Klopt dit? Gaat het echt steeds sneller of houdt het op een gegeven moment een constante snelheid aan en klopt het artikel op wikipedia niet?quote:Aan het aardoppervlak bedraagt de valversnelling gemiddeld ongeveer 9,81 m/s2. Dat betekent dat de snelheid van een voorwerp in vacuüm in vrije val iedere seconde toeneemt met ongeveer 9,81 m/s. Als een voorwerp in vacuüm losgelaten wordt uit stilstand, heeft het na 1 seconde een snelheid van 9,81 m/s; na nog een seconde 19,62 m/s, enzovoorts.
In vacuüm heb je geen lucht.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:05 schreef yorP het volgende:
Klopt, maar luchtweerstand remt dit op aarde af.
Alles trekt elkaar aan. Hoe verder je van de aarde af gaat hoe minder groot de valversnelling zal zijn. Al met al is het onmogelijk om dit tot in het oneindige te blijven doen. Maar mocht het mogelijk zijn, ja, dan werkt het op die manier.. maar het geld wel voor een compleet vacuüm.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:02 schreef De_God_van_Spinoza het volgende:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Valversnelling
[..]
Klopt dit? Gaat het echt steeds sneller of houdt het op een gegeven moment een constante snelheid aan en klopt het artikel op wikipedia niet?
Ik ben even van mijn apropos. Ik heb ook maar MAVO gedaan...
In vacuüm heb je geen weerstand.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:06 schreef Herkauwer het volgende:
Het gaat altijd sneller, vandaar die 2 er boven. Het is 9,81 meter per seconde per seconde. Maar door weerstand bereik je een maximum snelheid.
Ja klopt, maar aangezien we niet in een vacuüm leven....en daarom gaat het dus altijd sneller, behalve bij weerstand...quote:
En op aarde heb je normaal gesproken geen vacuüm.quote:
Nee, want er is de frictie dat de valsnelheid op een gegeven moment doet normaliseren.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:09 schreef De_God_van_Spinoza het volgende:
Dus je krijgt IN THEORIE een oneindige versnelling. Uiteindelijk gaat het zo hard dat je jezelf op je achterhoofd valt omdat je sneller dan het licht gaat. Maar dat kan weer niet omdat je dan ook oneindige massa krijgt.
Dan is het me weer helder. Excuses voor deze onderbreking.
Ik schrijf ook IN THEORIE. Die frictie dus niet meegeteld.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:11 schreef Peter-Andre het volgende:
[..]
Nee, want er is de frictie dat de valsnelheid op een gegeven moment doet normaliseren.
Maar het wiki artikel ging juist over vacuüm.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:10 schreef yorP het volgende:
[..]
En op aarde heb je normaal gesproken geen vacuüm.
Op de maan is inderdaad een vrij minimale weerstand, omdat de maan vrijwel geen dampkring heeft.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:11 schreef De_God_van_Spinoza het volgende:
Oh, op de maan is daar wel weerstand trouwens? Of maar heel minimaal? Want waar zwaartekracht is, daar zijn moleculen die worden aangetrokken toch?
Dat weet toch iedereen... Ik bedoelde de hoeveelheid frictie die daar lager moet zijn. Maar er is daar toch frictie lees ik onder je.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:12 schreef Peter-Andre het volgende:
De zwaartekracht is lager daar, dus de snelheid van een object vallende naar beneden zal lager moeten zijn dan op aarde.
Maar in het heelal waar geen frictie is (althans is daar geen frictie?) moet het in principe mogelijk zijn mits je je kunt voortstuwen, je toch de lichtsnelheid moet kunnen bereiken?quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:18 schreef Iblis het volgende:
Ook al zou je een buis maken die vacuüm zuigt, je zult natuurlijk nooit de lichtsnelheid bereiken. Als je je buis namelijk heel lang maakt dan is de buitenkant vanzelf aan de zwaartekracht van de aarde onttrokken. Als je dus iets zo ver van de aarde 'loslaat' dat het genoeg afstand heeft om te versnellen tot de lichtsnelheid, dan wordt het niet meer aangetrokken.
Nee, want hoe sneller je gaat, hoe meer massa je krijgt. En meer massa heeft meer energie nodig om vooruit te komen. Dus dan zou je oneindige energie moeten hebben, want je krijgt oneindige massa.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:20 schreef Peter-Andre het volgende:
[..]
Maar in het heelal waar geen frictie is (althans is daar geen frictie?) moet het in principe mogelijk zijn mits je je kunt voortstuwen, je toch de lichtsnelheid moet kunnen bereiken?
quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:20 schreef Peter-Andre het volgende:
[..]
Maar in het heelal waar geen frictie is (althans is daar geen frictie?) moet het in principe mogelijk zijn mits je je kunt voortstuwen, je toch de lichtsnelheid moet kunnen bereiken?
Waarom krijg je hoe sneller je gaat meer massa, ik snap dat het een stomme vraag is, ik bedoel eigenlijk volgens welke wet.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 21:25 schreef De_God_van_Spinoza het volgende:
[..]
Nee, want hoe sneller je gaat, hoe meer massa je krijgt. En meer massa heeft meer energie nodig om vooruit te komen. Dus dan zou je oneindige energie moeten hebben, want je krijgt oneindige massa.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |