Heb je al een nieuw woord voor e-mail en computer bedacht (op zn Frans zeg maarquote:Op dinsdag 21 juli 2009 22:26 schreef Repeat het volgende:
Engelse in een verder Nederlandse vraag zeg, dan komt de PVV'er in mij toch boven!
quote:Op dinsdag 21 juli 2009 20:27 schreef DDM het volgende:
[..]
BMW.
Ik denk er altijd aan rondom deze tijd. Gelukkig heb ik dat niet mee hoeven maken. Ik zou dat toch met een bepaalde tegenzin doen en steeds verlangen naar Geneeskunde
Edit: terecht trouwens dat die jongen uit die NOS reportage is uitgeloot!!
http://nhg.artsennet.nl/k(...)tandaard/M23_svk.htmquote:Op woensdag 22 juli 2009 03:08 schreef MindVision het volgende:
Pff, ik moet echt wat aan mijn slaapproblemen doen.
Ja, met zenuwstelsel. Hersenen in een bak bekijken. En tijdens voortplanting ga je placenta's bekijken en met zintuigen & huid heel veel vieze plaatjes.quote:Op dinsdag 21 juli 2009 17:16 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ga morgen voor mijn werk wel even langs textielservice. En ik loop zo even langs de automaat om te checken of mijn badge toch niet gewoon werkt :p.
Hebben we in het derde jaar eigenlijk nog snijzaal?
Had ik ook, daarna kreeg ik weer 4 (!) mails dat het toch wel weer goed zat..quote:Op woensdag 22 juli 2009 09:41 schreef EricT het volgende:
Beste Eric,
Je verzoek tot (her)inschrijving voor de opleiding B Biologie is nog niet volledig
afgerond.
Je hebt mogelijk nog geen collegegeld betaald.
Orienteer je via de website van de instelling waar je wilt gaan studeren wat de
gangbare procedure is
Met vriendelijke groet,
Studielink.
Dit bericht is automatisch gegenereerd en kan niet beantwoord worden.
quote:Op woensdag 22 juli 2009 10:55 schreef June. het volgende:
[..]
Ja, met zenuwstelsel. Hersenen in een bak bekijken. En tijdens voortplanting ga je placenta's bekijken en met zintuigen & huid heel veel vieze plaatjes.
[..]
Volgens mij bedoelt Eric dat het juist goed is dat hij niet meer voor biologie is ingeschreven?quote:Had ik ook, daarna kreeg ik weer 4 (!) mails dat het toch wel weer goed zat..
Oh klopt ja, ik hou het allemaal niet meer zo bij wie nu de nieuwe sjaars zijnquote:Op woensdag 22 juli 2009 11:01 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Wat voor vieze plaatjes?
![]()
[..]
Volgens mij bedoelt Eric dat het juist goed is dat hij niet meer voor biologie is ingeschreven?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Shine bright like a diamond.
quote:Op woensdag 22 juli 2009 11:10 schreef June. het volgende:
Vies plaatje
Jemig, hoe krijg je het voor mekaar om zo'n lading ketchup in je oog te krijgen?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I feel kinda Locrian today
Krijg je daar geen vergoeding voor? Hier wel, geloof ik.quote:Op woensdag 22 juli 2009 12:36 schreef Repeat het volgende:
Kudtcoschappen kosten me een fortuin aan strippenkaarten!
Nee het was een cynische post van mijquote:Op woensdag 22 juli 2009 11:01 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Wat voor vieze plaatjes?
![]()
[..]
Volgens mij bedoelt Eric dat het juist goed is dat hij niet meer voor biologie is ingeschreven?
Ja, maar ik hoorde dat je de vergoeding pas ná je coschappen krijgt. Je moet alsnog eerst alles betalen..quote:Op woensdag 22 juli 2009 13:05 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Krijg je daar geen vergoeding voor? Hier wel, geloof ik.
Hm.quote:
Klopt, kan je achteraf een vergoeding voor krijgen...quote:Op woensdag 22 juli 2009 13:38 schreef June. het volgende:
[..]
Ja, maar ik hoorde dat je de vergoeding pas ná je coschappen krijgt. Je moet alsnog eerst alles betalen..
[..]
Hm.
Planologie, niet echt hetzelfde maar het was wel echt een alternatief wat ik ook erg leuk had gevonden (ga er misschien een minor planologie bij doen komend studiejaar).quote:Op dinsdag 21 juli 2009 20:20 schreef intoxicated het volgende:
* intoxicated ziet het item op het NOS Journaal over de loting weer langskomen.
Wat zouden jullie zijn gaan doen als het geen GNK had kunnen worden?
quote:Op woensdag 22 juli 2009 18:20 schreef intoxicated het volgende:
1523108 17:37:14 22-07-09 A1 BURGEMEESTER KREMERWEG - N458 BDN
Ambulance-16-108 Alphen aan den Rijn
Broertjes op motoren... het zou verboden moeten worden. En met wat pech mag ik straks dat wekadvies gaan doen, want ja, de parents zijn uitgerekend nu op vakantie
Maar waarom knapte je af op Farmacie? Of heb ik dat gemist door de topic-post-snelheidquote:Op woensdag 22 juli 2009 18:21 schreef dotKoen het volgende:
Ik ben dus uitgeloot geweest en toen heb ik heel even farmacie gedaan, maar dat vond ik zoals gezegd niet echt leuk. Andere studies die ik heb overwogen waren rechten en levensmiddelentechnologie
Nou ja, dat kan ook meer mijn eigen herinnering zijn. Het ging toen allemaal heel snel, was nog bezig met de intro en de volgende dag liep ik colleges in Nijmegen. Heb dus eigenlijk alleen colleges gevolgd en voor een of ander experiment rondjes gelopen in het park.quote:Op woensdag 22 juli 2009 18:32 schreef EricT het volgende:
[..]
Maar waarom knapte je af op Farmacie? Of heb ik dat gemist door de topic-post-snelheid
The Freshman's mythquote:Op woensdag 22 juli 2009 18:36 schreef dotKoen het volgende:
[..]
. Heb dus eigenlijk alleen colleges gevolgd en voor een of ander experiment rondjes gelopen in het park.
Dat is inderdaad de methode die bij levenswetenschappen gebruikelijk is. Denk dat de meeste uitvallers daaraan te wijten zijn. En serieus, als je sjaars niet wil afschrikken zouden ze de vakken die 'The Cell' gebruiken eens op een andere plek in het curriculum moeten zettenquote:De hapklare, schoolse wijze waarin de stof hier bij geneeskunde in Nijmegen wordt aangeboden, sprak me meer aan dan de 'Lees n pagina's uit 'The Cell' en zoek maar uit hoe je over 3 maanden het tentamen maakt-methode die ze bij farmacie leken te gebruiken.
Ik denk dat je heel wat uit leggen hebt intoxicatedquote:Op vrijdag 15 juni 2007 20:46 schreef fee-tje het volgende:
* fee-tje aait intoxicated voor de hulp daarnet
Okequote:Op donderdag 23 juli 2009 00:49 schreef Repeat het volgende:
Ik denk dan altijd na over een oplossing voor het probleem in het Midden-Oosten, maar dit kan ook idd.
Nu slapen.
quote:De doelen van het practicum zijn:
a. Je wordt je bewust van de technische kant en de menselijke kant van geneeskunde en dat deze kanten onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn.
* De technische kant (de technische kunde): hoe zit het lichaam in elkaar, hoe ontstaan afwijkingen, ziektes en wat kun je er tegen doen.
* De menselijke kant (menselijke compassie): enerzijds de patiënt, de persoon die tegenover je zit met een eigen geschiedenis, familie, karaktereigenschappen, met wensen en zorgen; of op de snijzaal: dit is een lichaam geweest van iemand met een geschiedenis, familie, etc. en anderzijds jezelf als arts (in opleiding), de persoon die je zelf bent met een eigen achtergrond, karaktereigenschappen, gevoelens, ideeën wensen etc.
b. Je wordt je bewust worden van de ‘grensoverschrijdende’ kant van het beroep van arts. Grensoverschrijdend in die zin dat:
* een arts zich begeeft op terreinen waar voor leken andere normen en waarden gelden, zoals bij de anamnese (stellen van (intieme) vragen), bij lichamelijk onderzoek (aanraken van een ontbloot lichaam), inwendig onderzoek (rectaal, vaginaal toucher) en omgaan met een dode: snijden in een lichaam (snijzaal, operatie, doen van sectie).
c. Je maakt kennis met reflecteren. Reflecteren is te omschrijven als het heroverwegen van ervaringen en inzicht aanbrengen in die ervaringen waarbij je je bewust wordt van je eigen ideeën, gevoelens, waarden en normen die daarin een rol hebben gespeeld.
Bij het beantwoorden van onderstaande vragen gaat het niet om het antwoord maar om de reflectie, de beschrijving van je eigen ideeën, gevoelens, waarden en normen.
Richtlijn voor de hoeveelheid tekst van de beantwoording, minimaal 2 A4 in totaal.
De functie van kippenvel is een isolatielaag rondom je huid te veroorzaken. Het is lastig om aan te geven waar deze in de evolutie ontstaan is. Waarschijnlijk bij het eerste soort die een vacht had. Bij dit vraagstuk komt natuurlijk ook de vraag kijken waarom mensen hun vacht zijn verloren. Hier zijn verschillende theorieen over, maar er bestaat nog geen consensus. Daarnaast is het een feit dat gezichtsbeharing anders is dan lichaamsbeharing. Er bestaan ook duidelijke sexeverschillen. Vrouwen hebben dit nauwelijks (uitzonderingen daargelatenquote:Op donderdag 23 juli 2009 13:59 schreef starla het volgende:
Wat ik me net afvroeg. Kippevel wordt veroorzaakt door sympatische activatie van de erector pili.
Deze sympatische vezels lopen samen met de gnostische en vitale vezels in de huidzenuw. De n. trigeminus is grotendeels (portio major) ook sensorisch, toch kent deze geen sympatische vezels, waardoor kippevel niet in het gelaat voorkomt. Is dit evolutionair te verklaren?
Anatomisch zou het ook erg complex zijn. De sympatische vezels dalen af van de hypothalamus richting intermediolateralis waar het 2d neuron ligt. Dan schakelen ze over in de grensstreng (ganglion cervicale superior) om vervolgens buiten het centrale zenuwstelsel verder te gaan.
Voor het oog is dit hetzelfde, maar de vezels hoeven zich niet te splitsen in 3 takken (de rami van de n. trigeminus). In het geval van het oog kunnen de sympatische vezels vrij dicht bij het eindorgaan (m. dilatator pupillae) eindigen, terwijl in het geval van de n. trigeminus ze vlak na het uittreden uit de pons moeten voegen. Lijkt me haast ondoenlijk. Onze Lieve Heer vond dit iets té complex worden voor geneeskundestudenten denk ik, waardoor Hij de sympatische vezels maar achterwege liet.
Iemand een interessante hypothese?
Vrouwen hebben ook weinig beharing elders, terwijl ze daar wél kippevel kunnen krijgen.quote:Op donderdag 23 juli 2009 14:51 schreef DDM het volgende:
Er bestaan ook duidelijke sexeverschillen. Vrouwen hebben dit nauwelijks (uitzonderingen daargelaten) en bij mannen staat de gezichtsbeharing onder controle van testosteron.
Nee klopt, maar armhaar komt ook pas in de puberteit terwijl die vanaf de geboorte al wél erector pili bezitten.quote:Op donderdag 23 juli 2009 14:51 schreef DDM het volgende:
En ze zijn ook niet het hele leven aanwezig (bij meisjes al nauwelijks, bij jongens pas echt in de puberteit). Ik zit me nu af te vragen of ik weleens kippenvel heb gehad bij me okselhaar
Ja, maar er zijn wel meer vrouwen met lichaamsbeharing op de armen en benen dan op het gezicht (zelfs als het heel weinig is hebben ze het toch). Daarnaast doen ze aan harsen etc.quote:Op donderdag 23 juli 2009 14:57 schreef starla het volgende:
Vrouwen hebben ook weinig beharing elders, terwijl ze daar wél kippevel kunnen krijgen.
Armhaar etc is wel vaak aanwezig voor de puberteit. Alleen gaat het in de puberteit wat meer groeien en het aantal neemt wat toe. M.a.w. armhaar is er altijd wel, het echte baardhaar niet. Dit komt echt rondom de puberteit op zetten. Daarom denk ik dat het een andere functie heeft. En ook zonder beharing kan je inderdaad kippenvel krijgen. Maar dat doet er niet echt toe. Want het lichaam weet van te voren dat er wel degelijk haargroei zal optreden. Dan kan het lichaam altijd nog denken: het toekomstige baardhaar is niet rendabel dus daar geen erector pilliquote:Op donderdag 23 juli 2009 14:57 schreef starla het volgende:
Nee klopt, maar armhaar komt ook pas in de puberteit terwijl die vanaf de geboorte al wél erector pili bezitten.
Wat geldt voor vrouwen die weinig beharing hebben, geldt ook hier weer voor: kinderen die nog niet behaard zijn kunnen wel kippevel krijgen. Kippevel rond je kruis dan DDM?
Pfieuw, net optijd, 2 a4-tjes plus 2 regels op een derdequote:from --- <------@gmail.com>
to "-------- <-----@vumc.nl>
date 23 July 2009 15:57
subject Re: cop 1.1.2.2 "Snijzaal/lichamelijk onderzoek"
mailed-by gmail.com
Deel met ons je diepzinnige gedachtegangenquote:Op donderdag 23 juli 2009 15:59 schreef pmdomela het volgende:
[..]
Pfieuw, net optijd, 2 a4-tjes plus 2 regels op een derde
Ik weet niet of ik al die reflectieverslagen wil lezen, als ik kijk naar wat voor onzin ik er zelf meestal inzetquote:Op donderdag 23 juli 2009 17:29 schreef EricT het volgende:
[..]
Deel met ons je diepzinnige gedachtegangen
quote:Op donderdag 23 juli 2009 17:40 schreef MaxC het volgende:
Had dit jaar bij mijn reflectieverslag gewoon die van vorig jaar met wat aanpassingen ingeleverd![]()
Ook goedgekeurd
Hmm ja... Fee-tje... don't know, ook al eeuwen niet meer gesprokenquote:Op donderdag 23 juli 2009 00:39 schreef DDM het volgende:
Soms heb je van die momenten dat je over bepaalde dingen nadenkt. Ik had net zo een moment en wil die graag met jullie delen:
Wat is er in hemelsnaam gebeurd met Fee-tje?
Haar laatste post in het geneeskundeforum dateert van ruim 2 jaar terug. Sterker nog: het was haar een na laatste post op het hele fokforum.
Hierbij haar laatste post in het geneeskundeforum:
[..]
Ik denk dat je heel wat uit leggen hebt intoxicated![]()
Verder vraag ik me het zelfde af voor SingaEn waarom staat June niet in de OP
![]()
7 ECTSquote:Op donderdag 23 juli 2009 18:08 schreef MaxC het volgende:
Het is een onderdeel van Beroepsvoorbereiding waar je 7 punten voor krijgt. Je wordt echt dood gegooid met reflectie en 3 maanden daarvoor moest ik ook al een reflectieverslag van 2 A4tjes maken dus nu was de inspiratie een beetje op
nou die 7 ect krijg je niet alleen voor die 2 a4tjes hoor, je moet een heel boekwerk vol met stom geneuzel maken. Je moet zo'n beetje van iedere scheet die je laat vertellen hoe je je daarbij voelde, of je het in de toekomst anders gaat doen en wat voor scheet jij denkt dat een goede dokter zou latenquote:Op donderdag 23 juli 2009 22:16 schreef Repeat het volgende:
[..]
7 ECTSdaar moet je normaal een week of 5 voor studeren ofzo?
Indeed... heb ik wel even nodig om wakker te wordenquote:
examencommissies geneeskunde en biologie, stafmentoren en blokcoordinatoren overtuigen dat je goed bentquote:Op vrijdag 24 juli 2009 09:42 schreef Juzme het volgende:
Ik heb even een vraagje aan EricT: ik ben heel benieuwd hoe je het voor elkaar hebt gekregen om van jaar 2 bio in Grunn naar jaar 2 GNK door te stromen? Moet wel een supergoed gevoel geven of niet? Ik begin namelijk na 2 jaar bio gewoon in jaar 1
iig mooi bewerkstelligdquote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:30 schreef EricT het volgende:
[..]
examencommissies geneeskunde en biologie, stafmentoren en blokcoordinatoren overtuigen dat je goed bent.
Maar ik ga maar paar maanden geneeskunde doen, daarna biologie afmaken en dan weer richting geneeskunde via zij-instroom-traject. Heb geen zin om in jaar 1 te beginnen met 2/3 bachelor op zak.
Heb je ook bio in Grunn gedaan? Ben je ingeloot of via decentraal? Ik weet al wie je bent
![]()
Jaa, wij hebben volgens mij zelfs een x samengewerkt met zijn vieren aan één labtafel. Samen met Linda en Sannequote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:30 schreef EricT het volgende:
[..]
examencommissies geneeskunde en biologie, stafmentoren en blokcoordinatoren overtuigen dat je goed bent.
Maar ik ga maar paar maanden geneeskunde doen, daarna biologie afmaken en dan weer richting geneeskunde via zij-instroom-traject. Heb geen zin om in jaar 1 te beginnen met 2/3 bachelor op zak.
Heb je ook bio in Grunn gedaan? Ben je ingeloot of via decentraal? Ik weet al wie je bent
![]()
Precies hersenanatomie practicum volgens mijquote:Op vrijdag 24 juli 2009 14:04 schreef Juzme het volgende:
[..]
Jaa, wij hebben volgens mij zelfs een x samengewerkt met zijn vieren aan één labtafel. Samen met Linda en Sanne![]()
Maar je hebt het dus voor elkaar gekregen dat je een paar maanden geneeskunde mag studeren?(Minor?) En moet je voor de zij-instroom ook nog die toets maken dan?
Ja, volgens mij was dat het ook iddquote:Op vrijdag 24 juli 2009 14:55 schreef EricT het volgende:
[..]
Precies hersenanatomie practicum volgens mij![]()
Het is inderdaad onderdeel van mijn minor, voor ZIG hoef ik (denk ik) geen toets te maken omdat mijn gemiddelde nu nog hoog genoeg is voor directe toelating.
me neither..quote:Op vrijdag 24 juli 2009 19:30 schreef Honeymooner het volgende:
Pff ben er een paar dagen niet en het topic stroomt weer vol..
Ik had ook een mail trouwens van studielink dat m'n inschrijving niet voltooid kon worden vanwege het niet betaalde collegegeld. Beetje jammer, want had idd nog geen acceptgiro van de RuG.
Ik zag het net ook al ja. Verschrikkelijk, die lui. Laatst nog een filmpje van een gestoorde anti-HPV-vaccin activist.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 00:06 schreef leejow het volgende:
En het begint weer hoor: http://www.geenstijl.nl/m(...)accinatieheksen.html
Vroeger had ik nog de neiging om tegen dit soort mensen/sites in te gaan en ze ervan te overtuigen dat ze geen gelijk hebben, ik weet inmiddels dat het gewoon geen zin heeft. Maar uiteindelijk zal Darwin toch zegevieren, dus kom maar op met die oseltamivir..
Het meest vervelende van deze kliek is dat ze graag hun eigen mening op anderen willen dwingen, terwijl de medische gemeenschap je absoluut niet dwingt om je te laten vaccineren aangezien de risico's voor jezelf zijn (en voor je omgeving als je anderen infecteert). Het wantrouwen van deze mensen ontstaat doordat ze zelf geen inzicht hebben in de werking van de medicijnen, en er één gek opstaat die denkt alles te weten en vervolgens een pseudo-intellectuele verklaring geeft en alle sceptische gevoelens van mensen bevestigd.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 00:15 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ik zag het net ook al ja. Verschrikkelijk, die lui. Laatst nog een filmpje van een gestoorde anti-HPV-vaccin activist.
Ik denk dat ik er ook maar mee ophoud, als je ziet hoe het bijvoorbeeld hier op Fok met Lambiekje c.s. gaat ....
Maar als je dan zoiets tegen een Lambiekje zegt, is het beledigendquote:Op zaterdag 25 juli 2009 00:11 schreef intoxicated het volgende:
Ik zeg:
DSM-IV-TR II 301.0 (F60.0) Paranoid Personality Disorder
Geen aandacht meer aan besteden, je gaat ze toch niet kunnen overtuigen
Lambiekje en zijn alter ego'squote:Op zaterdag 25 juli 2009 00:15 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ik zag het net ook al ja. Verschrikkelijk, die lui. Laatst nog een filmpje van een gestoorde anti-HPV-vaccin activist.
Ik denk dat ik er ook maar mee ophoud, als je ziet hoe het bijvoorbeeld hier op Fok met Lambiekje c.s. gaat ....
Wat valt eraan uit te leggen? Na je bul kun je gaan solliciteren naar een AIOS plek, hoewel het de vraag is of je wordt aangenomen. Beter is om eerst ervaring als ANIOS oid op te doen en dan te gaan solliciteren.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 11:29 schreef Laertes het volgende:
Edit: kan iemand mij evt uitleggen hoe het nou echt zit met specialiseren tegenwoordig?
tevens tvp
Jawel, huisartsen...quote:Op zaterdag 25 juli 2009 12:00 schreef MaxC het volgende:
Zijn er eigenlijk ook artsen die zich nooit specialiseren?
ik snap het verhaal niet helemaal, maar hoe kun je nou falen voor lijnonderwijsquote:Op vrijdag 24 juli 2009 23:09 schreef intoxicated het volgende:
Een ex-jaargenote van me heeft een probleempje met onze studentenadministratie. Ze heeft een bestuursjaar gedaan en is daarna ingestroomd in het jaar na ons. Daarom heeft ze recent haar lijnonderwijs-tentamen gedaan en niet gehaald, waarna ze haar startdatum voor de coschappen is kwijtgeraakt en tenminste tot mei 2010 moet wachten. Anderen die het tentamen ook niet hebben gehaald, kregen wel de kans om met de herkansing alsnog hun startdatum te behouden.
Heeft iemand ook ervaring met dit soort grappen? Ze wil een klachtenbrief gaan sturen (de onderwijsadminstratie wil niets regelen) en ze zoekt mensen die ooit ook in zo'n procedure hebben gezeten en tips hebben.
Anyone?
Ik vraag me serieus af wie er bedrijsarts/verzekeringsarts e.d. wil worden, dat is toch zonde van je studie?! En niet dat het dan zo goed betaalt, toch?quote:Op zaterdag 25 juli 2009 12:10 schreef starla het volgende:
Bedrijfsartsen, verzekeringsartsen, arbo-artsen e.d. zijn basisartsen.
Verzekeringsarts.. bahquote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:30 schreef pmdomela het volgende:
[..]
Ik vraag me serieus af wie er bedrijsarts/verzekeringsarts e.d. wil worden, dat is toch zonde van je studie?! En niet dat het dan zo goed betaalt, toch?
Dat is al heel wat. Stel ik rond over 6 jaar mijn studie af en wil chirurg worden.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 11:49 schreef June. het volgende:
[..]
Wat valt eraan uit te leggen? Na je bul kun je gaan solliciteren naar een AIOS plek, hoewel het de vraag is of je wordt aangenomen. Beter is om eerst ervaring als ANIOS oid op te doen en dan te gaan solliciteren.
Nee, ook perifere ziekenhuizen hebben opleidingsplekken.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:45 schreef Laertes het volgende:
Dat is al heel wat. Stel ik rond over 6 jaar mijn studie af en wil chirurg worden.
Moet je dan aan een academisch ziekenhuis solliciteren naar zo'n plek?
Minstens 6quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:45 schreef Laertes het volgende:
Hoeveel jaar werk je dan nog als arts in opleiding?
Tja, waarom niet. Er zijn zoveel mensen met een universitaire opleiding die gewoon ergens op een kantoor komen te werken...quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:30 schreef pmdomela het volgende:
[..]
Ik vraag me serieus af wie er bedrijsarts/verzekeringsarts e.d. wil worden, dat is toch zonde van je studie?! En niet dat het dan zo goed betaalt, toch?
Hiervoor heb je toch ook een (weliswaar wat kortere) opleiding nodig? Is in feite toch ook een specialisatie?quote:Op zaterdag 25 juli 2009 12:10 schreef starla het volgende:
[..]
Jawel, huisartsen...
Bedrijfsartsen, verzekeringsartsen, arbo-artsen e.d. zijn basisartsen.
Chirurgie is landelijk geregeld. Dus je moet je bij een centraal orgaan aanmelden en daar solliciteren. Dan kun je een voorkeur aangeven voor een regio waar je graag terecht zou willen komen (regio, dus geen specifiek ziekenhuis) en dan evt een gesprek etc etc.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:45 schreef Laertes het volgende:
[..]
Dat is al heel wat. Stel ik rond over 6 jaar mijn studie af en wil chirurg worden.
Moet je dan aan een academisch ziekenhuis solliciteren naar zo'n plek? Hoeveel jaar werk je dan nog als arts in opleiding?
Inderdaad, (zelfs) bedrijfsgeneeskunde is een specialisme, de opleiding daarvoor is te volgens bij het UMC St Radboud en het VUmc, uit mijn hoofd.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 14:21 schreef MaxC het volgende:
[..]
Hiervoor heb je toch ook een (weliswaar wat kortere) opleiding nodig? Is in feite toch ook een specialisatie?
Ach, verzekeringsarts betaalt volgens mij prima, 9 tot 5 baan, leasebak en goede mogelijkheid tot part time werken. Keerzijde is dat je door je collega-medici nooit helemaal serieus wordt genomenquote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:30 schreef pmdomela het volgende:
[..]
Ik vraag me serieus af wie er bedrijsarts/verzekeringsarts e.d. wil worden, dat is toch zonde van je studie?! En niet dat het dan zo goed betaalt, toch?
Voor die selectie moet je dan ook je CV opsturen en een vragenlijst invullenquote:Op zaterdag 25 juli 2009 14:21 schreef Repeat het volgende:
[..]
Chirurgie is landelijk geregeld. Dus je moet je bij een centraal orgaan aanmelden en daar solliciteren. Dan kun je een voorkeur aangeven voor een regio waar je graag terecht zou willen komen (regio, dus geen specifiek ziekenhuis) en dan evt een gesprek etc etc.
Ik weet niet welke specialismen nog meer zo geregeld zijn, ik gok niet zo veel, dus dan moet je gewoon direct bij een intelling solliciteren lijkt me
Ok, bedankt. Volgens mij wordt het flink beuken om die concurrentie aan te kunnen...quote:Op zaterdag 25 juli 2009 14:21 schreef Repeat het volgende:
[..]
Chirurgie is landelijk geregeld. Dus je moet je bij een centraal orgaan aanmelden en daar solliciteren. Dan kun je een voorkeur aangeven voor een regio waar je graag terecht zou willen komen (regio, dus geen specifiek ziekenhuis) en dan evt een gesprek etc etc.
Ik weet niet welke specialismen nog meer zo geregeld zijn, ik gok niet zo veel, dus dan moet je gewoon direct bij een intelling solliciteren lijkt me
Ze kijken vaak naar wetenschappelijke ervaring en of je een mooi CV hebt.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 20:46 schreef Laertes het volgende:
[..]
Ok, bedankt. Volgens mij wordt het flink beuken om die concurrentie aan te kunnen...
Mijn mentor vroeg of ik dit jaar onderzoek wou doen bij Thoraxchirugie, lijkt me echt handig voor de CV maar aan de andere kant niet echt zin om veel vrije tijd in te leveren en vind onderzoek niet heel erg leukquote:Op zaterdag 25 juli 2009 20:55 schreef Seam het volgende:
[..]
Ze kijken vaak naar wetenschappelijke ervaring en of je een mooi CV hebt.
Ik zou het best van je over willen nemenquote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:01 schreef MaxC het volgende:
[..]
Mijn mentor vroeg of ik dit jaar onderzoek wou doen bij Thoraxchirugie, lijkt me echt handig voor de CV maar aan de andere kant niet echt zin om veel vrije tijd in te leveren en vind onderzoek niet heel erg leuk
Hij was onze begeleider met een leeronderzoek en ik deed het wel netjes(9,3). Toen ik zei dat ik wel interesse in Chirurgie had als specialisatie bood hij het aan.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:09 schreef Seam het volgende:
[..]
Ik zou het best van je over willen nemen![]()
Hoezo kreeg je zoiets aangeboden dan ?
Bij ons wordt amper aandacht geschonken aan de wetenschap en onderzoeken. Ik hoop dat ik via mijn honours programma een beetje kan gaan netwerken om mee te werken aan een onderzoek. Lijkt mij juist erg interessant en in Maastricht heb je het sowieso erg rustig met alleen Geneeskunde zelf. Mijn keuzeblok aan het einde van het jaar is een wetenschapsstage dus daar hoop ik positief op te vallenquote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:13 schreef MaxC het volgende:
[..]
Hij was onze begeleider met een leeronderzoek en ik deed het wel netjes(9,3). Toen ik zei dat ik wel interesse in Chirurgie had als specialisatie bood hij het aan.
quote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:01 schreef MaxC het volgende:
[..]
Mijn mentor vroeg of ik dit jaar onderzoek wou doen bij Thoraxchirugie, lijkt me echt handig voor de CV maar aan de andere kant niet echt zin om veel vrije tijd in te leveren en vind onderzoek niet heel erg leuk
Serieus? Wat slecht zeg! Ik hoop deze maand mijn artikel af te hebben en dan kan het opgestuurd worden voor publicatiequote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:20 schreef Seam het volgende:
[..]
Bij ons wordt amper aandacht geschonken aan de wetenschap en onderzoeken. Ik hoop dat ik via mijn honours programma een beetje kan gaan netwerken om mee te werken aan een onderzoek. Lijkt mij juist erg interessant en in Maastricht heb je het sowieso erg rustig met alleen Geneeskunde zelf. Mijn keuzeblok aan het einde van het jaar is een wetenschapsstage dus daar hoop ik positief op te vallen
Zal voor je duimen. Waar wil je het in laten plaatsen?quote:Op zondag 26 juli 2009 08:04 schreef June. het volgende:
[..]
Serieus? Wat slecht zeg! Ik hoop deze maand mijn artikel af te hebben en dan kan het opgestuurd worden voor publicatie..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |