3/4 van je vergoeding afstaan is natuurlijk belachelijk, maar wel een voorwaarde als je voor de SP in de raad wilt. Als ze van tevoren had aangegeven dat ze dat geld niet wilde afstaan dan was ze nooit op de lijst gezet en had ze dat baantje nooit gehad.quote:SP'er weg om afdracht aan partij
De SP in Haarlem verliest een van haar raadsleden. De 71-jarige Femke de Leeuw stapt uit de partij omdat ze niet langer driekwart van haar raadsvergoeding afstaan aan de partij. Ze gaat in haar eentje verder, meldt het Haarlems Dagblad.
De Leeuw zegt al sinds haar aantreden in 2006 in conflict te zijn met het landelijk partijbureau over de afdrachtregeling. "De bedoeling is dat je er door de regeling niet op achteruit gaat, maar dat ga ik wel, onder meer door het mislopen van huur- en zorgtoeslag.''
Volgens afdelingsvoorzitter Anne Feite Bloem heeft De Leeuw wel degelijk compensatie gehad. Dat die minder was dan het raadslid wil, heeft volgens hem alles te maken met het feit dat De Leeuw 'geen volledige openheid van zaken wil geven over haar financiele situatie'.
je overtreft jezelf weer eens in opportunistisch vingerwijzen...quote:Op vrijdag 10 juli 2009 19:37 schreef SeLang het volgende:
Conclusie: opportunistisch links graaigedrag
Ja, maar dan heb je ook deelraden met deelwethouders, de hoofdraad is wel lucratief, maar daar gaat een jezushoeveelheid tijd in zitten.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 01:22 schreef du_ke het volgende:
In een wat grotere stad verdient een wethouder best heel aardig hoor. Die gaat makkelijk over de ton heen. Dan is een vijfde geen gek bedrag.
Dat is inderdaad een links trekjequote:Op zaterdag 11 juli 2009 01:31 schreef One_of_the_few het volgende:
Je komt lichtelijk dwangmatig over. toch een vrij links syndroom.
Definieer links.quote:
Ik zal je even uit de droom helpen, in Haarlem bedraagt de vergoeding 1000 tot 1500 euro.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 01:22 schreef du_ke het volgende:
In een wat grotere stad verdient een wethouder best heel aardig hoor. Die gaat makkelijk over de ton heen. Dan is een vijfde geen gek bedrag.
Volgens mij heeft duke het over wethouders, terwijl er in de OP sprake is van een raadslidquote:Op zaterdag 11 juli 2009 08:01 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik zal je even uit de droom helpen, in Haarlem bedraagt de vergoeding 1000 tot 1500 euro.
Neen, hij heeft het over 1/5 van 100.000 voor raadsleden.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 08:09 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Volgens mij heeft duke het over wethouders, terwijl er in de OP sprake is van een raadslid
Tegenovergestelde van rechts.quote:
FYI: Mensen worden gekozen op persoonlijke titel. Je krijgt dus de zetel weliswaar onder de vlag van je partij, maar zodra je hem hebt, is het je persoonlijke zetel en kan men je niet verplichten (enkele uitzonderingen daargelaten) deze zetel op te geven.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 10:06 schreef pisnicht het volgende:
[..]
Tegenovergestelde van rechts.
Overigens graait men zowel links al rechts wel alleen is het vanuit het oogpunt van linkse partijen sneller hypocriet te noemen. Sowieso moet het niet mogelijk zijn om je af te scheiden van een partij wat mij betreft. Al die eenmansfracties slaan geen deuk in een pakje boter. Als je het niet eens bent stap je uit de partij en wordt je opgevolgd door iemand anders van die partij. Als het volk het niet eens is met de gang van zaken zijn er verkiezingen om dit kenbaar te maken en kan je je dan verkiesbaar stellen.
Bij voldoende individuele stemmen zonder meer, maar geldt dat ook bij simpele zetelvulling nadat de mensen die zelf de kiesdrempel op individuele titel hebben gehaald?Persoonlijk zou ik het niet vreemd vinden dat dergelijke zetels aan de partij horen, niet aan het individu. Landelijk voorbeeld: Verdonk had een eigen zetel, Wilders 's mijns inziens niet.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 10:08 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
FYI: Mensen worden gekozen op persoonlijke titel. Je krijgt dus de zetel weliswaar onder de vlag van je partij, maar zodra je hem hebt, is het je persoonlijke zetel en kan men je niet verplichten (enkele uitzonderingen daargelaten) deze zetel op te geven.
Dan zal het ook niet 1/5e zijn van wat een wethouder verdient.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 08:01 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik zal je even uit de droom helpen, in Haarlem bedraagt de vergoeding 1000 tot 1500 euro.
Tja, jammer voor je. Toch is het zo. Een partij vult de zetels en vanaf dat moment is de zetel persoonsgebonden.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 11:53 schreef ijdod het volgende:
[..]
Bij voldoende individuele stemmen zonder meer, maar geldt dat ook bij simpele zetelvulling nadat de mensen die zelf de kiesdrempel op individuele titel hebben gehaald?Persoonlijk zou ik het niet vreemd vinden dat dergelijke zetels aan de partij horen, niet aan het individu. Landelijk voorbeeld: Verdonk had een eigen zetel, Wilders 's mijns inziens niet.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |