Ik gooide mensen niet op één hoop. Ik merkte cynisch op dat iets al keer op keer in deze reeks was uitgelegd, maar dat het toch gewoon steeds stug blijft terugkomen en dat dit een patroon is dat je zo vaak ziet in discussies over wetenschappelijke onderwerpen met 'sceptische' ongeïnformeerde leken.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:15 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Het helpt niet als je alle mensen op 1 hoop gooit maar goed...
Dat Iblis wel veel respect verdient ben ik met je eens.
Help dan als mod een sfeer creeeren waarin mensen wel het prettig vinden om hier te discussieren, in plaats van sceptici in de zeik te nemen.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:18 schreef Bowlingbal het volgende:
Dan snap je nu hoe de meeste lezers, die hier niet meer willen reageren, zich voelen.
Een scepticus is wat anders dan iemand die weigert de wetenschappelijke rapporten te lezen maar wel met dingen van Alex Jones aan komt zetten. Sceptici zijn prima, gewenst zelfs. Lyrebird is een goed voorbeeld van een scepticus.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:25 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Help dan als mod een sfeer creeeren waarin mensen wel het prettig vinden om hier te discussieren, in plaats van sceptici in de zeik te nemen.
Niet helemaal correct want het ging hier over de niet vrijgegeven data van het CRU die nu onderzocht wordt. Daar haakte Iblis ook op in.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:23 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik gooide mensen niet op één hoop. Ik merkte cynisch op dat iets al keer op keer in deze reeks was uitgelegd, maar dat het toch gewoon steeds stug blijft terugkomen en dat dit een patroon is dat je zo vaak ziet in discussies over wetenschappelijke onderwerpen met 'sceptische' ongeïnformeerde leken.
Nee, het 'doorrekenen' ging niet specifiek over de niet vrijgegeven data van het CRU, maar de gehele dataset waarvan meer dan 95% publiekelijk beschikbaar is.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:28 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Niet helemaal correct want het ging hier over de niet vrijgegeven data van het CRU die nu onderzocht wordt. Daar haakte Iblis ook op in.
kunnen we dit dan ook even door rekenen?quote:Op woensdag 9 december 2009 20:32 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nee, het 'doorrekenen' ging niet specifiek over de niet vrijgegeven data van het CRU, maar de gehele dataset waarvan meer dan 95% publiekelijk beschikbaar is.
Opereer je nog steeds op het niveau waar het weer in een bepaald beperkt gebied gelijk wordt gesteld aan het klimaat over de gehele aarde?quote:Op woensdag 9 december 2009 21:12 schreef slackster het volgende:
[..]
kunnen we dit dan ook even door rekenen?
Heavy snowfall, wind pounding Midwest, New England
het probleem met de wereld is dat een aantal mensen zoals klimatologen en de financiële markt cowboys vooral goed zijn in het naar zich zelf toe rekenen
probleem is alleen dat je dan vroeger of later door de mand valt
Jouw gebrek aan begrip van het onderscheid tussen weer en klimaat, trends over langere periodes, enzovoort?quote:Op woensdag 9 december 2009 21:12 schreef slackster het volgende:
[..]
kunnen we dit dan ook even door rekenen?
Heavy snowfall, wind pounding Midwest, New England
het probleem met de wereld is dat een aantal mensen zoals klimatologen en de financiële markt cowboys vooral goed zijn in het naar zich zelf toe rekenen
probleem is alleen dat je dan vroeger of later door de mand valt
Wat stel jij voor hieraan door te rekenen?quote:Op woensdag 9 december 2009 21:12 schreef slackster het volgende:
[..]
kunnen we dit dan ook even door rekenen?
Heavy snowfall, wind pounding Midwest, New England
Idd, het zijn juist de langere periode trends die me af en toe zorgen baren.quote:Op woensdag 9 december 2009 21:55 schreef Monolith het volgende:
[..]
Jouw gebrek aan begrip van het onderscheid tussen weer en klimaat, trends over langere periodes, enzovoort?
Gelukkig is hun Latijn fout, dus per eigen logica zijn ze in alles fout.quote:Op woensdag 9 december 2009 22:16 schreef Pfft het volgende:
Hoe goed en betrouwbaar is de verzamelde data? Wat is de betrouwbaarheid van al die correcties van de metingen?
"And with the Latin saying “Falsus in unum, falsus in omis” (false in one, false in all) as our guide
Misschien moet je van het idee afstappen dat je mensen moet overtuigen van jou gelijk. Je kunt wel 100 keer hetzelfde herhalen en denken dat je iets bewezen hebt maar dat wil niet zeggen dat een ander zijn mening dan maar moet bijstellen.quote:Op woensdag 9 december 2009 20:07 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het is een beetje vermoeiend om keer op keer dezelfde zaken terug zien te komen die al zo vaak in de reeks zijn uitgelegd. Dat Iblis daarin onvermoeibaar geduldig is, vind ik erg prijzenswaardig. Na 10 jaar discussies met creationisten, HIV-ontkenners, vaccinatie-hoaxers en andere malloten ken ik het 'ignore and repeat' principe wel een keer en heb ik de naïviteit dat steeds maar weer serieuze inhoudelijke reacties blijven leveren enig effect heeft wel achter me gelaten. Lees je eerst eens fatsoenlijk in alvorens respect te verwachten.
typfout, dat is minder erg dan foute metingen of het "corrigeren" ervan.quote:Op woensdag 9 december 2009 22:21 schreef Iblis het volgende:
[..]
Gelukkig is hun Latijn fout, dus per eigen logica zijn ze in alles fout.
[edit]
Ik heb de hele post doorgelezen, en dit klinkt in ieder geval interessant. En in die zin lijkt het me wel de moeite waard een en ander uit te zoeken. Wel bekruipt me het gevoel dat er gecherrypicked wordt, maar desalniettemin. In ieder geval lijkt dit een duidelijk verhaal.
Het gaat om hele simpele feitelijke claims, die aantoonbaar onjuist zijn. Je mag overal aan twijfelen en een serieuze inhoudelijke discussie is hier en daar ook wel gevoerd. Het gros van de zogenaamde scepsis is echter van een stupide, anti-wetenschappelijk niveau of zelfs van BNW niveau.quote:Op woensdag 9 december 2009 22:26 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Misschien moet je van het idee afstappen dat je mensen moet overtuigen van jou gelijk. Je kunt wel 100 keer hetzelfde herhalen en denken dat je iets bewezen hebt maar dat wil niet zeggen dat een ander zijn mening dan maar moet bijstellen.
Bovendien vanwaar ik sta vervullen de klimaataanhangers hier de rol van de creationisten. Hun interpretaties zijn verheven tot waarheid en het klimaat is de nieuwe religie. Of de sceptici van AGW "ontkenners" noemen. Vanuit mijn positie zijn het de klimaataanhangers die ontkennen dat er meerdere interpretaties mogelijk zijn en er meerdere visies bestaan. Het "vermoeiend" vinden dat er andere meningen bestaan is pure arrogantie.
ik stel voor hieraan door te rekenen met een variabel genaamd Vquote:Op woensdag 9 december 2009 22:08 schreef Iblis het volgende:
[..]
Wat stel jij voor hieraan door te rekenen?
quote:Op woensdag 9 december 2009 21:55 schreef Monolith het volgende:
[..]
Jouw gebrek aan begrip van het onderscheid tussen weer en klimaat, trends over langere periodes, enzovoort?
We're FUCKED!quote:Big Oil Behind Copenhagen Climate Scam
The big irony behind top globalists descending on Copenhagen in luxury private jets and stretch limos is not just the fact that their own behavior completely contradicts their self-righteous hyperbole about CO2 emissions, but that their propaganda is vehemently supported by the very same big oil interests they accuse climate skeptics of pandering to.
Probably one of the most flagrant examples of climate cronyism to emerge from the climategate scandal were emails in which CRU scientists, the body that provides much of the foundational global warming data for the UN IPCC, discuss how they conducted meetings with Shell Oil in order to enlist them as a “strategic partner” while getting them to bankroll pro-man made global warming research.
[..]
A “Copenhagen Communiqué” put out by leaders of over 500 global corporations in advance of this week’s summit calls for drastic measures on behalf of developed countries to “de-carbonise their economies” – a move that would completely devastate living standards and lead to gargantuan levels of unemployment.
[..]
The document also states that CO2 emissions need to be reduced by a staggering 50-85% by 2050, a process that would return humanity to a near stone age level of development.
[..]
And who are the radicals calling for such severe measures in the name of fighting the evil life giving gas that humans exhale and plants breathe? Greenpeace? Al Gore?
[..]
Exxon Mobil and their ilk are not concerned about a carbon tax eating into their profits because they know they won’t have to pay it – the tab will be picked up by the ignorant taxpayer at the fuel pump at an inflated cost which if anything will hand the transnational oil cartels an even bigger cut.
bron
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |