Als je daadwerkelijk gaat uitrekenen hoeveel geld die kant op gaat en wie het dan ook werkelijk nodig heeft is het niet moeilijk om te constateren dat er dus geen cent aan komt bij diegenen die het nodig hebben. Want als dat wel zo was dan zouden zij een koninklijk leven leiden.quote:Op zaterdag 21 november 2009 03:37 schreef Hukkie het volgende:
[..]
En onze Bert Koenders blijft maar klauwen met geld uitgeven aan ontwikkelingshulp.
Yep en de zon schijnt er ook altijdquote:Op zaterdag 21 november 2009 03:25 schreef longinus het volgende:
ik snap het niet, zo'n groot continent, met maar 1 miljard mensen, zou daar gewoon rijk moeten zijn.
..en corruptie, zakkenvullen, corruptie, zakkenvullen..en dat heus niet volgens de mediaquote:Op zaterdag 21 november 2009 09:41 schreef Vampier het volgende:
fokken als konijnen / zielig doen / oorlogvoeren en aids krijgen.... dat is toch de stand van zaken in Africa volgens de media?
Als ze zouden werken wel ja... Helaas blijven ze in de zon liggen wachten tot de ontwikkelingshulp weer binnenkomt. Oja, en reproduceren, dat kunnen ze als konijntjes zolang we ze eten geven.quote:Op zaterdag 21 november 2009 03:25 schreef longinus het volgende:
ik snap het niet, zo'n groot continent, met maar 1 miljard mensen, zou daar gewoon rijk moeten zijn.
In grote delen van Arfika werken alleen de vrouwen..quote:Op zaterdag 21 november 2009 09:55 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Als ze zouden werken wel ja... Helaas blijven ze in de zon liggen wachten tot de ontwikkelingshulp weer binnenkomt. Oja, en reproduceren, dat kunnen ze als konijntjes zolang we ze eten geven.
Tja ze kunnen zoveel denken in China, voor mij part denken ze dat ze het middelpunt van het universum zijn..quote:Op zaterdag 21 november 2009 03:38 schreef matthisl het volgende:
[..]
Daar denken ze in China anders over..
Ja. En een gezamelijk BNP dat lager is dan dat van Nederland en Belgie!quote:
Wat is het ook een armoedig continent.quote:Op zondag 22 november 2009 19:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. En een gezamelijk BNP dat lager is dan dat van Nederland en Belgie!
[ afbeelding ]
En zonder Zuid-Afrika is het BNP van Afrika ongeveer dat van Noord-Brabant.
Ik heb wel eens een acceptabele theorie gehoord, dat de oorzaak is gelegen in het afwezig zijn van echte seizoenen in Afrika, de noordelijke mens moest voedsel verzamelen en opslaan voor maanden verder, dus nadenken , plannen en sparen, de Afrikaan leeft al eeuwenlang bij de dagquote:Op zondag 22 november 2009 19:32 schreef qonmann het volgende:
[..]
Wat is het ook een armoedig continent.
Men doet er ook alles aan daar om dat zo te houden, dat is is nog het ergste
Ik weet zeker dat een groep van 1 miljoen Nederlanders, die met praktisch niets beginnen, ieder willekeurig land i Afrika binnen 20 jaar kunnen omvormen tot een welvaartsstaat.quote:Op zondag 22 november 2009 19:52 schreef Deprater het volgende:
[..]
Ik heb wel eens een acceptabele theorie gehoord, dat de oorzaak is gelegen in het afwezig zijn van echte seizoenen in Afrika, de noordelijke mens moest voedsel verzamelen en opslaan voor maanden verder, dus nadenken , plannen en sparen, de Afrikaan leeft al eeuwenlang bij de dag
Tja, de Taiwanezen denken dat China van hen is...quote:Op zaterdag 21 november 2009 10:34 schreef Demophon het volgende:
[..]
Tja ze kunnen zoveel denken in China, voor mij part denken ze dat ze het middelpunt van het universum zijn..
Ik zou zeggen: vraag het aan de oorspronkelijk bewoners van Taiwan of zij vinden dat hun land behoort tot China![]()
Inderdaad, eigenlijk verbazingwekkend 'weinig' inwoners.quote:Valt me trouwens mee die 1 miljard inwoners in Afrika, best een groot continent en veel minder dan Eurpopa qua inwonersdichtheid.
Je moet ook kijken naar het nuttig oppervlakquote:Op zondag 22 november 2009 20:18 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Tja, de Taiwanezen denken dat China van hen is...
[..]
Inderdaad, eigenlijk verbazingwekkend 'weinig' inwoners.
Wat tevens gelijk aangeeft dat die overbevolking van de aarde grotendeels ergens anders zit.
Als dank daarvoor beroven ze je dan van je leven, pikken alles in en richten het dan weer ten gronde.quote:Op zondag 22 november 2009 20:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik weet zeker dat een groep van 1 miljoen Nederlanders, die met praktisch niets beginnen, ieder willekeurig land i Afrika binnen 20 jaar kunnen omvormen tot een welvaartsstaat.
BNP zegt niets over levensonderhoud. Een binnenlandse boer die voor zichzelf genoeg weet te produceren om te overleven bijvoorbeeld. Of mensen die leven in de jungle (en daar ook hun voedsel vandaan halen). Nog afgezien van het feit dat de registratie van de formele economie in Afrika zeer slecht is. Daarnaast is hetgeen je hierboven schrijft natuurlijk onzin. Bekijk de cijfers van een land als bijvoorbeeld Egypte of Algerije, pak daar het BNP van en vergelijk dat met die van Noord Brabant.quote:Op zondag 22 november 2009 19:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. En een gezamelijk BNP dat lager is dan dat van Nederland en Belgie!
[ afbeelding ]
En zonder Zuid-Afrika is het BNP van Afrika ongeveer dat van Noord-Brabant.
Ik doelde eigenlijk meer op die 6 miljard mensen die nu rondlopen op aarde. Als er in Afrika 'maar' 1 miljard zijn, dan is het overbevolkingsprobleem niet echt aan Afrika te danken. Terwijl ik de indruk heb dat die link wel heel vaak gelegd wordt.quote:Op zondag 22 november 2009 20:23 schreef Deprater het volgende:
[..]
Je moet ook kijken naar het nuttig oppervlak
In Australië wonen 22 miljoen mensen op 7,8 miljoen Sq Km
http://nl.wikipedia.org/wiki/Australi%C3%AB_%28land%29
dus 2,5 mens per km2
In Afrika 1 miljard mensen op 30 miljoen Sq Km
http://nl.wikipedia.org/wiki/Afrika
dus 33 per km2
In Nederland
http://nl.wikipedia.org/wiki/Nederland
16.000.000
41.000
390 mens per km2
Maar Australië is 95% woestijn en in Afrika is 80% jungle
In Nederland is 40% koeienland
In Singapore
http://nl.wikipedia.org/wiki/Singapore
4.657.452,00
683 km2
6820 mens per km2
Bangladesh
http://nl.wikipedia.org/wiki/Bangladesh
156.000.000,00
144.000,00
1.083 man per km2
Java Indonesië
114.000.000
132.000 km
863 mens per km2
Verklaart veel.quote:Op zondag 22 november 2009 19:52 schreef Deprater het volgende:
[..]
Ik heb wel eens een acceptabele theorie gehoord, dat de oorzaak is gelegen in het afwezig zijn van echte seizoenen in Afrika, de noordelijke mens moest voedsel verzamelen en opslaan voor maanden verder, dus nadenken , plannen en sparen, de Afrikaan leeft al eeuwenlang bij de dag
Het is maar net hoe je honger definieert.quote:Op zondag 22 november 2009 20:48 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Ik doelde eigenlijk meer op die 6 miljard mensen die nu rondlopen op aarde. Als er in Afrika 'maar' 1 miljard zijn, dan is het overbevolkingsprobleem niet echt aan Afrika te danken. Terwijl ik de indruk heb dat die link wel heel vaak gelegd wordt.
Maar, uit jouw cijfers blijkt dat ook al een beetje. En natuurlijk zullen er landen zijn die het gemiddelde overschrijden en onderschrijden, maar gemiddeld valt het dus nog mee in Afrika. Iets dat ik niet had verwacht.
Maar eigenlijk is Nederland dus helemaal niet dichtbevolkt we hebben we veel koeienlandquote:Op zondag 22 november 2009 20:48 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Ik doelde eigenlijk meer op die 6 miljard mensen die nu rondlopen op aarde. Als er in Afrika 'maar' 1 miljard zijn, dan is het overbevolkingsprobleem niet echt aan Afrika te danken. Terwijl ik de indruk heb dat die link wel heel vaak gelegd wordt.
Maar, uit jouw cijfers blijkt dat ook al een beetje. En natuurlijk zullen er landen zijn die het gemiddelde overschrijden en onderschrijden, maar gemiddeld valt het dus nog mee in Afrika. Iets dat ik niet had verwacht.
Volgens mij worden die km2 koeienland gewoon meegenomen in de berekening (net zoals die woestijn of jungle ook worden meegenomen)quote:Op zondag 22 november 2009 21:01 schreef Deprater het volgende:
[..]
Maar eigenlijk is Nederland dus helemaal niet dichtbevolkt we hebben we veel koeienland
In India wonen ook 350 mens per Km2
Dit is het nieuwe officiele plaatje met een wat normalere definitie.quote:Op zondag 22 november 2009 20:51 schreef qonmann het volgende:
[..]
Het is maar net hoe je honger definieert.
In de zeer ruime definitie die nu gehanteerd wordt is heel zuid-Azie zo'n beetje de klos
[ afbeelding ]
Het officiele plaatje
Tussen Kalahari en Sahara is er geen land in Afrika te bekennen waar het goed gaat (qua honger)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |