Public Enemies (2009)
Regisseur: Michael Mann
Acteurs: Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard
IMDb-score: 7.6/10 (met 24,565 stemmen)
Tijdsduur: 140 minuten
De film geeft een kijkje op het leven van de beruchte crimineel John Dillinger die in de jaren (1930-1935), staatsvijand numero uno was van de FBI. Melvin Purvis (Christian Bale) is de ambitieuze FBI agent die de taak krijgt om John Dillinger en zijn bende op te rollen. Gaat het hem lukken?
![]()
De laatste film (Miami Vice) die ik van Michael Mann gezien had viel behoorlijk tegen. Dus ik hoopte dat deze film ook de hype waar maakte. Public Enemies, maakt het deels waar. Het toffe camerawerk (met af en toe wat Parkinson-handje

) en actie was weer volop aanwezig wat je van een Michael Mann film gewend bent. Muziek is ook goed uitgekozen lekker zo'n jaren '20/'30 jazzy deuntje afgewisselend met een Hill-Billie-deuntje wat je vrij vaak op de achtergrond hoort. De film kwam wat langzaam op gang, maar de intro vond ik erg goed, fijne inkomer. Maar naast de mooie actie-shots had ik toch wel het idee dat de film op een gegeven ook weer inkakte
![]()
Ik merkte ook dat ik aardig wat overeenkomsten zag met zijn top actiefilm Heat. Vooral de camera shots en de manier hoe ze uit te auto's schoten, kwam me allemaal maar al te bekend voor. Bekijk de Bank Job actie in Heat en een Bank Job actie in Public Enemies, de look en feel zal niet veel van elkaar verschillen. Dat is tevens ook een beetje het nadeel van deze film. Af en toe leek het gewoon alsof herkauwde filmstukjes aan het bekijken was van Heat, alsof je naar een geforceerde romantische breuk liep te kijken tussen John Dillinger (Johnny Depp) en Billie Frechette (Marion Cotillard), dat was tevens een minpunt wat ik ook van Heat vond (degene die Heat gezien hebben, zullen waarschijnlijk ook weer wat overeenkomst zien). Toch jammer had toch wat meer originaliteit verwacht.
![]()
Samenvattend, qua actie is de film erg goed opgenomen. Qua verhaal, is het wat minder, beetje sloppy. Als ik vergelijkbare films mag noemen vind ik "The Untouchables" qua verhaal toch een stuk beter in elkaar zitten. Een aantal dingen in de film zijn wat ongeloofwaardig als je het over de hele strekking van de film bekijkt, als in je moet het met een aardige korrel zou nemen. Maar desalniettemin erg vermakelijk film om in de Bios te bekijken. Overigens is dit niet een standaard "

Johnny Depp"- Film, jammer voor de soppende meisjes..

Mijn score:
7,5/10[ Bericht 0% gewijzigd door Mr.Noodle op 02-08-2009 02:26:54 ]
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...