nou ja volgens mij is 30 miljard ton CO2 uitstoot per jaar 2 ppm maar jullie vinden dat te kort door de bocht..quote:Op maandag 21 december 2009 17:18 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Dan wens ik je veel plezier met een studie klimatologie
Voor de derde keer, dat heeft te maken met waar CO2 op wordt geslagen, zoals in de oceaan, en wat de capaciteit daar is...quote:Op maandag 21 december 2009 17:21 schreef rieboet het volgende:
[..]
nou ja volgens mij is 30 miljard ton CO2 uitstoot per jaar 2 ppm maar jullie vinden dat te kort door de bocht..
dat heeft met wiskunde te maken, toch niet met klimatologie?
Ik heb het niet over de oceaan ik heb het over de lucht, en waarom weet men inmiddels niet wat de capaciteit van de oceaan is?quote:Op maandag 21 december 2009 17:23 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Voor de derde keer, dat heeft te maken met waar CO2 op wordt geslagen, zoals in de oceaan, en wat de capaciteit daar is...
Nee, 380ppm. Maar goed, als je serieus wilt rekenen, dan heb ik hier nog een tabel voor je gevonden, en je kunt deze blog gebruiken dat code heeft.quote:Op maandag 21 december 2009 17:16 schreef rieboet het volgende:
[..]
Ik wil de U.N. voorspellingen kunnen narekenen, als we uitgaan van 30 miljard CO2 uitstoot per jaar heb je daar niet veel aan als je dat niet kunt vertalen in termen van concentratie in de lucht.
De huidige concentratie CO2 per ppm zou momenteel 280 zijn, dat kunnen we toch ook vaststellen?
Zoek je zelf ook wel eens wat op, of vraag je maar gewoon in het wilde weg? Maar, de precieze capaciteit is nog een onderwerp van onderzoek, en met name de rek die er nog inzit.quote:Op maandag 21 december 2009 17:27 schreef rieboet het volgende:
[..]
Ik heb het niet over de oceaan ik heb het over de lucht, en waarom weet men inmiddels niet wat de capaciteit van de oceaan is?
Zonder verdere beperkingen of aannames: Nee.quote:Op maandag 21 december 2009 17:44 schreef rieboet het volgende:
Als we sinkholes in een later stadium in mindering brengen kunnen we dan wel vaststellen dat 30 miljard ton CO2 uitstoot vertaald kan worden naar 2 ppm?
Dan vraag ik jou hoeveel dan in termen van ppm? dan zeg jij dat niet te kunnen zeggenquote:Op maandag 21 december 2009 17:50 schreef Iblis het volgende:
[..]
Zonder verdere beperkingen of aannames: Nee.
Je zult op z’n minst een aanname moeten maken over de absorptie, anders kun je niets zinnigs zeggen. En als je eerst aanneemt dat die 0 is, dan komt er geen 2 ppmv uit. Hoeveel wel dan? Hier gaf ik je een tabel, waaruit je kunt aflezen datquote:Op maandag 21 december 2009 17:52 schreef rieboet het volgende:
[..]
Dan vraag ik jou hoeveel dan in termen van ppm? dan zeg jij dat niet te kunnen zeggen
Omdat CO2 qua massa voor (ongeveer) 44/12 uit C bestaat volgt daaruit dus dat 30 ton CO2 30 · (12/44) · 2,13 ≈ 3,8 ppm geeft; mijn vorige berekening was met de aanname dat van die 30 ton 15 ton geabsorbeerd zou worden en dan kom je dus op 2 ppm.quote:1 ppm by volume of atmosphere CO_2 = 2.13 Gt C
Eens. Want Al Gore.quote:Op dinsdag 22 december 2009 02:26 schreef Lyrebird het volgende:
Mark Steyn op dreef. We gaan terug naar feodale tijden.
wat een dramaqueens.quote:Op dinsdag 22 december 2009 02:26 schreef Lyrebird het volgende:
Mark Steyn op dreef. We gaan terug naar feodale tijden.
Zolang de zogenaamde libertariërs niet het beleid gaan bepalen dan valt het met de feodale structuren wel mee. Ook de feodale samenleving in Dubai zo lang en luid bejubeld door dat soort types bleek geen succes.quote:Op dinsdag 22 december 2009 02:26 schreef Lyrebird het volgende:
Mark Steyn op dreef. We gaan terug naar feodale tijden.
O, echt waar? Dat is zeer interessant! Leg eens uit hoe dat past in de bevindingen van tegenwoordig?quote:Op zaterdag 26 december 2009 00:01 schreef Schenkstroop het volgende:
CO2-ontwikkeling schijnt warmte-ontwikkeling te volgen met een vertraging van 800 jaar.
Waar zeg ik dat het over reptillians gaatquote:Op zaterdag 26 december 2009 00:05 schreef Monidique het volgende:
O, echt waar? Een soort NWO-Illuminati-Reptilians dus? Jemig, zeg, dat dat kan... zoiets verwacht je toch niet van serieuze wetenschap, maar dus toch.
Metingen in ijs zijn, per definitie, op een plaats waar het vrij koud is en dus een lokaal verschijnsel. Wees dus voorzichtig met extrapoleren. Ten tweede, het is de wetenschap die dat meet, het is wat vreemd om die juist alleen in dit geval te accepteren en verder te verwerpen.quote:Op zaterdag 26 december 2009 00:01 schreef Schenkstroop het volgende:
CO2-ontwikkeling schijnt warmte-ontwikkeling te volgen met een vertraging van 800 jaar. Wie debunkt dat? Het meten van CO2-concentraties in ijs, waar Al Gore zijn verhaal op basseert. Zegt precies dát. Al Gore vermeldt dat allean niet. Op een grote afstand lijken de twee lijnen warmte en CO2-ontwikkeling precies op mekaar te passen. Maar dat is niet zo. CO2-ontwikkeling vólgt warmte-onywikkeling en niet amdersom.
Gast, je loopt achter. Die timelag was een artefact in de data, veroorzaakt door een fout in de analyze. Daar heb ik al een keer een Nature artikel over gegeven.quote:Op zaterdag 26 december 2009 00:01 schreef Schenkstroop het volgende:
CO2-ontwikkeling schijnt warmte-ontwikkeling te volgen met een vertraging van 800 jaar. Wie debunkt dat? Het meten van CO2-concentraties in ijs, waar Al Gore zijn verhaal op basseert. Zegt precies dát. Al Gore vermeldt dat allean niet. Op een grote afstand lijken de twee lijnen warmte en CO2-ontwikkeling precies op mekaar te passen. Maar dat is niet zo. CO2-ontwikkeling vólgt warmte-onywikkeling en niet amdersom.
Niet per se. Er komt vaak genoeg zo’n lag voor, althans, er is zo’n lag te vinden in bepaalde scenario’s, maar die ontkrachten geenszins dat CO2 geen opwarming veroorzaakt, noch schrijven die voor dat zo’n lag er altijd moet zijn. Ze schrijven eigenlijk vooral het CO2 veroorzaakt opwarming verhaal.quote:Op zaterdag 26 december 2009 00:33 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Gast, je loopt achter. Die timelag was een artefact in de data, veroorzaakt door een fout in de analyze. Daar heb ik al een keer een Nature artikel over gegeven.
Ik doelde op dezequote:Op zaterdag 26 december 2009 00:37 schreef Iblis het volgende:
[..]
Niet per se. Er komt vaak genoeg zo’n lag voor, althans, er is zo’n lag te vinden in bepaalde scenario’s, maar die ontkrachten geenszins dat CO2 geen opwarming veroorzaakt, noch schrijven die voor dat zo’n lag er altijd moet zijn. Ze schrijven eigenlijk vooral het CO2 veroorzaakt opwarming verhaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |