abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_70218744
Welkom bij het 1613e deel van de Algemene Kennis Quiz!



De opzet van dit spel is dat je elkaar vragen stelt die met algemene kennis te maken hebben. Dat kan heel uiteenlopend zijn van geschiedenis tot muziek en van aardrijkskunde tot auto's. Probeer de vragen zoveelmogelijk af te wisselen. Uiteraard mogen er best een paar vragen achter elkaar gesteld worden in dezelfde categorie maar doe dit niet meer dan drie keer achter elkaar.

Vermijd de wanneer, hoeveel etc. vragen
Vermijd vragen die beginnen met wanneer, welk jaar, hoeveel, want dit heeft weinig met algemene kennis te maken en draait vaak uit op ordinair gokken.

Eerlijk spel

Het spreekt voor zich dat er geen gebruik gemaakt wordt van hulpmiddelen als Google, Wikipedia en dergelijke. Zou het wel erg makkelijk maken. We letten hier goed op, dus kijk uit wat je hier doet.
Ook thuis opzoeken in een encyclopedie, op een platenhoes of in een boek, of vragen aan huisgenoten of geflashed worden op MSN beschouwen we als opzoeken. Niet doen dus. Als je je toch schuldig maakt aan dingen opzoeken en we komen daar achter dan krijg je of minpunten of je wordt uitgesloten van een paar delen.
[ afbeelding ]

Goede en nieuwe vragen

De vraagsteller zegt of het antwoord goed is.
Als de vragensteller vraagt naar een opsomming en de vragensteller wil alle leden van de opsomming in een antwoord zien alvorens hij het antwoord goedkeurt, dan dient de vragensteller dit in zijn of haar vraag te vermelden.
Daarna stelt degene met het goede antwoord de nieuwe vraag in bold.
Als er na een goed antwoord niet binnen 10 minuten een nieuwe vraag gesteld wordt kan iemand anders een vraag stellen om het spel door te laten gaan.

Als degene die een goed antwoord gaf geen nieuwe vraag stelt omdat hij of zij ineens weg moest wordt het reeds toegekende punt weer ingetrokken en gaat een speler die online is verder met de quiz door de vraag, in plaats van degene die hem had moeten stellen, in te voeren.

Geen vraag stellen na een goed antwoord is dus aftrek van het punt! Dit geldt natuurlijk alleen voor lurkers en niet voor welwillende spelers. Als echter blijkt dat ook welwillende spelers hier zich schuldig aan maken dan worden ook zij bestraft.

Een keer kan voorkomen omdat je huis in de fik vliegt, de telefoon gaat of je hond accuut naar de dierenarts moet maar probeer altijd een nieuwe vraag te stellen! Door te antwoorden op een vraag ga je de verbintenis aan om, indien het antwoord goed is, zelf een nieuwe vraag te stellen!

Eén antwoord per keer

Per vraag raad je een keer, totdat de vraagsteller zegt dat het fout is, dan mag je weer verder raden. Het
is dus niet de bedoeling dat je een paar keer achter elkaar een antwoord post, dat is niet eerlijk naar de
anderen toe. Zet ook niet meerdere antwoorden in een post als er maar om een ding gevraagd wordt (in het geval van meerdere vragen mag je uiteraard meerdere antwoorden in een post zetten)
Uitzondering op de regel: iedereen heeft wel eens een plotselinge ingeving. Je post iets en meteen
komt het juiste antwoord in je op. In dat geval mag je nog een keer posten.

Wat te doen als het topic stil ligt?

Het kan af en toe gebeuren dat het topic even stil ligt omdat iemand het antwoord niet weet of omdat de vraagsteller even verhinderd is. Dit is niet erg. Om toch de vaart erin te houden mag iemand een nieuwe vraag stellen als de vraagsteller 20 minuten niets van zich heeft laten horen. Indien een vraag niet meteen geraden wordt en men toch door wil met het spel dan blijft deze vraag open staan. Zolang het topic nog loopt kan iemand daar antwoord op geven. Als het topic dicht is dan vervalt deze vraag.

Dit om te voorkomen dat vraagstellers te snel de antwoorden weggeven en met een nieuwe vraag komen.

Punten

De vraagsteller beslist wie het punt toebedeeld krijgt.

Voor elk goed antwoord krijg je een punt dat wordt uitgedeeld door de vragensteller. Zo krijgen we een mooie ranglijst van de beste spelers. Doorgaans is het zo dat het punt gaat naar degene die het antwoord compleet maakt (vooral met meerdere vragen ineen). Maar de vraagsteller neemt de uiteindelijke beslissing.
Het spreekt voor zich dat degene die het antwoord als eerst goed heeft het punt krijgt. Als je een punt
uitdeelt doe je dit door de naam neer te zetten van degene die het goed had, gevolgd door +1 en dit
dikgedrukt. Geef ook de tussenstand van de (in dat topic) behaalde punten, op deze manier kan het
makkelijker geteld worden. In elk tiende topic worden er 2 punten uitgedeeld.

Spelling

Ook beslist de vraagsteller of een antwoord helemaal perfect gespeld moet zijn of niet. Wees daar alsjeblieft een beetje soepel in, in de snelheid wil je nog wel eens een letter vergeten. Ook bij buitenlandse namen mag best wat soepeler met spelling omgegaan worden.

Editten

EDIT JE ANTWOORD NOOIT!, ook al heb je een spelfout. Post dan gewoon een nieuw bericht waarin je je eerdere antwoord aanvult. Anders kunnen mensen denken dat je een bericht ge-edit hebt na het zien van een ander antwoord. Doe dat dus niet!

Nieuw topic

Als je de laatste post hebt gezet in een topic, open je een nieuw topic. In de OP van het nieuwe topic tel
je de punten van het vorige topic op bij de ranglijst. Ook plaats je een link naar het vorige topic.
Iedereen vindt dit vervelend, dus je zadelt er niemand anders mee op!
Als je als laatste poster geen nieuw topic opent of je werkt de stand niet bij verlies je 5 punten van je totaalstand! Zie hier wat er gebeurd als je zo onsportief bent.

Ja maar, hoe maak ik dan een nieuw topic aan?
  • Ga naar de eerste post van het gesloten topic;
  • Klik op de Quote dit bericht-knop;
  • Kopieer de inhoud van het veld dat je dan ziet (Ctrl-C)
  • Open een nieuw topic, geef het de juiste titel en plak (Ctrl-V) de gekopieerde tekst in het veld;
  • Haal de quote-tags weg, en herstel de plaatjes (zet de verwijzing opnieuw gewoon tussen img-tags)
  • Plak de URL van het voorgaande topic onder de genoemde voorgaande topics
  • Pas de punten aan (kan ook je later doen, zodat men alvast verder kan spelen)
  • Klik op Invoeren en voila, een nieuw topic!

    Slowchat

    Probeer slowchat tot een minimum houden. Als je echter lekker wilt bespreken hoe je dag was ga dan naar het speciale AKQ SC topic.

    OP-discussie
    Omdat er veel vragen en kleine irritaties zijn mbt de regels van deze Quiz is er een topic in het leven
    geroepen waar men hun ergernissen en nieuwe ideeën kunnen spuien, zodat het speelplezier optimaal blijft.
    AKQ OP Discussie topic 2

    Hall of Fame
    De Overall Stand bijgewerkt tot topic 1500, met dank aan Mark_V, ScottTracy en Ofyles2. Vanaf topic 1501 zijn we opnieuw begonnen met tellen.

    Actuele tussenstand na afloop van topic 1612:
    Ofyles2 378
    qonmann 365
    De_Hertog 238
    ScottTracy 227
    BasOne 206
    tomtomaat 184
    LaStrange 150
    starla 141
    Cobra4 127
    mr_anonimous 114
    Mark 107
    Terpentin07 95
    Yurithemaster 81
    Tanjaa 73
    Robbiev85 71
    Rucebo 71
    Neleos 67
    Siniti 67
    Yankee 69
    vaagsel 63
    MaJo 61
    Burnett 59
    Hawaii_Tim 51
    slaveloos 51
    RoofingBurner 50
    iggy_in_the_house 50
    PierreTT 44
    Dagobert 42
    Homdeck 36
    Susi 35
    tong80 37
    Etcetera 31
    Clesar03 29
    PhysicsRules 28
    erkel 25
    UnderTheWingsOfLove 24
    steekbal 24
    ASroma 23
    pulletje 22
    iamredleader 21
    Belsen 21
    Berkery 21
    Kali-Mist 16
    Yeux 16
    Szura 16
    kraaksandaal 15
    Nembrionic 14
    Bram2301 13
    svk1985 13
    Meursault 12
    Rots 12
    macondo 12
    norich 10
    PrintScreen 11
    FunkyHomosapien 9
    Puntenslijpsel 9 Carolyne1575 8
    nico_s 8
    ElizabethR 8
    Platina 7
    Anywhere 6
    snetto888 6
    LadyBlack 6
    De_Kromme 6
    Elkem 5
    Acinonyx 5
    chufi 5
    TradeMarkie 5
    Frambozenpudding 5
    kutstudent_ 4
    Morendo 4
    mrkrul 4
    Stormqueen 4
    Whiteguy 4
    donroyco 4
    OneOfTheseDays 4
    Induhskaai 4
    Bolkesteijn 3
    boyv 3
    Dichtpiet. 3
    EdgarD 3
    Sig000 3
    Lubje25 3
    Ludootje 3
    BC88 2
    Diablo_sam 2
    lezzer 2
    Timmmm 2
    Coolkenneth 2
    Its-Jojo-4you 2
    Levolution 2
    X-Cessive 2
    IgnisMutatres 2
    Ezechielk 2
    knillis 2
    Daffodil31LE 2
    Sporttv 2
    Thomaster 2
    Aeque 2
    KudFokker 1
    Asap 1
    Deceit 1
    Harmonica 1
    Jor_dii 1
    Karrel_Laaglawaai 1
    komopzeg 1
    mctondeusevis 1
    redunzl 1
    rosbief 1
    -skippybal- 1
    Soempie 1
    TimmyAsd 1
    Twerk 1
    Zeroku 1
    stievun1234 1
    Bierjoost 1
    agentstarling 1
    vollebollegijs 1
    Waaghals 1
    Ro_bin 1
    Paradijsvogeltje 1
    Mister1977 1
    Juicyhil 1
    Gaylordf0kker 1
    Theebag 1
    Madmaster 1
    Nanking 1
    Adolecens 1
    Dr_Flash 1
    JoeThePlumber -4


    Punten behaald in vorig topic en gestegen op de ranglijst
    Punten behaald maar niet gestegen op de ranglijst
    Punten behaald en nieuw in het spel
    -5 punten geen nieuw Topic geopend
    -5 punten punten niet bijgewerkt in vorige topic


    Voorgaande delen:
    Algemene Kennis Quiz
    Algemene Kennis Quiz Deel 500!!!!! Een mijlpaal, een feest!
    Algemene Kennis Quiz deel 750
    Algemene Kennis Quiz Jubileum Deel 1000!!!
    Algemene Kennis Quiz Deel 1250
    Algemene kennis quiz, deel 1300
    Algemene Kennis Quiz Deel 1400
    AKQ 1500 Jubileumtopic waar iedereen liev voor elkaar is :*
    Algemene Kennis Quiz # 1510 met dubbele punten
    AKQ 1520
    AKQ#1530 Dubbele Punten Topic
    Algemene Kennis Quiz #1540
    AKQ 1550 Back to Afrika!
    AKQ #1560: Dubbele punten!
    AKQ 1570 met dubbele punten :P
    AKQ Deel 1580
    AKQ #1590: Waar Google een scheldwoord is! - Dubbele punten!
    AKQ 1600 Het zestiende honderdtal!
    AKQ # 1610 Parels uit Mozamibque in het Hermitage
    AKQ # 1611
    AKQ 1612 In the Jungle.....

    [ Bericht 1% gewijzigd door qonmann op 21-06-2009 13:31:35 ]
  • Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70218772
    Hallooo
    The Zeroth Law: " A robot may not harm humanity, or, by inaction, allow humanity to come to harm."
      zondag 21 juni 2009 @ 13:25:10 #3
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70218824
    guud moining
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70218851
    Game on en puntjes bij
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
      zondag 21 juni 2009 @ 13:27:24 #5
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70218886
    De laatste vraag was dus

    Hoe noemt men dit stuk kleding?



    Hints

    In World of Warcraft krijg je er 1 als je je bij een guild aansluit

    en

    De naam van het kledingstuk heeft veel weg van de achternaam van dit strip figuur..

    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70218890
    Hoi
    pi_70218900
    heet zo'n ding niet gewoon een cape?
    The Zeroth Law: " A robot may not harm humanity, or, by inaction, allow humanity to come to harm."
    pi_70218927
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:27 schreef Terpentin07 het volgende:
    Hoi
    Hoi T07 !
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
      zondag 21 juni 2009 @ 13:30:49 #9
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70218972
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:27 schreef Tanjaa het volgende:
    heet zo'n ding niet gewoon een cape?
    Ik zou een ander woord ervoor goed kunnen rekenen, maar het is niet cape

    Het verschilt maar 1 letter met de achternaam van het stripfiguur
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70219009
    Tabbert!
    pi_70219014
    Douwe Dabbert
      zondag 21 juni 2009 @ 13:33:25 #12
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70219036
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:32 schreef LaStrange het volgende:
    Tabbert!
    Ahwel, het zal eens niet vreemd zijn


    The Strange One +1

    Tussenstand deeltje 1613
    1 LaStrange
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
      Moderator zondag 21 juni 2009 @ 13:33:33 #13
    32436 crew  belsen
    Young, gifted and black
    pi_70219041
    Tabbert.
    Geef angst en haat een stem
    Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
      zondag 21 juni 2009 @ 13:34:00 #14
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70219049
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:33 schreef belsen het volgende:
    Tabbert.
    Spuit 11
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70219137
    tvp
    I feel kinda Locrian today
      Moderator zondag 21 juni 2009 @ 13:38:10 #16
    32436 crew  belsen
    Young, gifted and black
    pi_70219172
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:34 schreef BasOne het volgende:

    [..]

    Spuit 11
    Ach, het was een minuutje na LaStange.
    Geef angst en haat een stem
    Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
    pi_70219183
    Op welk eiland werd Freddy Mercury geboren?
      Moderator zondag 21 juni 2009 @ 13:39:03 #18
    32436 crew  belsen
    Young, gifted and black
    pi_70219198
    Barbados?
    Geef angst en haat een stem
    Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
    pi_70219202
    zanzibar
    I feel kinda Locrian today
      Moderator zondag 21 juni 2009 @ 13:39:18 #20
    32436 crew  belsen
    Young, gifted and black
    pi_70219205
    Nee, Zanzibar.
    Geef angst en haat een stem
    Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
      Moderator zondag 21 juni 2009 @ 13:40:02 #21
    32436 crew  belsen
    Young, gifted and black
    pi_70219224
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:39 schreef starla het volgende:
    zanzibar
    Damn!
    Geef angst en haat een stem
    Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
      zondag 21 juni 2009 @ 13:41:04 #22
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70219245
    Engeland?
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70219285
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:39 schreef starla het volgende:
    zanzibar


    Ergens in deze straat


    Tussenstand deeltje 1613
    1 LaStrange
    1 Starla
    pi_70219286
    zanzibar is wel goed...
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
      zondag 21 juni 2009 @ 13:43:40 #25
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70219310
    Oh noes Starla met een vraag *pakt alle medische boeken erbij en grays anatomy*
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
      zondag 21 juni 2009 @ 13:56:06 #26
    222905 Tanjaa
    Internet
    pi_70219715
    Ik ga een tent opzetten Ajuus
    The Zeroth Law: " A robot may not harm humanity, or, by inaction, allow humanity to come to harm."
      Trouwste user 2022 zondag 21 juni 2009 @ 13:56:28 #27
    7889 tong80
    Spleenheup
    pi_70219728
    Goeiemorgen

    Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
    pi_70219729
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 13:56 schreef Tanjaa het volgende:
    Ik ga een tent opzetten Ajuus
    Succes
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
      zondag 21 juni 2009 @ 13:57:41 #29
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70219769
    Kramperen?

    Morgen Meneer van Tongelen
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70219895


    Welk rijk is met bruin weergegeven?
    I feel kinda Locrian today
    pi_70220013
    Mooie vraag..maar ik weet het niet
    Slavisch rijk ??
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70220079
    Ik weet het ook niet
      zondag 21 juni 2009 @ 14:08:03 #33
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70220143
    Germaanse rijk?
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70220197
    Tsarenrijk?
    pi_70220275
    nope...
    I feel kinda Locrian today
    pi_70220351
    De waren een confederatie van nomadenstammen afkomstig uit Centraal-Azië, die in de 5e eeuw door Europa trok. Zij waren berucht om de verwoestingen die ze aanrichtten en hun niets ontziende wreedheid.
    I feel kinda Locrian today
    pi_70220372
    Hunnen ?
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70220374
    mongolen
    pi_70220378
    Hint ?

    Edit: nvm
      zondag 21 juni 2009 @ 14:14:46 #40
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70220393
    De Hutts?
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70220394
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 14:14 schreef qonmann het volgende:
    Hunnen ?
    + 1

    Tussenstand deeltje 1613
    1 LaStrange
    1 Starla
    1 qonmann
    I feel kinda Locrian today
      zondag 21 juni 2009 @ 14:18:22 #42
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70220529
    oh.. Hun
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70220548
    is een gratis Nederlandse site en werd opgericht door Raymond Spanjar, Koen Kam en Floris Rost van Tonningen.

    Welke site?
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70220562
    gratis.nl?
    I feel kinda Locrian today
      zondag 21 juni 2009 @ 14:20:43 #45
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70220609
    geeeeen idee
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70220611
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 14:19 schreef starla het volgende:
    gratis.nl?
    bekender
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70220616
    Marktplaats.nl?
    pi_70220651
    raymond spanjar=hyves
    pi_70220666
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 14:22 schreef LaStrange het volgende:
    raymond spanjar=hyves
    Très bien

    Tussenstand deeltje 1613
    2 LaStrange
    1 Starla
    1 qonmann
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70220782
    Maak de Extince-tekst af:

    Ik loop een condomerie binnen en vraag...
    pi_70220820
    wat is de grootste maat ?
      zondag 21 juni 2009 @ 14:27:39 #52
    75049 BasOne
    Spaceship!
    pi_70220856
    Spearmint flavoured ribbed lubricated prophelactics.
    Free speech?....... Yeah about as free as a Ferrari!!
    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
    Laboro te salutante
    pi_70220920
    Hint:

    Ik heb versiertrucs ouwer dan je opoe,
    nou neem m'n haantjesgedrag maar op de koop toe
    Sowieso zakelijker dan een marskramer.
    Ik loop een condomerie binnen en vraag waar is...
    pi_70220948
    paskamer
    I feel kinda Locrian today
    pi_70221031
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 14:30 schreef starla het volgende:
    paskamer



    Tussenstand deeltje 1613
    2 LaStrange
    2 Starla
    1 qonmann

      zondag 21 juni 2009 @ 14:33:31 #56
    239294 PierreTT
    Man man man, wat een drama!
    pi_70221060
    tvp
    Half bezopen is weggegooid geld.
    pi_70221462
    Hoe komt het dat een schaatser die pirouettes draait sneller gaat draaien als ze haar armen die gestrekt zijn opeens intrekt?

    (één sleutelwoord wil ik zeker horen in de uitleg)
    I feel kinda Locrian today
    pi_70221496
    wet van behoud van energie.gewicht dat verder van de as draait kost meer energie
    dus gaat het sneller als de afstand kleiner is
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
      zondag 21 juni 2009 @ 14:47:57 #59
    239294 PierreTT
    Man man man, wat een drama!
    pi_70221497
    middelpuntvliedende kracht?
    Half bezopen is weggegooid geld.
    pi_70221557
    luchtweerstand


    pi_70221571
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 14:47 schreef qonmann het volgende:
    wet van behoud van energie.gewicht dat verder van de as draait kost meer energie
    dus gaat het sneller als de afstand kleiner is
    dichtbij, maar niet behoud van energie, maar van ..........
    I feel kinda Locrian today
    pi_70221590
    De hoeveelheid energie hangt af van de afstand tot de draai-as waar het gewicht zich bevindt.
    Dus als je de afstand kleiner maakt moet het sneller gaan roteren om de energie gelijk te houden
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70221681
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 14:50 schreef qonmann het volgende:
    De hoeveelheid energie hangt af van de afstand tot de draai-as waar het gewicht zich bevindt.
    Dus als je de afstand kleiner maakt moet het sneller gaan roteren om de energie gelijk te houden
    Je krijgt het puntje als niemand binnen 5 minuten een beter antwoord heeft gegeven, omdat je heel dichtbij zit.
    Alleen mis ik het sleutelwoord, want het is geen energie maar ......
    I feel kinda Locrian today
    pi_70221702
    behoud van impuls(moment) of zo
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    pi_70221718
    quote:
    Op zondag 21 juni 2009 14:53 schreef qonmann het volgende:
    behoud van impuls(moment) of zo
    dat zocht ik + 1

    Tussenstand deeltje 1613
    2 LaStrange
    2 Starla
    2 qonmann

    impulsmoment is afhankelijk van afstand tot middelpunt maal massa maal snelheid. Massa blijft gelijk, straal neemt af dus snelheid moet omhoog om het impulsmoment gelijk te houden

    wat je eigenlijk ook al zei natuurlijk
    I feel kinda Locrian today
    pi_70221911


    Ook een geweldige proef, is wel lastige natuurkunde.(vond ik)



    Waar zijn we hier ?
    Niet geschoten is altijd mis..
    Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')