quote:
Op zaterdag 10 oktober 2009 22:22 schreef Etsu het volgende:Kan een schriftelijke waarschuwing worden teruggetrokken?
En collega heeft er een gekregen omdat ze ongeoorloofd naar huis ging, waarvan ze dacht dat het mocht, maar ASM niks van wist schijnbaar. Dus is haar loon van vandaag ingenomen én heeft een schriftelijke waarschuwing op haar broek hangen. En als ze niet voor woensdag komt melden, krijgt ze ontslag.
Sorry hoor, maar ben ik de enige die vind dat het overdreven is?
Een schriftelijke berisping kan zeker worden teruggetrokken.
Het gaat wel om wat voor functie je in de winkel uitvoert, vanaf TL zijnde kan een schriftelijke berisping niet meer zomaar opgeheven worden zonder in overleg te gaan met de OM (een TL zal eerder ontslagen worden dan een schriftelijke berisping krijgen).
Voor normale medewerkers is het een simpele procedure, op winkelweb download je bij de standaard brieven het schriftelijke berisping template. Die vul je in, draai je tweemaal uit en tekent zowel een kader lid als de medewerker waar het om gaat. Vervolgens krijgt de medewerker 1 kopie mee en het ander gaat zijn/haar dossier in.
Miscommunicatie komt helaas nog wel eens voor. Ik vind het alleen apart dat je ASM direct tot zo een actie overgaat, i.p.v dat je ASM de TL in zijn/haar rol zet om die het over te laten nemen. Ik ga verder ook niet ordelen over de situatie omdat ik de geschiedenis niet ken van de medewerkster.
Wat betreft het inhouden van loon, dat mag. Zolang de werkelijk gewerkte uren gerealiseerd worden.
In extreme situaties mogen wij zelfs een rekening opmaken, op de kosten die gemaakt zijn om de medewerker te vervangen. Deze rekening wordt vervolgens aan de medewerker gepresenteerd.
Ik ben het met je eens dat het volkomen overdreven is om zowel een schriftelijke berisping te geven als het loon inhouden.