Sony zeker?quote:Op maandag 27 juli 2009 02:36 schreef bulbjes het volgende:
Ik had trouwens vroeger een discman met zo'n knop erop met het 'maximaal veilige' geluid. Als ik m dan daarop zette dan was dat echt SUPERzacht![]()
zeker als ik in een rijdende trein zat (de situatie waarin ik altijd het meest naar mijn discman luisterde).
Nu lijkt de muziek dus ook gewoon zachter te klinken als er veel omgevingsgeluiden zijn (zoals een rijdende trein die kabaal maakt en de mensen in de coupe die praten), dus je zet m dan automatisch harder.
Ik vroeg me dan altijd af of je dan toch dezelfde gehoorschade zou krijgen als wanneer je in een stille ruimte je discman even hard had staan als in een rijdende trein (in een stille omgeving zou ik m meteen zachter zetten omdat het dan te hard klinkt, maar in een rijdende trein klinkt het dus niet te hard, door alle omgevingsgeluiden).
Weet iemand dit?
hij woont ook niet op zichzelf, hij zit in een gesloten inrichting inmiddels. Mja heb m er vroeger al dikwijls op gewezen maar hij luistert daar echt niet naar....en begeleiders kunnen moeilijk zn stereo-apparatuur wegnemen of zo...geen idee ook trouwens hoe vaak hij daar zo luid naar muziek luistert.quote:Op maandag 27 juli 2009 02:25 schreef Ritmo het volgende:
Aangezien hij autistisch én psychotisch is (hoe kan die jongen op zichzelf wonen vraag ik me af?) neemt hij dingen anders waar dan jij en ik. Misschien staat de muziek voor zijn idee dus op normaal niveau. De prikkels die onze hersenen doorkrijgen geven ons aan dat iets niet goed is, bij psychotische mensen weten de hersenen vaak niet meer wat goed of slecht is.
Het is onmogelijk dat oren tegen enorm lawaai kunnen, je trommelvliezen en trilhaartjes e.d. beschadigen gewoon. Als je dingen al niet goed waar kunt nemen is dat vreselijk en als je zintuigen dan ook nog een beschadigd zijn wordt je leven nu of op langere termijn nog zwaarder. Daarom zou ik sowieso alarm gaan slaan bij z'n ouders of begeleiders, en wel meteen. Doe het voor hem!
Jaquote:Op maandag 27 juli 2009 02:39 schreef 4.2Quattro het volgende:
[..]
Sony zeker?![]()
Overigens lijkt me de belasting voor je oren even zwaar, maar kost het luisteren meer moeite.
EDIT: laat maarquote:Op maandag 27 juli 2009 02:30 schreef Ritmo het volgende:
[..]
Lees dit nu pas, ik heb je even een PM gestuurd.
Natuurlijk kunnen ze z'n apparatuur niet zomaar wegnemen nee, maar de begeleiders kunnen vast wel omgaan met dit soort dingen, meer dan jij of ik. Als iemand in een inrichting steeds met dingen in z'n arm zit te prikken met alles wat ie vinden kan, laten ze hem/haar dat natuurlijk ook niet zomaar doen onder het mom van: "ja we kunnen moeilijk alles waarmee hij zich kan prikken weghalen".quote:Op maandag 27 juli 2009 02:40 schreef bulbjes het volgende:
[..]
hij woont ook niet op zichzelf, hij zit in een gesloten inrichting inmiddels. Mja heb m er vroeger al dikwijls op gewezen maar hij luistert daar echt niet naar....en begeleiders kunnen moeilijk zn stereo-apparatuur wegnemen of zo...geen idee ook trouwens hoe vaak hij daar zo luid naar muziek luistert.
Als je twijfels hebt over gehoorsschade moet je gewoon eens je oren laten testen.quote:Op maandag 27 juli 2009 02:36 schreef bulbjes het volgende:
Ik had trouwens vroeger een discman met zo'n knop erop met het 'maximaal veilige' geluid. Als ik m dan daarop zette dan was dat echt SUPERzacht![]()
zeker als ik in een rijdende trein zat (de situatie waarin ik altijd het meest naar mijn discman luisterde).
Nu lijkt de muziek dus ook gewoon zachter te klinken als er veel omgevingsgeluiden zijn (zoals een rijdende trein die kabaal maakt en de mensen in de coupe die praten), dus je zet m dan automatisch harder.
Ik vroeg me dan altijd af of je dan toch dezelfde gehoorschade zou krijgen als wanneer je in een stille ruimte je discman even hard had staan als in een rijdende trein (in een stille omgeving zou ik m meteen zachter zetten omdat het dan te hard klinkt, maar in een rijdende trein klinkt het dus niet te hard, door alle omgevingsgeluiden).
Weet iemand dit?
Heb ik hem -edit- haar (sorryquote:Op maandag 27 juli 2009 02:57 schreef TubewayDigital het volgende:
[..]
Als je twijfels hebt over gehoorsschade moet je gewoon eens je oren laten testen.
Het is sowieso een erg merkwaardige functie, want natuurlijk klinkt niet elke cd even hard. Die knop zal dus vooral om marketingredenen verzonnen zijn en niet om de oren van gebruikers te beschermen.quote:Op maandag 27 juli 2009 02:36 schreef bulbjes het volgende:
Ik had trouwens vroeger een discman met zo'n knop erop met het 'maximaal veilige' geluid. Als ik m dan daarop zette dan was dat echt SUPERzacht![]()
![]()
Tegenwoordig klinkt vrijwel elke cd even hard doordat men het geluid op cd's in de studio flink opkriktquote:Op maandag 27 juli 2009 08:48 schreef Lkw het volgende:
[..]
Het is sowieso een erg merkwaardige functie, want natuurlijk klinkt niet elke cd even hard. Die knop zal dus vooral om marketingredenen verzonnen zijn en niet om de oren van gebruikers te beschermen.
Juist door deze 'loudness war' heb je dus van die enorm grote volumeverschillen tussen albums. Behalve natuurlijk als je alleen maar cd's uit het afgelopen jaar luistert, dan zal alles wel even hard overstuurd zijn. Maar gooi er een album uit de jaren 80 tussen en je hebt een probleem.quote:Op maandag 27 juli 2009 13:42 schreef EchoAlpha het volgende:
[..]
Tegenwoordig klinkt vrijwel elke cd even hard doordat men het geluid op cd's in de studio flink opkrikt
http://en.wikipedia.org/wiki/Loudness_war
Pas als de bron een LP is ofzo zal je verschil krijgen in het geluid
Als ik zelf drum kan ik dat opzich wel ff doen zonder oordoppen in (alhoewel dat niet verstandig is), alleen de klappen op de hi-hat enz zijn toch wel enigzins hard/ vervelend...zeker op den duur.quote:Op maandag 27 juli 2009 03:34 schreef Ritmo het volgende:
[..]
Heb ik hem -edit- haar (sorry) ook ge-PMed. Zaken als psychoses en hyperacusis zijn een soort van met elkaar verwant en het is niet normaal dat je zonder veel naar concerten geweest te zijn al niet eens een drumstel kunt verdragen. Ik ben geen arts, maar aangezien er zware geestelijke stoornissen in de familie zitten bij haar moet ze extra alert zijn op alle dingen die te maken hebben met zintuigelijke waarnemingen gezien de situatie van haar broertje, haar moeder (oor) en nog een ander familielid die ook psychotisch was.
Niet dat je direct van het ergste uit moet gaan, het zal vast niets zijn maar naar de dokter kan nooit kwaad. Liever een keer te veel dan te weinig.![]()
Misschien probeert hij daarmee andere geluiden buiten te sluiten. Liever één hard bekend geluid (muziek die je al kent) dan veel verschillende geluiden door elkaar. Of misschien probeert hij het zo hard te zetten dat hij zichzelf niet meer kan horen denken?quote:Op maandag 27 juli 2009 02:12 schreef bulbjes het volgende:
Vond het altijd wel raar: je zou juist denken dat mensen met autisme gevoeliger zijn voor harde geluiden enz. Dat ze daar juist vaak niet goed tegen kunnen. Maar mn broertje is echt het tegenovergestelde.
Hij is trouwens ook psychotisch sinds een aantal jaren. Weet niet meer zeker of hij nou voor zn psychoses/ schizofrenie ook al zn muziek zo hard zette maar volgens mij wel.
Mooi dan zit ik veilger dan rock-liefhebbers.quote:Op woensdag 29 juli 2009 15:55 schreef TubewayDigital het volgende:
gitaarmuziek bevat verder meer schadelijke frequenties (rond de 4000 Hz) dan dance. Met gitaarmuziek is het dus extra oppasen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |