Nee dat zou ik ook niet doen, succes met het krijgen van je deel....quote:Op donderdag 10 december 2009 19:14 schreef milana1988 het volgende:
Het is nu al een tijdje uit met mijn exvriend. Maar nog veel spullen van mij staan in zijn huis. Ook staat het huis gedeeltelijk op mijn naam. Gelukkig is de hypotheek wel helemaal van hem.
Ik heb daar nooit moeilijk over gedaan.
quote:Op donderdag 10 december 2009 19:14 schreef milana1988 het volgende:
Gelukkig is de hypotheek wel helemaal van hem.
Ik heb daar nooit moeilijk over gedaan.
mijn gedeelte van het huis in cash wil hebben.
Heb jij meebetaald aan het huis? Kortom, heb jij überhaupt wel recht op geld?quote:Op donderdag 10 december 2009 19:20 schreef milana1988 het volgende:
Ik zal het even uitleggen:
Hij had een gevaarlijk beroep en vond het daarom slim om een gedeelte van het huis opmijn naam te zetten, in het geval hij zou komen te overlijden.
Ik heb daar wel heel fijn met hem gewoond, maar wil nu toch eigenllijk wel mijn deel.
Is er niemand die mij hierover iinformatie kan geven op dit forum?
Krijg ik gewoon mijn deel, of heb ik recht op de helft?
Dat is jouw deel helemaal nietquote:Op donderdag 10 december 2009 19:20 schreef milana1988 het volgende:
Ik heb daar wel heel fijn met hem gewoond, maar wil nu toch eigenllijk wel mijn deel.
Ik snap niet helemaal hoe je bij deze gedachtengang komt. Het recht van hypotheek heeft alleen betrekking de onderliggende lening, en niet het huis. Beslissend is wiens naam en voor welk deel op de notarieel verleden leveringsakte staat. Als daar staat dat zij voor 1/2 eigenaar is, dan hebben zij gewoon een gemeenschap. Als hij haar uit het huis wil hebben, zal hij haar moeten uitkopen.quote:Op donderdag 10 december 2009 19:21 schreef Marijkezwolle het volgende:
[..]
Heb jij meebetaald aan het huis? Kortom, heb jij überhaupt wel recht op geld?
Als jij niets meebetaald hebt dan lijkt mij niet dat jij ook recht hebt op geld. Als de hypotheek op zijn naam staat hoeft hij jou niet uit te kopen, het is immers zijn huis.
Het huis kan alleen "op jouw naam gezet" worden als hij (in dit geval) 1/4e deel heeft overgedragen aan jou. Dit kan alleen gebeuren bij een notaris, en de vraag is dan ook of jouw handtekening op de notarële akte staat. Heb jij nooit iets ondertekend dan is het huis nooit "op jouw naam gezet" en ben jij niet eigenaar voor 1/4e deel van het huis.quote:Op donderdag 10 december 2009 19:25 schreef milana1988 het volgende:
Ik heb geen geld bijgedragen, want ik werk niet.
Maar hij heeft een gedeelte van het huis op mijn naam laten zetten. Iets van een kwart of zo. En voor zover ik weet, maar ik weet niet alles van zakelijke dingen, is het huis meer waard dan de hypotheek.
Dus wat denk je zelf?quote:Op donderdag 10 december 2009 19:25 schreef milana1988 het volgende:
Ik heb geen geld bijgedragen, want ik werk niet.
en waarom vind jij dat je recht hebt op geld als je niks bijgedragen hebtquote:Op donderdag 10 december 2009 19:25 schreef milana1988 het volgende:
Ik heb geen geld bijgedragen, want ik werk niet.
Maar hij heeft een gedeelte van het huis op mijn naam laten zetten. Iets van een kwart of zo. En voor zover ik weet, maar ik weet niet alles van zakelijke dingen, is het huis meer waard dan de hypotheek.
Je kunt het hem altijd vragen natuurlijk.quote:Op donderdag 10 december 2009 19:32 schreef milana1988 het volgende:
We zijn wel samen bij de notaris geweest een tijdje geleden. Ik dacht dat het was voor als hij kwam te overlijden. Maar volgens mij heb ik toen ook iets over dat huis getekend. Maar ik weet zeker dat ik geen lening of hypotheek getekend heb, alleen dat dat huis ook van mij is.
Vervelend is dat die papieren bij hem liggen. Ik zal morgen de notaris eens een berichtje sturen, wat er nou precies vastgelegd is.
Maar even uit mijn herinnering:
Een kwart staat op mijn naam, en de hypotheek staat op zijn naam. Het huis is meer waard dan de hypotheek.
Kan ik dan gewoon mijn deel aan hem vragen? Of gaat dat ook via deelfde notaris?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |