Wat hun redenen ook zijn, weggooien zoals ze nu doen is verspilling. Gewoonweg dom.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:41 schreef The_Masterer het volgende:
Verdiep je eerst eens in de materie voor je gaat loeien....
Nee, zo'n reactie is nuttig.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:41 schreef The_Masterer het volgende:
Verdiep je eerst eens in de materie voor je gaat loeien....
Dat gebeurt natuurlijk wel, het doordraaien van groenten, het weggooien van partijen die zelfs door de dumpwinkels niet meer verkocht worden, etc. Maar dan gebeurt het in stilte en neemt de ondernemer z'n verlies. Maar die melkboeren moeten er weer een slachtoffershow van maken.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:43 schreef Desunoto het volgende:
Je ziet ook geen andere producenten hun spullen weggooien omdat de prijs te laag is...
Nee, in een gezonde markt heeft geen enkele individuele aanbieder of afnemer iets over de prijs te zeggen. Die prijs is namelijk de uitkomst van de totale vraag en aanbod. Subsidies verstoren dat evenwicht, maar dan nog blijft de gouden regel gelden: als je winstmarge op lange termijn te laag is, dan stap je uit. Vind je het net niet te laag, dan blijf je en probeer je efficiënter te gaan werken. Maar in beide gevallen is het je eigen keuze als ondernemer en moet je niet bij anderen gaan janken.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:52 schreef Robin__ het volgende:
Heb je enig idee hoe de melk-markt in elkaar zit? Heb je enig idee hoe uniek de situatie in nederland is wat betreft verse melk? Ik vermoed van niet.
Hoe het exact zit moet je me ook niet vragen maar er zitten nogal wat subsidies op en een pak melk is veel duurder als wat jij er in de supermarkt voor afrekent. De boeren hebben over de prijs niet veel te zeggen.
geeft nietquote:
Ja maar er zijn zo veel subsidies en import heffingen/kortingen.. als je dat allemaal weg haalt is de complete land en tuinbouw in nederland verleden tijd en kun je versproducten redelijk gaan vergeten.. Ik zeg niet dat het goed is, maar makkelijk is het zeker niet.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:57 schreef Pool het volgende:
[..]
Subsidies verstoren dat evenwicht, maar dan nog blijft de gouden regel gelden: als je winstmarge op lange termijn te laag is, dan stap je uit. Vind je het net niet te laag, dan blijf je en probeer je efficiënter te gaan werken.
Ja, het is echt weer dramatisch gesteld met de boeren. Het nare is wel dat ik niet verbaasd ben als de EU deels tegemoet komt aan de boeren.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:35 schreef Pool het volgende:
Ik snap überhaupt hun punt niet. Als de prijs te laag is, dan wordt er blijkbaar teveel geproduceerd, dus dan moet je als boer óf goedkoper gaan produceren en zo je concurrenten eruit concurreren of je moet zelf de handdoek in de ring gooien en struisvogels gaan fokken of een wijngaard beginnen.
Ja, oke. Maar die spullen kunnen echt niet meer verkocht worden. Naar melk is altijd wel behoefte. Gewoon verkopen dus... of anders hadden ze het nog beter gratis weg kunnen geven. Gewoon een vrachtwagen met melk midden in een dorp zetten en iedereen gratis laten halen. Als ze dan toch iets van zich willen laten horen.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:45 schreef Pool het volgende:
[..]
Dat gebeurt natuurlijk wel, het doordraaien van groenten, het weggooien van partijen die zelfs door de dumpwinkels niet meer verkocht worden, etc. Maar dan gebeurt het in stilte en neemt de ondernemer z'n verlies. Maar die melkboeren moeten er weer een slachtoffershow van maken.
Boeren moeten quotem (heet het zo?) kopen, wat bepaald hoeveel melk ze mogen produceren. Ze zullen dus hun quotem vol willen maken, want anders hebben ze dat voor niets duur gekocht. Ze produceren dus wat ze maximaal mogen produceren, alleen krijgen ze hiervoor een vaste prijs waar ze geen invloed op hebben. Het zijn de grote zuivelproducenten die hier iets aan kunnen doen, maar deze weigeren uiteraard omdat er teveel aanbod is. Het gevolg is dat de kleinere jongens vanzelf een keer kapot gaan, dat zijn ook de jongens die nu aan het protesteren zijn waarschijnlijk. Deze jongens zijn niet in staat om efficiënter te gaan produceren, omdat ze te klein zijn. Schaalvergroting en dergelijke is voor hun niet mogelijk doordat er weinig winst geboekt wordt, door die lage melkprijs. Het is dus eigenlijk wachten tot die jongens de handdoek in de ring gooien.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:35 schreef Pool het volgende:
Ik snap überhaupt hun punt niet. Als de prijs te laag is, dan wordt er blijkbaar teveel geproduceerd, dus dan moet je als boer óf goedkoper gaan produceren en zo je concurrenten eruit concurreren of je moet zelf de handdoek in de ring gooien en struisvogels gaan fokken of een wijngaard beginnen.
Ze krijgen al subsidie zat (is ook deels oorzaak van het probleem van de overproductie) en dan gaan ze nu weer lopen klagen. Iedere andere ondernemer die z'n winstmarge ziet slinken zoekt dat bij zichzelf.
Voor mij de komende week bier, koffie en cola in plaats van melk.![]()
Stuiptrekkingen van uitstervend ras. Net zoals toen iedereen liep te huilen over de kleine buurtwinkeltjes die de strijd tegen de grote boze supermarkten niet aankonden. Gek hè, als je precies hetzelfde probeert te doen, maar dan duurder.quote:Op vrijdag 18 september 2009 17:21 schreef Gilead het volgende:
[..]
Boeren moeten quotem (heet het zo?) kopen, wat bepaald hoeveel melk ze mogen produceren. Ze zullen dus hun quotem vol willen maken, want anders hebben ze dat voor niets duur gekocht. Ze produceren dus wat ze maximaal mogen produceren, alleen krijgen ze hiervoor een vaste prijs waar ze geen invloed op hebben. Het zijn de grote zuivelproducenten die hier iets aan kunnen doen, maar deze weigeren uiteraard omdat er teveel aanbod is. Het gevolg is dat de kleinere jongens vanzelf een keer kapot gaan, dat zijn ook de jongens die nu aan het protesteren zijn waarschijnlijk. Deze jongens zijn niet in staat om efficiënter te gaan produceren, omdat ze te klein zijn. Schaalvergroting en dergelijke is voor hun niet mogelijk doordat er weinig winst geboekt wordt, door die lage melkprijs. Het is dus eigenlijk wachten tot die jongens de handdoek in de ring gooien.
Waarom niet ? Tis toch hun eigen melk ? Mag je toch mee doen wat je wilt ? Of wil je ook nog even gaan bepalen wat boeren met hun eigendom willen doen ?quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:28 schreef dopy14 het volgende:
Uit protest tegen de lage melkprijs zijn boeren op het moment melk aan het lozen in weilanden enzo.
Dat kan ik dus echt niet begrijpen. Ik begrijp dat ze willen protesteren maar geef die melk dan aan de voedselbank. Of deel het uit in de wat minder rijke buurten. Wat mij de gaat stuur je het naar L'aquila waar nog steeds mensen in tenten wonen. Of stuur het naar Afrika.
dit is gewoonweg verspilling.![]()
Ik heb nu in ieder geval geen symphatie meer voor ze.
Beter lezen.quote:Op vrijdag 18 september 2009 17:38 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Waarom niet ? Tis toch hun eigen melk ? Mag je toch mee doen wat je wilt ? Of wil je ook nog even gaan bepalen wat boeren met hun eigendom willen doen ?
Precies, dan hadden ze nog op sympathie van de bevolking kunnen rekenen. Maar nu kunnen ze wat mij betreft echt de klere krijgen. Goed voedsel verspillen is altijd zonde, maar in zulke tijden is het extra debiel.quote:Op vrijdag 18 september 2009 17:19 schreef Desunoto het volgende:
[..]
Ja, oke. Maar die spullen kunnen echt niet meer verkocht worden. Naar melk is altijd wel behoefte. Gewoon verkopen dus... of anders hadden ze het nog beter gratis weg kunnen geven. Gewoon een vrachtwagen met melk midden in een dorp zetten en iedereen gratis laten halen. Als ze dan toch iets van zich willen laten horen.
Dan hebben ze wel sympathie, iets dat niet in geld is uit te drukken.quote:Op vrijdag 18 september 2009 18:24 schreef MilaNL het volgende:
Als ze de melk gratis weggeven hoeft niemand het meer te kopen
Dan bereiken ze precies het omgekeerde van wat ze willen.
Een boer kan z'n boodschappen niet betalen met sympthie.quote:Op vrijdag 18 september 2009 18:29 schreef Asgard het volgende:
[..]
Dan hebben ze wel sympathie, iets dat niet in geld is uit te drukken.
Dan maar geen sympathie maar wel geld om je gezin te kunnen onderhouden.quote:Op vrijdag 18 september 2009 18:29 schreef Asgard het volgende:
[..]
Dan hebben ze wel sympathie, iets dat niet in geld is uit te drukken.
De meeste zuivelfabrikanten in Nederland en in Europa zijn coöperaties. Verreweg de meeste melk wordt door hun leden geleverd, slechts een deel wordt "op de markt" ingekocht. Onderling mogen die coöperaties natuurlijk geen prijsafspraken maken, want dan krijgen ze ruzie met Neelie Kroes.quote:Op vrijdag 18 september 2009 18:01 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Ik snap dat onderhandelingen moeilijk zijn omdat er grote zuivelbedrijven zijn die uiteraard een zo laag mogelijke prijs proberen te bedingen, en misschien wel boeren tegen elkaar uitspelen. Maar wat houdt de boeren tegen om zich ook op die manier te verenigen?
Ik vraag me af hoe legaal het verkopen van ongepasteuriseerde melk is. Daar zouden best nog wel eens wat hygiëne-eisen aan gekoppeld kunnen zijn.quote:Op vrijdag 18 september 2009 19:38 schreef Robin__ het volgende:
Met melk weggeven maak je geen statement.. en hoe precies zie je voor je dat zo'n boer dat doet? met de trekker + tankwagen bij de mensen langs ofzo?
Je helpt Afrika echt niet met melk.quote:Op vrijdag 18 september 2009 20:09 schreef Buitendam het volgende:
Schandalig wat ze die boeren aandoen. Maar melk lozen? Terwijl ze in Afrika kapot gaan?
Het gebaar dat er honger is en het hier over de akkers gaat vind ik schandalig.quote:Op vrijdag 18 september 2009 20:13 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Je helpt Afrika echt niet met melk.
De meeste mensen buiten Europa en de USA gaan gewoon onwijs aan de racekak van zuivel.
Ik ook overigens.
Ik vind het zonde van de rode diesel om die rommel te lozen.quote:Op vrijdag 18 september 2009 20:16 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Het gebaar dat er honger is en het hier over de akkers gaat vind ik schandalig.
Behalve in de hongerwinter, dán wel.quote:Op vrijdag 18 september 2009 20:23 schreef Hexagon het volgende:
Boeren en marktwerking zijn nooit elkaars vrienden
Het is gewoon een kwestie van vraag en aanbod. Net als met olie. Als de vraag hoger is dan het aanbod stijgt de prijs. Nu wordt er veel meer melk geproduceerd dan er totaal geconsumeerd wordt. Gevolg is een lage prijs.quote:Op vrijdag 18 september 2009 16:30 schreef Bakkerbier het volgende:
Het is de bedoeling dat je geen sympathie voor ze hebt want ze vinden de prijs te laag.
Voor biologisch boeren mag je een jaar of 5 niet 2 keer per dag melken. Wat moeten die boeren in de tussentijd doen? Een baan zoeken en ondertussen wel de gigantische rekeningen van hun machines betalen met caravanverhuur? ( waar je overigens ook weer veel in moet investeren... )quote:Op vrijdag 18 september 2009 17:32 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Stuiptrekkingen van uitstervend ras. Net zoals toen iedereen liep te huilen over de kleine buurtwinkeltjes die de strijd tegen de grote boze supermarkten niet aankonden. Gek hè, als je precies hetzelfde probeert te doen, maar dan duurder.
Je moet efficient produceren, of je dusdanig specialiseren dat je een product hebt waar mensen meer voor over hebben. Biologische melk bijvoorbeeld.
Dus hebben de overblijvende, efficiëntere boeren iets minder concurrentie en redden die het wel. Eind goed, al goed.quote:Op vrijdag 18 september 2009 21:42 schreef Batsnek het volgende:
[..]
Voor biologisch boeren mag je een jaar of 5 niet 2 keer per dag melken. Wat moeten die boeren in de tussentijd doen? Een baan zoeken en ondertussen wel de gigantische rekeningen van hun machines betalen met caravanverhuur? ( waar je overigens ook weer veel in moet investeren... )
Momenteel is het voor een relatief kleine boer vrijwel niet mogelijk om wat te verdienen. Daarom gaan ze ook allemaal kapot.
quote:Op vrijdag 18 september 2009 20:35 schreef Pool het volgende:
[..]
Behalve in de hongerwinter, dán wel.
Geen we melkpoeder richting de Sahara sturen?quote:Op vrijdag 18 september 2009 20:09 schreef Buitendam het volgende:
Schandalig wat ze die boeren aandoen. Maar melk lozen? Terwijl ze in Afrika kapot gaan?
Dus gooien de boeren hun melk weg zodat het aanbod daalt, en dan klagen mensen ook weer. Het is ook nooit goed.quote:Op vrijdag 18 september 2009 21:04 schreef ouderejongere het volgende:
[..]
Het is gewoon een kwestie van vraag en aanbod. Net als met olie. Als de vraag hoger is dan het aanbod stijgt de prijs. Nu wordt er veel meer melk geproduceerd dan er totaal geconsumeerd wordt. Gevolg is een lage prijs.
Ik denk ook niet dat je het spul in goede staat daar kunt krijgen, en zoals al eerder werd gezegd: die mensen worden waarschijnlijk zwaar ziek van melkproducten.quote:Op vrijdag 18 september 2009 22:16 schreef Tizitl het volgende:
[..]
Geen we melkpoeder richting de Sahara sturen?
Ik ben voorstander van ontwikkelingshulp, maar spullen die hier geproduceerd worden daar gratis weggeven is het recept om de lokale Afrikaanse boer naar de knoppen te krijgen. En dat lukt nu al vrij aardig met het dumpen van zwaar gesubsidieerde landbouwproducten aldaar.
Een boer die omschakelt van een gangbaar naar een biologisch bedrijf melkt gewoon door. Gedurende die omschakelingsperiode naar een biologische bedrijfsvoering kan de melk als 'normale' melk verkocht worden. Het is alleen wel vervelend dat je als boer dan al wel de hogere kosten hebt van biologisch boeren, maar nog niet de hogere opbrengsten.quote:Op vrijdag 18 september 2009 21:42 schreef Batsnek het volgende:
[..]
Voor biologisch boeren mag je een jaar of 5 niet 2 keer per dag melken.
quote:Op zaterdag 19 september 2009 12:42 schreef SchoppenKoning het volgende:
Gewoon die subside stop zetten en oppotten. Boeren die het niet meer trekken en over de kop gaan, kunnen met dat geld hun schulden aflosen en een nieuw leven beginnen. Materieel kan eventueel opgekocht worden door het buitenland
Ik heb sowieso weinig respect voor de meeste boeren. Constant klagen, en maar lekker doorgaan met produceren van voedsel waar al een gigantisch overschot van is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |