Dank jequote:Op woensdag 23 september 2009 10:19 schreef Dragorius het volgende:
Een topic als deze is bij ons in BNW best welkom, maar dan inderdaad meer de "1984" kant van het verhaal. Het topic in deze vorm is een echt NWS topic (naar mijn bescheiden mening)
ID plicht op zichzelf is inderdaad niet zo erg. Maar als je alle privacy beperkende middelen in combinatie gaat gebruiken wordt het wel ¨eng¨ als je het mij vraagt.quote:Op woensdag 23 september 2009 10:09 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Niet per se nee. Maar de hoeveelheid "last" die je ervan hebt, is minimaal. En de voordelen zijn er ook:
Wat ik me altijd afvraag is, hoe ver is ver genoeg? Dat is de vraag waar de voorstanders nog nooit een onderbouwd antwoord hebben gegeven tegen mij.quote:Op woensdag 23 september 2009 18:38 schreef -Techno- het volgende:
[..]
ID plicht op zichzelf is inderdaad niet zo erg. Maar als je alle privacy beperkende middelen in combinatie gaat gebruiken wordt het wel ¨eng¨ als je het mij vraagt.
Nu kan je nog onbezorgd je mening droppen op het internet, dat kan in de toekomst nog wel eens veranderen.
Als je alle privacy beperkende middelen gaat samenvoegen in 1 systeem en daar dan consequenties aan gaat hangen.quote:Op woensdag 23 september 2009 18:45 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Wat ik me altijd afvraag is, hoe ver is ver genoeg? Dat is de vraag waar de voorstanders nog nooit een onderbouwd antwoord hebben gegeven tegen mij.
1: het is een kleine moeite. 2: het is handig als je een ongeluk krijgt en je bent bewusteloos, weten ze toch wie je bent en dat is best handig dan. 3: het helpt tegen straat terroristen waar we allemaal zo hekel aan hebben.quote:Jij zegt dat de ID-plicht niet zo erg is, maar hoezo niet?
Ons democratisch stelsel.quote:Wat geeft de overheid het recht om mij te dwingen om een identiteitskaart bij me te hebben? Dat ik verplicht ben er 1 te hebben, snap ik. Je moet immers van iedereen de identiteit kunnen verifiėren. Maar het verplicht bijdragen van een ID-kaart vind ik te ver gaan.
Ja, de overlast is sindsdien ook stukken minderquote:Op woensdag 23 september 2009 18:56 schreef -Techno- het volgende:
3: het helpt tegen straat terroristen waar we allemaal zo hekel aan hebben.
Daar gaat dit topic niet over, en het was natuurlijk ook maar een voorbeeld. Dat het niet overal helpt is duidelijk.quote:Op woensdag 23 september 2009 18:59 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Ja, de overlast is sindsdien ook stukken minder
Dus als de systemen gescheiden blijven, volgens de overheid, mag het van jou wel?quote:Op woensdag 23 september 2009 18:56 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Als je alle privacy beperkende middelen gaat samenvoegen in 1 systeem en daar dan consequenties aan gaat hangen.
1) Nee, een ID kaart en paspoort zijn duur en een portomonnee verliezen is zo gebeurt. Je moet dan een nieuwe pas aanvragen met een boete op de koop toe krijgen.quote:[..]
1: het is een kleine moeite. 2: het is handig als je een ongeluk krijgt en je bent bewusteloos, weten ze toch wie je bent en dat is best handig dan. 3: het helpt tegen straat terroristen waar we allemaal zo hekel aan hebben.
Nee dat zie je verkeerd. De regering werkt voor ons en wij niet voor hen. Vanmiddag heeft Prem in BNR Peptalk daar een leuke quote over gegeven. Kan m niet zo herinneren, maar het was iets in de trant van "De overheid mag het volk niet als slaaf zien of behandelen". Dwang is, imo, iets wat je enkel toepast bij slaven en veroordeelden.quote:[..]
Ons democratisch stelsel.
Nee je begrijpt me verkeerd. Ik ben niet voor alle privacy beperkende dingen, ik zeg alleen dat ik niks tegen id plicht heb.quote:Op woensdag 23 september 2009 19:42 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Dus als de systemen gescheiden blijven, volgens de overheid, mag het van jou wel?
Klopt de prijzen zijn absurd.quote:[..]
1) Nee, een ID kaart en paspoort zijn duur en een portomonnee verliezen is zo gebeurt. Je moet dan een nieuwe pas aanvragen met een boete op de koop toe krijgen.
Vroeger had je geen mobieltjes/pinpassen en lang niet iedereen heeft een auto. Tijden veranderen dus hoe het vroeger ging is niet echt van toepassing.quote:2) Vroeger ging het ook goed en daarbij zijn er legio andere manieren om mij te identificeren. Ik heb altijd mijn mobiel mee, mijn bankpas en meestal rij ik in een auto/op een motor die op mijn naam staat.
Klopt maar dat is een andere discussie.quote:3) Het helpt dus helemaal niets. De echte overlast van deze straatschoften is pas gekomen ver na de ID-plucht.
Dat ben ik met je eens, maar wij als volk kiezen nog altijd zelf onze regering.quote:[..]
Nee dat zie je verkeerd. De regering werkt voor ons en wij niet voor hen. Vanmiddag heeft Prem in BNR Peptalk daar een leuke quote over gegeven. Kan m niet zo herinneren, maar het was iets in de trant van "De overheid mag het volk niet als slaaf zien of behandelen". Dwang is, imo, iets wat je enkel toepast bij slaven en veroordeelden.
De vraag was wanneer het te ver zou gaan. Jij geeft aan als alles met elkaar verbonden zou zijn. Maar hoe kan jij ooit controleren dat de overheid ze daadwerkelijk gescheiden houdt?quote:Op woensdag 23 september 2009 20:02 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Nee je begrijpt me verkeerd. Ik ben niet voor alle privacy beperkende dingen, ik zeg alleen dat ik niks tegen id plicht heb.
Dat zondermeer. Maar vooral: jij bent verplicht die dingen bij je te hebben en als er iets mee gebeurd is het jouw schuld, terwijl ze er eigenlijk vrij weinig tot niets mee kunnen.quote:[..]
Klopt de prijzen zijn absurd.
Waarom niet? Hadden ze vroeger zo ontzettend veel problemen dat het echt niet anders kon? Of is het meer dat er nu een mogelijkheid is dus die wordt ook gebruikt, zonder na te denken over de consequenties/het gebruik/vervolgstappen/etc.?quote:[..]
Vroeger had je geen mobieltjes/pinpassen en lang niet iedereen heeft een auto. Tijden veranderen dus hoe het vroeger ging is niet echt van toepassing.
Niet echt, want dat was wel een reden om het in te voeren. Net als met de vingerafdrukken: dan kan 'men' beter terrorisme bestrijden, terwijl het geen ene zier helpt. Dit soort maatregelen, dat is het terrorisme.quote:[..]
Klopt maar dat is een andere discussie.
V for Vendetta: "people shouldn't be afraid of their government, the government should be afraid of their people".quote:[..]
Dat ben ik met je eens, maar wij als volk kiezen nog altijd zelf onze regering.
quote:Op woensdag 23 september 2009 20:14 schreef Stupendous76 het volgende:
V for Vendetta: "people shouldn't be afraid of their government, the government should be afraid of their people".
Die effectief de kop in gedrukt gaat worden.. Opstand kan straks in een vroeg stadium al gedecteerd worden.quote:Op dinsdag 22 september 2009 09:53 schreef Dragorius het volgende:
11 miljoen verkwanseld aan iets doms als dit....
Maar wat Terecht zegt dus > hoe kun je dit rijmen met het niet schenden van iemands privacy? Dat kan niet, tenzij je die wetten overboord gaat gooien. Lijkt me niet "verstandig" als ze dat gaan doen, want dan werk je massale opstand in de hand....
Maar als je dan bekijkt hoe rellen tegenwoordig de kop ingedrukt worden, dan zullen die opstanden misschien wel kans van slagen hebben.quote:Op woensdag 23 september 2009 20:27 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Die effectief de kop in gedrukt gaat worden.. Opstand kan straks in een vroeg stadium al gedecteerd worden.
He, nog iemand die ziet dat de paden van te voren worden uitgezocht, voordat het pad wordt bewandelt!quote:Op woensdag 23 september 2009 20:27 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Die effectief de kop in gedrukt gaat worden.. Opstand kan straks in een vroeg stadium al gedecteerd worden.
Maar als je voorbeeld in de praktijk totaal geen nut heeft, moeten we realistisch zijn en bedenken dat het maar een 'smoes' is om je gelijk te halen en zoveel mogelijk (nutteloze) plus punten erbij te laten gelden.quote:Op woensdag 23 september 2009 19:05 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Daar gaat dit topic niet over, en het was natuurlijk ook maar een voorbeeld. Dat het niet overal helpt is duidelijk.
Okee ik formuleerde het verkeerd. Ik vind het te ver gaan als de overheid actief gaat scannen wat ik allemaal op internet doe.quote:Op woensdag 23 september 2009 20:14 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
De vraag was wanneer het te ver zou gaan. Jij geeft aan als alles met elkaar verbonden zou zijn.
Niet.quote:Maar hoe kan jij ooit controleren dat de overheid ze daadwerkelijk gescheiden houdt?
Zo heb ik dat nooit meegekrege. ID plicht helpt ook fraude te bestrijden, dat was destijds 1 van de argumenten die ik heb meegekregen. Enja een id plicht helpt daarbij zeker wel.quote:[..]
Niet echt, want dat was wel een reden om het in te voeren.
Ik ga hier geen discussie voeren over straatschoften. Het argument dat terrorisme beter te bestrijden is met big brother software is natuurlijk onzin.quote:Net als met de vingerafdrukken: dan kan 'men' beter terrorisme bestrijden, terwijl het geen ene zier helpt. Dit soort maatregelen, dat is het terrorisme.
Je bekijkt dat keer op keer. Ik maak een duidelijk onderscheid tussen actieve of passieve privacyschending (zoals uitgelegd in een eerder stuk).quote:Op woensdag 23 september 2009 18:45 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Wat ik me altijd afvraag is, hoe ver is ver genoeg? Dat is de vraag waar de voorstanders nog nooit een onderbouwd antwoord hebben gegeven tegen mij.
Kom op zeg, wat een moeite. Als je autorijdt, moet je je rijbewijs bij je hebben. Simpel. Wat is nou de moeite van een ID-kaart/rijbewijs/paspoort bij je hebben? Je neemt ook je portemonnee en je sleutels mee, maar een ID-kaart vind jij te ver gaan?quote:Jij zegt dat de ID-plicht niet zo erg is, maar hoezo niet? Wat geeft de overheid het recht om mij te dwingen om een identiteitskaart bij me te hebben? Dat ik verplicht ben er 1 te hebben, snap ik. Je moet immers van iedereen de identiteit kunnen verifiėren. Maar het verplicht bijdragen van een ID-kaart vind ik te ver gaan.
Dat heeft het wel. Vroeger ben ik zo vaak aangehouden voor fietsen zonder licht, ik gaf altijd een verkeerde naam en adres op. Werkte altijd, met een id plicht gaat dat geintje niet meer op.quote:Op woensdag 23 september 2009 20:35 schreef Ticker het volgende:
[..]
Maar als je voorbeeld in de praktijk totaal geen nut heeft, moeten we realistisch zijn en bedenken dat het maar een 'smoes' is om je gelijk te halen en zoveel mogelijk (nutteloze) plus punten erbij te laten gelden.
Net zoals we 80 moeten rijden langs de randsteden, omdat de doorstroom daardoor zo beter zou verlopen.
Even serieus, waar hebben we het over.quote:Op woensdag 23 september 2009 21:01 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Dat heeft het wel. Vroeger ben ik zo vaak aangehouden voor fietsen zonder licht, ik gaf altijd een verkeerde naam en adres op. Werkte altijd, met een id plicht gaat dat geintje niet meer op.
Het is slechts een voorbeeld.quote:Op woensdag 23 september 2009 21:05 schreef Ticker het volgende:
[..]
Even serieus, waar hebben we het over.
Fietsen zonder licht?
moo.. zwart?quote:"Ja maar Tick.. dan kan je dat ook doen als je een moo.. zwart hebt gereden?"
Denk niet dat de tijd van onze ouders erger was dan nu.
Kijk, dat vind ik een zeer zinnig argument waar ik het in theorie mee eens ben. Het probleem, voor mij, is echter dat de overheid al meerdere malen heeft aangetoond niet met gegevens overweg te kunnen. Derhalve ben ik ook tegen het opslaan van privacy gevoelige data door welke vorm van overheid dan ook. M.u.v. de zaken die de overheid absoluut nodig heeft om te kunnen functioneren (belasting, etc.)quote:Op woensdag 23 september 2009 20:43 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Je bekijkt dat keer op keer. Ik maak een duidelijk onderscheid tussen actieve of passieve privacyschending (zoals uitgelegd in een eerder stuk).
Ik zie een groot verschil tussen een ID-kaart en een rijbewijs. Een rijbewijs is namelijk, zoals Koos Spee het zegt, een vergunning die aantoont dat jij kundig bent in het besturen van een auto in het verkeer. Deze kan je afgenomen worden op het moment dat jij aantoont dat je dit toch niet (meer) kan. Een ID-kaart op zak moeten hebben dient geen enkel nut.quote:[..]
Kom op zeg, wat een moeite. Als je autorijdt, moet je je rijbewijs bij je hebben. Simpel. Wat is nou de moeite van een ID-kaart/rijbewijs/paspoort bij je hebben? Je neemt ook je portemonnee en je sleutels mee, maar een ID-kaart vind jij te ver gaan?
Nee hoor, ik doe niet moeilijk. Zoals ik al zei, ben ik meestal gemotoriseerd onderweg. Derhalve heb ik ook altijd mijn rijbewijs in mijn portemonnee zitten. Gelukje voor mij, want anders zou ik mijn pas idd nooit bij me hebben.quote:En dan lekker dwarsliggen? Expres niet meenemen "want ik vind dat ik er geen bij me hoef te dragen"? Hoe triest ben je dan.![]()
Het is gewoon moeilijkdoenerij. De moeite is zeer klein en de voordelen zijn groot. Die voordelen heb ik ook al genoemd, ik ga mezelf niet herhalen.
Irrelevant, je voorbeeld raakt kant noch wal. Zonder licht fietsen is een lichte overtreding. Op het moment dat je een misdrijf begaat, zal de politie echt wel moeite doen om jouw gegevens te verifiėren. En dan is je pas echt niet voldoende. Ze zullen alles natrekken wat hun denken dat relevant is.quote:
Ik gok "moord"quote:[..]
moo.. zwart?
Ik geef slechts aan dat het niet nutteloos is zoals Ticker stelde.quote:Op woensdag 23 september 2009 21:45 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Irrelevant, je voorbeeld raakt kant noch wal. Zonder licht fietsen is een lichte overtreding. Op het moment dat je een misdrijf begaat, zal de politie echt wel moeite doen om jouw gegevens te verifiėren. En dan is je pas echt niet voldoende. Ze zullen alles natrekken wat hun denken dat relevant is.
Ik ga niet gokken naar wat mensen bedoelen.quote:[..]
Ik gok "moord"
Alle privacy beperkende middelen zijn handig voor justitie, maar goed dat zal je best wel snappen. Zou jij het een goed idee vinden om een chip in je arm te laten zetten met al je persoonlijke gegevens? Is erg handig hoor, je raakt het niet kwijt en je kan hem ook niet vergeten mee te nemen.quote:Op woensdag 23 september 2009 21:43 schreef RvLaak het volgende:
Ik ben niet tegen het verplicht hebben van een ID-kaart of paspoort. Wat dat betreft is het inderdaad een goed middel voor justitie om je ID te verifiėren op een moment dat je verdacht bent. Waar ik tegen ben, is de verplichting dat je er 1 op zak moet hebben.
Het idee an sich vind ik niet zo heel erg verkeerd. Maar, het gaat er niet om wat ik met die chip + gegevens doe/wil doen, het gaat er om wat anderen er mee willen doen.quote:Op woensdag 23 september 2009 21:58 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Ik geef slechts aan dat het niet nutteloos is zoals Ticker stelde.
[..]
Ik ga niet gokken naar wat mensen bedoelen.
[..]
Alle privacy beperkende middelen zijn handig voor justitie, maar goed dat zal je best wel snappen. Zou jij het een goed idee vinden om een chip in je arm te laten zetten met al je persoonlijke gegevens? Is erg handig hoor, je raakt het niet kwijt en je kan hem ook niet vergeten mee te nemen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |