abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_73348042
Welkom bij het 1752ste deel van de Algemene Kennis Quiz!



De opzet van dit spel is dat je elkaar vragen stelt die met algemene kennis te maken hebben. Dat kan heel uiteenlopend zijn van geschiedenis tot muziek en van aardrijkskunde tot auto's. Probeer de vragen zoveelmogelijk af te wisselen. Uiteraard mogen er best een paar vragen achter elkaar gesteld worden in dezelfde categorie maar doe dit niet meer dan drie keer achter elkaar.

Vermijd de wanneer, hoeveel etc. vragen
Vermijd vragen die beginnen met wanneer, welk jaar, hoeveel, want dit heeft weinig met algemene kennis te maken en draait vaak uit op ordinair gokken.

Eerlijk spel

Het spreekt voor zich dat er geen gebruik gemaakt wordt van hulpmiddelen als Google, Wikipedia en dergelijke. Zou het wel erg makkelijk maken. We letten hier goed op, dus kijk uit wat je hier doet.
Ook thuis opzoeken in een encyclopedie, op een platenhoes of in een boek, of vragen aan huisgenoten of geflashed worden op MSN beschouwen we als opzoeken. Niet doen dus. Als je je toch schuldig maakt aan dingen opzoeken en we komen daar achter dan krijg je of minpunten of je wordt uitgesloten voor een paar delen.



Goede en nieuwe vragen

De vraagsteller zegt of het antwoord goed is.
Als de vragensteller vraagt naar een opsomming en de vragensteller wil alle leden van de opsomming in een antwoord zien alvorens hij het antwoord goedkeurt, dan dient de vragensteller dit in zijn of haar vraag te vermelden.
Daarna stelt degene met het goede antwoord de nieuwe vraag in bold.
Als er na een goed antwoord niet binnen 10 minuten een nieuwe vraag gesteld wordt kan iemand anders een vraag stellen om het spel door te laten gaan.

Als degene die een goed antwoord gaf geen nieuwe vraag stelt omdat hij of zij ineens weg moest wordt het reeds toegekende punt weer ingetrokken en gaat een speler die online is verder met de quiz door de vraag, in plaats van degene die hem had moeten stellen, in te voeren.

Geen vraag stellen na een goed antwoord is dus aftrek van het punt! Dit geldt natuurlijk alleen voor lurkers en niet voor welwillende spelers. Als echter blijkt dat ook welwillende spelers hier zich schuldig aan maken dan worden ook zij bestraft.

Een keer kan voorkomen omdat je huis in de fik vliegt, de telefoon gaat of je hond accuut naar de dierenarts moet maar probeer altijd een nieuwe vraag te stellen! Door te antwoorden op een vraag ga je de verbintenis aan om, indien het antwoord goed is, zelf een nieuwe vraag te stellen!

Eén antwoord per keer

Per vraag raad je een keer, totdat de vraagsteller zegt dat het fout is, dan mag je weer verder raden. Het
is dus niet de bedoeling dat je een paar keer achter elkaar een antwoord post, dat is niet eerlijk naar de
anderen toe. Zet ook niet meerdere antwoorden in een post als er maar om een ding gevraagd wordt (in het geval van meerdere vragen mag je uiteraard meerdere antwoorden in een post zetten)
Uitzondering op de regel: iedereen heeft wel eens een plotselinge ingeving. Je post iets en meteen
komt het juiste antwoord in je op. In dat geval mag je nog een keer posten.

Wat te doen als het topic stil ligt?


Het kan af en toe gebeuren dat het topic even stil ligt omdat iemand het antwoord niet weet of omdat de vraagsteller even verhinderd is. Dit is niet erg. Om toch de vaart erin te houden mag iemand een nieuwe vraag stellen als de vraagsteller 20 minuten niets van zich heeft laten horen. Indien een vraag niet meteen geraden wordt en men toch door wil met het spel dan blijft deze vraag open staan. Zolang het topic nog loopt kan iemand daar antwoord op geven. Als het topic dicht is dan vervalt deze vraag.

Dit om te voorkomen dat vraagstellers te snel de antwoorden weggeven en met een nieuwe vraag komen.

Punten

De vraagsteller beslist wie het punt toebedeeld krijgt.

Voor elk goed antwoord krijg je een punt dat wordt uitgedeeld door de vragensteller. Zo krijgen we een mooie ranglijst van de beste spelers. Doorgaans is het zo dat het punt gaat naar degene die het antwoord compleet maakt (vooral met meerdere vragen ineen). Maar de vraagsteller neemt de uiteindelijke beslissing.
Het spreekt voor zich dat degene die het antwoord als eerst goed heeft het punt krijgt. Als je een punt
uitdeelt doe je dit door de naam neer te zetten van degene die het goed had, gevolgd door +1 en dit
dikgedrukt. Zo dus: gebruikersnaam +1 Geef ook de tussenstand van de (in dat topic) behaalde punten, op deze manier kan het
makkelijker geteld worden. In elk tiende topic worden er 2 punten uitgedeeld.

Spelling

Ook beslist de vraagsteller of een antwoord helemaal perfect gespeld moet zijn of niet. Wees daar alsjeblieft een beetje soepel in, in de snelheid wil je nog wel eens een letter vergeten. Ook bij buitenlandse namen mag best wat soepeler met spelling omgegaan worden.

Editten

EDIT JE ANTWOORD NOOIT!, ook al heb je een spelfout. Post dan gewoon een nieuw bericht waarin je je eerdere antwoord aanvult. Anders kunnen mensen denken dat je een bericht ge-edit hebt na het zien van een ander antwoord. Doe dat dus niet!

Nieuw topic

Als je de laatste post hebt gezet in een topic, open je een nieuw topic. In de OP van het nieuwe topic tel
je de punten van het vorige topic op bij de ranglijst. Ook plaats je een link naar het vorige topic.
Iedereen vindt dit vervelend, dus je zadelt er niemand anders mee op!
Als je als laatste poster geen nieuw topic opent of je werkt de stand niet bij verlies je 5 punten van je totaalstand! Zie hier wat er gebeurt als je zo onsportief bent.

Ja maar, hoe maak ik dan een nieuw topic aan?
  • Ga naar de eerste post van het gesloten topic;
  • Klik op de Quote dit bericht-knop;
  • Kopieer de inhoud van het veld dat je dan ziet (Ctrl-C)
  • Open een nieuw topic, geef het de juiste titel en plak (Ctrl-V) de gekopieerde tekst in het veld;
  • Haal de quote-tags weg, en herstel de plaatjes (zet de verwijzing opnieuw gewoon tussen img-tags)
  • Plak de URL van het voorgaande topic onder de genoemde voorgaande topics
  • Pas de punten aan (kan ook je later doen, zodat men alvast verder kan spelen)
  • Klik op Invoeren en voila, een nieuw topic!

    Slowchat
    Probeer slowchat tot een minimum houden. Als je echter lekker wilt bespreken hoe je dag was ga dan naar het speciale AKQ SC topic.

    OP-discussie
    Omdat er veel vragen en kleine irritaties zijn mbt de regels van deze Quiz is er een topic in het leven
    geroepen waar men hun ergernissen en nieuwe ideeën kunnen spuien, zodat het speelplezier optimaal blijft.
    AKQ OP Discussie topic 2

    Hall of Fame
    De Overall Stand bijgewerkt tot topic 1750, met dank aan Mark_V, ScottTracy en Ofyles2. Vanaf topic 1751 zijn we opnieuw begonnen met tellen.

    Tussenstand na deel 1751
    7 qonmann
    6 ScottTracy
    5 mr_anonimous
    3 Tanjaa
    3 Terpentin07
    2 Ofyles2
    1 GimmeGore
    1 barney74
    1 De_Hertog
    1 Tong80
    1 nightcowboy
    1 slaveloos

    Punten behaald in vorig topic en gestegen op de ranglijst
    Punten behaald maar niet gestegen op de ranglijst
    Punten behaald en nieuw in het spel
    -5 punten geen nieuw Topic geopend
    -5 punten punten niet bijgewerkt in vorige topic


    Voorgaande delen:

    Algemene Kennis Quiz
    Algemene Kennis Quiz Deel 500!!!!! Een mijlpaal, een feest!
    Algemene Kennis Quiz Jubileum Deel 1000!!!
    AKQ 1500 Jubileumtopic waar iedereen liev voor elkaar is
    AKQ # 1750 Het laatste deel voor de grote reset!
    AkQ # 1751 - Een nieuw begin, een schone lei voor een ieder
  • Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348107
    The Zeroth Law: " A robot may not harm humanity, or, by inaction, allow humanity to come to harm."
    pi_73348139
    allemaal kusjes
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_73348160
    Welke 4 groenten bezong Drs. P?
    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348168
    quote:
    Op zaterdag 3 oktober 2009 23:53 schreef qonmann het volgende:
    allemaal kusjes
    Ja, lief he
    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348230
    quote:
    Op zaterdag 3 oktober 2009 23:54 schreef ScottTracy het volgende:
    Welke 4 groenten bezong Drs. P?
    kool, raap, schorseneren & prei

    of is het koolraap..
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_73348288
    quote:
    Op zaterdag 3 oktober 2009 23:58 schreef qonmann het volgende:

    [..]

    kool, raap, schorseneren & prei

    of is het koolraap..
    Het is niet koolraap, maar het lijkt er wel heel veel op. En daarnaast mis je er dan dus nog 1
    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348316
    ui?
    The Zeroth Law: " A robot may not harm humanity, or, by inaction, allow humanity to come to harm."
    pi_73348422
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 00:01 schreef Tanjaa het volgende:
    ui?
    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348581
    jaja..kom op Tanjaa ..zuurkool is het ook niet
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_73348618
    Ik zoek nog een groente die één letter verschilt met knolraap, en een groente waar eigenlijk een kleur voor moet staan.
    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348640
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 00:18 schreef ScottTracy het volgende:
    Ik zoek nog een groente die één letter verschilt met knolraap, en een groente waar eigenlijk een kleur voor moet staan.
    bieten, knolraap ?
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_73348689
    Geen idee, ik ga slapen
    The Zeroth Law: " A robot may not harm humanity, or, by inaction, allow humanity to come to harm."
    pi_73348702
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 00:21 schreef Tanjaa het volgende:
    Geen idee, ik ga slapen
    Slaap wel Tanjaa
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_73348706
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 00:18 schreef qonmann het volgende:

    [..]

    bieten, knolraap ?
    Knolraap is goed Niets dan lof daarvoor. Maar ik zoek er nog altijd 1.
    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348711
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 00:21 schreef Tanjaa het volgende:
    Geen idee, ik ga slapen
    Weltrusten
    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348723
    lof ?

    klinkt niet echt
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_73348738
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 00:22 schreef qonmann het volgende:
    lof ?

    klinkt niet echt
    Sorry voor de slechte hint

    qonmann +1

    Punten deel 1752
    qonmann 1

    Don't cry because it's over. Smile because it happened.
    Liefde is een bitch plus een macht der gewoonte
    pi_73348761
    eerst knolraap en dan lof..
    en mijn hoofd zat koolraap, schorseneren en prei
    maar daar hoorde dus nog lof tussen
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_73348873
    Er waren oorspronkelijk 5 Nobelprijzen
    Wat waren de disciplines ?
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
      zondag 4 oktober 2009 @ 01:54:08 #21
    111382 Ofyles2
    Bestemming: onbekend
    pi_73350002
    Economie, Scheikunde, Natuurkunde, Geneeskunde en Geschiedenis?
    pi_73350284
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 01:54 schreef Ofyles2 het volgende:
    Economie, Scheikunde, Natuurkunde, Geneeskunde en Geschiedenis?
    vrede en literatuur ipv van die 2 toch?
    Alleen de overwinnaars beslissen wat de oorlogsmisdaden waren.
      zondag 4 oktober 2009 @ 02:58:21 #23
    111382 Ofyles2
    Bestemming: onbekend
    pi_73350393
    Ja.

    Punten deel 1752
    1 qonmann
    1 C_a_K_e
      zondag 4 oktober 2009 @ 09:42:03 #24
    250728 banaantjeEE
    We zien wel !
    pi_73351551
    Waar blijft die vraag?
    Ik zal eentje stellen dan: Van welke planeet zijn de manen Io, Ganymede en Hades?
    Op zaterdag 28 juni 2014 @ 18:18 schreef Marie30 het volgende: Zo lief. :) Kusje :*
    Op donderdag 14 juli 2016 @ 23:45 schreef GGMM het volgende: Het is altijd bijzonder gezellig als banaantje er is. :)
      zondag 4 oktober 2009 @ 09:44:31 #25
    73232 De_Hertog
    Aut bibat, aut abeat
    pi_73351582
    quote:
    Op zondag 4 oktober 2009 00:18 schreef ScottTracy het volgende:
    Ik zoek nog een groente die één letter verschilt met knolraap, en een groente waar eigenlijk een kleur voor moet staan.
    Ik weet niet of het je was opgevallen, maar volgens mij heb je het hier al weggegeven
    Mary had a little lamb
    Then Mary had dessert
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')