Iedereen die ik ken verlaat Londen met de kerst, maar de weken ervoor vind ik altijd wel leuk. De kleine straatjes rond Covent Garden, Soho en Mayfair versiert, lekker koud buiten en vaak was mistig. Beetje een Charles Dickens boek als je een goeie avond te pakken hebt!quote:Op zondag 4 oktober 2009 14:52 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik zit inmiddels weer in Nederland, ga komende maandag weer richting Londen. Wat nemen we mee? Hagelslag, pepernoten, en ga zo maar door...
[..]
Hoorde van anderen dat juist veel Engelsen dan Londen rond de kersttijd/oud en nieuw mijden en dat in het buitenland gaan opzoeken. Is dat bij jou ook zo? Zo 'heel speciaal' vind ik die kerst sfeer nou ook weer niet in Londen .. maar dat zal wel aan mij liggen
Geef eens wat meer info, hier kan natuurlijk niemand iets mee. Duur/goedkoop, Top 40/hardcore, etc...quote:Op maandag 5 oktober 2009 13:01 schreef Steincity87 het volgende:
Omdat ik eigenlijk te lui ben om 19 topics door te lezen..Ik ben van donderdag tot en met zondag in Londen te vinden..wat zijn de beste uitgaansgelegenheden daar? Vooral clubs en discotheken dan? Een goede vriend die meegaat wilde heel graag naar de Ministry of Sound, is dat iets?
Uhm, das opzich wel een goede vraag, je kunt ook gewoon een aantal stadions in 1 dag bekijken, zover liggen die dingen niet van elkaar. Persoonlijk vind ik die van Arsenal wel tofquote:Op zondag 4 oktober 2009 21:51 schreef Greatmarked het volgende:
Ik ben dinsdag tot en met zaterdagochtend in Londen te vinden () en nu wil graag minstens één stadion bezoeken..
Welk stadion MOET je nou echt gezien hebben? En is er toevallig nog een doordeweekse wedstrijd in een stadion?
Wimbledon Centre Court! Helaas geen wedstrijden.quote:Op zondag 4 oktober 2009 21:51 schreef Greatmarked het volgende:
Ik ben dinsdag tot en met zaterdagochtend in Londen te vinden () en nu wil graag minstens één stadion bezoeken..
Welk stadion MOET je nou echt gezien hebben? En is er toevallig nog een doordeweekse wedstrijd in een stadion?
Southhall zit niet erg centraal Bora.. Een trein naar Heathrow is 30 min en dat zal een paar pond kosten. Een trein/tube naar Charing Cross (centrum) duurt zo'n 45min.quote:Op maandag 5 oktober 2009 13:37 schreef Bora-Bora het volgende:
Oh, kom je van Southal Station toch redelijk gemakkelijk en betaalbaar op Heathrow?
Helaas geen directe tube, zag ik, alleen via via, of met bussen 105 / 482 geloof ik...
En hoe kun je vanuit Southal het gemakkelijkst in London centrum komen voor een avondje?
Geen overdreven harde muziek..dus geen hardcore, geen metal of zoiets. Beetje top 40, trance muziek..liefst natuurlijk een grote discotheek met meerdere zalen waar men verschillende soorten muziek draait..we zijn met een vrij grote groep dus dan heeft ieder wat wils..dus de ene zaal meer richting trance, andere zaal beetje r&b/hiphop..zaal met top40..zoiets?quote:Op maandag 5 oktober 2009 13:14 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Geef eens wat meer info, hier kan natuurlijk niemand iets mee. Duur/goedkoop, Top 40/hardcore, etc...
Ministry of Sound is een groot stamp tent die al jaren mee gaat. In diezelfde trend heb je ook tenten als Fabric ofzo, hoewel er steeds meer gesloten worden de laatste jaren... Londen is natuurlijk vrij groot, maar tips genoeg!
Ik ben de laatste keer per ongeluk in de Zoo Bar beland, ik vond het persoonlijk geen succesquote:Op maandag 5 oktober 2009 22:44 schreef Steincity87 het volgende:
[..]
Geen overdreven harde muziek..dus geen hardcore, geen metal of zoiets. Beetje top 40, trance muziek..liefst natuurlijk een grote discotheek met meerdere zalen waar men verschillende soorten muziek draait..we zijn met een vrij grote groep dus dan heeft ieder wat wils..dus de ene zaal meer richting trance, andere zaal beetje r&b/hiphop..zaal met top40..zoiets?
Qua prijs..tjsah, het moet niet te overdreven/duur of exclusief zijn, maar het hoeft ook niet echt heel goedkoop ofzo..maakt niet zo heel veel uit zolang het dus niet al te gek wordt..
Maar waarom was het geen succes? Als je me zoiets aanraad en je vertelt dat je het geen succes vond, moet je me ook even uitleggen waarom natuurlijk..quote:Op maandag 5 oktober 2009 23:15 schreef _Boo_ het volgende:
[..]
Ik ben de laatste keer per ongeluk in de Zoo Bar beland, ik vond het persoonlijk geen succesmaar als ik dit zo lees dan voldoet het wel aan je omschrijving.
Tja, daar vond ik nou juist een goedkoop slaaphotelgeval... Heb je anders nog een goeie tip?quote:Op maandag 5 oktober 2009 19:53 schreef Individual het volgende:
[..]
Southhall zit niet erg centraal Bora.. Een trein naar Heathrow is 30 min en dat zal een paar pond kosten. Een trein/tube naar Charing Cross (centrum) duurt zo'n 45min.
Voor routes en prijzen kan je het beste naar www.tfl.gov.uk gaan. Google maps geeft ook een goed beeld van de treinen en tubes in London.
Als het alleen voor die ene keer is niet (je betaald namelijk een deposit van 3 pond ofzo). Ga je vaker naar London dan is een Oyster card altijd voordeliger.quote:Op dinsdag 6 oktober 2009 00:59 schreef Bora-Bora het volgende:
Is die Oyster card trouwens nuttig?
(voor traject Heathrow-hotel-Heathrow en avondje hotel-centrum-hotel)
Ik zou net zeggen Twickenham of Llords... stadions die je misschien niet iedere week op tv ziet.quote:Op maandag 5 oktober 2009 19:32 schreef XL het volgende:
[..]
Wimbledon Centre Court! Helaas geen wedstrijden.
Verder is natuurlijk Wembley the MUST see.
Southhall is een beetje een vreemde keuze. Het is een heel erg Aziatische buurt dus ik zou er zeker eens curry gaan eten. Je zult waarschijnlijk op bussen via de Uxbridge Road naar Ealing (Broadway) moeten rekenen en vandaag de Centrala line of de trein naar Paddington. Uxbridge Road is een van de belangrijkste straten in West Londen en het staat erg berekend voor zijn verkeersproblemen; zoals je al snel zult makkelijk.quote:Op maandag 5 oktober 2009 13:37 schreef Bora-Bora het volgende:
Oh, kom je van Southal Station toch redelijk gemakkelijk en betaalbaar op Heathrow?
Helaas geen directe tube, zag ik, alleen via via, of met bussen 105 / 482 geloof ik...
En hoe kun je vanuit Southal het gemakkelijkst in London centrum komen voor een avondje?
Ach, niks is drukker dan de district line om 8 uur in de ochtend tijdens werkdagen, dus voor mij valt alles al meequote:Op zaterdag 10 oktober 2009 15:56 schreef sitting_elfling het volgende:
Is het overigens bij de andere inwoners van Londen ook zo dat het in het weekend, vanaf vrijdag aaf - zondag aaf het drukker is (en vooral! in de metro) dan door de weeks? Zal wel komen omdat ik in W11 zit, maar vind het altijd gruwelijk irritant.
Yup, de meeste winkelstraten zijn op zondag gewoon volledig geopend. Uitzonderingen zijn Savile Row en Jermyn Street (maar da's voornamelijk interessant voor kerels) en volgens mij is ook niet alles op New Bond Street open op zondag.quote:Op zondag 11 oktober 2009 13:35 schreef alwaysedo het volgende:
alle winkels op oxford street etc zijn op zondag ook geopend neem ik aan?
ik ga over 2 weken een weekendje
Ik ken geen alternatief eigenlijk en de Express is sowieso de snelste manier om van Stansted het centrum in te komen. Een Oyster kaart is eigenlijk altijd de goedkoopste optie om door Londen te reizen met de metro en bus. De kaart zelf kost je alleen 3 pond borg, maar die kan je aan het einde gewoon terugkrijgen samen met het restant van je tegoed (dat je wellicht nog hebt aan het einde van je vakantie). Gewoon doen dit.quote:Op zondag 11 oktober 2009 22:01 schreef stevengerrard het volgende:
ik lees iedereen het hebben over de goedkoopste manier om van Stansted in Liverpool street te komen. Ik was van plan om gewoon 2 kaartjes voor de express te kopen maar wat zijn alternatieven die qua tijd niet uitmaken maar qua prijs wel.
Wanneer is bijv een oysterkaart aan te raden ??? hoeveel kost zoiets en hoe werkt het???
En ik las dat je via ryanair goedkope treinkaartjes kon bestellen??? Ik heb de gehele site na gezocht maar zie alleen een bus rit.
We hebben een hotel bij Pancross
Over dat bestellen van die tickets: ik kan nergens terugvinden dat je die ook op Stansted kan ophalen. Of is dat Tottenham Hale station? Nee toch?quote:Op zondag 11 oktober 2009 22:26 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Je kunt de Ryanair korting via https://www.stanstedexpress.com/ryanair/ krijgen, scheelt iets van 4 pond op een enkeltje ofzo.
Er staat vrij groot "Ticket Collection Instructions" op de site en daar staat duidelijk dat het ook op Stansted kan. Ligt ook wel voor de hand natuurlijk, maar het is inderdaad wellicht wat onduidelijk.quote:Op zondag 11 oktober 2009 22:37 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Over dat bestellen van die tickets: ik kan nergens terugvinden dat je die ook op Stansted kan ophalen. Of is dat Tottenham Hale station? Nee toch?
Het zal vast wel kunnen, maar dan kijk ik bij dat boekingsformulier ergens gruwelijk naast.En ik heb uiteraard geen zin een retourtje te kopen wat ik pas op de terugweg kan ophalen.
Thanks!quote:Op zondag 11 oktober 2009 22:43 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Er staat vrij groot "Ticket Collection Instructions" op de site en daar staat duidelijk dat het ook op Stansted kan. Ligt ook wel voor de hand natuurlijk, maar het is inderdaad wellicht wat onduidelijk.
Je kunt 50% van je winst naar mij overmaken, ik PM je wel even mijn gegevens.quote:Op zondag 11 oktober 2009 22:47 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Thanks!
Ik ben ook eens verder gaan zoeken (een vraag stellen is wel erg makkelijk) en kon inderdaad uit de instructies afleiden dat het op Stansted moet kunnen. Dus ik heb net een retourtje geboekt. Scheelt toch mooi weer een euro of 9.
Mijn eeuwige dank is niet voldoende?quote:Op zondag 11 oktober 2009 22:47 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Je kunt 50% van je winst naar mij overmaken, ik PM je wel even mijn gegevens.
Nee. "In God we trust, all others pay cash". Je weet toch.quote:
De ware aard komt vanzelf bovendrijvenquote:Op zondag 11 oktober 2009 22:55 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Nee. "In God we trust, all others pay cash". Je weet toch.
Wij kopen normaal gesproken altijd zon kaart om per dag onbeperkt in zone 1 + 2 met de metro te reizen. Is een oyster kaart dan voordeliger en slimmer om te doen??? Dit aangezien je best vaak de metro gebruikt dus elke keer geld van je oyster kaart wordt afgeschreven toch??quote:Op zondag 11 oktober 2009 22:26 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Ik ken geen alternatief eigenlijk en de Express is sowieso de snelste manier om van Stansted het centrum in te komen. Een Oyster kaart is eigenlijk altijd de goedkoopste optie om door Londen te reizen met de metro en bus. De kaart zelf kost je alleen 3 pond borg, maar die kan je aan het einde gewoon terugkrijgen samen met het restant van je tegoed (dat je wellicht nog hebt aan het einde van je vakantie). Gewoon doen dit.
Een Oyster kaart berekend zelf wat goedkoper is en laat je enkel die optie betalen. Als je dus bijvoorbeeld vaak reist op een dag, dan rekent hij enkel een dagkaart af (tegen een lagere prijs dan een normale dagkaart trouwens). Het is eigenlijk altijd een goedkopere optie, tenzij je volgens mij een week lang veel reist, dan wordt een week kaart op een gegeven moment ietsje goedkoper.quote:Op maandag 12 oktober 2009 10:49 schreef stevengerrard het volgende:
[..]
Wij kopen normaal gesproken altijd zon kaart om per dag onbeperkt in zone 1 + 2 met de metro te reizen. Is een oyster kaart dan voordeliger en slimmer om te doen??? Dit aangezien je best vaak de metro gebruikt dus elke keer geld van je oyster kaart wordt afgeschreven toch??
Je loopt naar het loket en je vraagt om een Oyster kaart en je zet er een tegoed op. Begin bijvoorbeeld met 10 pond, da's 3 pond borg en 7 pond tegoed (kun je iets van 6 keer mee reizen). Tegoed kun je altijd aanvullen bij automaten die overal staan en is oneindig houdbaar (nou ja, er zit in ieder geval geen termijn op).quote:Op maandag 12 oktober 2009 11:58 schreef stevengerrard het volgende:
maar hoe betaal je dan je oyster kaart? Moet je er dan een tegoed opzetten of hoe werkt dat??
en hoelang is een kaart houdbaar? Mocht je er een tegoed op zetten?
Het is inderdaad niet eng, maar het duurt vaak wel lang, want de wachtrij voor die loketten zijn normaliter behoorlijk lang, en veel 'toeristen' voelen zich dan gestresst omdat ze vaak op een relatief druk metro station komen waar iedereen continu haast heeft.. en dan vinden ze het soms engquote:Op maandag 12 oktober 2009 12:06 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Het is niet eng, gewoon doen. Reuze makkelijk en tegoed dat je over houdt kun je gewoon terugvragen als je de kaart inlevert en je borg ook terug vraagt.
Je kunt op de meeste metrostations ook gewoon je Oyster uit een automaat trekken. Daar wacht nooit iemand voor. Vervolgens kun je aan de andere automaten opladen.quote:Op maandag 12 oktober 2009 12:19 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het is inderdaad niet eng, maar het duurt vaak wel lang, want de wachtrij voor die loketten zijn normaliter behoorlijk lang, en veel 'toeristen' voelen zich dan gestresst omdat ze vaak op een relatief druk metro station komen waar iedereen continu haast heeft.. en dan vinden ze het soms eng
Op zich vind ik het wachten in een rij altijd wel een mooie gelegenheid om een planning te maken en je te oriënteren op het station en de stad.quote:Op maandag 12 oktober 2009 12:19 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het is inderdaad niet eng, maar het duurt vaak wel lang, want de wachtrij voor die loketten zijn normaliter behoorlijk lang, en veel 'toeristen' voelen zich dan gestresst omdat ze vaak op een relatief druk metro station komen waar iedereen continu haast heeft.. en dan vinden ze het soms eng
Lol, dat wist ik niet eens,quote:Op maandag 12 oktober 2009 12:22 schreef XL het volgende:
[..]
Je kunt op de meeste metrostations ook gewoon je Oyster uit een automaat trekken. Daar wacht nooit iemand voor. Vervolgens kun je aan de andere automaten opladen.
Die automaten accepteren wel alle creditcardsquote:Op maandag 12 oktober 2009 16:38 schreef CherryLips het volgende:
Ik heb die van mij via Visit Britain. Alleen accepteren die automaten in Londen m'n pinpas niet en kan ik hem dus alleen opwaarderen met contant geld en dat was natuurlijk weer een andere rij
.
Ja, maar die had ik toen nog nietquote:Op maandag 12 oktober 2009 18:46 schreef XL het volgende:
[..]
Die automaten accepteren wel alle creditcards
In Zweden is het nog erger, daar kijkt mijn vriendin me nog steeds schaapachtig aan als ik geld uit de muur trek. Er is daar niks dat je niet met CC kunt betalen. In Londen mis je nog de CC betalingen in taxi's enzo, waar het het soms enkel tegen extra kosten mogelijk is.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 10:54 schreef XL het volgende:
Ik vind dat wel mooi aan die Engelsen. Ze accepteren echt overal credit cards. Voor lunch een broodje halen bij M&S a 1 pond 80 --> Credit Card. Na het werk een pilsje pakken a 3 pond 60 --> Credit Card. 5 pond op je Oyster --> Credit Card. (Het enige waar je dan weer niet over moet praten zijn de torenhoge Engelse creditcard schulden).
Wat een verademing is het ten opzichte van Duitsland of Frankrijk. Vorige week zag ik in Parijs mensen de bus met een cheque betalen. Een cheque!!! Dat is een geschreven papiertje met een handtekening en ter indentificatie moet je je bankpasje laten zien
Nou ja, ik reis elke dag twee keer met de taxi en het werkt bij mij maar zelden, altijd gemopper of gewoon niet mogelijk. Boeit me ook niet zo, ben toch meer een cash man. Ik vraag hem inderdaad vaak voor een pinautomaat, aangezien je met twee taxi's per dag snel leeg loopt en ik verder weinig buiten kantoor kom om te pinnen. Gelukkig betaalt de baasquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 11:09 schreef Monopoly_Man het volgende:
De meeste taxi's laten je ook gewoon met een kaart betalen... maar je moet wel altijd vantevoren even checken of het wel kan. Anders moet je hem vragen of hij kan stoppen bij een automaat, wat ik al vaker heb gedaan.
Credit/Debit cards zijn inderdaad de meest handige manier om dingen te betalen, ook als het maar om een pond gaat. Sommige pubs heben wel een minimum van 5 of 10 pond. Als het goed is gaat Paywave die betalingen onder de 10 pond langzaamaan overnemen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |