Het gaat vooral om het totaal beeld. De DNB was al maanden, zo niet jaren, bezig om DSB te ontmantelen of op z'n minst Dirk daar weg te krijgen. Bos moet dit weten, aangezien hij de min.fin. is.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 13:58 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat is er verdacht aan? Ik zou het veel verdachter gevonden hebben als er ongedekte cheques richting de DSB-bank gaan. Het is geen systeembank en Bos heeft in interviews al aangegeven dat hij er grote moeite mee had om voortaan nog geld te geven aan de banken.
Opvallend trouwens dat het CDA (weer) buiten schot blijft in dit gedoe. Nou ja, opvallend is het verkeerde woord, ik wist al langer dat het CDA de dienst uit maakt in dit land. Het is meer een bevestiging.
eens, maar statistisch betrouwbaarder dan vele peilingen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 13:59 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
GeenStijl is een walgelijke website. Huilen met de wolven in het bos mee. Neem ze niet te serieus.
Dit ruikt naar bewust de bank omzeep helpen. Wellink doet niks zonder goedkeuring van de politiek.quote:DONDERDAG 15 OKTOBER
Bos zwijgt over genadeklap DSBMinister Bos van Financiën wil tijdens het debat over de DSB Bank niets zeggen over de reden waarom De Nederlandsche Bank plotseling de waarde van de hypotheekportefeuille van de bank veel lager waardeerde. De Tweede Kamer en Bos zelf zien in deze zogenaamde 'haircut' de belangrijkste oorzaak voor de ondergang van de bank van Scheringa.
Haircut
DNB paste de haircut toe op maandag 5 oktober. De hoeveelheid kasgeld die DSB kon lenen op basis van de hypotheken die de bank van Scheringa heeft, werd plotseling met 800 miljoen euro ingekort. De toezichthouder vertrouwde de waarde van het onderpand niet meer. Dit betekende dat DSB in één klap fors minder kasgeld tot zijn beschikking had, terwijl er intussen ook een run op de bank plaatsvond. Door het afknijpen van de geldstroom werd de positie van DSB onhoudbaar.
Wellink
Minister Bos van Financiën zegt dat hij niet op de hoogte is gebracht over de haircut, omdat dit een beslissing van DNB is. Hij wil het onafhankelijke onderzoek afwachten voor hij op dit besluit van Wellink ingaat. Over andere zaken is Bos wel uitgebreid op de hoogte gebracht door Wellink, bleek tijdens het debat.
Onderzoek
PvdA en SP vroegen verheldering omtrent de berichten over oud-minister Frank de Grave. VVD-Kamerlid Frans Weekers vindt het geheel diep treurig. Het CDA wil een onafhankelijk onderzoek naar de rol van de DSB-berstuurders. Ook de VVD wil een onafhankelijk onderzoek, maar dan naar de gebeurtenissen van de afgelopen veertien dagen.
Enquête
De Partij voor de Vrijheid en Rita Verdonk willen zelfs een parlementaire enquête. Zij willen weten wat er precies misging en hoe dit heeft kunnen gebeuren. Ook willen ze weten wat de rol van de toezichthouders is geweest in het geheel.
Al kun je wel vraagtekens stellen bij representativiteit voor de gehele bevolking. Ouderen, vrouwen en allochtonen zijn bij GS waarschijnlijk ondervertegenwoordigd.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:09 schreef RvLaak het volgende:
[..]
eens, maar statistisch betrouwbaarder dan vele peilingen.
daar riekt het wel naar inderdaad maar kan het me niet voorstellen, ben heel benieuwd wat er is gebeurd en vooral naar het waarom. Het kan ook we het van de verkeerde kant interpreteren en dat DNB er niet alles aan heeft gedaan om DSB overeind te houden.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:10 schreef Den_Haag het volgende:
Vind dit stukje tekst wat schokkender
[..]
Dit ruikt naar bewust de bank omzeep helpen. Wellink doet niks zonder goedkeuring van de politiek.
Erg rare en verdachte timing
Denk dat we het nooit te weten zullen komen, wat de waarheid is.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:15 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
daar riekt het wel naar inderdaad maar kan het me niet voorstellen, ben heel benieuwd wat er is gebeurd en vooral naar het waarom. Het kan ook we het van de verkeerde kant interpreteren en dat DNB er niet alles aan heeft gedaan om DSB overeind te houden.
Bron graag?quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:09 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Het gaat vooral om het totaal beeld. De DNB was al maanden, zo niet jaren, bezig om DSB te ontmantelen of op z'n minst Dirk daar weg te krijgen.
Zowel de DNB als AFM vallen bewust niet onder de minister. Dat is een hoofdkenmerk van het huidige neoliberale internationale systeem. De nationale banken en toezichthouders staan los van de politiek.quote:Bos moet dit weten, aangezien hij de min.fin. is.
Dat staat niet vast. De journalist van het FD heeft gezegd dat het niet uit die hoek kwam.quote:Zondag nacht is er gelekt. Bewust of niet, maar het is gebeurd. Dat was de allerlaatste zet. Het lek kwam uit een vertrouwelijk overleg tussen de min.fin., DNB en de DSB.
Een haircut gebeurt wel vaker hoor. Ik vraag me ook af waarom ze dat gedaan hebben maar het kan net zo goed vallen onder het kopje 'redden wat er te redden valt'.quote:De DNB heeft een groot gedeelte van een lening teruggetrokken uit de DSB. Dit is een mede-oorzaak geweest.
Bos gaf gisteren, in verdekte bewoording, aan dat Wellink en Zalm hun biezen kunnen gaan pakken.
Het zaakje stinkt.
Geloof niet alles wat DSB beweert.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:15 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
daar riekt het wel naar inderdaad maar kan het me niet voorstellen, ben heel benieuwd wat er is gebeurd en vooral naar het waarom. Het kan ook we het van de verkeerde kant interpreteren en dat DNB er niet alles aan heeft gedaan om DSB overeind te houden.
Dit komt van De Spits vandaan....quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:10 schreef Den_Haag het volgende:
Vind dit stukje tekst wat schokkender
[..]
Dit ruikt naar bewust de bank omzeep helpen. Wellink doet niks zonder goedkeuring van de politiek.
Erg rare en verdachte timing
Weet het niet meer, maar 1 van de vele programma's over DSB in de afgelopen paar dagen. Ws Nova op P&W. Een half jaar was het zeker, maar misschien langer. Mijn geheugen is helaas niet in HD.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:21 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Bron graag?
Ze lieten volgens mij de DSB jarenlang hun gang gaan. Pas recent werden de duimschroeven aangedraaid. Onder andere door de AFM, die overigens veel te lage boetes heeft uitgedeeld.
Jij denkt echt dat het laten klappen van een bank met 400k klanten niet wordt overlegd?quote:[..]
Zowel de DNB als AFM vallen bewust niet onder de minister. Dat is een hoofdkenmerk van het huidige neoliberale internationale systeem. De nationale banken en toezichthouders staan los van de politiek.
Ik zei ook niet dat de min.fin. (of personeel) heeft gelekt, alleen dat er is gelekt uit het overleg.quote:[..]
Dat staat niet vast. De journalist van het FD heeft gezegd dat het niet uit die hoek kwam.
http://www.radio1.nl/cont(...)t-niet-bij-financien
(zullen ze bij het FD van balen dat ze dat hebben prijsgegeven)
kan. Maar mijn conclusie is, het zaakje stinkt.quote:[..]
Een haircut gebeurt wel vaker hoor. Ik vraag me ook af waarom ze dat gedaan hebben maar het kan net zo goed vallen onder het kopje 'redden wat er te redden valt'.
Hoe is je "ambtenaars"? Bos zei namelijk dat er een diepgaand onderzoek komt naar de toezicht en de verantwoordelijken bij DSB. Zalm werd expliciet genoemd.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:25 schreef ikweethetookniet het volgende:
quote:De DNB heeft een groot gedeelte van een lening teruggetrokken uit de DSB. Dit is een mede-oorzaak geweest.
Bos gaf gisteren, in verdekte bewoording, aan dat Wellink en Zalm hun biezen kunnen gaan pakken.
Bron![]()
*gaat champagne koud zetten*
Nijpels heeft er veel langer gezeten dan Zalm. En Nijpels beheert nu ons grootste pensioenfonds: ABP.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:30 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Hoe is je "ambtenaars"? Bos zei namelijk dat er een diepgaand onderzoek komt naar de toezicht en de verantwoordelijken bij DSB. Zalm werd expliciet genoemd.
Als je dat vertaald naar het normaal Nederlands wat iedereen snapt:Zalm &
Wellink
whahahaha. En dat geloof je zelf ook?quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:21 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zowel de DNB als AFM vallen bewust niet onder de minister. Dat is een hoofdkenmerk van het huidige neoliberale internationale systeem. De nationale banken en toezichthouders staan los van de politiek.
[..]
Ja, er moeten koppen rollen. En het CDA blijft weer buiten schot:quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:30 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Hoe is je "ambtenaars"? Bos zei namelijk dat er een diepgaand onderzoek komt naar de toezicht en de verantwoordelijken bij DSB. Zalm werd expliciet genoemd.
Als je dat vertaald naar het normaal Nederlands wat iedereen snapt:Zalm &
Wellink
Scheringa maakte naar verluid een half miljoen per jaar over naar de partijkas van het CDA.quote:Op maandagavond 18 mei staat Jan Peter Balkenende achter een katheder in het AZ-stadion in Alkmaar. In de Georg Kessler-lounge is een honderdtal CDA'ers bijeengekomen. Ook aanwezig: Wim van de Camp, CDA-lijsttrekker in Europa. Het is twee weken voor de Europese verkiezingen.
Dit is het soort bijeenkomst waar de premier op zijn best is: kleinschalig en onder gelijkgezinden. Ontspannen en goed gehumeurd neemt hij het woord. De speech die volgt is een lofrede op Dirk Scheringa, voorzitter van voetbalclub AZ, eigenaar van de DSB bank en CDA-sympathisant. 'Dirk, je speelt een geweldige rol in de financiële sector,' zegt de premier tegen Scheringa. 'En ook op gebied van sport en cultuur zet jij je enorm in voor onze samenleving.' Om licht geëmotioneerd te besluiten: 'Dirk, je bent een van ons, we zijn trots op je.'
Eensch, maar Zalm werd genoemd. Nijpels zal ws ook wel gewipt worden, maar dan door de achterdeur. Denk ik.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:32 schreef capricia het volgende:
[..]
Nijpels heeft er veel langer gezeten dan Zalm. En Nijpels beheert nu ons grootste pensioenfonds: ABP.
Wat mij betreft mag hij ook zijn koffers pakken.
Geloven doe ik in de kerk. Ik zeg de feiten. En overleg is niet hetzelfde als dat Bos daadwerkelijk zeggenschap heeft over de DNB. Ik zou zelfs het tegenovergestelde willen beweren: Financiën is de onderliggende partij ten opzichte van de DNB.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:35 schreef Den_Haag het volgende:
[..]
whahahaha. En dat geloof je zelf ook?
lol, maar waar zie jij CDA'ers betrokken zijn bij de DSB? Tis enkel VVD wat de klok slaat.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ja, er moeten koppen rollen. En het CDA blijft weer buiten schot:
[..]
Scheringa maakte naar verluid een half miljoen per jaar over naar de partijkas van het CDA.
Zalm is een makkelijk mikpunt omdat hij ook als minister vertikte er wat aan zou doen. Zalm wilde alleen meehelpen aan het transparanter maken van de markt. Daar hield het mee op.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:37 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Eensch, maar Zalm werd genoemd. Nijpels zal ws ook wel gewipt worden, maar dan door de achterdeur. Denk ik.
nee, jij geeft aan hoe het wettelijk geregeld is. Groot verschil. Als wet feit was, hadden we geen politie nodig.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:38 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Geloven doe ik in de kerk. Ik zeg de feiten. En overleg is niet hetzelfde als dat Bos daadwerkelijk zeggenschap heeft over de DNB. Ik zou zelfs het tegenovergestelde willen beweren: Financiën is de onderliggende partij ten opzichte van de DNB.
Laat ik beginnen met Wellink...quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:38 schreef RvLaak het volgende:
[..]
lol, maar waar zie jij CDA'ers betrokken zijn bij de DSB? Tis enkel VVD wat de klok slaat.
Die gaat echt wel gewipt worden. Bos noemde het toezicht (AFM && DNB) ook als onderwerp van onderzoek.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 14:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Laat ik beginnen met Wellink...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |