quote:Zweden verbrandt konijnen in megakachel
De nieuwe manier om op een milieuvriendelijke manier Zweedse huizen te verwarmen heeft kwaad bloed gezet bij dierenvrienden in het Scandinavische land. Jaarlijks worden maar liefst duizenden onschuldige konijnen gevangen en in een grote biomassacentrale in centraal Zweden verbrand.
"Degenen die het doden van konijnen toejuichen zijn ervan overtuigd dat dit gebeurt voor een goed doel. Maar het lijkt of ze konijnen hiermee zien als een industrie in plaats van te kijken naar het grootste probleem", aldus Anna Johannesson van Vilda kaniners varn (Vereniging voor de Bescherming van wilde konijnen).
Elk jaar doodt de gemeente Stockholm duizenden konijnen om de bomen en struiken in de Zweedse hoofdstad te beschermen tegen de knaagtandjes van de beestjes. Volgens Tommy Tuvunger van de Stockholm Traffic Bureau, de instantie die verantwoordelijk is voor het afschieten van de konijnen, ligt het probleem deels bij inwoners die zelf hun konijnen loslaten in de natuurgebieden. "Veel van de gevangen konijnen zijn namelijk tam", vertelt hij.
"Veel mensen denken dat konijntjes lief en schattig zijn. Op een gegeven moment zijn ze er flauw van, en laten zij ze lopen in de vrije natuur onder het motto: 'Zo kunnen ze fijn met andere konijnen spelen.'"
Vorig jaar ving de gemeente een recordaantal konijnen. Bijna zesduizend konijnen werden er afgeslacht. In plaats van de dieren simpelweg af te voeren, besloot de stad de konijnen in te vriezen en te verschepen naar Karlskoga in midden-Zweden. Hier wacht de konijnen een speciale oven waar ze worden verbrand om energie op te wekken.
Wat probeert ze nou te zeggen?quote:"Degenen die het doden van konijnen toejuichen zijn ervan overtuigd dat dit gebeurt voor een goed doel. Maar het lijkt of ze konijnen hiermee zien als een industrie in plaats van te kijken naar het grootste probleem", aldus Anna Johannesson van Vilda kaniners varn (Vereniging voor de Bescherming van wilde konijnen).
Ze worden eerst gevangen.quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:40 schreef -SG- het volgende:
Mwah, ze zijn toch al dood, als ze levend verbrandt werden was het wat anders. Nu krijgen ze tenminste een (mooie) crematie.
quote:maar liefst duizenden onschuldige konijnen gevangen en in een grote biomassacentrale in centraal Zweden verbrand.
Ja natuurlijk. Mensen die hun hond zomaar de deur uitdoen moeten dood!quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:42 schreef OldJeller het volgende:
Overigens, als "konijnen" in dit geval met "honden" was vervangen, stonden veel mensen plots wél op hun achterste poten.
Dan wel.
Net als mensen die hun hond afschieten zodra hij een beetje begint te schuimbekken trouwens.quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:42 schreef Sjaakmat het volgende:
[..]
Ja natuurlijk. Mensen die hun hond zomaar de deur uitdoen moeten dood!
En als die konijnen gewoon met het vuilnis waren meegegaan, had dit topic nooit bestaan...quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:42 schreef OldJeller het volgende:
Overigens, als "konijnen" in dit geval met "honden" was vervangen, stonden veel mensen plots wél op hun achterste poten.
Dan wel.
Hondenquote:Op maandag 12 oktober 2009 19:42 schreef OldJeller het volgende:
Overigens, als "konijnen" in dit geval met "honden" was vervangen, stonden veel mensen plots wél op hun achterste poten.
Dan wel.
Lekker belangrijk welke dieren er worden gevangen. Zijn allemaal eetbaar en/ of bruikbaar voor ovens.quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:42 schreef OldJeller het volgende:
Overigens, als "konijnen" in dit geval met "honden" was vervangen, stonden veel mensen plots wél op hun achterste poten.
Dan wel.
quote:Op maandag 12 oktober 2009 21:35 schreef Langlearn het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit hondenvlees gegeten. Iemand ervaring mee? Beetje te doen?
Maar als de mens zo superieur is, waarom zou je dan andere soorten afmaken zonder noodzaak?quote:Op maandag 12 oktober 2009 21:33 schreef Langlearn het volgende:
[..]
Lekker belangrijk welke dieren er worden gevangen. Zijn allemaal eetbaar en/ of bruikbaar voor ovens.
En dierenvrienden...ach, een beest in een huis neerzetten is wel normaal? Nee, dat is het dus niet. Maar dat zal wel worden beantwoord als, maar dat is iets anders Ja, dat dacht ik al. Dat is anders vanwege het feit dat het voor ons op dit normaal is. Als we nog 100 jaar konijnen in een over pleuren, is het tegen die tijd ook normaal.
Leve internet waardoor mensen zich verzamelen en het zelfs tot een partij van de dieren is gekomen (kost verdomme een Godsvermogen en levert werkelijk waar geen steek op, buiten een riant salaris voor het Thieme, slimme meid dat dan weer wel).
Zo riant is het salaris van een kamerlid nou ook weer niet, zeker niet in vergelijking met wat iemand als zij elders had kunnen verdienen.quote:Op maandag 12 oktober 2009 21:33 schreef Langlearn het volgende:
een riant salaris voor het Thieme, slimme meid dat dan weer wel).
De weg van gemak?quote:Op maandag 12 oktober 2009 21:42 schreef OldJeller het volgende:
Maar als de mens zo superieur is, waarom zou je dan andere soorten afmaken zonder noodzaak?
Alle begrippen zijn relatief. Dat is op momenten weleens jammer.quote:Op maandag 12 oktober 2009 21:42 schreef Marble het volgende:
Zo riant is het salaris van een kamerlid nou ook weer niet, zeker niet in vergelijking met wat iemand als zij elders had kunnen verdienen.
Lijkt op ossestaart qua smaakquote:Op maandag 12 oktober 2009 21:35 schreef Langlearn het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit hondenvlees gegeten. Iemand ervaring mee? Beetje te doen?
Sentiment van sommige mensen ook altijd, het zijn maar dode konijntjes. Wat willen ze er dan mee doen, massaal gaan begraven met alle egards en allemaal een grafsteentje?quote:Op maandag 12 oktober 2009 20:26 schreef Pietverdriet het volgende:
Wat is het probleem met konijntjes schieten en als vuilnis verwerken?
quote:Op maandag 12 oktober 2009 21:44 schreef IHVK het volgende:
[ afbeelding ]
Zodat we weten waar we het over hebben.
Wat vreet jouw pc aan stroom in de maand? Mwoah, konijntje of 2.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 13:00 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Als mijn pc dan een weekje aan kan staan zonder moeite, dan zeg ik, weg met de kolen
Dat is pas dierenmishandeling, zo'n klein radquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 13:02 schreef De_Hertog het volgende:
Misschien moeten al die konijntjes gewoon op een radje worden geplaatst. Dynamo er aan, af en toe wat eten erin, klaar.
Neuh, die energie die die konijnen leveren stop je er weer in dmv het voedsel wat ze eten. Dan kun je beter wortels gaan verbranden, veel efficiënter.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 13:02 schreef De_Hertog het volgende:
Misschien moeten al die konijntjes gewoon op een radje worden geplaatst. Dynamo er aan, af en toe wat eten erin, klaar.
Geeft ook een draai aan de term KwH ...quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 13:02 schreef Apuleius het volgende:
[..]
Wat vreet jouw pc aan stroom in de maand? Mwoah, konijntje of 2.
Nou, dan maken we toch een groter rad? Het is ook nooit goed..quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 13:03 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Dat is pas dierenmishandeling, zo'n klein rad
quote:Op maandag 12 oktober 2009 21:44 schreef IHVK het volgende:
[ afbeelding ]
Zodat we weten waar we het over hebben.
Denk je niet dat als er vraag naar was geweest dit was gebeurd? Ze verbranden het niet omdat ze er iets beters mee kunnen doen lijkt me.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 10:12 schreef Demophon het volgende:
Vind alleen zonde en verkwisting van goed vlees. Kunnen ze niet verwerkt worden tot echte wild-hamburgers voor McDonalds of zoiets?
Zonde, je kunt er ook bontjasjes van makenquote:Op maandag 12 oktober 2009 20:26 schreef Pietverdriet het volgende:
Wat is het probleem met konijntjes schieten en als vuilnis verwerken?
Bel ze op in zweden en maak die deal, beetje gaan lopen roepen dat anderen wat moeten doen kan iedereen-.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 11:02 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Zonde, je kunt er ook bontjasjes van maken
Wow Pietverdriet, wat een heftig antwoord, ben ik niet van je gewendquote:Op vrijdag 16 oktober 2009 11:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Bel ze op in zweden en maak die deal, beetje gaan lopen roepen dat anderen wat moeten doen kan iedereen-.
quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 16:03 schreef Peter het volgende:
"onschuldige konijnen" Man de beesten zijn bosterroristen met hun achterlijke cultuur.
Eten de hele samenleving kaal, profiteren van ONZE bossen en struiken die WIJ moeten betalen. Laat ze maar iets opbrengen voor de maatschappij dan!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |