Dat is me inderdaad ook niet helemaal duidelijk. Er wordt, bij reizen met de NS, altijd ¤20 afgeschreven en je kunt tot ¤4 rood staan. Bij een saldo van ¤16 kun je dus nog inchecken. Wat er nu gebeurd als je reis duurder is dan dat, geen idee. Ik kan me voorstellen dat op het moment dat je op een station met poortjes uitstapt, je eerst moet bijbetalen voordat je het station uit kunt. Een reiziger met een persoonlijke OV-chipkaart zal wel een brief thuis krijgen. Maar een anonieme OV-chipkaart? Wellicht wordt die geblokkeerd, en aangezien ze ¤7,50 kosten, moet je reis dus meer dan ¤27,50 kosten om hier profijt van te hebben.quote:Op donderdag 17 december 2009 10:09 schreef McKillem het volgende:
Wat nou als je verder gaat dan er saldo op je kaart staat?
Uitchecken is geen probleem, inchecken wel (door negatief saldo). Dit is o.a. de reden dat je (meestal) voor een nieuwe kaart moet betalen (soort borg).quote:Op donderdag 17 december 2009 10:41 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Dat is me inderdaad ook niet helemaal duidelijk. Er wordt, bij reizen met de NS, altijd ¤20 afgeschreven en je kunt tot ¤4 rood staan. Bij een saldo van ¤16 kun je dus nog inchecken. Wat er nu gebeurd als je reis duurder is dan dat, geen idee. Ik kan me voorstellen dat op het moment dat je op een station met poortjes uitstapt, je eerst moet bijbetalen voordat je het station uit kunt. Een reiziger met een persoonlijke OV-chipkaart zal wel een brief thuis krijgen. Maar een anonieme OV-chipkaart? Wellicht wordt die geblokkeerd, en aangezien ze ¤7,50 kosten, moet je reis dus meer dan ¤27,50 kosten om hier profijt van te hebben.
waar haal je die 4 euro vandaan ??? want ik heb het dus met 3.20 euro , een reis op saldo kan niet duurder zijn dan 13.20 ( huidige tarief) , ik neem aan dat ik niet verplicht wordt alle tarieven op elk traject te kennen.quote:Op donderdag 17 december 2009 10:41 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Dat is me inderdaad ook niet helemaal duidelijk. Er wordt, bij reizen met de NS, altijd ¤20 afgeschreven en je kunt tot ¤4 rood staan. Bij een saldo van ¤16 kun je dus nog inchecken. Wat er nu gebeurd als je reis duurder is dan dat, geen idee. Ik kan me voorstellen dat op het moment dat je op een station met poortjes uitstapt, je eerst moet bijbetalen voordat je het station uit kunt. Een reiziger met een persoonlijke OV-chipkaart zal wel een brief thuis krijgen. Maar een anonieme OV-chipkaart? Wellicht wordt die geblokkeerd, en aangezien ze ¤7,50 kosten, moet je reis dus meer dan ¤27,50 kosten om hier profijt van te hebben.
Het bedrijf achter de OV-chipkaart heeft wel een bankvergunning. Dit is mede de reden geweest dat de uitrol langer heeft geduurd omdat de vergunning nog niet was afgegeven.quote:Op donderdag 17 december 2009 11:18 schreef duikkie het volgende:
trouwens de NS is geen bank !!! dus al dat vooruitbetalen is bankieren met winst oogmerk !!!![]()
Niet helemaal, Trans Link Systems hoeft geen bankvergunning te hebben, maar daar was lange tijd onzekerheid over:quote:Op donderdag 17 december 2009 11:57 schreef Aether het volgende:
[..]
Het bedrijf achter de OV-chipkaart heeft wel een bankvergunning. Dit is mede de reden geweest dat de uitrol langer heeft geduurd omdat de vergunning nog niet was afgegeven.
welke bank is dat ???quote:Op donderdag 17 december 2009 11:57 schreef Aether het volgende:
[..]
Het bedrijf achter de OV-chipkaart heeft wel een bankvergunning. Dit is mede de reden geweest dat de uitrol langer heeft geduurd omdat de vergunning nog niet was afgegeven.
Heb ik gemist indertijd, bedankt!quote:Op donderdag 17 december 2009 12:03 schreef U het volgende:
[..]
Niet helemaal, Trans Link Systems hoeft geen bankvergunning te hebben, maar daar was lange tijd onzekerheid over:
http://www.nu.nl/economie(...)r-met-chipkaart.html
dus als iemand op de loop gaat met het geld , is er geen waarborg van de overheid dat je al je "SPAARGELD" bij dat bedrijf terug ziet. het begint echt te lijken op PALM INVESTquote:Op donderdag 17 december 2009 12:11 schreef Aether het volgende:
[..]
Heb ik gemist indertijd, bedankt!
quote:Op donderdag 17 december 2009 11:30 schreef duikkie het volgende:
even gelijk maar weer een vraag over deze situatie.
mag een controle persoon weten op je anonieme of persoonlijke kaart waar je bent ingestapt ???
kan men eisen dat je uitstapt omdat je reis meer kost dan je 20 euro ??
op antwoord 1 je lijkt wel zo'n controle persoon waar ik het wel eens aan de stook mee had al staat er op het kaartje maastricht dat wil niet zeggen dat ik daar ben ingestapt, bij retour kaartje was dat wel mijn eindbesteming op de terug weg dus !!!quote:Op donderdag 17 december 2009 17:40 schreef macca728 het volgende:
[..]
1 ja waarom niet ? dat zien ze nu toch ook met een kaartje en/of strippenkaart
2 nee want ze kunnen niet zien waar je naar toe gaat
Bij een trein wordt het zo makkelijk legaal zwart te reizen dat de NS waarschijnlijk over een paar jaar alle stations af gaat sluiten,
Je krijgt die 7,50 niet terug hoor, beetje rare borgquote:Op donderdag 17 december 2009 10:57 schreef Aether het volgende:
[..]
Uitchecken is geen probleem, inchecken wel (door negatief saldo). Dit is o.a. de reden dat je (meestal) voor een nieuwe kaart moet betalen (soort borg).
Je moet bij de NS aangeven of je 1e of 2e klas wil reizen op die kaart. Dat scheelt in het saldo dat afgeschreven wordt. Bij de RET is dat niet nodig.quote:Op donderdag 17 december 2009 21:02 schreef macca728 het volgende:
trouwens belachelijk dat ik bij de NS eerst moet aanvragen of ik met saldo MAG reizen.
Waarom kan ik niet met mijn RET saldo reizen bij de NS ???
als ik een kaartje koop via de chipkaartautomaat geef ik dat toch al aanquote:Op donderdag 17 december 2009 23:36 schreef freako het volgende:
[..]
Je moet bij de NS aangeven of je 1e of 2e klas wil reizen op die kaart. Dat scheelt in het saldo dat afgeschreven wordt. Bij de RET is dat niet nodig.
De borg voor een kaart geactiveerd voor de 1e klasse is nu nog gelijk aan die voor de 2e klasse, maar wordt over enige tijd omhoog getrokken naar ¤30 of ¤40 (vol tarief). Voor een kortingskaart zal de borg een euro of 20 worden voor de 1e klasse denk ik.quote:Op donderdag 17 december 2009 11:18 schreef duikkie het volgende:
even aanvulling vol tarief 1e klas is ¤ 37,40 dus -27.50 is 9.90 winst !!!
wel van tevoren deze misdaad plannen , je moet namelijk je anonieme kaart wel eerst op 1 ste klas activeren dan 20 euro erop en dan pas kan je reizen
Kan best dat dat gevraagd wordt. Is ie dan niet meteen geactiveerd?quote:Op donderdag 17 december 2009 23:41 schreef macca728 het volgende:
[..]
als ik een kaartje koop via de chipkaartautomaat geef ik dat toch al aan
NS SITEquote:Op donderdag 17 december 2009 23:55 schreef freako het volgende:
[..]
Kan best dat dat gevraagd wordt. Is ie dan niet meteen geactiveerd?
Ik heb nooit een OV Chipkaart gekocht moet ik zeggen, en al helemaal niet uit de automaat. Ik heb altijd gebruik gemaakt van mijn Voordeelurenkaart.
De OV Chipkaart bevalt me overigens prima moet ik zeggen. Nog geen problemen mee gehad, zelfs automatisch opladen werkt zonder problemen. Al heb ik dat via het GVB geregeld, niet via NS.
en daarna moet ik nog naar kaartautomaat of servicebalie om het te activeren.quote:Op vrijdag 18 december 2009 00:09 schreef macca728 het volgende:
[..]
NS SITE
Eerst reizen op saldo aanvragen
Om met een persoonlijke of anonieme OV-chipaart bij NS te kunnen reizen, is het noodzakelijk dat u eerst reizen op saldo op de kaart aanvraagt . Dit is eenmalig en kost niets.
Ik wel, bij Connexxion hing zelfs een bordje op de deur, dat je verplicht was een kaartje te kopen toen de OV chipkaart automaten buiten gebruik waren gesteld wegens teveel fouten.quote:Op vrijdag 18 december 2009 00:24 schreef Rens_Wilders het volgende:
Ik weiger een los kaartje te kopen als het incheck-apparaat het niet doet hoor. Heb ook nooit een chauffeur gehad die daar moeilijk over deed
dus pak je winst !!!!!!!!!!!!!! , zeker met dezer dagen is 1e klas reizen een must !!!quote:Op donderdag 17 december 2009 23:47 schreef freako het volgende:
[..]
De borg voor een kaart geactiveerd voor de 1e klasse is nu nog gelijk aan die voor de 2e klasse, maar wordt over enige tijd omhoog getrokken naar ¤30 of ¤40 (vol tarief). Voor een kortingskaart zal de borg een euro of 20 worden voor de 1e klasse denk ik.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |