Grote wachtlijsten. Ik heb dat ook gehad.quote:Op woensdag 4 november 2009 14:39 schreef Denkbaar het volgende:
Aargh! Ben nu in 3 weken van psycholoog naar psycholoog naar huisarts geweest, en nou moet ik opeens 2 maanden(!) wachten voor een intakegesprek bij Psyq, dat is is toch van den zotten?! Ondertussen is alles weer naar de klote aan het gaan, en 't enige dat ik van de psych krijg is een weekplanner, die ik oningevuld kwijt ben geraakt...
Waarom duurt het allemaal zo lang? Is dat normaal?
ja duurt vaak heel erg lang ja. helaasquote:Op woensdag 4 november 2009 14:39 schreef Denkbaar het volgende:
Aargh! Ben nu in 3 weken van psycholoog naar psycholoog naar huisarts geweest, en nou moet ik opeens 2 maanden(!) wachten voor een intakegesprek bij Psyq, dat is is toch van den zotten?! Ondertussen is alles weer naar de klote aan het gaan, en 't enige dat ik van de psych krijg is een weekplanner, die ik oningevuld kwijt ben geraakt...
Waarom duurt het allemaal zo lang? Is dat normaal?
ikzelf was voor mijn diagnose al helemaal overtuigd van mijn ADHD, de feitelijke diagnose zorgde toen alleen dat ik bij de juiste behandelaars terchtkwam en dat er medicijnen geprobeerd konden worden.quote:Op woensdag 4 november 2009 15:23 schreef Twin1983 het volgende:
Wat me wel vaak opvalt als ik in deze topic reeks lees is dat er mensen zijn die het vervelend vinden dat ze (nog) geen diagnose hebben. Ik heb ook ADD maar ik heb achteraf gezien eigenlijk geen reet aan die diagnose gehad. Ja de toegang tot medicatie is er, maar die beviel bij mij ook niet echt.
Precies en aangezien de medicatie bij heel veel mensen effectief is, zou ik die ook zeker proberen.quote:Op woensdag 4 november 2009 16:29 schreef Feestkabouter het volgende:
[..]
ikzelf was voor mijn diagnose al helemaal overtuigd van mijn ADHD, de feitelijke diagnose zorgde toen alleen dat ik bij de juiste behandelaars terchtkwam en dat er medicijnen geprobeerd konden worden.
voordat ik de diagnose had kon ik dus wel al leren accepteren welke consequenties ADHD voor mij heeft.
(later bij mijn Asperger precies hetzelfde)
veel mensen hebben wel een sterk vermoeden van AD(H)D, maar weten het nog niet zo zeker. ze kunnen dan nog niet aan de fase van acceptatie beginnen voordat ze werkelijk de keiharde diagnose krijgen.
er zijn bij mij echt veel kwartjes gevallen (verklaringen over dingen in mijn verleden) in de eerste maanden nadat ikzelf de conclusie al had getrokken.
Vergeet ook niet dat er meer wegen naar Rome gaan hequote:Op woensdag 4 november 2009 21:53 schreef Murmeli het volgende:
vanavond tegen mn psycholoog gezegd (bij mn groepstherapie) dat ik zo depressief was geworden van die ritalin en dat ik eigenlijk mn AD wil ophogen. dacht ie dat ik dat al gedaan hadmaargoed, hij begreep wel dat het kut voor me was en dat ik de psychiater wilde spreken erover. en dat ik niet meteen moest denken dat het niet meer goed ging komen met de ritalin. Was wel even fijn om te horen
@donzine: Dat is mooi, dat het niet te lang hoeft te duren
Ja ik slik ruim een maand concerta. Geen last meer van die pieken en dalen die je met ritalin wel hebt en totaal geen last meer van bijwerkingen. Voor mij werkt het echt goed en heb het idee dat het ook steeds een beetje beter is gaan werken. Al heb ik ook nog wel eens dagen dat het wat minder gaat en de medicijnen niet zo goed lijken te werken. Maar dan nog ben ik minder "erg" dan zonder concertaquote:Op donderdag 5 november 2009 10:46 schreef uithangbord het volgende:
concerta ervaringen hier?
Hoe is het precies anders? Minder snel afegeleid? Betere motivatie? wat moet ik me er bij voorstellen?quote:Op donderdag 5 november 2009 20:32 schreef Crapbag het volgende:
[..]
Ja ik slik ruim een maand concerta. Geen last meer van die pieken en dalen die je met ritalin wel hebt en totaal geen last meer van bijwerkingen. Voor mij werkt het echt goed en heb het idee dat het ook steeds een beetje beter is gaan werken. Al heb ik ook nog wel eens dagen dat het wat minder gaat en de medicijnen niet zo goed lijken te werken. Maar dan nog ben ik minder "erg" dan zonder concerta
Over het algemeen ben ik minder snel afgeleid ja. Als ik dan toch nog ergens door afgeleid word, wat heus nog wel voorkomt, kan ik wel weer de draad oppikken waar ik ben gebleven, zonder helemaal kwijt te zijn wat ik aan het doen was. Mijn humeur is gelijkmatiger geworden, ik word niet meer zo heel snel van de ene op de andere seconde boos om iets, maar kan me beter beheersen door eerst eens diep adem te halen. En mijn hoofd is echt stukken rustiger. Ik weet niet goed hoe ik dat moet uitleggen, maar mijn hoofd voelt niet meer zo propvol. Natuurlijk werkt het niet voor alle klachten, en ik heb ook nog slechte dagen, waar het lijkt alsof de medicijnen nauwelijks merken. Maar dat stukje rust wat de concerta voor mij creeert maakt echt al een wereld van verschil. Oh en daarbij kan ik de meeste dagen mijn energie beter over de dag verdelen, waardoor ik niet al 's middags kapot ben. Bij mij slaan ze gewoon heel goed aan, daar heb ik dan ook denk ik nog mazzel mee.quote:Op vrijdag 6 november 2009 00:42 schreef Ps2K het volgende:
[..]
Hoe is het precies anders? Minder snel afegeleid? Betere motivatie? wat moet ik me er bij voorstellen?
Nou ik ben nogal geinteresseerd. Ik ben twee maanden geleden weer eens begonnen met therapie voor paniek aanvallen (Ik durf niet in restaurants te etenquote:Op vrijdag 6 november 2009 10:51 schreef Crapbag het volgende:
[..]
Over het algemeen ben ik minder snel afgeleid ja. Als ik dan toch nog ergens door afgeleid word, wat heus nog wel voorkomt, kan ik wel weer de draad oppikken waar ik ben gebleven, zonder helemaal kwijt te zijn wat ik aan het doen was. Mijn humeur is gelijkmatiger geworden, ik word niet meer zo heel snel van de ene op de andere seconde boos om iets, maar kan me beter beheersen door eerst eens diep adem te halen. En mijn hoofd is echt stukken rustiger. Ik weet niet goed hoe ik dat moet uitleggen, maar mijn hoofd voelt niet meer zo propvol. Natuurlijk werkt het niet voor alle klachten, en ik heb ook nog slechte dagen, waar het lijkt alsof de medicijnen nauwelijks merken. Maar dat stukje rust wat de concerta voor mij creeert maakt echt al een wereld van verschil. Oh en daarbij kan ik de meeste dagen mijn energie beter over de dag verdelen, waardoor ik niet al 's middags kapot ben. Bij mij slaan ze gewoon heel goed aan, daar heb ik dan ook denk ik nog mazzel mee.
Nerdquote:Op zaterdag 7 november 2009 10:30 schreef Denkbaar het volgende:
Hah! Net cijfers terug van tentamens, Tentamen zonder ritalin: 6 Tentamen met ritalin: 9.5.Gelukkig dat m'n huisarts begon over een proefbehandeling
Ik neem aan dat hij het tentamen zonder ritalin bijna niet geleerd heeft, omdat het zonder ritalin was...quote:Op zaterdag 7 november 2009 11:35 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Als je eeen tentamen al eens geleerd hebt is het makkelijker.
misschien heeft t te maken met het idee dat adhd/add-vrouwen een andere uitwerking heeft. De borderliners die op die therapie zitten waren ook niet zulke ernstige zoals de 'stereotypes' zeg maar. Er werd ook een soort van ' gescreend ' op wie het aankon, omdat het nogal zelfconfronterend is denk ik, en je ook wel een beetje open moet staan voor oosterse mja.. geneeskunde zeg maar, anders heeft dat ook geen zin. Waar het vooral om draaide was het hanteren van emoties, omgaan met prikkels, en omgaan met impulsiviteit, jezelf leren kennen en kijken tot hoever je kan gaan met prikkels, waar je grens ligt en naar je lichaam luisteren, dat geeft vaak ook zo signalen af.... en dat zijn dingen die voor mensen met adhd ook heel handig zijn. Opvallend was dat er geen mannen met adhd zaten trouwens.quote:Op vrijdag 18 september 2009 10:54 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Daar ben ik het niet mee eensde basis is dat je veel te sterke emoties en angsten hebt waar je niet mee overweg kunt. Dat daaruit gedrag voortkomt als liegen en bedriegen is niet hetgeen dat voor de chaos zorgt. Ik vind je post erg beschuldigend naar borderliners toe. Tuurlijk halen veel borderliners minder handige acties uit maar dat doen ze ook niet expres om anderen eens lekker dwars te zitten!
hopen dat het bij mij ook zo voorspoedig gaatquote:Op vrijdag 6 november 2009 23:33 schreef donzine het volgende:
Bij mij duurde de door-verwijs afspraak nog geen 3 minuten..
Toch wel handig, om een zondebok te hebben in elk gevalquote:Op zaterdag 7 november 2009 22:27 schreef timbob het volgende:
Hoi, Ik ben timbob. En ik heb ADHD
*zaal zegt, "hallo Timbob"*
Ik ben nu 27 jaar, en de diagnose is ongeveer anderhalve maand gedaan / gebeurt / getrokken. En ik moet zeggen, aan de ene kant lucht het op, of geeft het herkenning. aan de andere kant, nu heb ik het gevoel dat ik helemaal niet meer met mezelf om kan gaan.
M'n studie zakt in elkaar als een plantje waar geen water meer bij komt, terwijl daar eerst zoveel energie en vreugde in en uit kwam. Ook heeft het me, nog geen 10 minuten geleden, volgens mij weer een relatie gekost. En het feit dat ik dat nu vertel op internet geeft ook wel zo'n beetje aan hoe m'n sociale competenties zijn.
Dit zijn van die momenten dat je terug de tijd in wil, en het over wilt doen. maar dan goed. Het voelt kut, en het is nog zonde van je tijd ook
bah.
quote:Op zaterdag 7 november 2009 23:05 schreef Intuit het volgende:
[..]
Toch wel handig, om een zondebok te hebben in elk geval
Moah, ik wist al hoe mijn leven er ongeveer uit zou zien toen ik 11/12 was. Dat is pas kut. Nooit een diagnose gehad, wel onderzoeken, in mijn vroeg leven, zonder enige uitkomst, behalve dyslectie.
Nu heb ik er wel vrede mee en zo erg is het ook weer niet, als je er bent, je kan enkel de weg omhoog gaan
Take your losses, swallow them, and go on.
Bij mij liep het zo:quote:Op maandag 9 november 2009 21:53 schreef RandomMoron het volgende:
een vraagje..
over een week heb ik een afspraak bij de huisarts voor een verwijzing. Bij Psyq hebben ze een wachtlijst in mijn regio van ongeveer 10 weken. Hoe lang duurt het voordat ik een diagnose kan hopen te verwachten?
Word er van je verwacht dat je je ouders meeneemt? Of is de 1e afspraak alleen voor jou?
Bij mij hetzelfde, behalve dat ik het 1e persoonlijke intakegesprek niet gehad heb.quote:Op maandag 9 november 2009 23:26 schreef timbob het volgende:
[..]
Bij mij liep het zo:
je krijgt een verwijzing van de huisarts. Daarmee bel je naar psyQ. Die gaan je terugbellen voor een telefonische intake. Daarna maken ze een afspraak voor een persoonlijke intake. Daar ga je alleen heen. Dan maken ze een afspraak voor een ADHD test... Daar neem je 1 of 2 ouders mee. Daar hoor je eigenlijk meteen of de diagnose er is.
Dat kan binnen 1 à 2 weken klaar zijn.
Zo ja, Dan sta je op de wachtlijst. En Dan kan je soms 2 maanden moeten wachten...
Nee. Ze willen graag ook de kant van jouw moeder horen, dit is tamelijk relevant in een intake gesprek. Het is dus niet puur omdat jij nog minderjarig bent.quote:Op dinsdag 10 november 2009 12:55 schreef donzine het volgende:
Mijn moeder heeft toen ze een afspraak maakte via de telefoon ook gelijk een soort intake gesprekje gehad over mij (ik kon zelf niet bellen, zat op school). Zij moet ook meekomen bij het intakegesprek.. Is dus denk ik verschillend (kan ook zijn omdat ik nog minderjarig ben?)
Mijn moeder gaat ook een afspraak maken bij de huisarts omdat ze ook denkt dat ze ADD heeft..![]()
Idd, ze willen iig iemand er bij hebben die kan vertellen hoe jij vroeger was, aangezien die persoon er anders tegen aan kijkt dan jij zelf. Neem je niemand mee, wordt het moeilijk(er) om een juiste diagnose te stellen, omdat je zelf nou eenmaal in je hoofd hebt dat je (misschien) ad(h)d hebt en de werkelijkheid wellicht, op een of andere manier daaraan aanpast zeg maar. Dus misschien dingen overdrijft die in werkelijkheid niet zo ernstig waren of andersom. Ik zeg niet dat iedereen dat per definietie doet hoor, maar je kijkt er zelf toch altijd wel anders tegen aan.quote:Op dinsdag 10 november 2009 13:07 schreef feelsgoodman het volgende:
[..]
Nee. Ze willen graag ook de kant van jouw moeder horen, dit is tamelijk relevant in een intake gesprek. Het is dus niet puur omdat jij nog minderjarig bent.
oh, dat is spannend...ben benieuwd!! succes!quote:Op woensdag 11 november 2009 10:23 schreef Mevrouw_voor_jou het volgende:
Eindelijk komt er bij mij ook weer wat schot in, nouja dat hoop ik. Ik heb vanmiddag een afspraak met een psychiater. Deze gaat kijken of hij vind dat de diagnose ADHD juist is of dat hij het opnieuw wil laten onderzoeken. Ik ben benieuwd.
ik kreeg het omdat ik bijna alles kan krijgen hierquote:Op woensdag 11 november 2009 17:30 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Ben eigenlijk wel benieuwd hoe je dat kreeg en wat je eerdere ervaringen dan waren met Ritalin of gewone dexamphetamine (Adderall is toch een mengsel van dextro en gewone amphetamine ofzo?).
Om ontopic te blijven wellicht in het ADHD & ADD topic.
Erm... da's wel echt lastig lijkt me!quote:Op woensdag 18 november 2009 15:47 schreef Gtaboy107 het volgende:
Eindelijk een topic waar ik blij mee ben!
Bij mij werd ADHD(Mild) geconstateerd in Zwolle, bij het Riagg toen ik 9/10 was. Moest daar altijd best vaak heen, wat altijd irritant was wegens school. Werd ook vaak gepest door mijn ADHD, maar ik heb ook Gilles De La Tourette. Dat was toen nog niet zo erg, maar nu is het best erg. Ik zit nu op een speciale school en ik ben de enige met ADHD en Tourette, en dat valt echt niet mee. Ik zit ook niet bij een raam, maar ik kan me best wel concentreren, maar mensen in de ogen kijken vind ik altijd moeilijk, maar ik hoop wel dat mijn Gilles De La Tourette minder gaat worden.... Ik schaam me er toch nog steeds voor, ook al moet ik dat niet doen.
Nou ja, ik heb ADHD, maar toch ben ik vaak thuis niet druk, en op school valt het eigenlijk heel erg mee. En met mijn Gilles, ik had laatst dus iemand en die merkte op dat ik die geluiden maakte, en toen zei de meester: Heb je dat nog nooit gemerkt? En dat vond ik best een rot opmerking eigenlijk. Maar ADHD gaat wel ok op school, maar Gilles dus niet.quote:Op woensdag 18 november 2009 16:58 schreef Murmeli het volgende:
[..]
Erm... da's wel echt lastig lijkt me!
wat voor klachten heb je precies van gilles en van adhd? lukt het op school nu verder wel, of is het heel lastig?
sterkte iig!
Waarom vond je dat een rotopmerking? voordat ik had gelezen dat jij het een rotopmerking vond las ik hem juist heel positief. meer als dat je meester bedoelde: oh, nou dat is heel normaal dat hij die geluiden maakt dus ik ging er vanuit dat iedereen dat al wel gemerkt zou hebben. Zoiets. Maargoed, hoe dan ook, als het op jou naar overkomt, dan is het sowieso niet leuk.quote:Op woensdag 18 november 2009 18:27 schreef Gtaboy107 het volgende:
[..]
Nou ja, ik heb ADHD, maar toch ben ik vaak thuis niet druk, en op school valt het eigenlijk heel erg mee. En met mijn Gilles, ik had laatst dus iemand en die merkte op dat ik die geluiden maakte, en toen zei de meester: Heb je dat nog nooit gemerkt? En dat vond ik best een rot opmerking eigenlijk. Maar ADHD gaat wel ok op school, maar Gilles dus niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |