vraag 2,6 en 8quote:Op maandag 21 september 2009 23:28 schreef gohan16 het volgende:
[..]
"risiko-faktoren" anno 2008![]()
Overigens: 2,2,1,1,2,3,2,1 (casus1: welke doe ik fout?)
Ja, de taalbeheersing van veel docenten is wat mij betreft wel ondermaats. Ik kom redelijk vaak taal- en stijlfouten tegen in blokboeken en tentamens. Ouderwetse spelling, engelse ziekte en dat soort slordigheden.quote:
Ik krijg meteen hartkloppingen als ik konsekwentie zie staanquote:Op dinsdag 22 september 2009 09:26 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ja, de taalbeheersing van veel docenten is wat mij betreft wel ondermaats. Ik kom redelijk vaak taal- en stijlfouten tegen in blokboeken en tentamens. Ouderwetse spelling, engelse ziekte en dat soort slordigheden.
Helemaal gemaakt, heb je nog een linkje naar de antwoorden?quote:Op maandag 21 september 2009 20:31 schreef dotKoen het volgende:
http://gnk.stanleylambertus.nl/studie3/T-O209-SEP2008.pdf
http://gnk.stanleylambertus.nl/studie3/S-O209-SEP2008.pdfquote:Op dinsdag 22 september 2009 13:56 schreef starla het volgende:
[..]
Helemaal gemaakt, heb je nog een linkje naar de antwoorden?
http://gnk.stanleylambertus.nl/studie3/S-O209-SEP2008.pdfquote:Op dinsdag 22 september 2009 13:56 schreef starla het volgende:
[..]
Helemaal gemaakt, heb je nog een linkje naar de antwoorden?
Neem Hijdra dan maar mee naar het CWZquote:Op dinsdag 22 september 2009 13:59 schreef June. het volgende:
[..]
http://gnk.stanleylambertus.nl/studie3/S-O209-SEP2008.pdf
AlstuEn mijn god zeg, wat zakt dat Neurologie snel weer weg na een jaartje
thx...quote:Op dinsdag 22 september 2009 13:59 schreef June. het volgende:
[..]
http://gnk.stanleylambertus.nl/studie3/S-O209-SEP2008.pdf
AlstuEn mijn god zeg, wat zakt dat Neurologie snel weer weg na een jaartje
quote:1)
Een proefpersoon wordt gevraagd naar een scherm te kijken Als er een rood stipje verschijnt moet er niets gedaan worden als er een groen stipje verschijnt moet aan een hendel getrokken worden.
De bloedstroom in occipitale gebieden zal tijdens deze taak toenemen
-Waar
-Onwaar
2) De persoon krijgt eveneens het commando om snel en oppervlakkig te ademen met een frequentie van 30/minuut.
Hierdoor zal de bloedstroom door de hersenen:
-afnemen
-nauwelijks beinvloed worden
-toenemen
3) De proefpersoon wordt nu gevraagd iets anders te doen: een gewicht van 20 kg boven zijn hoofd houden. Als gevolg hiervan treedt een sterke stijging van de bloeddruk op.
Toch leidt dit niet tot een gevaarlijk hoge bloeddruk in de kleinere hersenvaten. Dit komt omdat:
-De toename in druk gecompenseerd wordt met een afname in bloedstroom
-De hartfrequentie reflectoir daalt, waardoor de bloedstroom door de hersenen afneemt.
-De grotere arterien in hersenen zich vernauwen, waardoor de druk in de kleinere arterien daalt
-De H+ concentratie in de hersenen stijgt, waardoor de bloedstroom afneemt
4) Als de persoon al lange tijd (jaren) onopgemerkte hypertensie zou hebben gehad...
... dan ligt zijn basale bloedstroom naar de hersenen lager dan bij een gezond iemand
-Waar
-Onwaar
5)
.. dan worden functionele beschermingsmechanismen ten dele overgenomen door anatomische
Antwoord
-Waar
-Onwaar
Klopt! Ik heb het nog even nagevraagd voor de zekerheid. Nog bedankt!quote:Op maandag 21 september 2009 09:22 schreef Knuffleheinz het volgende:
[..]
Ik geloof dat je in klasse C komt. Verder is er idd niet zo veel over te vinden, hier is wat ze er bij het vumc over zeggen. Ik neem aan dat dat het ook bij andere medische faculteiten zo gaat.
Mbt 1:quote:Op dinsdag 22 september 2009 16:11 schreef starla het volgende:
Dit is meer neurofysiologie dan neurologie, enfin, ik denk
1) onwaar
Ik zie niet in waarom er meer bloed naar de occipitaalkwab gaat om lichtjes te zien in tegenstelling tot gewoon om je heenkijken in de onderzoeksruimte. Meer bloed naar parietaal en temporaal kan ik me wel voorstellen.
2) afnemen
CO2 daalt > vaten knijpen > minder bloed
3) antwoord 3
Hoewel de eerste bijna hetzelfde zegt.
4) onwaar
De bloedstroom ligt niet lager, de bloedstroom is hetzelfde alleen bij een hogere tensie, waardoor je moet oppassen met bloeddrukverlagende behandelingen (bv bij hypertensieve encefalopathie).
5) die vraag snap ik niet eens
Wat niet duidelijk wordt uit de vraag. Nog sterker, toename van bloed in vergelijking met welke situatie?quote:Op dinsdag 22 september 2009 23:29 schreef EricT het volgende:
Ik denk dat het waar is, de basale opname van de bloedstroom is namelijk het kijken naar een leeg (zwart neem ik aan) scherm.
De vraag is niet perfect dat geef ik toe. Maar ik neem aan dat ze vergelijken met de situatie dat er nog geen gekleurd puntje is, dus kijkende naar een leeg scherm.quote:Op woensdag 23 september 2009 07:36 schreef starla het volgende:
[..]
Wat niet duidelijk wordt uit de vraag. Nog sterker, toename van bloed in vergelijking met welke situatie?
Het kijken in een stroboscoop?
Vast een gevalletje diabetes..quote:Op donderdag 24 september 2009 07:20 schreef intoxicated het volgende:
Vrouw baart baby van 8,7 kilo
Zo... macrosoompje![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |