Oké, hij begon met een zachte lijn te verkiezen tegenover het Midden-Oosten en de voormalige "as van het kwaad" landen, door in Caïro als een halfbakken ei te buigen voor iedereen in de regio en te slijmen dat Bush eindelijk opgerot was en dat hij nu ging zorgen dat alles weer zoals daarvoor werd.quote:Op zondag 20 december 2009 23:48 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ik wil best inhoudelijk reageren, maar dan moet jij toch eerst je uitspraak onderbouwen.
Niet doen alsof je bloedt vriend.quote:Op zondag 20 december 2009 23:42 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Obama heeft toch helemaal geen baard?![]()
En veel mensen haten doet hij volgens mij ook niet.
quote:Op zondag 20 december 2009 23:54 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Met deze kerst voor de deur wil ik alle militairen die waken voor onze vrijheid bedanken. Hen die voor ons gvd de kastanjes uit het vuur halen.
Daar ga ik helaas niet over. Maar als ik Wilders was zou ik hen wel inzetten ja.quote:Op zondag 20 december 2009 23:57 schreef Jibbe het volgende:
[..]
Als het aan Wilders ligt dan kunnen we die militairen beter in Gouda inzetten.
Hij kiest een pragmatische lijn, omdat zijn voorganger de VS militair en financieel de afgrond in heeft gestort. Daarom kunnen Iran en Noord-Korea hun gang gaan omdat zij ook weten dat de VS geen enkele vuist meer kan maken. Daarnaast heeft Iran het geluk dat de VS één van de grootste vijanden van Iran hebben afgezet en daardoor hun sjiitische vrienden in Irak aan de macht zijn gekomenquote:Op zondag 20 december 2009 23:54 schreef De_Ruyter het volgende:
[..]
Oké, hij begon met een zachte lijn te verkiezen tegenover het Midden-Oosten en de voormalige "as van het kwaad" landen, door in Caïro als een halfbakken ei te buigen voor iedereen in de regio en te slijmen dat Bush eindelijk opgerot was en dat hij nu ging zorgen dat alles weer zoals daarvoor werd.
Daarna nog even de zachte lijn kiezen tegenover Noord-Korea en Iran, waar de "diplomatieke onderhandelingen" elke keer door de andere zijde in de wind wordt geslagen, maar waar Obama weer op komt dagen met een halfbakken speech dat hij er de vertrouwen nog in heeft, en we schieten met z'n allen niks op en in de tussentijd kunnen die landen vrolijk verder gaan met wat ze aan het doen zijn.
Dat vind ik tot nu toe nog twee van z'n grootste "blunders" op dat gebied.
Dan júist een vuist maken tegen dat soort landen, en niet na 2 oorlogen in volle gang en talloze grensconflicten te bemiddelen dan ineens te zeggen dat het je niet meer kan boeien en dat Bush totaal verkeerd was, met als klap op de vuurpijl "gitmo" sluiten en het raketschild op standby zetten.quote:Op maandag 21 december 2009 00:08 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Hij kiest een pragmatische lijn, omdat zijn voorganger de VS militair en financieel de afgrond in heeft gestort. Daarom kunnen Iran en Noord-Korea hun gang gaan omdat zij ook weten dat de VS geen enkele vuist meer kan maken. Daarnaast heeft Iran het geluk dat de VS één van de grootste vijanden van Iran hebben afgezet en daardoor hun sjiitische vrienden in Irak aan de macht zijn gekomen
En hoe ga je die vuist dan maken? Oorlog voeren kost geld, heel veel geld. En dan moet je er ook nog eens een leger voor hebben. Met veel pijn en moeite zijn er 30000 extra militairen voor Afghanistan gevonden. Waar haal je dan de honderdduizenden militairen vandaan om Iran te bezetten? Guantanamo Bay sluiten is puur symbolisch. In de praktijk verandert er niks aan het beleid in dit opzicht.quote:Op maandag 21 december 2009 00:11 schreef De_Ruyter het volgende:
[..]
Dan júist een vuist maken tegen dat soort landen, en niet na 2 oorlogen in volle gang en talloze grensconflicten te bemiddelen dan ineens te zeggen dat het je niet meer kan boeien en dat Bush totaal verkeerd was, met als klap op de vuurpijl "gitmo" sluiten en het raketschild op standby zetten.
Hij gaat uit van het "goede" van de mens, en in zijn positie (en de onze) moet je dat niet doen, altijd voorbereid zijn op het slechtste en daar op handelen.
Je weet denk ik wel wat het belang is van een goede psychological warfare strategie nietwaar? Zolang je het idee maar creëert dat je een machtige staat bent die zonder pardon je recht komt zetten als je grote problemen veroorzaakt dan zijn de incentives van de tegenpartij om ook daadwerkelijk over de schreef te gaan veel minder aanwezig.quote:Op maandag 21 december 2009 00:21 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
En hoe ga je die vuist dan maken? Oorlog voeren kost geld, heel veel geld. En dan moet je er ook nog eens een leger voor hebben. Met veel pijn en moeite zijn er 30000 extra militairen voor Afghanistan gevonden. Waar haal je dan de honderdduizenden militairen vandaan om Iran te bezetten? Guantanamo Bay sluiten is puur symbolisch. In de praktijk verandert er niks aan het beleid in dit opzicht.
Het raketschild was een prestigeprojectje van Bush. Het is met de huidige technologie onhaalbaar. Het zou nog tientallen jaren duren om een werkend schild te maken tegen de huidige generatie ballisische raketten te maken. Een project vergelijkbaar met Reagan zijn Starwars. Obama bekijkt de zaken rationeel. Niet proberen wat onmogelijk is.
Uh, het zijn beroepsmilitairen hoor. Gewoon mensen die een baantje zochten en nu gevarentoeslag willen. Ik vind het lief van je, maar plaats je dan ook ode´s aan ambulancebroeders, kaartverkopers, autoverkopers en andere mensen die anderen tegen betaling een dienst leveren?quote:Op zondag 20 december 2009 23:54 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Niet doen alsof je bloedt vriend.
De VS doet het werk waar de eigen regering niet toe in staat is.
Met deze kerst voor de deur wil ik alle militairen die waken voor onze vrijheid bedanken. Hen die voor ons gvd de kastanjes uit het vuur halen.
Dat mag grondwettelijk niet. Stoort Widers nooit, maar is dus onuitvoerbaar tenzij hij tien jaar mag regeren van de vox populi.quote:Op zondag 20 december 2009 23:58 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Daar ga ik helaas niet over. Maar als ik Wilders was zou ik hen wel inzetten ja.
Of gewoon iedereen tegelijk met een Commander in Chief homage.quote:Op maandag 21 december 2009 00:27 schreef voyeur het volgende:
[..]
Uh, het zijn beroepsmilitairen hoor. Gewoon mensen die een baantje zochten en nu gevarentoeslag willen. Ik vind het lief van je, maar plaats je dan ook ode´s aan ambulancebroeders, kaartverkopers, autoverkopers en andere mensen die anderen tegen betaling een dienst leveren?
Je kan dreigen, maar dit heeft enkel zin als je ook geloofwaardig bent. Iedereen weet dat de VS een extra oorlog absoluut niet kan gebruiken.quote:Op maandag 21 december 2009 00:25 schreef De_Ruyter het volgende:
[..]
Je weet denk ik wel wat het belang is van een goede psychological warfare strategie nietwaar? Zolang je het idee maar creëert dat je een machtige staat bent die zonder pardon je recht komt zetten als je grote problemen veroorzaakt dan zijn de incentives van de tegenpartij om ook daadwerkelijk over de schreef te gaan veel minder aanwezig.
Kijk naar de Sovjet Unie en de Verenigde Staten in de Koude Oorlog, als je de ander maar genoeg wijsmaakt dat er serieuze consequenties liggen dan heb je veel minder incidenten, het taalgebruik en de vriendschappelijke relaties zijn dan ver te zoeken, maar je houd je tegenstander wel in toom.
Wat Obama doet is eigenlijk de ander gelijk geven en de positie van het westen als een te ver uitgesmeerd stuk boter weergeven, een zwakte die ons duur kan komen te staan. Bush had tenminste nog een strategie (evenals McCain) om je tanden te laten zien, en als je niet luisterde een carrier group voor de deur te leggen om het ook militaire kracht bij te zetten.
Het is een strategisch verschil uiteraard, wat Obama doet is ook een optie, maar ik vind het een gevaarlijkere optie omdat je de tegenstander veel vrij spel geeft op het wereldvlak en politiek gezien.
quote:Iran en de VS knokken in Jemen
Opstand in het noorden, opstand in het zuiden: het is druk in Jemen. Iran wil zou er een islamitische staat willen vestigen, de VS proberen Al-Qaida er weg te krijgen.
‘Jemenitische veiligheidsdiensten roeien Al-Qaida uit’, kopte de Jemenitische krant The Yemen Observer optimistisch. Bij invallen in de hoofdstad Sana’a en de zuidelijke provincie Abyan werden 34 militanten gedood. Zeker 17 anderen raakten gewond. Volgens het Jemenitische ministerie van Defensie gaat het om terroristen van Al-Qaida die een reeks zelfmoordaanslagen in het land wilden uitvoeren.
Het waren de zoveelste gevechten die de Jemenitische veiligheidsdiensten voerden tegen rebellen. Tegen aan Al-Qaida gelieerde strijders. Tegen opstandelingen van de sjiitische Houthistam, die al vijf jaar een burgeroorlog voeren in het noordwesten van het overwegend soennitische land. Tegen de goed gewapende separatistische inwoners van het zuiden, die menen dat zij economisch worden uitgebuit door het noorden, waarmee het sinds 1990 is herenigd na een lange oorlog. In totaal zouden de afgelopen week bij verschillende gevechten tegen alle opstandelingen honderden doden zijn gevallen.
Imamaat
Volgens de Houthirebellen hebben gevechtsvliegtuigen van Saoedi-Arabië en de VS deelgenomen aan aanvallen op hun dorpen en kampen in het bergachtige noordwesten, nabij de Jemenitisch-Saoedische grens. Sana’a ontkent die beschuldiging, maar de Saoedische overheid doet er minder moeilijk over. Sinds Houthistrijders begin november diverse keren de Saoedische grens overstaken en daar grenswachten en burgers doodden, hebben de Saoedische strijdkrachten zware middelen ingezet om terug te slaan. Saoedi-Arabië en Sana’a op hun beurt beschuldigen Iran ervan de Houthistrijders van wapens en voorraden te voorzien, om de Houthis te steunen in hun poging het in 1962 omvergeworpen sjiitische imamaat te herstellen en uiteindelijk een naar Iraans model streng sjiitisch islamitisch emiraat te stichten in de hele Golfregio.
Intussen hebben Saoedi-Arabië en de VS hun ergernis geuit over de veilige haven die Al-Qaidastrijders hebben gevonden in Jemen. Duizenden militante soennitische extremisten uit Afghanistan, Pakistan, Somalië, Saoedi-Arabië en andere golfstaten en Centraal-Azië hebben hun trainingskampen opgezet in het chaotische, stuurloze Jemen. Saoedi-Arabië en andere golfstaten vrezen dat de extremisten vanuit Jemen hun gezag zullen ondermijnen om hun regeringen uiteindelijk omver te werpen. Het Westen, met name de VS, dat in 2000 door een Al-Qaida-aanval op het schip de USS Cole werd opgeschrikt, ziet zijn toegang tot de oliebronnen in de Golfstaten bedreigd.
Falende staat
Door alle geweld en chaos zijn volgens de Verenigde Naties de afgelopen jaren in Jemen zo’n 200.000 inwoners op de vlucht geslagen. Bovendien zwerven zo’n 170.000 bootvluchtelingen uit de Hoorn van Afrika door het land, mensen voor wie de regering in Sana’a evenmin de zorg kan dragen. Jemen is het armste land van het Midden-Oosten, helemaal sinds zijn inkomsten uit de verkoop van olie sinds de crisis met 75 procent zijn gedaald.
Volgens internationale organisaties als de International Crisis Group is Jemen hard op weg een falende staat te worden – als het dat nog niet is. De regering in Sana’a heeft nauwelijks nog controle over de situatie in haar land. Volgens Transparency International bezet Jemen de 154e plaats op een lijst van 180 meest corrupte landen. Slechts 38 procent van de zo’n 23 miljoen Jemenieten is geletterd. De olie raakt op en, nog veel belangrijker, het water ook.
In de strijd tegen terrorisme zijn alle ogen gericht op Pakistan en Afghanistan. Maar buiten beeld vormt zich intussen in Jemen een nieuw epicentrum van geweld.
Gelul!quote:Op zondag 20 december 2009 22:25 schreef voyeur het volgende:
De nieuwe Pentagon dienst. SMS ´Al Quadia´naar 1111 met de coördinaten van vermeende terroristen en binnen twee uur regent het kruisrakketten.
Wat een lieverdjes die terroristenquote:
Owja natuurlijk die mensen die daar zaten waren natuurlijk allemaal onschuldig?quote:Op maandag 21 december 2009 13:09 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Moet ik die rommel uit Abu Graib even posten? Of Guantanamo Bay? Dat is wat overheden doen. Je helden.
Dus opzouten met dat vuige materiaal van je.
Dombo.
Thnx maar ik ga me maar druk zitten maken over het weer en het verkeer.quote:Op maandag 21 december 2009 13:14 schreef SoldMayor het volgende:
[..]
Doe maar niet![]()
zo zien ze teminste wat die idioten allemaal doen...
quote:Op maandag 21 december 2009 13:12 schreef heracles het volgende:
[..]
Abu Ghraib is een incident. Terroristen niet.
Statusloze mensen, zonder proces en duidelijke aanklacht. En zonder recht op verdediging.quote:Op maandag 21 december 2009 13:15 schreef SoldMayor het volgende:
[..]
Owja natuurlijk die mensen die daar zaten waren natuurlijk allemaal onschuldig?![]()
dat ze worden mishandeld is niet echt netjes maja ze zitten daar niet voor NIETS!
De NAVO had er niet gezeten als de Afghanen Bin Laden hadden uitgeleverd. Dus eigen schuld.quote:Op maandag 21 december 2009 13:16 schreef Chooselife het volgende:
[..]
![]()
Hoe denk je dat de slachtoffers eruit zagen na dat verkeerd uitgevoerde NAVO bombardement in Afghanistan (>90 doden)?
90+ doden in Afghanistan na NAVO bombardement
Onschuldige burgers!
Is maar één voorbeeld!
quote:Op maandag 21 december 2009 13:19 schreef heracles het volgende:
[..]
De NAVO had er niet gezeten als de Afghanen Bin Laden hadden uitgeleverd. Dus eigen schuld.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |