Volgens mij vindt de belastingdienst dat je in loondienst moet als je maar één opdrachtgever hebt.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:22 schreef DonJames het volgende:
En verder, waarom moet je volgens jou een minimum aantal opdrachtgevers hebben?
Dat staat hier mooi uitgelegd.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:22 schreef DonJames het volgende:
[..]
Vertel mij eens, hoe is een ZZP een "constructie"?
ZZP-er ben je of je bent het niet. Bovendien zegt het niets over wat voor belasting dan ook, je kan ook ZZP-er zijn via een BV. En verder, waarom moet je volgens jou een minimum aantal opdrachtgevers hebben?
Dat hoeft dus niet. Je kunt ondernemer zijn voor de BTW maar niet voor de IB.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:27 schreef lezzer het volgende:
[..]
Nee, het aantal uren dat je in je bedrijf steekt speelt ook mee.
Echter, ook als je 10 uur per jaar in je bedrijf steekt en btw rekent, ben je ondernemer voor zover ik weet.
Staat toch in de OP.quote:[..]
Waarom niet? Willen ze alleen een bv ofzo?
Zou mijn advies ook zijn. Maar het is en blijft de keuze van TS.quote:Dan zou ik als ik TS was toch maar snel iets meer rekenen dan 30 euro per uur...
Lang niet altijd.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:28 schreef lezzer het volgende:
[..]
Volgens mij vindt de belastingdienst dat je in loondienst moet als je maar één opdrachtgever hebt.
Ben jij TS ofzo?quote:Op donderdag 3 september 2009 11:29 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Dat hoeft dus niet. Je kunt ondernemer zijn voor de BTW maar niet voor de IB.
[..]
Staat toch in de OP.
[..]
Zou mijn advies ook zijn. Maar het is en blijft de keuze van TS.
Dat staat idd heel mooi in dat voorbeeld op de kvk site.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:32 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Lang niet altijd.
Het is allemaal afhankelijk van de feiten en omstandigheden.
En iedereen staart zich maar blind op het aantal opdrachtgevers,...![]()
Wat daar staat uitgelegd is heel iets anders dan wat Namo_h post.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:28 schreef Conflict het volgende:
[..]
Dat staat hier mooi uitgelegd.
Nee, hoezo?quote:
Klopt. Het maakt voor de constructievorm niks uit. Of het via een BV, EZ, VOF of overige resultaat uitbetaald wordt. Het is alleen de opdrachtgever die beslist of een dienst of product afgenomen kan gaan worden op basis van de gestelde voorwaarden.quote:Dat dat niet hoeft, dat weet ik wel. Ik ben zelf ondernemer voor de btw en niet voor ib.
Maar dat de opdrachtgever afgeronde opdrachten wil hebben maakt m.i. niks uit voor de constructie/vorm.
Ik heb al even snel gerekend. Het kan voor TS best aantrekkelijk zijn om het via een tussenpersoon te laten lopen. Hoeft hij geen ingewikkelde administratie op te zetten en houdt hij er netto evenveel (en zelfs iets meer) aan over.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:33 schreef lezzer het volgende:
[..]
Dat staat idd heel mooi in dat voorbeeld op de kvk site.
Ik wist het ook niet eerlijk gezegd.
Maar, als je het zo goed weet, reken TS even precies voor hoe het moet dan?
Dat kan je niet zo stellen, dat hangt van veel meer zaken af. Het is echt niet zo dat als iemand één klusje erbij doet dat er gelijk een (fictieve) dienstbetrekking is ontstaan, en dat je dat met bovenstaand truukje op kan lossen.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:28 schreef lezzer het volgende:
[..]
Volgens mij vindt de belastingdienst dat je in loondienst moet als je maar één opdrachtgever hebt.
Ik weet wat een ZZP-er is. Ik vroeg me alleen af hoe Namo_H denkt dat dat een constructie is.quote:
Een beetje inspecteur prikt hier vrij snel doorheen, ik zou dit echt serieus afradenquote:Op donderdag 3 september 2009 11:39 schreef Conflict het volgende:
...Ik werk nu drie jaar als zzp-er en werk ook maar voor 1 bedrijf. Af en toe factureren we wat naar andere bekenden om zodoende op papier niet maar voor 1 bedrijf te werken.
...
Ik weet er verder ook niet veel van af maar ik heb wel eens mensen gesproken in een vergelijkbare situatie en die via een constructie Uniforce of ZZP-Oke werken.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:22 schreef DonJames het volgende:
[..]
Vertel mij eens, hoe is een ZZP een "constructie"?
ZZP-er ben je of je bent het niet. Bovendien zegt het niets over wat voor belasting dan ook, je kan ook ZZP-er zijn via een BV. En verder, waarom moet je volgens jou een minimum aantal opdrachtgevers hebben?
Zou ik ook denken, maar toch zie ik dit zeer regelmatig. (lees: bijna altijd). En nog nooit gehoord dat ze hier problemen mee hebben gekregen.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:45 schreef DonJames het volgende:
Een beetje inspecteur prikt hier vrij snel doorheen, ik zou dit echt serieus afraden
Als je de links goed hebt gelezen, is hier sprake van een BV die de ZZP-er uitleent. Op die manier voorkomen ze dat een éénpitter een dienstbetrekking met de opdrachtgever moet aangaan. De ZZP-er is in dienst bij de BV en wordt dus ook nog opgezadeld met het oprichten van een BV, een aangifte VPB, de loonadministratie en overige vereisten.quote:Op donderdag 3 september 2009 12:00 schreef Namo_h het volgende:
[..]
Ik weet er verder ook niet veel van af maar ik heb wel eens mensen gesproken in een vergelijkbare situatie en die via een constructie Uniforce of ZZP-Oke werken.
Hoe deze in elkaar steken weet ik niet maar dat zal vast wel te vinden zijn op betreffende sites.
Zo ingewikkeld is een admiinstratie van een zzp-er nou ook weer niet hoor.quote:Op donderdag 3 september 2009 11:37 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Ik heb al even snel gerekend. Het kan voor TS best aantrekkelijk zijn om het via een tussenpersoon te laten lopen. Hoeft hij geen ingewikkelde administratie op te zetten en houdt hij er netto evenveel (en zelfs iets meer) aan over.
Biancavia doet mijn administratie, heeft ze van haar moeder geleerd, zo ingewikkeld is het idd niet. Maar goed, en boekhouder heb je wel voor 100 euro in de maand. Veel van mijn collega zzp-ers waar ik mijn werk uitvoer hebben er een.quote:Op donderdag 3 september 2009 12:19 schreef lezzer het volgende:
[..]
Zo ingewikkeld is een admiinstratie van een zzp-er nou ook weer niet hoor.
Bovendien creëer je afhankelijkheid met een tussenpersoon, en voor dat je iemand gevonden hebt die dat wil doen ben je een eind verder weer. Als je al iemand vind.
Dat klopt. Maar de vraag is of TS dit wil of niet. (En TS reageert nu even niet. We zijn 40 posts verder zonder dat TS verdere info heeft verstrekt.)quote:Op donderdag 3 september 2009 12:19 schreef lezzer het volgende:
[..]
Zo ingewikkeld is een admiinstratie van een zzp-er nou ook weer niet hoor.
Zo moeilijk is het niet om iemand te vinden. Ik heb al aangeboden om een gesprek aan te gaan.quote:Bovendien creëer je afhankelijkheid met een tussenpersoon, en voor dat je iemand gevonden hebt die dat wil doen ben je een eind verder weer. Als je al iemand vind.
Glazenwassers laten zich goed betalen; maak je over hen maar geen zorgen!quote:Op donderdag 3 september 2009 11:39 schreef Conflict het volgende:
Voor simpel werk vang je al snel een euro of 40. Maar het ligt er ook aan wat je voor kosten maakt, een glazenwasser rekent natuurlijk minder dan een chauffeur, omdat de kosten lager zijn.
En ze geven maar 10% opquote:Op donderdag 3 september 2009 12:49 schreef ElisaB het volgende:
[..]
Glazenwassers laten zich goed betalen; maak je over hen maar geen zorgen!
Ik zou dan eerder een boekhouder nemen of zelf een cursus boekhouden nemen. Maar goed, je hebt wel het gemak.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:02 schreef S4X het volgende:
Volgens mij betaal je 5% v/h totaal bedrag aan commissie...
Dat ging dus niet want de klant mag geen externe uren inkopen.... Alleen producten.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:15 schreef S4X het volgende:
Laat je uitbetalen via een payrollbedrijf op project basis. Je verstuurt gewoon je uren + prijs naar het payrollbedrijf, en die sturen factuurtje naar bedrijf. Easy:)
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |