quote:BRUSSEL - Kromme komkommers, bochtige boontjes en weelderige worteltjes mogen vanaf woensdag weer in de winkels liggen.
afbeelding vergroten De keurig rechte komkommers passen goed in de doos.
Kromme komkommer
Vanaf woensdag koop ik misvormd fruit en groente.
De Europese Unie heeft per 1 juli de marketingstandaarden afgeschaft voor 26 soorten groente en fruit, waaronder ook spruitjes, meloenen, paddenstoelen en knoflook.
Voor tien soorten fruit en groenten blijven de verplichte ‘schoonheidsregels’ nog enigszins bestaan. Vreemdgevormde appels, peren, aardbeien en tomaten mogen wel weer in de winkels, maar moeten dan wel een apart etiket opgeplakt krijgen om de consument te waarschuwen.
Dat de gekke groente en het gekke fruit weer in de winkels mogen, komt omdat de Europese Commissie wil snijden in overbodige regels. Brussel vindt ook dat consumenten moeten kunnen kiezen voor de kromme komkommers, als ze dat willen.
Het is ook zonde om in tijden van voedseltekort fruit en groente weg te gooien alleen maar omdat er een bochtje in zit, meent EU-commissaris Mariann Fischer Boel (Landbouw). (ANP)
Bron: http://www.ad.nl/economie(...)_vanaf_woensdag.html
Jij denkt dat die groente vroeger weggegooid werd?quote:Op maandag 29 juni 2009 10:19 schreef Desunoto het volgende:
En terecht, zonde om groenten weg te gooien omdat de vorm niet is "zoals het hoort".
Zover ik weet werd "vreemd uitziend" fruit niet weg gegooid, maar verwerkt in andere producten, hoe dan ook is deze wet natuurlijk absurd en totaal terecht dat deze wordt afgeschaft! Doen ze eindelijk eens iets nuttigs daar in Brussel.quote:Op maandag 29 juni 2009 10:19 schreef Desunoto het volgende:
En terecht, zonde om groenten weg te gooien omdat de vorm niet is "zoals het hoort".
quote:Op maandag 29 juni 2009 10:26 schreef Deetch het volgende:
goeie zaak, ben wel benieuwd wat er op de sticker komt van vreemdgevormde appels:
"kijk uit, ziet er gek uit, kan een lachstuip veroorzaken"
Daar heb je wel weer een punt mee.Al is het natuurlijk niet verplicht kromme groenten in je assortiment op te nemen als je dit als verkoper niet praktisch vind.quote:Op maandag 29 juni 2009 10:25 schreef UncleSam het volgende:
Ik vind het juist wel grappig die vervormde groenten.
Alleen zal het verpakken van deze afwijkende maten wel moeilijkheden opleveren denk ik. Er passen namelijk niet evenveel vervormde komkommers in een fust dan rechte komkommers. Dus zal de hele AGF en supermarkt sector dingen moeten aanpassen en ik denk dat de kosten niet zullen opwegen aan de baten.
Brussel schrapt 10.000 wetpagina'squote:Op maandag 29 juni 2009 10:29 schreef Semisane het volgende:
Zo en nu nog een paar 1000 onnodige wetjes.
Toe maar...ik ben verbaast dat ze het kunnen.quote:Op maandag 29 juni 2009 10:58 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Brussel schrapt 10.000 wetpagina's
ik denk ook dat bv de specialistische groentenhandel en bv marktkooplieden er het meeste van te vrezen hebben...quote:Op maandag 29 juni 2009 10:30 schreef Bowlingbal het volgende:
Ik vond de wet eigenlijk wel nuttig, zeker gezien inderdaad 'misvormde' groente al een prima bestemming had. In kant-en-klare wokgerechten, diervoeding of verwerking in andere producten.
quote:apart etiket opgeplakt krijgen om de consument te waarschuwen.
Kijk, en daar ging het dus om. Niet de EU, maar de AGF sector wilde dit graag geregeld zien zodat het praktischer was om groentes te transporteren. Het was een typisch voorbeeldje van 'u vraagt wij draaien' regelgeving die vervolgens geheel ten onrechte werd gebruikt tegen de EU. Terwijl het JUIST een voorbeeld van luisteren naar de burger was geweest.quote:Op maandag 29 juni 2009 10:25 schreef UncleSam het volgende:
Ik vind het juist wel grappig die vervormde groenten.
Alleen zal het verpakken van deze afwijkende maten wel moeilijkheden opleveren denk ik. Er passen namelijk niet evenveel vervormde komkommers in een fust dan rechte komkommers. Dus zal de hele AGF en supermarkt sector dingen moeten aanpassen en ik denk dat de kosten niet zullen opwegen aan de baten.
AGF sector = burger?quote:Op maandag 29 juni 2009 14:09 schreef HiZ het volgende:
[..]
Kijk, en daar ging het dus om. Niet de EU, maar de AGF sector wilde dit graag geregeld zien zodat het praktischer was om groentes te transporteren. Het was een typisch voorbeeldje van 'u vraagt wij draaien' regelgeving die vervolgens geheel ten onrechte werd gebruikt tegen de EU. Terwijl het JUIST een voorbeeld van luisteren naar de burger was geweest.
De AGF sector is wel degelijk 'de burger' want de enige belanghebbende bij regelgeving. Zij gaan nu meer betalen voor transportkosten en dat gaan wij dus ook doen.quote:Op maandag 29 juni 2009 14:11 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
AGF sector = burger?![]()
Een lobbyclubje is niet de burger. Zie daar het kernprobleem van de EU.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |