je weet dat het dan precies richting antwerpen gaat he?quote:Op zondag 16 augustus 2009 13:10 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
Tja...
* Gavin_de_Becker gaat al z'n chemisch afval in de Schelde dumpen.
Eens de natuur om zeep zijn er geen bezwaren meer tegen de verdieping, toch?
Euh, de Schelde is toch een rivier? Die stroomt van Antwerpen naar zee?quote:Op zondag 16 augustus 2009 13:13 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
je weet dat het dan precies richting antwerpen gaat he?
Wat mogen we toch blij zijn met onze overheidquote:Nederland gaat Westerschelde uitdiepen
Nederland zal de Westerschelde zonder vertraging uitdiepen, zoals afgesproken in een verdrag tussen Nederland en België. Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken heeft dat vandaag beloofd aan zijn Belgische collega Yves Leterme.
Verhagen zei dat Nederland een "betrouwbare en goede buur" is en wil zijn. "Een verdrag is een verdrag, de Westerschelde wordt gewoon uitgediept", zei Verhagen na zijn gesprek met Leterme. Die toonde zich tevreden, vooral over de belofte van Verhagen dat de uitdieping "zonder vertraging" zal plaatsvinden.
Hoe het Nederlandse kabinet het probleem van de uitspraak van de Raad van State gaat oplossen, kon Verhagen nog niet zeggen. De Raad van State stak voorlopig een stokje voor de uitdieping omdat de belangen van het milieu dreigden te worden geschaad. Het kabinet buigt zich overmorgen weer over het dossier.
En wat als de boeren van die polders zich beklagen bij de staat en ook een rechtszaak aanspannen? Ik denk niet dat je dan kan rekenen op alsnog een snelle oplossing, dan wordt het alsnog een politiek/rechterlijk getouwtrek. Ik zie de belofte van Balkenende en Verhagen dat er geen vertraging zal komen in het verdiepen van de Westerschelde ook niet zozeer zitten.quote:Op woensdag 26 augustus 2009 19:32 schreef Goverman het volgende:
^^ jawel... Als de appellanten hun uiteindelijke beroep intrekken dan vervalt ook de voorlopige voorziening.
Dat is in dit geval dichterbij dan je denkt: de toezegging dat de Hedwigepolder alsnog onder water wordt gezet is genoeg. Dit was eerder toegezegd, maar dat is later weer ingetrokken. Toen werden de milieuclubs boos (zij gingen namelijk akkoord met de verdieping van de Westerschelde als er afdoende werd gecompenseerd: ontpoldering). Lees voor meer details in deze bijdrage (en verder) van een parallel lopend topic.
Die boeren hebben inderdaad een behoorlijke hoeveelheid rechtsbescherming. Toch kunnen ze onteigend worden t.b.v. uitvoering van het Scheldeverdrag (=maatschappelijk belang). En idd. het is een rare gang van zaken: eerst een besluit nemen waarin de Schelde wordt verdiept én (in datzelfde besluit) als compensatie een stukje polder wordt verdronken en op dat tweede deel dan terug komen... Dan moet je niet vreemd opkijken als er dan mensen zijn die je aan dat besluit houden (lees: de Belgische regering en de natuurclubs).quote:Op woensdag 26 augustus 2009 19:34 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
En wat als de boeren van die polders zich beklagen bij de staat en ook een rechtszaak aanspannen? Ik denk niet dat je dan kan rekenen op alsnog een snelle oplossing, dan wordt het alsnog een politiek/rechterlijk getouwtrek. Ik zie de belofte van Balkenende en Verhagen dat er geen vertraging zal komen in het verdiepen van de Westerschelde ook niet zozeer zitten.
Ik vind het dan ook een rare belofte, wie zijn hun om te weten wat de bewoners van die regionen en de milieubewegingen gaan doen en het in de wind te slaan. Het was beter geweest om Leterme te vertellen dat ze er alles aan zouden doen, maar dat het nog niet helemaal duidelijk was. Nu zit Nederland weer vast aan de zoveelste domme belofte.
Het was niet zozeer Verburg die hier schuldig aan is (hoewel ik dat zelf eerst ook dacht). Het is Balkenende zelf die zich er tegenaan ging bemoeien. Maarja, zijn ambtenaren hebben geen verstand van natuurbeschermingsrecht... En dan krijg je dus deze problemen.quote:Op woensdag 26 augustus 2009 19:51 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
Dat er destijds besloten is niet te ontpolderen hebben we te danken aan minister van LNV Gerda Verburg, die het 'landbouw'-deel van haar taak gedegen uitvoert: ze behartigt uitstekend de belangen van landbouwers, die protesteerden tegen ontpoldering. Helaas lijkt ze dikwijls te vergeten dat het woord "natuur" ook nog in haar functieomschrijving voorkomt.
Als er eerder onderkend was dat Verburgs plannen geen alternatief waren voor ontpoldering zaten we nu niet in de problemen.
Volledige uitspraak: klik hierquote:Verruiming en verdieping Westerschelde mag doorgaan
De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft in een uitspraak van vandaag (13 januari 2010) de bezwaren tegen het tracébesluit en drie uitvoeringsvergunningen ongegrond verklaard. Dit betekent dat de verruiming en verdieping van de Westerschelde mag doorgaan.
Om de Westerschelde te kunnen verruimen en te verdiepen, hebben de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat en de minister van VROM in juli 2008 een zogenoemd tracébesluit genomen. Ter uitvoering van dit tracébesluit is in april 2009 vervolgens een aantal vergunningen verleend.
De Belgische eigenaar van de Hedwigepolder is in beroep gekomen tegen zowel het tracébesluit als tegen de vergunning om te ontgronden, de vergunning op grond van de Wet beheer rijkswaterstaatwerken en de natuurbeschermingswetvergunning. Hij vreest vooral dat zijn haventje bij de Hedwigepolder zal dichtslibben. Ook zou het slib de natuurwaarden van het 'Verdronken Land van Saeftinghe' aantasten. De Vereniging van Zandwinners en een agrariër uit Oudelande zijn alleen in beroep gekomen tegen het tracébesluit. Volgens de agrariër zou het tracébesluit nadelige gevolgen hebben voor het natuurgebied 'Westerschelde en Saeftinghe'. De vereniging vreesde voor de zandwinningsmogelijkheden in de Westerschelde.
De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State oordeelt dat de gevolgen van de verruiming en de verdieping van de Westerschelde voor het beschermde natuurgebied niet zó onzeker zijn, dat de staatssecretaris en de minister in juli 2008 hadden moeten afzien van de vaststelling van het tracébesluit. De gevolgen voor het natuurgebied zijn daarna gedetailleerd onderzocht in het kader van de Natuurbeschermingswetvergunning. Uit dat onderzoek blijkt volgens de Raad van State dat de verruiming van de vaargeul ‘niet een zodanig slibtransport tot gevolg heeft dat daardoor natuurwaarden in het Verdronken Land van Saeftinghe worden aangetast’. Daarnaast is ‘niet aannemelijk gemaakt dat verruiming van de vaargeul leidt tot een achteruitgang van de waterkwaliteit die aantasting van de natuurlijke kenmerken van de Westerschelde met zich brengt’. Verder acht de Raad van State de vrees van de Vereniging van Zandwinners ongegrond dat het tracébesluit zal leiden tot een afname van de zandwinningsmogelijkheden.
Op 28 juli 2009 oordeelde de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak in een voorlopige uitspraak dat in afwachting van de uitspraak in de hoofdzaak niet kon worden gestart met het verruimen en verdiepen van de vaargeul. De bezwaren die de milieuorganisaties Zeeuwse Milieufederatie, de Vogelbescherming, de stichting Het Zeeuwse Landschap en de Vereniging Natuurmonumenten in die procedure hadden aangevoerd, gaven de Voorzitter toen aanleiding om de natuurbeschermingswetvergunning te schorsen. Kort voor de behandeling van de hoofdzaak op de zitting van 18 december jl. hebben al deze milieuorganisaties hun beroepen ingetrokken. Door deze intrekkingen was een groot aantal bezwaren tegen de natuurbeschermingswetvergunning niet langer aan de orde in het door de Raad van State te behandelen beroep.
Er zijn nu geen juridische belemmeringen meer voor het kabinet om de vaargeul van de Westerschelde te verruimen en te verdiepen. Het gaat om het gehele traject dat in Nederland ligt en zich uitstrekt over 66 kilometer. Het traject begint bij de Belgisch/Nederlandse grens en eindigt in de buurt van Vlissingen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |