Ik hoorde vandaag op de radio dat de Sociaal-Democraten het niet erg goed doen. Volgens NOS omdat ze niet uit de verf komen in de huidige coalitie met CDU. Doet me erg denken aan onze PvdA.quote:Peilingen: meerderheid voor CDU/FDP
Bondskanselier Angela Merkel blijft in Duitsland op koers liggen voor een nieuwe ambtsperiode. De unie van CDU en CSU kan samen met de liberale FDP rekenen op een kleine meerderheid in de Bondsdag, zo blijkt uit peilingen van ARD en ZDF.
Merkel regeert nu nog met de sociaal-democratische SPD, maar die partij wil ze inruilen voor de FDP. De SPD is wel met een opmars bezig, maar die gaat ten koste van andere progressieve partijen.
Van alle Duitsers vindt 53 procent Merkel de meest geschikte regeringsleider.
Het waren de laatste peilingen van de zenders ARD en ZDF voor de verkiezingen van zondag 27 september.
Semantiek, maar enfin, voor mij is 'Duitsland' in deze context hetzelfde als 'de Duitsers'.quote:Op vrijdag 25 september 2009 20:46 schreef kitao het volgende:
Zijn het niet de Duitsers die kiezen ?
Die Grünen hebben een behoorlijke Fundi-vleugel. De spreekwoordelijke geitenwollensokkentypes en radicale pacifisten. Bij GroenLinks lopen die wat minder rond, al zijn ze er wel.quote:Op vrijdag 25 september 2009 20:43 schreef Klopkoek het volgende:
De partij die denk ik nog het meest één op één is te vertalen naar de Nederlandse situatie is Die Grünen (maar mensen mogen me verbeteren als ze dat anders zien).
Nee, want in Nederland stemmen we op woensdag, een uitwijk naar dinsdag of donderdag is mogelijk.quote:Op vrijdag 25 september 2009 20:59 schreef kitao het volgende:
Stemmen op zondag , is dat hier al eens voorgekomen ?
Belachelijk eigenlijk, alleen omdat Christenen vinden dat stemmen niet kan op zondagquote:Op vrijdag 25 september 2009 21:20 schreef freako het volgende:
[..]
Nee, want in Nederland stemmen we op woensdag, een uitwijk naar dinsdag of donderdag is mogelijk.
quote:Op vrijdag 25 september 2009 20:37 schreef Wheelgunner het volgende:
TS geeft meteen toe veel te weinig te weten van Duitsland en de Duitse politiek, maar ik wil daar graag verandering in brengen. Het is toch de grootste economie van Europa met de grootste bevolking. Daarbij zijn het natuurlijk onze buren!
Voor de Bondsdag vergelijkbaar met Tweede-Kamerverkiezingen, Landtag (deelstaten) wat hoger als Provinciale Statenverkiezingen (maar een Landtag heeft ook meer macht).quote:Op vrijdag 25 september 2009 21:22 schreef Wheelgunner het volgende:
Is in Duitsland de opkomst anders?
"winnen" is een groot woord. Er is meer een vlucht van CDU en SPD naar de andere 3 grotere partijen. De onderlinge verhoudingen tussen links en rechts verschuift nauwelijks, hoogstens een beetje naar rechts. De laatste peilingen laten een nek-aan-nekrace tussen CDU/CSU/FDP en SPD/Linke/Grünen zien.quote:Op vrijdag 25 september 2009 20:52 schreef Wheelgunner het volgende:
Zelf vind ik het maar vreemd dat rechts en liberaal lijkt te winnen met de huidige crisis. Mij heeft het economisch juist meer naar links geduwd.
Het pacifisme zit nog ook in GroenLinks. Niet voor niets was één van de partijen waaruit GL is ontstaan een pacifistische partij. Zo was GroenLinks bijv. de enige partij die niet onmiddelijk commando's wilde sturen naar Afghanistan.quote:Op vrijdag 25 september 2009 21:18 schreef freako het volgende:
[..]
Die Grünen hebben een behoorlijke Fundi-vleugel. De spreekwoordelijke geitenwollensokkentypes en radicale pacifisten. Bij GroenLinks lopen die wat minder rond, al zijn ze er wel.
SPD en CDU zijn meer vergelijkbaar met PvdA en CDA als Die Grünen met GroenLinks.
Hmm, die heeft wel haar portie Bratwurst gehad zo te zien.quote:
Ze schuwen geweld juist wel. Het zijn niet voor niets pacifisten.quote:Op vrijdag 25 september 2009 21:39 schreef Klopkoek het volgende:
Wat bedoel je precies met fundi's? Ja, ik heb die term gehoord maar houdt dat dan in dat die geweld niet schuwen?
Er is ook echt helemaal niks sexy te noemen aan de Duitse taal hč? Mijn hemel.quote:
Zat er geluid bij dan? Helemaal niet op gelet.quote:Op vrijdag 25 september 2009 22:22 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Er is ook echt helemaal niks sexy te noemen aan de Duitse taal hč? Mijn hemel.![]()
Nee, dan zulke liedjes gezongen door een leuke Française.![]()
Ja, de kiesdrempel van 5% helpt niet echt. Meer dan 2% zou me verbazen.quote:Ben benieuwd hoe Die Piratenpartei Deutschland het zondag gaat doen. Zal wel niet veel worden, maar goed, in Zweden lukte het ook en het is ook nu in Nederland in oprichting.
Ga heen achter mij, Satan.quote:Op vrijdag 25 september 2009 22:22 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Er is ook echt helemaal niks sexy te noemen aan de Duitse taal hč? Mijn hemel.![]()
brrrrrquote:Op vrijdag 25 september 2009 22:39 schreef Reya het volgende:
Voor jou kan ik enkel hopen dat Lothar Bisky kanselier wordt, Pietverdriet.
mee eens er wordt te weinig over duitsland bericht, al zijn deze verkiezingen ook niet zo heel spannendquote:Op vrijdag 25 september 2009 20:40 schreef Wheelgunner het volgende:
Vergelijk de aandacht eens met die voor de Amerikaanse verkiezingen overigens, daar erger ik me zelfs als Amerikanist aan..
Deze verkiezingen zijn juist heel spannend, omdat het nog volkomen onzeker is welke coalities wel of niet een meerderheid in de Bondsdag krijgen.quote:Op vrijdag 25 september 2009 22:54 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
mee eens er wordt te weinig over duitsland bericht, al zijn deze verkiezingen ook niet zo heel spannend
Rammstein is sexyquote:Op vrijdag 25 september 2009 22:22 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Er is ook echt helemaal niks sexy te noemen aan de Duitse taal hč? Mijn hemel.![]()
Dat deden meer Nederlanders destijds toch? Je kon daar goedkoop een hoop land krijgen was het idee.quote:Op vrijdag 25 september 2009 22:22 schreef freako het volgende:
Er doen aan de Bondsdagverkiezingen ook allochtonen mee, bijvoorbeeld Kees de Vries, een tot Duitser genaturaliseerde Nederlandse boer die in 1991 naar Oost-Duitsland geëemigreerd is. Hij doet mee voor de CDU, en is bijna zeker van een Bondsdagzetel.
ik doelde er meer op dat cdu toch wint en het niet zo`n race is als in de VSquote:Op vrijdag 25 september 2009 22:57 schreef freako het volgende:
[..]
Deze verkiezingen zijn juist heel spannend, omdat het nog volkomen onzeker is welke coalities wel of niet een meerderheid in de Bondsdag krijgen.
Een van beide partijen wilde toch juist als crisis-maatregel de BTW tijdelijk terugschroeven naar 16%?quote:Op vrijdag 25 september 2009 22:31 schreef Pietverdriet het volgende:
Duitsland krijgt na de verkiezingen gewoon weer of de socialistische christenen of de democratiesche socialisten aan de macht, of wel beide in een grote coalitie. Dit betekend dat de BTW waarschijnlijk naar aan 25% gaat.
Zo gaat het toch al jáááren?quote:Hoe dan ook, meer belastingen, zogenaamd om de soziale gerechtigkeit, omverdelen en de binnenmarkt naar zijn grootje en verder op alleen export inzetten en de staatsschuld laten oplopen.
Ja. Een probleem was dan wel dat je er een vervallen staatsboerderij, bijbehorend personeel, tot op de draad versleten bedrijfsinventaris en tweederangs vee bij kreeg.quote:Op vrijdag 25 september 2009 23:03 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Dat deden meer Nederlanders destijds toch? Je kon daar goedkoop een hoop land krijgen was het idee.
Wheelgunner, de CSU ontbreekt nog in dit rijtje. Zie je kans de partij alsnog toe te voegen?quote:Op vrijdag 25 september 2009 20:37 schreef Wheelgunner het volgende:
Zondag is het zover, Duitsland gaat naar de stembus. Zal Merkel aanblijven als Bondskanselier?
TS geeft meteen toe veel te weinig te weten van Duitsland en de Duitse politiek, maar ik wil daar graag verandering in brengen. Het is toch de grootste economie van Europa met de grootste bevolking. Daarbij zijn het natuurlijk onze buren! zeker voor mij persoonlijk; ik woon dichter bij Keulen dan bij Amsterdam.
Om een beter idee te krijgen; probeer de stemwijzer.
De belangrijkste partijen zijn:
Die zitten toch samen met CDU? Of hoe zit dat precies?quote:Op vrijdag 25 september 2009 23:31 schreef freako het volgende:
[..]
Wheelgunner, de CSU ontbreekt nog in dit rijtje. Zie je kans de partij alsnog toe te voegen?
Het logo:
[ afbeelding ]
In Beieren heb je alleen CSU, en in alle andere deelstaten alleen CDU. Op nationaal niveau hebben ze geloof ik een lijstverbinding zodat ze als één partij meedoen.quote:Op vrijdag 25 september 2009 23:39 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Die zitten toch samen met CDU? Of hoe zit dat precies?
Het zijn echt twee aparte partijen, die wel altijd samen optrekken in de Bondsdag.quote:Op vrijdag 25 september 2009 23:39 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Die zitten toch samen met CDU? Of hoe zit dat precies?
Ze hebben zelfs geen lijstverbinding. Dat is ook niet nodig, de CSU haalt op eigen kracht de kiesdrempel wel.quote:Op vrijdag 25 september 2009 23:43 schreef Igen het volgende:
[..]
In Beieren heb je alleen CSU, en in alle andere deelstaten alleen CDU. Op nationaal niveau hebben ze geloof ik een lijstverbinding zodat ze als één partij meedoen.
http://www.trouw.nl/opini(...)e_politiek_aan_.htmlquote:Anders dan in Nederland, is in Duitsland het partijbestel tamelijk stabiel. In Europa’s grootste democratie, die zondag een nieuw parlement kiest, verandert de kiezer minder snel van partijvoorkeur dan in Nederland.
Maar te veel stabiliteit is ook niet goed. De afgelopen vier jaar heeft een grote coalitie van christen-democraten en sociaal-democraten Duitsland geregeerd, twee partijen die, anders dan in Nederland, in Duitsland nog over een zeer grote meerderheid beschikken. Waar van oudsher in Duitsland ofwel de christen-democraten met een junior partner, ofwel de sociaal-democraten met een kleine partner regeren, daar vormen nu beide rivaliserende volkspartijen samen de regering.
Deze coalitie is erin geslaagd de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen tot 67 jaar, wat belangrijk is voor een land waar de vergrijzing veel bedreigender is dan in Nederland. Andere grote doorbraken heeft de regering van bondskanselier Angela Merkel echter niet weten te verwezenlijken; daarvoor zijn de tegenstellingen tussen de twee partijen te groot gebleken.
Maar dat is niet het belangrijkste nadeel van zo’n grote coalitie. Ernstiger is dat de kiezer in feite weinig te kiezen heeft zondag. Het is vreemd als de bondskanselier en haar vice-bondskanselier in een tv-debat moeten doen alsof ze rivalen zijn terwijl iedereen weet dat ze al vier jaar samen regeren. De ook in Duitsland bestaande afkeer van politici en de ook onder Duitse burgers levende ongerustheid of immigranten zich voldoende aanpassen aan de normen en waarden van hier, worden nauwelijks gekanaliseerd door het parlementaire bestel. Niet zonder gevaar is het feit dat die onlustgevoelens niet resulteren in een keuzemogelijkheid voor de kiezer en dat de kiezer moet kiezen tussen partijen die soms nauwelijks uit elkaar te houden zijn.
In Nederland heeft de paarse coalitie die tot 2002 regeerde en waarin de tegenpolen PvdA en VVD tegen elkaar aankropen de voedingsbodem geschapen voor de radicalisering naar links en naar rechts in de jaren daarna.
Dat kan ook in Duitsland gebeuren als daar nog eens vier jaar een grote coalitie regeert. Daarom valt te hopen dat de Duitsers zondag een heldere meerderheid kiezen, waaruit een regering gevormd kan worden die ofwel links, ofwel conservatief is. Zo kan weer een gezonde spanning tussen regering en oppositie ontstaan, en dat heeft de democratie nodig.
Ik hoop bijzonder slecht. De hoeveelheid controverse rondom deze partij vanwege partijleden met een stasi verleden en geclassificeerd als extremistisch door de veiligheidsdienst zijn meer dan voldoende redenen om op 0 zetels te hopen.quote:Op vrijdag 25 september 2009 21:18 schreef remlof het volgende:
Ben erg benieuwd hoe Die Linke het gaan doen.
De CDU roept dat ze lagere belastingen wil, maar hebben in al hun regeer periodes de belastingen verhoogd. De enige regering die in Duitsland ooit belastingen verlaagd heeft is Rood Groen.quote:Op zaterdag 26 september 2009 01:37 schreef sneakypete het volgende:
Joh..
Ik heb Duitsland niet zo enorm gevolgd, maarja, daar sprak men dezelfde taal als hier:
-de 'conservatieve' ( hoe beperkt zijn mijn aanhalingstekens! ) CDU wilde lagere belastingen om de economie te simuleren
Wat een waardeloos artikel.quote:Op zaterdag 26 september 2009 01:20 schreef DrWolffenstein het volgende:
Te veel stabiliteit is ook niet goed, toont de Duitse politiek aan
[..]
http://www.trouw.nl/opini(...)e_politiek_aan_.html
Grappig
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |