quote:
Op het Amerikaanse internet gonst het naar aanleiding van veronderstelde 'inside information' opnieuw van de geruchten dat er binnenkort een 'bank holiday', een bankensluiting zal worden afgekondigd. In 2008 werd er eveneens een dergelijke waarschuwing afgegeven die achteraf nèt niet terecht bleek, aangezien een reeds aan de gang zijnde electronische run op de Amerikaanse banken ternauwernood gestopt kon worden. Opmerkelijk: president Obama is -samen met familie en vrienden- midden in de lang verwachte veronderstelde cruciale periode voor langere tijd het land uit voor een uiterst kostbare reis door het Verre Oosten.
'Gisteren kreeg ik een telefoontje dat zelfs de meest comateuzen in sprookjesland zou moeten alarmeren,' aldus de Amerikaanse klokkenluider Steve Quayle. Een voorganger van de beller zou door een goede vriend, werkzaam bij een zeer prominente bank aan de Oostkust, gewaarschuwd zijn dat er op 11 november een bank holiday zal worden afgekondigd. Hoe lang de banken dicht gaan is onduidelijk, maar zodra ze weer open gaan zal niemand meer dan $ 500 per week kunnen opnemen, ongeacht het bedrag op je rekening.
Afgelopen jaar plaatste Quayle eveneens inside information afkomstig van een groot bankconsortium in het Midden Westen, dat voorbereidingen zou treffen voor een bank holiday. De precieze datum was echter onbekend, zodat daar alleen maar over gespeculeerd kon worden. 'Maar de aanvankelijk verborgen aanval op het wereldwijde financiële systeem is nu voor iedereen zichtbaar. Alles is in gang gezet om op geplande wijze alle nationale munteenheden te vernietigen en een wereldregering met een één-wereldmunt in te stellen,' aldus Quayle.
Mocht deze informatie blijken te kloppen dan lijkt het waarschijnlijk dat dit niet onmiddellijk zal leiden tot een één-wereldsysteem, maar wel tot een forse devaluatie van de dollar of mogelijk alsnog de invoering van de Amero, de inmiddels beruchte virtuele munt die volgens velen de nieuwe valuta van de Noord Amerikaanse Unie (VS, Canada, Mexico) zou moeten worden.
'Dit is een uiterst belangrijk moment. Amerika is bankroet,' stelt Quayle, 'en de rest van de wereld wil niet langer meewerken aan Quantitative Easing (het vrijwel ongelimiteerd bijdrukken van geld), wat alleen nog door een wereldoorlog in stand kan worden gehouden. Ieder land met onoverkomelijk hoge schulden dat door geld bijdrukken uit de problemen probeerde te komen belande in een interne oorlog en kwam over het algemeen onder leiding te staan van een dictator, die bereid was net zoveel bloed te vergieten als geld van de waardeloos geworden valuta bij te drukken.'
'De reden waarom u allemaal het gevoel heeft dat er 'iets groots' staat te gebeuren komt omdat het nu aan het gebeuren is,' adresseert Quayle de vele mensen die in zowel Amerika als over de hele wereld al langere tijd 'voelen' dat we op de drempel staan van 'iets' dat onze planeet en onze manier van leven totaal op zijn kop zal gaan zetten. 'Als alle handel stopt zal er niets meer getransporteerd worden en zullen de schappen leeg raken. Dan zal duidelijk worden, zelfs voor degenen die het éindelijk beginnen te snappen, dat alleen degenen die zich hebben voorbereid nog wat te eten zullen hebben,' waarschuwt Quayle. (1)
Obama massaal en uiterst kostbaar op wereldreis
Tevens vindt Quayle het té toevallig dat president Obama uitgerekend in deze periode 10 dagen lang op reis gaat. En niet zomaar op reis: behalve zijn familie en vrienden zullen er in totaal 65 vliegtuigen, 34 marineschepen en 3000 mensen worden ingezet om Obama en de zijnen te begeleiden en te beschermen. Totale kosten: $ 200 miljoen per dag (2), zelfs voor Amerikaanse begrippen een ongekend hoog bedrag, zeker in een tijd dat de Amerikanen zelf te maken hebben met torenhoge werkloosheid en oplopende inflatie en daardoor fors de broekriem moeten aanhalen.
Obama bezoekt eerst India en daarna Indonesië, Japan en Zuid Korea, alvorens op 14 november weer terug te keren in Washington. Als alles volgens plan verloopt landt Obama vanavond in India, waar de Diwali nacht wordt gevierd, het einde van het vijf dagen durende hindoe/sikh lichtfeest. In religieus opzicht wordt tijdens Diwali de terugkeer van de hindoegod Rama gevierd na zijn overwinning op de demonenkoning Ravana, en tevens het doden van demonenkoning Narakasura door Krishna.
Geloofwaardig?
Er zijn natuurlijk vaker waarschuwingen zijn geweest voor een bankensluiting -te beginnen in Amerika, mogelijk gevolgd door Europa- die niet kwam. Ook bracht Quayle vorig jaar 'inside information' naar buiten van een eventuele evacuatie van de Golfkust die eveneens niet heeft plaatsgevonden. Het is altijd makkelijk om dergelijke waarschuwingen zowel vooraf als achteraf als 'onzin' af te doen omdat de kans het grootst lijkt dat het gewone leven z'n gangetje zal blijven gaan.
Hetzelfde was het geval aan het einde van de jaren '30 van de vorige eeuw, toen de weinige klokkenluiders die waarschuwden voor het gevaar van Nazi Duitsland tot in de hoogste kringen werden weggehoond. Zelfs enkele dagen voor de Duitse aanval op Nederland beweerde toenmalig premier de Geer dat we niets te vrezen hadden omdat we immers al lange tijd vrede kenden en tijdens de Eerste Wereldoorlog neutraal waren gebleven. De Duitsers zouden ons zeker niet aanvallen...
Hoewel de situatie nu anders is lijkt de les duidelijk. Een meerderheid van de mensen zal waarschuwingen als deze altijd in de wind blijven slaan en belachelijk maken. Zolang er niets gebeurt lijken ze gelijk te krijgen - totdat. Gezien de financieel, economisch en politiek steeds onrustiger wordende situatie in de wereld zouden we er goed aan doen om -zonder daarbij meteen in paniek te raken- dit soort berichten serieus te nemen, zelfs al zou de lang gevreesde bankensluiting er ook deze keer (nog) niet komen.
vond dit artikel van xander.punt.nl hier wel passen....
Kleine geheimen dienen beschermd te worden.
Grote geheimen worden beschermd door publiek ongeloof.