Ik ben er dus niet geweest aan gezien ik MBO4 heb.quote:Beste opvangouders,
Zoals u in de nieuwsbrief heeft kunnen lezen moeten alle opvangouders professioneel worden. Uiteraard zijn alle opvangouders van KinOP professioneel. Maar onder de nieuwe wet moeten wij aan kunnen tonen dat een opvangouder professioneel is. Dat moet met een diploma (zorggerelateerd) op minimaal mbo niveau 2.
Voor alle opvangouders die dit diploma niet kunnen overleggen hebben wij in samenwerking met Friese Poort en Friesland College de opleiding gastouder gerealiseerd. Alle opvangouder kunnen nu in hun vakgebied het diploma halen dat gericht is op werk dat ze nu doen. De eigen bijdrage voor de opleiding is ¤ 500,-. Er wordt nog gezocht naar subsidiemogelijkheden om deze eigen bijdrage te verlagen. Als de opleiding gehaald wordt krijgt u
¤ 100,- retour van deze kosten van KinOP Drachten. Daarnaast kunt de opleidingskosten aftrekken van de belasting wat u een voordeel van circa
¤ 150,- oplevert. Per saldo kost de opleiding u dus ¤ 250,-.
Op 2 juni is er een informatieavond bij de Friese Poort in Drachten, locatie Alferhof om 19.30 uur en op 4 juni is een informatieavond bij het Friesland College in Heerenveen om 19.30 uur. Wij nodigen u uit om naar één van deze bijeenkomsten te komen en meer informatie te krijgen over de opleiding en mogelijke vrijstellingen.
Om een beeld te krijgen van mogelijke toestroom in de opleiding willen wij graag het volgende weten van alle opvangouders:
1. vooropleiding (diploma behaald ja of nee)
2. werkervaring (waar en hoe lang ook opvangouder KinOP of andere bureaus)
Wilt u deze vragen per omgaande beantwoorden? Bij voorbaat dank voor de medewerking en we zien u graag bij een van de informatie bijeenkomsten!
Team van KinOP Drachten!
Dat lijken mij toch vrij standaard zaken die je geregeld moet hebben voordat je dit werk gaat doen.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 15:18 schreef Vlindur het volgende:
deurstoppers moeten er komen, de contactdozen afgesloten, de stopcontacten hebben een blokkertje nodig en achter in de tuin zal een hek moeten komen. (je kan hier zo de sloot in lopen)
voornamelijk geld trekken, onterecht gebruik van het belastinggeld van de Nederlanders. Zie deze uitzending voor alle info:quote:Op woensdag 12 augustus 2009 15:43 schreef Pyttpytt het volgende:
Ik begreep dat je dus ook gastouder kan zijn bij de kinderen zelf thuis... wat is dan het verschil met een gewone oppas?
Ik paste dus eerst op bij de kinderen thuis. Ik vond dat fijner omdat de kinderen in hun eigen omgeving waren en ze dus niet hoefden te wennen aan een nieuwe omgeving. En ik wilde ze toen niet in mijn huis.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 15:43 schreef Pyttpytt het volgende:
Ik begreep dat je dus ook gastouder kan zijn bij de kinderen zelf thuis... wat is dan het verschil met een gewone oppas?
Hierquote:Op woensdag 12 augustus 2009 16:32 schreef Troel het volgende:
MBO 2, waar staat dat aan gelijk? Zijn daar toevallig overzichten van?
Dat is ook wel heel eenzijdig!quote:Op woensdag 12 augustus 2009 15:46 schreef willempjewever het volgende:
[..]
voornamelijk geld trekken, onterecht gebruik van het belastinggeld van de Nederlanders. Zie deze uitzending voor alle info:
http://www.novatv.nl/page(...)dreigt+te+verdwijnen
Controle is er uberhaupt weinig tot niet, zie bijvoorbeeld dit: http://www.novatv.nl/page(...)stouders+in+Randstad
Dat vind ik ook het probleem, iedereen zonder opleiding kan gewoon aan de slag. Een kind opvangen is niet alleen zorgen voor een goede omgeving, maar heeft ook met educatieve vaardigheden, pedagogie etc. te maken en daar wringt de schoen bij gastouders.
Mijn kinderen gaan naar een professioneel kinderdagverblijf en ik ben lid van de oudercommissie. Zeer goede controle, iedereen heeft diploma's, ehbo etc. en ze huren docenten in voor bijv. muziekles e.d. , de meeste gastouders hebben niet eens een ehbo diploma of weten niet hoe ze een baby moeten reanimeren, dat zegt toch al genoeg?
Het minimum was bij mijn bureau 3,50 per kind per uur en ik krijg voor mijn uk 4,50. Voor de andere uk die ik had kreeg ik inderdaad 3,50, maar dat is inderdaad wel weinigquote:Op donderdag 13 augustus 2009 01:27 schreef hipenhot het volgende:
Ik ben wel benieuwd wat je als gastouder betaald kreeg eigenlijk. Ik ben namelijk zelf op zoek naar een gastouder en heb mogelijk iemand gevonden, maar heb geen idee wat ik per uur moet voorstellen om te betalen? Wil niet dat ze het gevoel heeft te weinig te krijgen, maar het moet voor ons ook wel behapbaar blijven natuurlijk :-)
Bruto, maar je krijgt het bruto op je rekening. (tenminste ik wel) Ik geef het wel op aan de belasting, maar tot nu toe is het altijd te weinig geweest om daadwerkelijk belasting over te moeten betalen.quote:Op donderdag 13 augustus 2009 09:47 schreef MaLo het volgende:
Verdienen jullie die bedragen bruto per uur of is dat netto?
Hallo dan, wat een eenzijdige blik zeg! Hoe zit het met jouw eigen vaardigheden? Heb je een diploma pedagogiek? Nee? Dan hoor je geen ouder te zijn!quote:Op woensdag 12 augustus 2009 15:46 schreef willempjewever het volgende:
[..]
voornamelijk geld trekken, onterecht gebruik van het belastinggeld van de Nederlanders. Zie deze uitzending voor alle info:
http://www.novatv.nl/page(...)dreigt+te+verdwijnen
Controle is er uberhaupt weinig tot niet, zie bijvoorbeeld dit: http://www.novatv.nl/page(...)stouders+in+Randstad
Dat vind ik ook het probleem, iedereen zonder opleiding kan gewoon aan de slag. Een kind opvangen is niet alleen zorgen voor een goede omgeving, maar heeft ook met educatieve vaardigheden, pedagogie etc. te maken en daar wringt de schoen bij gastouders.
Omdat jij lid bent van de oudercommissie en het kdv het stempel professioneel heeft is het dus per definitie goed?quote:Mijn kinderen gaan naar een professioneel kinderdagverblijf en ik ben lid van de oudercommissie. Zeer goede controle, iedereen heeft diploma's, ehbo etc. en ze huren docenten in voor bijv. muziekles e.d. , de meeste gastouders hebben niet eens een ehbo diploma of weten niet hoe ze een baby moeten reanimeren, dat zegt toch al genoeg?
nettoquote:Op donderdag 13 augustus 2009 09:47 schreef MaLo het volgende:
Verdienen jullie die bedragen bruto per uur of is dat netto?
Bij mijn gastouderbureau nietquote:Op donderdag 13 augustus 2009 15:23 schreef hipenhot het volgende:
Dank voor jullie openhartigheid. Op zich zou ik dus met rond de 5 euro per uur wel goed moeten zitten? Wij zoeken echter wel een gastouder aan huis, dat is misschien duurder.
Misschien moet je eerst even nadenken voordat je post. Waar staat dat mijn kinderen 5 dagen in de week naar het kdv gaan?quote:Op donderdag 13 augustus 2009 11:25 schreef ElizabethR het volgende:
Oke, ik ben een ouderwetse trut hoor, hoewel ik zelf altijd heb gewerkt toen mijn kinderen klein waren, maar ik vind dus dat een kind thuis dient op te groeien, eventueel met behulp van een betrouwbare oppas, en niet 5 dagen per week naar een commercieel, uit zijn voegen barstend, dus zonder voldoende aandacht voor al die kindjes, kdv gestuurd dient te worden. En als het perse niet thuis kan, dan is een liefhebbende gastouder de beste vervanging voor een mama. Dus dames in dit topic die gastouder zijn, pluimpje!![]()
quote:Bij het ministerie van OCW dreigt de kinderopvang voor nieuwe problemen te gaan zorgen. Hier hangt het departement een tegenvaller van 130 miljoen boven het hoofd.
Natuurlijk moet je belasting betalen. De winst moet aangeven in je aangifte inkomstenbelasting opgeven. Daarnaast moet je BTW afdragen. Heb je je uberhaupt hierin wel verdiept of ga je straks schikken als je een naheffing ontvangt?quote:Op donderdag 13 augustus 2009 20:35 schreef S-A-I-N-T het volgende:
Ik ben namelijk een eenmansbedrijf gestart ipv gastouder alleen en dan hoef je geen belasting af te dragen en dat scheelt heel veel
Waar staat dat ik het over jouw kinderen heb? Ik heb het in het algemeen over KDVquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 12:40 schreef willempjewever het volgende:
[..]
Misschien moet je eerst even nadenken voordat je post. Waar staat dat mijn kinderen 5 dagen in de week naar het kdv gaan?
Ja, misschien moet je even lezen en nadenken voor je post, ik heb er vlak naast gewoond.quote:En commercieel en uit zjin voegen barstend? Ben je weleens op een kdv geweest?
Ik baseer me op de dingen die ik heb zien gebeuren bij mijn buren, het KDV, en verder op verhalen van vrienden en kennissen die kinderen hadden zitten op andere KDV, en regelmatig klaagden over het gebrek aan aandacht voor hun kroost.quote:Maximaal 12 kinderen per groep en minimaal 2 leidsters. En weinig aandacht? Je weet echt niet waar je het over hebt, doe dan ook niet zulke domme uitspraken.
Nou nou...quote:Op donderdag 13 augustus 2009 11:25 schreef ElizabethR het volgende:
Oke, ik ben een ouderwetse trut hoor, hoewel ik zelf altijd heb gewerkt toen mijn kinderen klein waren, maar ik vind dus dat een kind thuis dient op te groeien, eventueel met behulp van een betrouwbare oppas, en niet 5 dagen per week naar een commercieel, uit zijn voegen barstend, dus zonder voldoende aandacht voor al die kindjes, kdv gestuurd dient te worden. En als het perse niet thuis kan, dan is een liefhebbende gastouder de beste vervanging voor een mama. Dus dames in dit topic die gastouder zijn, pluimpje!![]()
Jij moet er misschien even over nadenken dat er ook professionele gastouders zijn met een gedegen opleidingquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 12:40 schreef willempjewever het volgende:
Voordeel van deze tegenvaller is wel dat waarschijnlijk volgend jaar het in nog mindere mate mogeljik wordt om als ouders je kinderen bij gastouders onder te brengen en kindertoeslag te ontvangen. We moeten terug naar af, particulieren niet meer betalen met geld van de overheid, maar de ouders het zelf laten opbrengen en de kinderopvang bij professionele kinderdagverblijven onder brengen die deels worden betaald door de werkgever.
Okquote:Op woensdag 26 augustus 2009 10:08 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
Ik ben dan wel geen gastouder maar als de kleine van mijn schoonzus hier is dan is het ook : mijn huis, mijn regels.
En het verschil snappen ze bestDana tenminste wel, hier mag ze met de tijdschriften spelen en bij oma niet...dat snapt ze echt al goed
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |