Bron:Netwerkquote:Volgende week donderdag zijn de presidentsverkiezingen in Afghanistan. De tweede democratische verkiezingen van het land sinds 2001. Maar de strijd met de Taliban is nog lang niet gestreden, de wederopbouw verloopt moeizaam en corruptie is aan de orde van de dag.
Oorlogsverslaggever Arnold Karskens reist voor Netwerk naar de provincie Uruzgan. Daar wordt hij geconfronteerd met het grote probleem in de regio: corruptie. In Netwerk een verslag over omkoopbaarheid van politieagenten en de gevolgen voor de lokale bevolking.
Netwerk besteedt de hele week aandacht aan de verkiezingen in Afghanistan. In een vierdelige serie staan verschillende verkiezingsthema's en betrokkenen centraal.
Ja gaat overal hetzelfde.quote:Op donderdag 13 augustus 2009 21:03 schreef Mortaxx het volgende:
Mooiste stukje was wel op het eind met de politiechef die toegaf dat er betalingsproblemen waren geweest, maar dat deze inmiddels tot het verleden behoorden. Laat mooi zien dat politiek overal hetzelfde is.
Er verdwijnt heel wat geld, maar ook hulpgoederen (ook in Afrika) in de verkeerde handen. Wij maar geven en zij maar lachen!quote:Op donderdag 13 augustus 2009 21:33 schreef Hukkie het volgende:
Afghanistan ligt niet echt in Afrika hoor, maar verder kun je je inderdaad afvragen waarom we nog steeds ontwikkelingshulp geven.
mij ook niet.quote:Op donderdag 13 augustus 2009 20:58 schreef Mortaxx het volgende:
Heb het net gezien. Nederland geeft jaarlijks 10 miljoen voor de politiesalarissen en de agenten zien er niets van. Eigenlijk verbaasd me dit niks
en dat gaat allebei niet lukken, en hoeft ook nietquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 00:24 schreef Zienswijze het volgende:
Maar ze zijn nu met 2 dingen tegelijkertijd bezig. En de Taliban proberen weg te vagen én het land proberen op te bouwen.
Dat dus.quote:Op donderdag 13 augustus 2009 21:00 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
Joh, dat had ik nou echt nooit verwacht![]()
Het land zit nog in de Middeleeuwen. Het hele land is opgedeeld in verschillende "koningrijkjes" die allemaal hun eigen warlord hebben die de dienst uitmaken. Het is een utopie om zo'n land binnen enkele jaren om te vormen tot een decmocratie. Een democratie komt niet zomaar, dat heeft tientallen jaren nodig.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 09:15 schreef Hathor het volgende:
Het probleem in Afghanistan is niet alleen de Taliban, maar das wel duidelijk dacht ik. Elk dorp heeft daar zo'n beetje zijn eigen "warlord" met zijn eigen agenda, en daarnaast is de zittende regering eigenlijk geen haar beter, een van Karzai's familieleden is laatst nog genoemd als drugshandelaar. Het land is verrot in alle facetten, zoiets kun je niet helpen, en moet je eigenlijk ook niet willen. Laat de natuur maar gewoon zijn werk doen daar.
We weten nu wat we al verwacht hadden. Wat me interesseert is, wat gaan we er aan doen om nog meer misbruik te voorkomen?quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 00:23 schreef Zienswijze het volgende:
Tja, een land opbouwen gebeurt niet vlekkeloos. Natuurlijk heb je mensen die een slaatje eruit willen slaan.
We kunnen er niets aan doen, we kunnen wel doen alsof we er iets aan doen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 11:24 schreef paddy het volgende:
[..]
We weten nu wat we al verwacht hadden. Wat me interesseert is, wat gaan we er aan doen om nog meer misbruik te voorkomen?
Niets denk ik
Het gaat volgens mij niet via de burger van Nederland, maar via de regering.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 11:27 schreef qonmann het volgende:
[..]
We kunnen er niets aan doen, we kunnen wel doen alsof we er iets aan doen.
Ongetwijfeld zal men dan rapporteren dat het de goede kant opgaat etc.
Geen geld geven is de enige optie om misbruik te voorkomen, dat zal niet haalbaar zijn, dus gaat het door.
(denk ik)
Wat zijn volgens jou de belangen van de NAVO?quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 12:33 schreef Weltschmerz het volgende:
Het is voor menig naieveling misschien een teleurstelling, maar die Afghanen zijn niet loyaal aan de NATO met zijn eigen belangen daar, en dus ook niet aan de regering die er namens de NATO zit. Ze zijn loyaal aan hun familie en hun stam, ook niet aan Afghanistan want dat is een abstractie voor buitenlands gebruik, Afghanistan als door de Afghanen ervaren eenheid bestaat als zodanig niet.
"You can't buy an Afghan, they're only for rent"
Dan vind je het dus ook normaal dat er geen hulp meer die richting op gaat vanuit welk land dan ook?quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 12:33 schreef Weltschmerz het volgende:
Het is voor menig naieveling misschien een teleurstelling, maar die Afghanen zijn niet loyaal aan de NATO met zijn eigen belangen daar, en dus ook niet aan de regering die er namens de NATO zit. Ze zijn loyaal aan hun familie en hun stam, ook niet aan Afghanistan want dat is een abstractie voor buitenlands gebruik, Afghanistan als door de Afghanen ervaren eenheid bestaat als zodanig niet.
"You can't buy an Afghan, they're only for rent"
Zo snel mogelijk terug en die opium velden vanuit de lucht platbrandenquote:Op zaterdag 15 augustus 2009 12:52 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Wat zijn volgens jou de belangen van de NAVO?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |