Zelf ben ik geen ochtendmens en vroeg naar bed gaan is ook geen optie. Ik zie er dus zwaar tegenop om voigende week door geplande werkzaamheden nog vroeger me bed uit te komen.quote:GRONINGEN - Nederlanders blijken soms een week van slag door het ingaan van de wintertijd.
Velen zijn moe, somber en slapen slecht. Kortom vanaf het komend weekeinde, als de zomertijd eindigt, zitten honderdduizenden niet lekker in hun vel. Dat blijkt uit een enquête door het marktonderzoeksbureau Panelwizard in opdracht van een farmaceutisch bedrijf.
Een op de twee Nederlanders weet dat de klachten worden veroorzaakt door een ontregelde biologische klok. Uit de peiling blijkt ook dat de meeste klachten na een paar dagen tot een week wel weer verdwenen zijn. De biologische klok is dan meestal weer gewend aan de wintertijd. Verrassend is dat meer dan de helft van de Nederlanders (53 procent) weet dat een ontregelde biologische klok ook iets te maken heeft met depressieve stoornissen.
Dat verbaast prof. dr. J.A. den Boer, hoogleraar biologische psychiatrie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij noemt het bijzonder dat zoveel Nederlanders weten dat er een relatie bestaat tussen depressie en een ontregelde biologische klok.
http://www.telegraaf.nl/b(...)week_van_slag__.html
Ik kan zo eerder opstaan zonder wekker en in het weekend blijven we gewoon liggen natuurlijk.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:09 schreef teknomist het volgende:
Ja, als je elke dag precies op hetzelfde tijdstip gaat slapen en weer opstaat ben je weinig flexibel inderdaad.
Hebben deze mensen ook een jetlag als ze naar de UK vliegen?
Liever vandaag dan morgenquote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:12 schreef Jarno het volgende:
Gingen we die hele onzin van zomer- en wintertijd niet afschaffen trouwens?.
Houd je er wel rekening mee dat het dan de wintertijd is die "normaal" is. De zomertijd is de aangepaste tijd.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:12 schreef Jarno het volgende:
Gingen we die hele onzin van zomer- en wintertijd niet afschaffen trouwens?.
dat wordt steeds meer geroepen inderdaad. Naar wat ik begrepen heb, ligt de reden voor dit geneuzel in vroegere tijden, omdat het stroom zou besparen. Tegenwoordig met de huidige energiewinning en het gegeven dat dag en nacht overal nu computers draaien en iedereen massaal 's-ochtends de cv ketel aan heeft met douchen is de 'winst' van minder energieverbruik te verwaarlozen.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:12 schreef Jarno het volgende:
Gingen we die hele onzin van zomer- en wintertijd niet afschaffen trouwens?.
Jep, hier ook. Hetzelfde met de temperatuur, al heeft dat er niets mee te maken.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:17 schreef BrandX het volgende:
ik heb er nooit last van gehad. Niet bij vooruit als bij achteruit. Ik ken idd mensen die aardig van slag zijn telkens weer, en prijs mezelf dan gelukkig dat het als het ware aan mij voorbij gaat.
En dat terwijl ik nauwelijks een klok nodig heb om te weten hoe laat het is. Als iemand vraagt hoe laat is het, zit ik er eigenlijk nooit meer dan 5min - 10min naast. Ook al heb ik uren geen referentie gehad.
quote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:17 schreef Casos het volgende:
[..]
Houd je er wel rekening mee dat het dan de wintertijd is die "normaal" is. De zomertijd is de aangepaste tijd.
Inderdaad, het is achterhaalde nepperij, lekker onszelf voor de gek houden, het levert netto geen drol op, alleen maar ergernis.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:12 schreef Jarno het volgende:
Gingen we die hele onzin van zomer- en wintertijd niet afschaffen trouwens?.
Vond ik vroeger ook wel maar sinds ik kinderen heb weet ik beter.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 08:48 schreef buzz1291 het volgende:
Volgens mij mag je volgende week een uurtje langer uitslapen, toch?
Dat dusquote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:12 schreef Jarno het volgende:
Voor mensen met kleine kinderen is het ook altijd lachen. Een kind dat normaal gesproken om 6 uur wakker wordt, wordt volgende week gezellig om 5 uur wakker..
Echt niet... vreselijk zo 's morgens in het donkerquote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:41 schreef BlaZ het volgende:
[..]
![]()
Echt? Die zomertijd moeten ze gewoon altijd aanhouden.
quote:GRONINGEN - Nederlanders blijken soms een week van slag door het ingaan van de wintertijd.
Velen zijn moe, somber en slapen slecht. Kortom vanaf het komend weekeinde, als de zomertijd eindigt, zitten honderdduizenden niet lekker in hun vel. Dat blijkt uit een enquête door het marktonderzoeksbureau Panelwizard in opdracht van een farmaceutisch bedrijf.
Een op de twee Nederlanders weet dat de klachten worden veroorzaakt door een ontregelde biologische klok. Uit de peiling blijkt ook dat de meeste klachten na een paar dagen tot een week wel weer verdwenen zijn. De biologische klok is dan meestal weer gewend aan de wintertijd. Verrassend is dat meer dan de helft van de Nederlanders (53 procent) weet dat een ontregelde biologische klok ook iets te maken heeft met depressieve stoornissen.
Dat verbaast prof. dr. J.A. den Boer, hoogleraar biologische psychiatrie aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij noemt het bijzonder dat zoveel Nederlanders weten dat er een relatie bestaat tussen depressie en een ontregelde biologische klok.
http://www.telegraaf.nl/b(...)week_van_slag__.html
Ik heb nieuws voor je: doordat de wintertijd ingaat, kun je juist een uur LANGER in je bed blijven liggen. De klok gaat zondagnacht om 03.00 uur een uur TERUG. Het is dan weer 02.00 uur. Je pakt dus een extra uur nachtrust...quote:Op donderdag 22 oktober 2009 08:43 schreef DikVoormekaar het volgende:
Zelf ben ik geen ochtendmens en vroeg naar bed gaan is ook geen optie. Ik zie er dus zwaar tegenop om voigende week door geplande werkzaamheden nog vroeger me bed uit te komen. Dankzij die verplichte wintertijd is mijn week naar de klote.
Verrek ja, dit is er weer zo een. Ik ben zo gewend aan nieuwsberichten over non-klachten dat ik het niet eens zie.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 10:44 schreef Ludacriss het volgende:
Trap er maar niet teveel in, in een artikel als deze. Ze zijn namens de farmaceutische industrie bedoelt om je aan medicijnen te krijgen. Net alsof de wereld vergaat als je een dag even van slag bent doordat de klok een uur terug gaat? Daarnaast lijkt het net alsof je spontaan depressief wordtLet vooral op de dik gedrukte woorden in het artikel en het zegt genoeg. Btw trosradar heeft het hier ook vaak over.
Denk je dat dat te maken heeft met licht en donker? Het is namelijk 's zomers om 6 uur al licht. Terwijl het nu om 6 uur hartstikke donker is.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 09:55 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Vond ik vroeger ook wel maar sinds ik kinderen heb weet ik beter.
Mijn zoon wordt steevast tussen 6:00 en 6:30 wakker. Vanaf volgende week dus 5:00 of 5:30.
Ik verheug me d'r nu al op.
vroeger?quote:Op donderdag 22 oktober 2009 08:43 schreef DikVoormekaar het volgende:
[..]
Zelf ben ik geen ochtendmens en vroeg naar bed gaan is ook geen optie. Ik zie er dus zwaar tegenop om voigende week door geplande werkzaamheden nog vroeger me bed uit te komen.
Dankzij die verplichte wintertijd is mijn week naar de klote.
Het is een sigaar uit eigen doos. Dat uur wat je zometeen "extra" krijgt is een half jaar geleden van je gejat. Er is niks om blij om te zijn. Het hele principe achter de zomer-/wintertijd is dan ook "mensen zijn debiel en ze zijn hierdoor makkelijk te belazeren" en het erge is dat dat nog zo is ook. Vergelijkbaar met de doek over de kooi van de kanarie die daardoor denkt dat het nacht is en prompt in slaap pleurt.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 12:04 schreef dubidub het volgende:
Klok terug is toch goud? Dan kan je een nacht een uurtje extra tukken? Of zuipen, natuurlijk
Drink jij maar eens in Parijs uit de kraan, dat is echt goor.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 13:41 schreef LesStroud het volgende:! Waar mensen allemaal geen probleem van maken.
Dat zijn zeker de zelfde types die in Frankrijk altijd flessenwater drinken (anders worden ze ziek hoor!) van 3 wijntjes al maagzuur krijgen, en die zeggen ' dat ze naar hun lijf moeten luisteren, anders gaat het mis'.![]()
Je lijf kan meer hebben dan je denkt, stop met zeuren.
Je wordt er niet ziek van.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 13:43 schreef raptorix het volgende:
[..]
Drink jij maar eens in Parijs uit de kraan, dat is echt goor.
Nee. Maar ik hebt het over de mensen die drama-queen- achtig met flessen water gaan sjouwen en tegen iedereen gaan vertellen dat ze zo ziek worden van het water.quote:
Er zit nogal een verschil tussen een fles water en dat debiele gedoe met die klok.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 15:00 schreef LesStroud het volgende:
[..]
Nee. Maar ik hebt het over de mensen die drama-queen- achtig met flessen water gaan sjouwen en tegen iedereen gaan vertellen dat ze zo ziek worden van het water.
Ahem... uurtje later bedoel je...quote:Op donderdag 22 oktober 2009 08:43 schreef DikVoormekaar het volgende:
Ik zie er dus zwaar tegenop om voigende week door geplande werkzaamheden nog vroeger me bed uit te komen.
Ik drink op vakantie ook liever flessenwater. Koken doe ik nog wel gewoon in kraanwater en tandenpoetsen ook. Ligt er natuurlijk ook nog aan waar je op vakantie bent. In een industriegebied of in een bergdorpje.quote:Op donderdag 22 oktober 2009 15:00 schreef LesStroud het volgende:
[..]
Nee. Maar ik hebt het over de mensen die drama-queen- achtig met flessen water gaan sjouwen en tegen iedereen gaan vertellen dat ze zo ziek worden van het water.
Ja, sommigen snappen het helemaal niet.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |