Tsja nouja. Mijn decaan zei dat je over het algemeen met alle profielen wordt toegelaten op het HBO (volgens mij ook wel met WO maar idd soms een extra cursus volgen als je niet voldoende wiskunde hebt gehad ofzo).quote:Op zondag 21 juni 2009 13:36 schreef GR het volgende:
[..]
WO psychologie is een twijfelgeval als het gaat om de wiskundekennis op VWO niveau. De Nederlandse universiteiten verschillen qua toelatingseisen. De RuG heeft bijvoorbeeld geen wiskundeis: hbo studenten met een propedeuse zijn direct toelaatbaar. De universiteit van Leiden kent echter wel de eis dat je wiskundekennis op vwo niveau moet zijn. Ze zijn hier echter minder streng dan bij de technische- of economische studies. Mocht je de toelatingstoets niet halen, dan mag je wel met de opleiding beginnen maar dien je nog een wiskundecursus er naast te doen.
[..]
Ik zou daar niet te makkelijk over denken. Vergeet niet dat het hbo totaal anders is dan de havo. Daarnaast is het zo dat veel studenten er moeite mee hebben om de propedeuse binnen een jaar te halen. Om je een voorbeeld te geven: Ik studeer zelf heao bedrijfseconomie en van de 35 studenten uit mijn studiejaar haalden slechts 6 studenten de propedeuse binnen een jaar. Ik weet niet in hoeverre er een niveauverschil is tussen bedrijfseconomie en psychologie, maar je kunt in ieder geval concluderen dat de propedeuse niet iets is wat je zo even simpel haalt. Uit je berichten kan ik echter wel halen dat je ambitieus bent, dus met hard werken lukt het jou misschien ook wel!
Oh oke, dat wist ik niet. Maar dan is het decanaat op onze school ook verkeerd ingelicht. Want ook zij (en alles wat ik op internet heb gevonden) zeiden dat je na je WO opleiding en wat stages je gewoon fulltime psycholoog kon worden.quote:Op zondag 21 juni 2009 17:00 schreef Sharkdoggie het volgende:
Wat wil je later precies doen als psycholoog? Hou bijvoorbeeld rekening dat de psychologen die je bent tegengekomen een stuk langer door hebben gestudeerd (GGZ postmaster na de master). Dat zijn de hoger opgeleide psychologen die begonnen zijn aan hun postmaster nadat ze gepromoveerd zijn, jaren werkervaring hebben en/of mooie cijferlijsten hebben.
Hartstikke bedankt voor je info!quote:Op zondag 21 juni 2009 19:32 schreef Sharkdoggie het volgende:
Google eensMet alleen een bachelor psychologie ben je er nog niet. Je zal een master moeten nemen, maar dan ben je er nog steeds niet. Er is een overschot aan psychologen in de hulpverlening. Klinische psycholoog worden is erg populair, waardoor er veel concurrentie is tussen psychologie afgestudeerden. Heb weleens gezien dat bij een vacature 30 op af kwamen terwijl er maar 1 nodig was.
Het begint tijdens de studie al met een stageplek zoeken, wat alles behalve makkelijk gaat (instellingen cre๋ren liever stageplekken voor personeel die willen studeren). Er zijn studenten die geen stageplek kunnen krijgen en vertraging oplopen.
Eenmaal afgestudeerd moet je opboksen tegen de rest. Hulpverleningsinstellingen vragen mensen met ervaring waardoor alleen de mensen kans hebben die niet vers van de studie afkomen tenzij ze een mooie cijferlijst hebben of iets anders speciaals hebben (dan bedoel ik niet "ervaringsdeskundig". Ik zie vaker psycholoog afgestudeerden in de hulpverlening die werken als groepsbegeleider, zelfs uitbetaald worden als MBO'er puur omdat ze als klinische psycholoog nergens aan de bak komen.
Na je bachelor en master ben je inderdaad fulltime psycholoog maar of je werk vind in de hulpverlening is een ander verhaal. Er is vraag naar hogere afgestudeerde psychologen, die evt. onderzoek hebben gedaan, concurrentie van mede eerder afgestudeerden (diegene die eenmaal erin zitten hebben gewoon veel meer kans omdat ze ervaring hebben en opdoen), naar psychologen die deskundig zijn op bepaalde vakgebieden etc.
Het ligt er aan wat je precies binnen de opleiding voor richting kiest. Klinische psychologie is bijvoorbeeld lastig omdat de mogelijke instroom in de arbeidsmarkt niet groot is. Maar met sociale of organisatiepsychologie is het alweer anders. Als het je leuk lijkt zou ik na een HBO propedeuse gewoon beginnen met WO, het is niet echt een hele moeilijke studie. Al zal dat ook per persoon verschillen.quote:Op zondag 21 juni 2009 20:53 schreef Suusje-V het volgende:
[..]
Hartstikke bedankt voor je info!Precies wat ik eigenlijk nodig had.
Want ik wist namelijk niet dat het zo moeilijk was om als afgestudeerde psycholoog aan de bak te komen.
Ik zal eens aan mijn eigen psycholoog vragen hoe hij bij de Gelderse Roos (GGZ instelling in Gelderland) is gekomen, wat hem dat allemaal heeft gekost enzo.
Nogmaals bedankt
Nouja, dat wil ik tijdens de studie dus even uitzoeken, welke richting mij het meest aantrekt.quote:Op zondag 21 juni 2009 22:07 schreef Solaar het volgende:
[..]
Het ligt er aan wat je precies binnen de opleiding voor richting kiest. Klinische psychologie is bijvoorbeeld lastig omdat de mogelijke instroom in de arbeidsmarkt niet groot is. Maar met sociale of organisatiepsychologie is het alweer anders. Als het je leuk lijkt zou ik na een HBO propedeuse gewoon beginnen met WO, het is niet echt een hele moeilijke studie. Al zal dat ook per persoon verschillen.
Oke, ik ga denk ik toch voor Psychologie: een inleiding.quote:Op dinsdag 23 juni 2009 13:11 schreef Sharkdoggie het volgende:
http://www.bol.com/nl/p/b(...)002734908/index.html
Zou die aanraden. Is 45 euro meer dan waard.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 32% gewijzigd door hardromacore op 23-06-2009 17:26:05 ]
Wanneer was dat dan?quote:Op dinsdag 23 juni 2009 15:21 schreef SemperFii het volgende:
Ik heb zelf een jaartje (lees: semester) Toegepaste psychologie gestudeerd. Maar ik meende dat je dit niet zomaar met elk profiel kon doen. Volgens mij had je en biologie en wiskunde a12 of zelfs b nodig. Maargoed doet er ook niet zo toe. Voor mij was de opleiding helemaal niks. Veel te praktijk gericht (wel een beetje logisch ook natuurlijk). En daarbij veel te gedisciplineerd. Als je toch naar de universiteit wilt kun je elke willekeurige opleiding gaan doen. Als je je P maar haalt...
Ik heb dat aangeboden gekregen van de zus van een vriend van me. Probleem is: Dat is in Maastricht (ik woon in de buurt van Arnhem), en ik heb ruzie met die vriend..quote:Op dinsdag 23 juni 2009 22:52 schreef oompaloompa het volgende:
Kijk anders eens of je een dagje met iemand van tpp kunt meelopen. Dan kun je een beter overwogen keuze maken denk ik.
Gewoon even je HBO naar keuze mailen en vragen of t mogelijk is. De meeste instellingen vragen dan gewoon aan studenten of zij iemand een dagje mee kunnen laten lopen. Uiteindelijk kun je heel veel op het internet vinden maar kun je alleen zelf beslissen wat het beste bij je past. Aangezien je je toch voor een aantal jaar vastlegt mag dat best een beetje moeite kostenquote:Op dinsdag 23 juni 2009 23:03 schreef Suusje-V het volgende:
[..]
Ik heb dat aangeboden gekregen van de zus van een vriend van me. Probleem is: Dat is in Maastricht (ik woon in de buurt van Arnhem), en ik heb ruzie met die vriend..
Oke! Daar zal ik volgend jaar dan nog even verder naar informeren ivm toestemming van m'n eigen schoolquote:Op dinsdag 23 juni 2009 23:17 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Gewoon even je HBO naar keuze mailen en vragen of t mogelijk is. De meeste instellingen vragen dan gewoon aan studenten of zij iemand een dagje mee kunnen laten lopen. Uiteindelijk kun je heel veel op het internet vinden maar kun je alleen zelf beslissen wat het beste bij je past. Aangezien je je toch voor een aantal jaar vastlegt mag dat best een beetje moeite kosten
Spannoooonddquote:Op woensdag 8 juli 2009 09:32 schreef Sok41 het volgende:
Bump!
In afwachting van de loting.... (drums)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |