie op de donderdag. Ze wilde mij daar toen eigenlijk vast voor plannen, maar ik heb na 1x bedankt.quote:Op woensdag 30 december 2009 16:44 schreef Mathijz het volgende:
Morgen een dag werken op locatie, ben benieuwd wat ze gaan doen de laatste dag van het jaar.
Je bent iets beters gewend?quote:Op woensdag 30 december 2009 14:42 schreef Maharbal het volgende:
En net weer 2 ritjes gehad, waarvan 1 in een A4 2.5TDI.
Leuke bak, maar met zo'n motor had ik meer vermogen verwacht (m'n eigen heeft meer vermogen uit een 2.5L en die is 20 jaar oud).
Morgen weer 2 ritjes.
Nee, die nieuwe klant in Amsterdam. Ik noem nooit bedrijfsnamenquote:Op woensdag 30 december 2009 19:12 schreef Mallet het volgende:
[..]
Toevallig bij Athlon in Nijmegen? Die vragen vaker mensen op locatie op de donderdag. Ze wilde mij daar toen eigenlijk vast voor plannen, maar ik heb na 1x bedankt.
En zojuist gebeld voor maandag, yes! Kijken of we weer een leuk zakcentje bij elkaar kunnen krijgen in januari.
Wat ik je erover kan vertellen is dat je hiker bent met extra werkzaamheden. Je haalt auto's op en brengt ze terug naar de vestiging. Meestal moet je dan de auto opnieuw rijklaar maken door een aantal dingen na te lopen. Denk aan bandenspanning, lampentest etc. en eventuele gebreken (indien mogelijk) verhelpen. Daarnaast compleet wassen zodat de auto opnieuw ingezet kan worden voor een nieuwe berijder.quote:Op woensdag 30 december 2009 19:22 schreef PIB het volgende:
Wat houdt dat werken op locatie eigenlijk precies in? Werd zelf ook gevraagd voor zoiets bij ING Car Lease. Wat ik ervan begreep was het vooral auto's stofzuigen, wassen en ev. schade opnemen. In other words, showroomklaar maken. Is dat overal zo, of zit ik nu compleet in de verkeerde richting te denken?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |