Wraak van Allah voor het perverse gedrag van de pinda's.quote:Op woensdag 30 september 2009 12:53 schreef EricT het volgende:
[..]
wtf
Sowieso vind ik dat het erg onrustig is. Laatste maanden al een tiental in Oost Indonesië, een paar in west en centraal indonesie en nu 2x een zware in de buurt.
quote:Op woensdag 30 september 2009 12:58 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Wraak van Allah voor het perverse gedrag van de pinda's.
Zo gek is dat niet hoor, dat jij zo wereldvreemd bent dat je Samoa niet kentquote:Op woensdag 30 september 2009 23:53 schreef Dave7 het volgende:
Liveleak (first waves of Tsunami hitting Samoa) en ja hoor zelfs op Samoa...... Nederlanders!!!!![]()
Dus jij bent er geweest? Was het mooi daar?quote:Op donderdag 1 oktober 2009 08:19 schreef EricT het volgende:
[..]
Zo gek is dat niet hoor, dat jij zo wereldvreemd bent dat je Samoa niet kent
Samoa is erg mooi, vergelijkbaar met Fiji/Vanuatu, alleen nog wat warmer.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 08:51 schreef Dave7 het volgende:
[..]
Dus jij bent er geweest? Was het mooi daar?
quote:Weer beving in Stille Zuidzee
Nog geen drie dagen na de zware aardbeving en tsunami bij Samoa en Tonga, zijn deze eilandstaten in de Stille Zuidzee vrijdag opnieuw opgeschrikt door een krachtige beving. Die had een kracht van 6,3 op de schaal van Richter, meldde het Amerikaanse seismologische instituut USGS.
Het epicentrum van de beving was 85 kilometer ten zuidoosten van Tonga. Over schade en slachtoffers is vooralsnog niets bekend.
De beving eerder deze week had een kracht van 8,0 op de schaal van Richter. Die veroorzaakte een tsunami die vooral de Samoa-eilanden hard trof. Er vielen meer dan 150 doden. Maar ook op Tonga, honderden kilometers ten zuiden van Samoa, kwamen mensen om het leven.
quote:Tsunami lijken spoelen aan op de stranden
Aan de eens zo paradijselijke zandstranden van Samoa spoelen drie dagen na de zware tsunami steeds meer lijken aan. Alleen al in het plaatsje Lalomanu werden 30 lijken geborgen, vertelde de Duitser Ronald Kubik vandaag. Daar bevindt zich een populair vakantiecomplex. Op het strand torenen tussen de brokstukken van huizen en hutten nog slechts enkele palmbomen de hemel in. "Lalomanu lijkt meer op een grote vuilnisbelt", beschreef een andere ooggetuige de hallucinante situatie.
Nog veel vermisten
De autoriteiten deelden vandaag mee dat er nu officieel 155 doden zijn geteld. Vele mensen blijven echter nog vermist. Vandaag beefde de regio opnieuw. Een aardbeving met een kracht van 6,3 op de schaal van Richter schudde de eilandenstaat Tonga enkele honderden kilometer ten zuiden van Samoa door elkaar. Berichten over schade zijn er nog niet. Een van de noordelijkste eilanden van Tonga werd bij de tsunami van dinsdag door een metershoge golf overstroomd. Verschillende mensen kwamen daar om het leven.
Gebrek aan medicijnen
Op Samoa is er een gebrek aan medicijnen en bloedtransfusies in de ziekenhuizen. Op de radio werd de bevolking opgeroepen bloed te geven. Overlevenden getuigden vanuit hun ziekbedden over de gruwelijke taferelen, toen dinsdagmorgen kort na de zware aardbeving de tsunami kwam aanzetten. Een grootmoeder pakte haar beide kleinkinderen vast, maar verloor hen in de vloedgolf, vertelde ze op televisie. Een kleinkind werd later levend op het strand teruggevonden, het andere is nog vermist.
"Enkelen onmiddellijk dood"
Charlie Pearse uit Nieuw-Zeeland werkte als lerares op Samoa en was in een schoolbus vol kinderen onderweg. De golf overspoelde de bus. "Ik ben er zeker van dat enkelen onmiddellijk dood waren", zei ze wenend aan de reporters. "Ik heb hun levenloze lichaampjes gezien." Zijzelf had zich op de naderende dood ingesteld en was er als bij wonder toch aan kunnen ontkomen toen ze uit de bus werd geslingerd.
De regering heeft de nabestaanden van de slachtoffers een massabegrafenis voorgesteld voor komende week. Ze zal de kosten dragen en graven op een kerkhof in Tifaigata ter beschikking stellen.
quote:Nieuwe balans tsunami Pacifische Oceaan: 164 doden, 16 vermisten
De tsunami die dinsdag de eilanden van Samoa en Tonga in de Pacifische Oceaan verwoestend troffen, heeft aan 164 mensen het leven gekost. Minstens 16 anderen zijn vermist, meldde een officiële bron. Eerder was er sprake van 155 doden.
In de onafhankelijke staat Samoa eiste de tsunami 123 mensenlevens, in Amerikaans Samoa waren dat er 32 en op één van de eilanden van de Tonga-archipel kwamen 9 mensen om.
Het belangrijkste ziekenhuis van Apia ontving 300 gewonden, waarvan een vijftigtal nog steeds in het gebouw verzorging krijgen drie dagen na de ramp. De tsunami werd veroorzaakt door een aardbeving met kracht van 8 op de schaal van Richter.
Weinig verstand van een tsunamie blijkbaar. Een tsunami wordt door enkle land gestopt. En dat ligt er niet veel tussen die 2 plaatsenquote:Op dinsdag 29 september 2009 22:27 schreef psv2105 het volgende:
jawel maar voor dewestkust het is toch te ver weg lijkt mij
quote:Nieuwe zeebeving bij Samoa
In de buurt van de Samoa-eilanden heeft opnieuw een zeebeving plaatsgevonden, deze keer met een kracht van 6 op de schaal van Richter. Dat meldt het Amerikaans geofysisch instituut USGS.
Het epicentrum van de beving lag op tien kilometer diepte, 365 kilometer ten zuidwesten van Apia, de hoofdstad van Samoa. Er werd geen tsunami-alarm afgekondigd. Eind september kwamen in Samoa, Amerikaans Samoa en Tonga bijna 200 mensen om het leven bij een tsunami als gevolg van een zeebeving in de Stille Oceaan.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |