Zo ongeveer. Nog niet officieel.quote:Op woensdag 24 juni 2009 19:20 schreef dndiek het volgende:
Is Albiol al binnen?
Denk het wel. Times van een tijd terug, stond ook dat Deco en Carvalho samen 15 miljoen moeten kosten.quote:
Jezusquote:Op woensdag 24 juni 2009 16:56 schreef Lehme het volgende:
Real MadridDe inkomen zijn wel goed, maar teveel gericht op 1 speelvak van het veld. Ze moeten echt goeie verdedigers kopen, waarvan ze 1 al hebben sergio ramos. 2/3 verdedigers erbij zoals nesta, Puyol (vertrekt toch niet), Terry, Carvalho, Naldo, Maicon, ferdinand etc. en Iker op goal.
Ideale opstelling voor ut team
Villa/Torres?/Aguero/Rooney/Higuan, o.i.d------Ribery
---------Christiano Ronaldo-----------------
---------------Raul(C)-----------------------
M.Diarra----------------------------------Kaka
Carvalho---Nesta---Terry----S.Ramos/Maicon
-----------------Cassilias------------------------
De nederlanders kunnen weg gaan.
Huntelaar naar Getafe
V. Nistelrooy naar PSV
V. Vaart naar PSV/Arsenal
Robben naar NEC/Hull City
Sneijder naar Paris Saint Germain/Bayern Munchen
Drenthe naar Villareal
Wordt nog wat..quote:Op woensdag 24 juni 2009 19:25 schreef BliksemSchigt het volgende:
Van der Vaart volgens L'Equipe iig.
Met deze spelers zullen er weinig een vast stek hebben gedurende de wedstrijd. Lijkt mij dat Ronaldo, Ribery en Kaka ontzettend veel vrijheid zullen en zouden moeten krijgen. Ronaldo heeft volgens mij wel vaker centraal gespeeld, Kaka wel vaker aan de zijkant.quote:Op woensdag 24 juni 2009 19:44 schreef Blawh het volgende:
In een team met buitenspelers als Ronaldo en Ribery/ Robben heb ik liever een van der Vaart dan Kaka.
Ribery (Robben), Ronaldo en Kaka zijn alle 3 erg snelle en doelgerichte spelers die graag op snelheid een mannetje passeren en veel meters maken met de bal aan de voet. Dan heb je denk ik een beetje too much lopers, individualisten achter de spits.quote:Op woensdag 24 juni 2009 19:53 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Met deze spelers zullen er weinig een vast stek hebben gedurende de wedstrijd. Lijkt mij dat Ronaldo, Ribery en Kaka ontzettend veel vrijheid zullen en zouden moeten krijgen. Ronaldo heeft volgens mij wel vaker centraal gespeeld, Kaka wel vaker aan de zijkant.
Ik denk dat ie nummer 2 krijgt. Die is vrij, en dat nummer draagt hij ook bij Spanje. 5 zal wel naar Garay gaan.quote:Op donderdag 25 juni 2009 13:36 schreef jojomen4 het volgende:
Nummer van Cannavaro zal die wel krijgen. Dat was 5 volgens mij.
Goeie aankoop trouwens Albiolquote:Real Madrid heeft een einde gemaakt aan het gentlemen's agreement tussen de Koninklijke, FC Barcelona en Atlético Madrid. Algemeen directeur Jorge Valdano sluit niet langer uit dat Real ook bij die twee clubs gaat shoppen.
Tijdens het bewind van Ramon Calderón, de voorganger van Real-preses Florentino Perez, sloten de drie clubs een pact. Hierin werd opgenomen dat de Spaanse grootmachten niet aan elkaars spelers zouden trekken. Real Madrid heeft echter besloten hier niet langer mee in te stemmen.
"Waarom niet? Als er een kans is om een speler van die clubs aan te trekken, dan gaan we ervoor. FC Barcelona en Atlético Madrid zijn twee teams die capabel genoeg zijn om zichzelf te versterken", tekent Sport op uit de mond van Valdano.
Zie ik niet zo snel gebeurenquote:Op vrijdag 26 juni 2009 16:24 schreef Chadi het volgende:
Nou binnenkort allemaal spelers van real naar barca zodat ze prijzen kunnen winnen met prachtig voetbal
Niks ervan.quote:Op vrijdag 26 juni 2009 20:43 schreef Edwinuss het volgende:
Nu Ibracadabra nog.
Nesta is 1 van de beste verdedigers in de wereld. Ja die transfers, Arjen Robben bijvoorbeeld, zon slechte speler moet wel bij hull city of nec gaan spelen ( of lager ).quote:Op woensdag 24 juni 2009 19:27 schreef Chuck_Norris het volgende:
[..]
Jezus![]()
NestaEcht goede aankoop ja. En die transfers
quote:Real Madrid Killed My Passion For Football - Julien Faubert
A dream move to Real Madrid quickly turned sour and now Julien Faubert is hoping to find himself a new club...
Julien Faubert believes that he became a scapegoat at Real Madrid when things went wrong and made it easy for people to blame him for not fitting in.
The French international moved to the Bernabeu on loan from West Ham United in the winter transfer window and was keen to take advantage of the dream transfer.
But instead he was left out by coach Juande Ramos and was reported to be overweight and was then seen appearing to be asleep on the bench during a game.
Now he hopes to end his nightmare in the Spanish capital and start playing at a club where he hopes he will be appreciated rather than blamed for everything.
"I do not want to waste any more time and hope to recover my desire for playing football because for a while I had lost it," he told France Football.
"It has been complicated and I never received an explanation as to why I did not play.
"I was prepared to remain patient, but that made it easy for them to say that the Frenchman would not play.
"I think I was seen as a scapegoat for all this.
"When I understood that I would not play much I focused on myself and now hope to find something else."
Ik kan wel merken dat ik met een kenner praat.quote:Op zaterdag 27 juni 2009 15:31 schreef Lehme het volgende:
[..]
Nesta is 1 van de beste verdedigers in de wereld. Ja die transfers, Arjen Robben bijvoorbeeld, zon slechte speler moet wel bij hull city of nec gaan spelen ( of lager ).
Correctie: Nesta is één van de oudste verdedigers ter wereld.quote:Op zaterdag 27 juni 2009 15:31 schreef Lehme het volgende:
[..]
Nesta is 1 van de beste verdedigers in de wereld. Ja die transfers, Arjen Robben bijvoorbeeld, zon slechte speler moet wel bij hull city of nec gaan spelen ( of lager ).
In de eerste plaats is Ibrahimovic niet nodig, in de tweede plaats niet goed genoeg in verhouding met wat ervoor betaald moet worden.quote:
quote:'Real biedt 32 miljoen voor Benzema'
MADRID - Na de transfers van Cristiano Ronaldo, Kaka en Raul Albiol, richt Real Madrid zich volgens Spaanse media nu op Karim Benzema. Real zou 32 miljoen euro op de Franse aanvaller van Olympique Lyon hebben geboden.
Benzema werd voor Real Madrid een optie nadat de onderhandelingen met Valencia over de komst van David Villa stuk liepen. "Het enige nieuws is dat Real een paar dagen geleden contact met ons heeft gezocht om te praten over Benzema”, aldus woordvoerder Olivier Blanc van Lyon.
Volgens de Spaanse media zouden Klaas-Jan Huntelaar of Arjen Robben deel uit kunnen maken van de transfer. Als Benzema naar Real komt, komt een van de twee Oranje-internationals in beeld om de omgekeerde weg te bewandelen.
Televaag
Deels akkoord. Ik denk alleen niet dat Huntelaar de juiste man is bij dit Real Madrid. Huntelaar heeft spelers nodig die hem de bal in de voeten of op het hoofd leggen. Bij Ajax had hij die, bij Real Madrid moet hij die ballen krijgen van Higuaín, Kaká, Ronaldo of Robben. En vergeet het maar hoor, die gaan 8 van de 10 keer voor eigen succes. Met als gevolg dat Huntelaar het moet hebben van de rebounds, vandaar ook dat dat het gros van de goals was die hij het afgelopen seizoen maakte.quote:Op zondag 28 juni 2009 19:00 schreef jojomen4 het volgende:
Ik zou er niet mee kunnen leven. Ik vind de gedachte om een nieuwe spits te halen belachelijk. Die reden is volgens mij omdat de groep van Perez geen van de huidige spitsen heeft gekocht. Er wordt helemaal niet gekeken naar de kwaliteiten van de huidige spitsen, die imo uitstekend zijn. Als Huntelaar nog bij Ajax had gespeeld had Perez hem waarschijnlijk wel willen kopen. Voetballend is Benzema denk ik wel 3x sterker, maar de vraag is of je een voetballer of een echte 9 nodig hebt met de spelers die we straks hebben. We hebben straks al genoeg lopers met de bal.
Je betaald straks dan eigenlijk 35 miljoen voor Benzema, die nog niet echt veel heeft gedaan wat spitsen horen te doen, en dat is scoren.
Het liefst laten ze de 9 positie gewoon met rust en doen ze het met Raul, Ruud, Huntelaar en Higuain (waarvan ik afgelopen jaar wel de indruk heb gekregen dat hij kan scoren (zie aantal goals vanaf de rechterflank positie en gedrevenheid richting doel).
Ze hebben al een verdediger gehaald hé. En ze gaan er nog 1 halen.quote:Op zondag 28 juni 2009 20:36 schreef Damzkieee het volgende:
Haal verdomme gewoon nog een verdediger of verdedigende middenvelder. De aanval is nu wel in orde lijkt me.
Ook als? Daar heeft hij volgens mij de meeste wedstrijden gespeeld bij Liverpool. Daarmee wil ik zeggen dat hij imo een linksback is.quote:Op zondag 28 juni 2009 20:05 schreef Cyberia18 het volgende:
De enige reden dat Real interesse heeft in Arbeloa is dat hij ook als linksback kan fungeren lijkt me?
Niet dus.quote:Op zondag 28 juni 2009 21:07 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Ook als? Daar heeft hij volgens mij de meeste wedstrijden gespeeld bij Liverpool.
Eens.quote:Op zondag 28 juni 2009 21:22 schreef Cyberia18 het volgende:
[..]
Niet dus.
Daar heeft hij voornamelijk alleen maar als rechtsback gespeeld. De linksbackpositie was al ruim bezet met Aurélio, Insua en Dossena.
Als rechtsback komt hij in ieder geval duidelijk beter tot zijn recht. Dat is een ding wat zeker is.
quote:Op dinsdag 30 juni 2009 10:12 schreef Damzkieee het volgende:
Ben zn moeder
Volgens mij heb je niet zoveel verstand van de economie. :pquote:Op dinsdag 30 juni 2009 14:26 schreef pepermuntje17 het volgende:
zo veel geld voor een 'voetballer' betalen, terwijl er een dikke crisis is? kom op zeg.
Ja dat was al soort van bekend.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:21 schreef seetjai het volgende:
Ronaldo zal wel nr 9 krijgen, nu Saviola is vertrokken naar Benfica
Jaloers?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:51 schreef mcyodogg het volgende:
Die CL-trofeeen die ze ook uit de kast halen, hoe stereotype weer
Tjah bij Chelsea moeten ze een FA cup ofzo erbij halen hequote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:51 schreef mcyodogg het volgende:
Die CL-trofeeen die ze ook uit de kast halen, hoe stereotype weer
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Alex Pastoor:
"Een uitslag is altijd terecht, of het nou verdiend is of onverdiend"
Martin Verkerk:
''Ik bepaal of ik win of verlies. Als ik goed speel dan win ik, als ik slecht speel dan is de kans dat ik verlies aanwezig.''
quote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:05 schreef Tim86 het volgende:
Zal wel stoffig zijn geweest..die kast is natuurlijk een jaartje niet open geweestSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Real Madrid CF | Getafe CF | Rayo Vallecano de Madrid | Liverpool FC | Udinese Calcio
Winnaar Butragueño en Harry Been-awards 2007, 2008 en 2009
55.000quote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:33 schreef Cyberia18 het volgende:
Iemand enig idee hoeveel toeschouwers er aanwezig waren?
Poe dat zijn er heel wat.quote:
Serieus, wat zijn de targets?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:48 schreef DeVinger het volgende:
En wat staat er nog allemaal op de verlanglijst de komende weken?
Ongetwijfeld. En Ribéry, Arbeloa, Ibrahimovic...quote:Op woensdag 1 juli 2009 00:25 schreef DeVinger het volgende:
[..]
Serieus, wat zijn de targets?
Maicon? Benzema?
Silvinho.quote:Op woensdag 1 juli 2009 00:25 schreef DeVinger het volgende:
[..]
Serieus, wat zijn de targets?
Maicon? Benzema?
Jezus, het hele seizoen niet?? Dat is echt bizarquote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:39 schreef WeebI het volgende:
De la Red speelt ook komend seizoen niet![]()
Als ze sinds oktober niets hebben kunnen vinden over wat er mis met hem zou moeten zijn, kunnen ze dan niet gewoon aannemen dat er daadwerkelijk niets aan de hand is? Wat moet dit ook verschrikkelijk zijn voor hem. Breek je eindelijk door bij één van de grootste clubs van de wereld, mag je niet meer spelen omdat je een keer flauw valt.
Hehequote:Op woensdag 1 juli 2009 11:43 schreef RayMania het volgende:
WeebI heeft het er maar druk mee om al die nieuwe spelers in de OP te zetten.
quote:Op woensdag 1 juli 2009 12:53 schreef jojomen4 het volgende:
Jammer dat Benzema is gekomen. Ik zie hem weinig toevoegen aan het team. Als je Hunt nog kwijt kunt voor 20 miljoen heb je geluk, anders kun je zo 6 miljoen afschrijven in een half jaar.![]()
Minste aankoop van deze zomer imo.
quote:Volgens de toonaangevende Spaanse kranten Marca en AS is Karim Benzema komend seizoen speler van Real Madrid. 'Er is nog geen overeenkomst', meldt Olivier Blanc, PR-directeur van Olympique Lyon, de huidige club van Benzema aan L'Equipe.
De Spaanse media weten het zeker. Real Madrid presenteert donderdag de 22-jarige Franse aanvaller. De preses van
De Koninklijke, Florentino Pérez, heeft het eerder afgeslagen bod van 35 miljoen euro verhoogd tot rond de veertig miljoen euro. Voldoende om de spits komend seizoen in Santiago Bernabéu aan het werk te hebben.
'We hebben inderdaad een bod ontvangen dat hoger is dan Real Madrid in eerste instantie wilde betalen', geeft Blanc toe. 'Maar niets zegt dat het bod van Real Madrid komt. Er is sowieso nog geen overeenkomst. Met geen enkele club. De berichtgeving in Marca en AS is ongegrond.'
Dat voedt in de Franse krant de speculaties dat Manchester United wel eens de club kan zijn die het bod heeft verhoogd. De Engelsen zouden naar verluidt tien miljoen euro meer willen betalen dan het aanvangsbod van Real Madrid. Daarnaast heeft Alex Ferguson, manager van The Red Devils, aangegeven Benzema zeer graag naar Manchester te willen halen.
Mogen wij hem niet even terughuren?quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:21 schreef WasQ het volgende:
Van mij had het ook niet gehoeven, maar het is natuurlijk wel een spits met extreem veel potentie. Hopelijk over een paar jaar de beste spits van Europa.
Maar goed, met Ruud, Raul, Higuain en Huntelaar is hij natuurlijk overbodig. Ik zie Ruud sowieso nog vertrekken, Klaas-Jan wordt misschien wel verhuurd...
Moet je niet aan beginnen dat huren als kerngezonde club zijnde..quote:
quote:Olympique Lyon ontkent transfer Benzema
Olympique Lyon verwerpt woensdagmiddag de berichtgeving over de aanstaande transfer van Karim Benzema naar Real Madrid. Volgens diverse Spaanse media, waaronder Marca en Cadena SER, betaalt de Koninklijke een slordige 35 miljoen euro voor de alom begeerde aanvaller. Daarmee zou de Fransman na Kaká, Cristiano Ronaldo en Raúl Albiol de vierde grote zomeraankoop van Florentino Pérez zijn.
Olivier Blanc, woordvoerder van Olympique Lyon, laat in een verklaring aan de Franse krant L'Equipe weten dat de berichtgeving vanuit Spanje niet berust op waarheid. "Het is allemaal onzin. We hebben ten eerste een veel hoger bod dan 35 miljoen euro op Karim Benzema ontvangen, maar geen enkele buitenstaander weet van welke club dit afkomstig is. Daarnaast is er absoluut nog geen overeenstemming", aldus de zegsman.
Manchester United is naar verluidt eveneens in de markt voor de 21-jarige aanvaller. De Engelse topclub trok dinsdag Luis Antonio Valencia van Wigan Athletic aan ter vervanging van Cristiano Ronaldo, en is tevens driftig op zoek naar een opvolger voor Carlos Tévez. De Argentijn ging niet akkoord met een contractvoorstel op Old Trafford en kan bij diverse (top)clubs in Europa een lucratief contract ondertekenen.
Benzema, in 2008 uitgeroepen tot voetballer van het jaar in de Ligue 1, staat nog vier jaar onder contract bij de zevenvoudige Franse kampioen. Na de uitschakeling in de vorige editie van de Champions League door Barcelona gaf de hoofdrolspeler reeds te kennen dat hij nog minimaal een seizoen in het Stade Gerland actief wilde blijven. Ook voorzitter Jean-Michel Aulas wil dat de aanvaller nog minimaal een jaar aanblijft.
Van Nistelrooij is (/was) de meest complete spits.quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:36 schreef Cyberia18 het volgende:
Met Benzema haal je de beste spits in wording in huis.
Ik twijfel er absoluut niet aan dat hij het gaat maken. Het is in ieder geval de meest complete spits die Real nu voorin heeft rondlopen.
Absoluut een van de beste spitsen ter wereld, maar meest compleet toch niet. Daarvoor mist hij in mijn ogen toch de snelheid en individuele actie.quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:52 schreef WeebI het volgende:
[..]
Van Nistelrooij is (/was) de meest complete spits.
Wellicht. Maar het belangrijkste attribuut dat hij bezit is scoren, en die heeft Benzema nog niet. Scoort imo nog veel te weinig.quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:54 schreef Tim86 het volgende:
[..]
Absoluut een van de beste spitsen ter wereld, maar meest compleet toch niet. Daarvoor mist hij in mijn ogen toch de snelheid en individuele actie.
Dan moet je Berg kopen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:58 schreef WeebI het volgende:
[..]
Wellicht. Maar het belangrijkste attribuut dat hij bezit is scoren,
Het lukte hem in ieder geval niet om een goed jaar te hebben nadat de ploeg om hem heen wat minder draaide dus het blijft even afwachten inderdaad. Ben wel fan van hem, maar of hij direct een leading goalscorer kan worden voor Real is maar de vraag. Met deze selectie hebben jullie alleen wel de luxe om hem wat rustiger te kunnen brengen eventueel..quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:58 schreef WeebI het volgende:
[..]
Wellicht. Maar het belangrijkste attribuut dat hij bezit is scoren, en die heeft Benzema nog niet. Scoort imo nog veel te weinig.
In zijn psv tijd had hij die actie en snelheid nog wel (doelpunt in de arena tegen ajax waar hij 4 man uitspeelde). Maar nadat hij vertrok richting Man United is het een echte "box" speler geworden. En is zijn individuele actie verdwenen net als zijn snelheid.quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:54 schreef Tim86 het volgende:
[..]
Absoluut een van de beste spitsen ter wereld, maar meest compleet toch niet. Daarvoor mist hij in mijn ogen toch de snelheid en individuele actie.
Waarschijnlijk heeft Florentino lenen.nl ontdekt.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:26 schreef Kremers het volgende:
Blijft de vraag waar die gasten al dat geld vandaan halen....
Die vraag is al 200x beantwoord: banken.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:26 schreef Kremers het volgende:
Het is inmiddels officieel bevestigd door Lyon: Benzema gaat naar Real voor ¤35 milj, bij goede prestaties kan het oplopen tot ¤41milj...
Blijft de vraag waar die gasten al dat geld vandaan halen....
Albiol wordt inderdaad morgen gepresenteerdquote:Op woensdag 1 juli 2009 20:50 schreef jojomen4 het volgende:
Ow shit, voordat ik het vorige bericht schreef dacht ik al:"Arbeloa?".
Arbeloa is dus nog niet gekocht, dus kan me niet voorstellen dat ze die volgende week gaan presenteren. Albiol is dus volgens mij morgen aan de beurt.
Real B is ook leukquote:Op woensdag 1 juli 2009 12:39 schreef WeebI het volgende:
Vraag me af wat er nu met Huntelaar gaat gebeuren. Ik geef hem toch de minst goede papieren op een plaats in de selectie komend seizoen.
7 Raúl
17 Ruud van Nistelrooij
19 Klaas Jan Huntelaar
20 Gonzalo Higuaín
? Karim Benzema
Eén van die Nederlanders moet nu weg, dat is wel duidelijk. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat Raúl weg moet, en Higuaín is te talentvol en doeltreffend geweest om te laten gaan.
Bij PSV had hij het ook niet echt, maar dat neemt niet weg dat hij bij vlagen met een fantastische solo kan komen. Voor Manure scoorde hij ook eens met een solo vanaf de middenlijn langs een man of vijf, maar in dat opzicht is hij gewoon zwaar gemiddeld.quote:Op woensdag 1 juli 2009 18:28 schreef RubenSosa het volgende:
[..]
In zijn psv tijd had hij die actie en snelheid nog wel (doelpunt in de arena tegen ajax waar hij 4 man uitspeelde). Maar nadat hij vertrok richting Man United is het een echte "box" speler geworden. En is zijn individuele actie verdwenen net als zijn snelheid.
quote:
quote:Op woensdag 1 juli 2009 22:36 schreef jojomen4 het volgende:
219 miljoen uitgegeven. Nog 81 te gaan dus.
quote:Ribéry schokt Bayern: "Ik wil vertrekken"
Franck Ribéry is er uit. De Fransman wil vertrekken bij Bayern München. "Ik weet wat ik wil. Ik wil vertrekken. Het wordt Real Madrid of niets", zegt de middenvelder in gesprek met L'Equipe.
Het nieuws zal hard aankomen in Zuid-Duitsland. Woensdag gaf algemeen directeur Uli Hoeness nog te kennen dat de Fransman absoluut niet mag vertrekken bij de Duitse club. De bestuurder liet weten dat Real Madrid zich een reis naar Beieren kon besparen.
Ribéry gooit nu echter de knuppel in het hoenderhok. De Fransman, die woensdag de eerste training onder leiding van de nieuwe trainer Louis van Gaal meemaakte, heeft zijn zinnen gezet op een vertrek vanuit Duitsland. Met Madrid als droombestemming.
De 26-jarige Fransman wil in navolging van grootheden als Kaká en Cristiano Ronaldo ook de stap naar het Santiago Bernabéu maken. Daarmee laat Ribéry Manchester United, dat ook achter de middenvelder aan zat, teleurgesteld achter.
Dat geld bij de banken vandaan komt dat snap ik ook wel. Dat is echter een simplistisch antwoord want lenen kost geld zoals de reclames al zeggenquote:Op woensdag 1 juli 2009 20:08 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Die vraag is al 200x beantwoord: banken.
Dat er mensen zijn die het na 200x nog niet gehoord hebben is wat anders.
L'Eqquipe is doorgaans betrouwbaar toch/ Niet zoals bijv. Marca ofzo.quote:
Stadion heeft ook een waarde...quote:Op donderdag 2 juli 2009 11:27 schreef Kremers het volgende:
[..]
Dat geld bij de banken vandaan komt dat snap ik ook wel. Dat is echter een simplistisch antwoord want lenen kost geld zoals de reclames al zeggen(Ja, no shit sherlock
)
Dus wat ik mij afvraag is hoe Real toch al dat geld weet los te weken en hoe ze dat gaan terugbetalen terwijl bijna alle andere topclubs last hebben van teruglopende sponsorinkomsten en moeten bezuinigen om de begroting rond te krijgen.
Maar goed, volgens mij weet bijna niemand het antwoord hier op. Denk ook dat Real dat niet naar buiten wil brengen. Time will tell
Ik vind het alleen een beetje jammer voor de Nederlanders bij RealDat wordt een soort exodus.....
Die is 'al' 31. De spelers die ze nu hebben gehaald kunnen nog wel een aantal jaar mee.quote:Op donderdag 2 juli 2009 11:54 schreef Gabbylicious het volgende:
Zal wel RIbery en Xabi worden.
Word wel een dodelijk team:
Ronaldo-Kaka-Ribery
-------Benzema-------
Nog steeds geen degelijke linksback
Kunnen ze die Capdevila niet halen?
VIquote:'Koppige Sneijder weigert Real Madrid te verlaten'
Wesley Sneijder wil bij Real Madrid blijven. Dit ondanks dat hij te horen heeft gekregen dat hij naar een andere club mag uitkijken, meldt AS. De middenvelder wil vechten voor zijn kans bij
De Koninklijke.
Real Madrid hoopte de 25-jarige Sneijder te gebruiken in deals om andere spelers naar Santiago Bernabéu te halen. Zo is de
54-voudig international aangeboden bij AC Milan als onderdeel van de overeenkomst met deze club toen Kaká is gehaald. Ook hoopte zijn club hem te kunnen betrekken bij een eventuele overgang van Maicon van Internazionale en Franck Ribéry van Bayern München.
Sneijder heeft bij Real Madrid een contract tot medio 2013 en heeft aangegeven geen enkele intentie te hebben om Real te verlaten. De Utrechter heeft zijn tweede seizoen erop zitten. In zijn eerste jaargang maakte hij grote indruk, maar afgelopen seizoen viel mede door blessures ietwat tegen. De Madrilenen schatten de waarde van Sneijder op 25 miljoen euro.
Ik denk dat het verstandiger is om een linksback aan te trekken voor de langere termijn. Capdevilla is al behoorlijk op leeftijd.quote:Op donderdag 2 juli 2009 11:54 schreef Gabbylicious het volgende:
Kunnen ze die Capdevila niet halen?
quote:'Lyon wil Van Nistelrooij als vervanger Benzema'
Geschreven op donderdag, 2 juli om 12:46
Ruud van Nistelrooij is ondanks dat hij revaliderende is van een zware blessure zeer gewild. Nadat eerder trainer Sam Allardyce al de hoop uitsprak de aanvaller van Real Madrid naar Blackburn Rovers te halen, is nu ook Olympique Lyon geïnteresseerd in de spits. Dat meldt de Spaanse sportkrant Marca in haar donderdageditie.
Bij Lyon zou Van Nistelrooij de vervanger moeten worden van Karim Benzema, die woensdag zijn droomtransfer naar de Primera División door zag gaan. Het ontbreekt de club uit Oost-Frankrijk in ieder geval niet aan financiën. Voor de transfer van Benzema naar de Spaanse hoofdstad ontvangt Lyon minimaal 35 miljoen euro.
Naast Van Nistelrooij zou de afgetreden landskampioen van Frankrijk ook Klaas-Jan Huntelaar, die hoog op het verlanglijstje van AC Milan staat, in de gaten houden. Het lijkt vrij onwaarschijnlijk dat Real Madrid ervoor kiest om beide Nederlanders te behouden. Ook André-Pierre Gignac (Toulouse) is een optie voor les Gones.
Huntelaar staat pas een half jaar onder contract bij Real Madrid. Alhoewel de oud-Ajacied in zijn eerste twintig wedstrijden acht keer scoorde, is men gezien de komst van Benzema niet geheel overtuigd van zijn kwaliteiten. Het contract van Huntelaar loopt medio 2013 af. Van Nistelrooij staat nog maar één seizoen op de loonlijst.
quote:Bayern: Ribéry kan Real vergeten
Franck Ribéry kan de door hem gewenste transfer naar Real Madrid op zijn buik schrijven. Karl-Heinz Rummenigge is geenszins van plan mee te werken aan de transfer van de Fransman.
Ribéry stelde de Duitse topclub donderdag een ultimatum in duidelijke bewoordingen. "Ik wil Real en anders niets", aldus de aanvallende middenvelder van de club van Louis van Gaal. Bovendien verliet hij de training van de Beierse club uit onvrede over de houding van zijn werkgever.
Voorzitter Rummenigge is echter glashelder. "Om op zijn uitspraken in te gaan: dan wordt het gewoon niets. Want hij gaat niet naar Real", stelt de beleidsbepaler in gesprek met de Zuid-Duitse krant TZ. Ribéry is bij Bayern in het bezit van een meerjarige verbintenis.
Bayern duidelijk niet bereid mee te werken aan de koopwoede van Real-president Florentino Perez. De Spanjaard wist tot op heden wel de transfers van Cristiano Ronaldo, Raúl Albiol, Kaká en Karim Benzema te bezegelen.
Z'n vrije trappen en goals van buiten de 16 zijn legendarisch.quote:Op woensdag 1 juli 2009 13:52 schreef WeebI het volgende:
[..]
Van Nistelrooij is (/was) de meest complete spits.
Dank u.quote:Op donderdag 2 juli 2009 20:42 schreef WeebI het volgende:
http://www.justin.tv/newalawy2
http://www.iraqgoals.net/ch3.html
vanaf 21:00 tot 22:00 (volgens myp2p)
Voor 81 mio hebben we een deal, OK?quote:Op woensdag 1 juli 2009 22:36 schreef jojomen4 het volgende:
219 miljoen uitgegeven. Nog 81 te gaan dus.
http://www.marca.com/2009(...)drid/1246446237.html
Cesc halen.
Voor 50 nemen we hem over.quote:Op donderdag 2 juli 2009 20:47 schreef DutchGooner het volgende:
[..]
Voor 81 mio hebben we een deal, OK?
Ik denk het niet. Dat doen ze ergens in een achterkamertje. De presentaties die ze live uitzenden zijn alleen voor grote spelers als Kaka en Albiol.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 12:47 schreef pepermuntje17 het volgende:
komt de presentatie van ronaldo, ergens live op maandag??
Dat dachten we bij Valencia ook toen we een nieuw stadion gingen bouwen, viel met de crisis toch wat tegenquote:
Ik denk dat een bank een groot verschil ziet in een stadion dat af is en al jaren wordt gebruikt of een half afgemaakt stadion van een noodlijdende club.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 13:54 schreef Tizitl het volgende:
[..]
Dat dachten we bij Valencia ook toen we een nieuw stadion gingen bouwen, viel met de crisis toch wat tegen
Zou dat misschien te maken hebben met:quote:Op vrijdag 3 juli 2009 16:31 schreef BliksemSchigt het volgende:
Real Madrid wil meer geld van Adidas anders stappen ze over naar Nike.
Ja op, EUROSPORT .quote:Op vrijdag 3 juli 2009 12:47 schreef pepermuntje17 het volgende:
komt de presentatie van ronaldo, ergens live op maandag??
quote:Op vrijdag 3 juli 2009 16:31 schreef BliksemSchigt het volgende:
Real Madrid wil meer geld van Adidas anders stappen ze over naar Nike.
Adidas moet gewoon vasthouden aan het contract tot 2012. dit soort dreigementen zijn echt misselijkmakendquote:'Adidas moet dokken voor toppers Real Madrid'
03 juli 2009
Real Madrid heeft de Duitse sportartikelenfabrikant Adidas gevraagd om zijn sponsorbijdrage fors te verhogen. Volgens de Spaanse krant El Pais verlangt Real Madrid een bedrag van 60 miljoen euro per jaar van Adidas om clubshirts te mogen produceren en te verkopen. Nu betaalt de Duitse onderneming nog de helft.
Real vraagt meer geld, omdat het veel nieuwe sterren heeft aangetrokken. Adidas kan daardoor ook meer geld tegemoetzien uit de verkoop van shirts met de namen van de nieuwe spelers. El Pais stelde vrijdag dat Real Madrid mogelijk overstapt naar Nike als Adidas niet instemt met de nieuwe voorwaarden. Real Madrid en Adidas hebben nog een contract tot 2012. Real Madrid heeft deze zomer al voor meer dan 200 miljoen euro nieuwe spelers gekocht, onder andere Cristiano Ronaldo en Kaka.
Prachtige reclame.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 16:42 schreef Tim86 het volgende:
[..]
Zou dat misschien te maken hebben met:
[ afbeelding ]
Dat zeker jaquote:
Jij bent zeker een houthakker van beroep? Je hebt namelijk de ballen verstand van zaken doen. Wanneer Adidas nu 300 miljoen meer zou verdienen aan Real Madrid, dan is het niet meer dan logisch dat Real Madrid daar ook iets van wil zien. Als ze daar nu niet iets van zien, dan is het ook logisch dat ze in de toekomst naar een concurrent gaan waar ze er wel iets van zien. En als ze niet naar een concurrent gaan, dan vragen ze in het volgende contract wel wat ze nu niet hebben gekregen.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 18:06 schreef DJ_Ryow het volgende:
[..]
[..]
Adidas moet gewoon vasthouden aan het contract tot 2012. dit soort dreigementen zijn echt misselijkmakend
Onzin, sponsor ben je in goede en slechte tijden. Adidas had dus ook geld terug kunnen vragen voor de laatste mindere jaren in de CL?quote:Op vrijdag 3 juli 2009 22:06 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Jij bent zeker een houthakker van beroep? Je hebt namelijk de ballen verstand van zaken doen. Wanneer Adidas nu 300 miljoen meer zou verdienen aan Real Madrid, dan is het niet meer dan logisch dat Real Madrid daar ook iets van wil zien. Als ze daar nu niet iets van zien, dan is het ook logisch dat ze in de toekomst naar een concurrent gaan waar ze er wel iets van zien. En als ze niet naar een concurrent gaan, dan vragen ze in het volgende contract wel wat ze nu niet hebben gekregen.
Contracten zijn er als basis, maar die kunnen aangepast worden in extreme of onverwachte omstandigheden. Als je je altijd als een blinde vast blijven houden aan je contract dan leef je geen 100 jaar.
quote:
Ik denk Ruud nog van waarde kan zijn voor Real. Hij zal zeker een nummer toegewezen krijgen, alleen niet de eerste 11.quote:
Hij is 'zijn nummer' al sinds januari kwijt. Vandaar dequote:Op zaterdag 4 juli 2009 20:39 schreef the_legend_killer het volgende:
[..]
waarom een?
Ik zou Van Nistelrooij nog niet afschrijven
Of je mag dan stellen dat Real slecht heeft onderhandeld toen het contract met Adidas werd afgesloten.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 22:06 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Jij bent zeker een houthakker van beroep? Je hebt namelijk de ballen verstand van zaken doen. Wanneer Adidas nu 300 miljoen meer zou verdienen aan Real Madrid, dan is het niet meer dan logisch dat Real Madrid daar ook iets van wil zien. Als ze daar nu niet iets van zien, dan is het ook logisch dat ze in de toekomst naar een concurrent gaan waar ze er wel iets van zien. En als ze niet naar een concurrent gaan, dan vragen ze in het volgende contract wel wat ze nu niet hebben gekregen.
Contracten zijn er als basis, maar die kunnen aangepast worden in extreme of onverwachte omstandigheden. Als je je altijd als een blinde vast blijven houden aan je contract dan leef je geen 100 jaar.
Dat kan best. Hoewel Adidas al wat jaren de kleding bij Real verzorgt, denk ik zelf dat het contract dan verlengt is tijdens de periode van Calderon (net als de tv rechten, die zouden nu ook een stuk meer opleveren). Als Calderon een andere strategie had dan Perez (minder sterren = minder verkoop en publiciteit), dan kan ik me voorstellen dat ze er minder voor kregen dan de huidige strategie zou opleveren.quote:Op zaterdag 4 juli 2009 22:04 schreef DutchGooner het volgende:
[..]
Of je mag dan stellen dat Real slecht heeft onderhandeld toen het contract met Adidas werd afgesloten.
Naar verluid in Valencia.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 15:15 schreef jojomen4 het volgende:
Het stadion van Real ligt ook midden in een van de duurdere steden van Europa. Ik weet niet waar dat van Valencia ligt maar dat zorgt bij Real denk ik voor een hoge waardering.
verluidtquote:
Hoezo dat niet?quote:Op zondag 5 juli 2009 13:32 schreef mcyodogg het volgende:
Zoveel alternatieven heeft Real ook niet om meer geld uit te knijpen.
Kijk naar waar de grote clubs mee lopen. Dat is allemaal Adidas of Nike. Daarna houd het wel een beetje op met grote kledingsponsoren.quote:
Ik dacht dat je het in het algemeen bedoelde kwa omzet draaien.quote:
Maar de manier waarop Real dan denkt even hun doel te bereiken is wel misselijkmakend (mits waar).quote:Op vrijdag 3 juli 2009 22:06 schreef jojomen4 het volgende:
[..]
Jij bent zeker een houthakker van beroep? Je hebt namelijk de ballen verstand van zaken doen. Wanneer Adidas nu 300 miljoen meer zou verdienen aan Real Madrid, dan is het niet meer dan logisch dat Real Madrid daar ook iets van wil zien. Als ze daar nu niet iets van zien, dan is het ook logisch dat ze in de toekomst naar een concurrent gaan waar ze er wel iets van zien. En als ze niet naar een concurrent gaan, dan vragen ze in het volgende contract wel wat ze nu niet hebben gekregen.
Contracten zijn er als basis, maar die kunnen aangepast worden in extreme of onverwachte omstandigheden. Als je je altijd als een blinde vast blijven houden aan je contract dan leef je geen 100 jaar.
Welk record?quote:Op zondag 5 juli 2009 21:53 schreef Toivonen het volgende:
Cristiano gaat daar de absolute vedette worden.
Kaká als 2e, maar kijk maar op de Real madrid site
alleen maar c.ronaldo , alleen foto,s van hem poll over hem
Hij wordt morgen gepresenteerd, hij gaat kaká,s record verbreken.
Cristiano ronaldo averio dos santos, best player of all time
2, want hij jankt soms als een 2-jarige.. past hem wel dat nummer.quote:Op maandag 6 juli 2009 10:04 schreef BigKahuna het volgende:
Welk nummer zou Ronaldo krijgen? De mooie nummers zijn toch wel al een beetje vergeven.
quote:Op maandag 6 juli 2009 11:24 schreef RubenSosa het volgende:
[..]
2, want hij jankt soms als een 2-jarige.. past hem wel dat nummer.
[ afbeelding ]
ik weet het, slechte paint![]()
9 is vrij, Sneijder gaat misschien wel weg.quote:Op maandag 6 juli 2009 10:04 schreef BigKahuna het volgende:
Welk nummer zou Ronaldo krijgen? De mooie nummers zijn toch wel al een beetje vergeven.
9 vind ik niet echt een nummer voor Ronaldo. Eerder voor Benzema dan.quote:Op maandag 6 juli 2009 12:36 schreef WeebI het volgende:
[..]
9 is vrij, Sneijder gaat misschien wel weg.
http://www.dailymail.co.u(...)drid-No-9-shirt.htmlquote:Op maandag 6 juli 2009 12:37 schreef BigKahuna het volgende:
[..]
9 vind ik niet echt een nummer voor Ronaldo. Eerder voor Benzema dan.
F*ck of met je messi die is nog geen 1.63 hahaha:Pquote:Op zondag 5 juli 2009 21:54 schreef Gabbylicious het volgende:
[..]
Welk record?
Volgens mij geil je een beetje op voetballers met vrouwelijke trekjes.
quote:Op maandag 6 juli 2009 13:20 schreef Toivonen het volgende:
[..]
F*ck of met je messi die is nog geen 1.63 hahaha:P
75.000 zijn record en van kaka 50.000
Ga eens lekker met je barbie spelen prutserquote:Op maandag 6 juli 2009 13:20 schreef Toivonen het volgende:
[..]
F*ck of met je messi die is nog geen 1.63 hahaha:P
75.000 zijn record en van kaka 50.000
Oh. Dan denk ik dat we het maar opgeven. We hadden die illusie daadwerkelijk even. Maar bedankt dat je dat even meldt, dan hoeven we toch niet meer te kijken.quote:Op maandag 6 juli 2009 13:46 schreef DEKUIP het volgende:
Sorry Real, maar successen kan je echt niet kopen
Zegt een Feyenoord fanquote:Op maandag 6 juli 2009 13:46 schreef DEKUIP het volgende:
Sorry Real, maar successen kan je echt niet kopen
En wat voor één. Als je van een halve kilometer afstand een foto maakt kun je het logo nog lezenquote:
quote:Op maandag 6 juli 2009 13:20 schreef Toivonen het volgende:
[..]
F*ck of met je messi die is nog geen 1.63 hahaha:P
75.000 zijn record en van kaka 50.000
Wat is het nou, schat.quote:Op zaterdag 27 juni 2009 18:27 schreef Toivonen het volgende:
Cristiano Ronaldo is nu al de beste voetballer van de hele wereld.
en hij wordt dé absolute vedette van Real, Kaka komt niet eens in de buurt van hem.
25.000 supporters komen bij zijn presentatie! Bij kaka komen er z'n 5.000
quote:AC Milan bevestigt bod op Huntelaar
Adriano Galliani heeft bevestigd dat AC Milan een bod heeft uitgebracht op Real Madrid-spits Klaas-Jan Huntelaar. Daarnaast meldt de vice-voorzitter dat zijn club vermoedelijk niet in zee gaat met FC Barcelona-aanvaller Samuel Eto'o.
Real Madrid kaapte onlangs Karim Benzema weg bij Olympique Lyon. Door zijn komst lijkt er voor Huntelaar, die pas sinds januari bij De Koninklijke speelt, weinig perspectief meer op veel speeltijd.
Milan meldde zich in een eerder stadium ook al voor Luis Fabiano van Sevilla. "Milan heeft op zowel Huntelaar als Fabiano geboden, omdat de markt momenteel lastig is. Door de uitgaven van Real Madrid zijn de prijzen sinds vorig jaar verdubbeld", legt Galliani uit tegenover Sky Sports.
Eto'o, die ook op het verlanglijstje van Milan stond, is volgens de vice-preses waarschijnlijk niet haalbaar. "Eto'o is een belangrijke speler, maar hij vraagt te veel geld. We hebben niet al te veel hoop meer op een overeenkomst."
quote:Op maandag 6 juli 2009 21:18 schreef Edwinuss het volgende:
Damn, dat moet wel overweldigend zijn als je zo'n applaus krijgt. Prachtig.
Ze hebben daar nog nooit bier gedronkenquote:Op maandag 6 juli 2009 21:01 schreef BigKahuna het volgende:
70.000 mensen? Is er zo weinig te doen in Madrid?
quote:Op maandag 6 juli 2009 21:39 schreef bloodysunday het volgende:
[..]
Ze hebben daar nog nooit bier gedronken
Correctie: 80.000.quote:Op maandag 6 juli 2009 20:57 schreef Cyberia18 het volgende:
[..]
Touche.
70.000 volgens de presentator.
Dat komt toch vanzelf zodra hij zich bij de groep heeft gevoegdquote:Op maandag 6 juli 2009 23:20 schreef Wayoflife_ het volgende:
Niet dat ik de hater hier probeer uit te hangen ofzo, maar je neemt toch als coach contact op met je speler waarmee je de komende jaren lekker gaat sparren.
quote:Op maandag 6 juli 2009 21:17 schreef Trystar het volgende:
nr 9 it is.
Dat was natuurlijk ook al wel even bekend. Je gaat me niet vertellen dat dat een verrassing was.quote:Op maandag 6 juli 2009 21:17 schreef Cyberia18 het volgende:
Nummer 9 dus.
Dat gaat zomaar niet.quote:Op maandag 6 juli 2009 23:28 schreef Cyberia18 het volgende:
Dat was mij even ontgaan. Sorry Weeb. Dag Weeb.
Goede voetballers hebben dat niet nodig, die spelen toch welquote:Op maandag 6 juli 2009 23:20 schreef Wayoflife_ het volgende:
Niet dat ik de hater hier probeer uit te hangen ofzo, maar je neemt toch als coach contact op met je speler waarmee je de komende jaren lekker gaat sparren.
quote:Op dinsdag 7 juli 2009 08:24 schreef maxamius het volgende:
z'n dure speler geven ze hem een 2e hands shirt.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
scherpquote:Op dinsdag 7 juli 2009 08:24 schreef maxamius het volgende:
z'n dure speler geven ze hem een 2e hands shirt.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 7 juli 2009 23:23 schreef Cyberia18 het volgende:
Het clublied draaiend in rustige tempo op de achtergrond en ondertussen doet de beveiliging er alles aan om de wave idioten van hem weg te houden. Hilarisch gezicht.
True, ik heb ook hoge verwachtingen. Ik kijk uit naar de eerste wedstrijd van Real Madrid in La Ligaquote:Op dinsdag 7 juli 2009 23:24 schreef Edwinuss het volgende:
[..]
Ik verwacht eigenlijk best veel van hem en ik zal ongetwijfeld niet de enige zijn.
Wat een gektequote:Op woensdag 8 juli 2009 12:27 schreef WeebI het volgende:
Wat een geniaal filmpje. Die mensen rennen maar wat heen en weer.
En die ene, die door twee bewakers wordt teruggebeukt en bijna in elkaar wordt gemept, mag nog wel even zijn petje of wat dan ook oprapen
Ik neem aan dat het een schoen isquote:Op woensdag 8 juli 2009 12:27 schreef WeebI het volgende:
Wat een geniaal filmpje. Die mensen rennen maar wat heen en weer.
En die ene, die door twee bewakers wordt teruggebeukt en bijna in elkaar wordt gemept, mag nog wel even zijn petje of wat dan ook oprapen
quote:Real Madrid laat Bayern en Ribéry met rust
Real Madrid heeft besloten zijn pogingen om Franck Ribéry naar Spanje te halen te staken. Dit geeft algemeen directeur Jorge Valdano te kennen in een interview met Radio Marca.
Het besluit van de Spaanse grootmacht volgt daags nadat Bayern München liet weten vóór 16 juli duidelijkheid te willen hebben van Ribéry (26) én Real Madrid. De Duitse club gaat dan op trainingskamp en weigert vanaf dat moment nog spelers te laten vertrekken.
Mocht Real Madrid zich niet voor 16 juli melden in Beieren met een bod dat voldoet aan de vraagprijs van de club, zo'n tachtig miljoen euro, dan gaat de overgang definitief niet door. De Spanjaarden hebben die boodschap goed begrepen en besloten direct hun pogingen om Ribéry te strikken te staken.
"Wij denken dat Ribéry Bayern München dit seizoen niet zal verlaten. Bayern vraagt tachtig miljoen euro. Zo kun je ook 'nee' zeggen tegen een vertrek. We wachten nu op een nieuwe kans", aldus Valdano.
quote:Op woensdag 8 juli 2009 13:00 schreef FireFox1 het volgende:
Wat gaat er gebeuren met Ruben de la Red Weebl?
quote:n late June 2009, after further tests proved inconclusive, de la Red has been confirmed to miss the entire 2009-10 season as well, also being scheduled for tests every two months to monitor his situation. On 2 July, the club confirmed the news through its official website. After new Madrid signing Raúl Albiol was given the number 18, previously worn by de la Red, the defender promised giving the shirt number back to the midfielder once he eventually returns to action.
Nee. Dat is de linksbackpositie.quote:Op woensdag 8 juli 2009 14:00 schreef LitmanenAFCA het volgende:
De Rossi zou een goede zijn voor Real. Zeker aangezien de positie van verdedigende middenvelder het minste is in het team.
Gevalletje Milito dusquote:
Bij Milito is het gewoon zijn knie. Bij De la Red is het geheel onduidelijk wat er mis is. Als er al iets mis isquote:
Zondequote:Op woensdag 8 juli 2009 14:37 schreef WeebI het volgende:
[..]
Bij Milito is het gewoon zijn knie. Bij De la Red is het geheel onduidelijk wat er mis is. Als er al iets mis is
In een vol of leeg stadion?quote:Op donderdag 9 juli 2009 10:00 schreef TerroRobbie het volgende:
Over 11 uur de presentatie van Benzema, ben weer benieuwd
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |