Ik zou eerst maar eens leren hoe je met procenten moet rekenen. Als je een kaartje hebt van 10 euro incl 19% BTW, dan heb je het over een BTW-bedrag van 1,60 euro, en niet van 1,90quote:Op zaterdag 20 juni 2009 15:48 schreef jp84 het volgende:
als je bijvoorbeeld een parkeerkaartje hebt van 10 euro van een zakelijke bijeenkomst. dan zit er zeg maar 1,90 btw over.
Als jij iets voor je bedrijf koopt mag je de BTW uiteraard gewoon aftrekken. Als je het doorverkoopt moet je wel weer BTW innen over de verkoopprijs en dit afdragen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 15:51 schreef Afvoerput het volgende:
Volgens mij mag je alleen btw aftrekken wanneer het goed voor doorverkoop bestemd is. Dit is nu niet het geval dus mag je het ook niet verrekenen in mijn ogen.
Je BTW heeft helemaal niets te maken met je winst, inkomsten of whateverquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:00 schreef jp84 het volgende:
En je btw afdracht staat los van je totale inkomsten toch?
Dus je haalt eerst alle btw eraf die je moet betalen van het totaal bedrag, en over het bedrag wat dan overblijft betaal je inkomstenbelasting?
Tuurlijk wel. zijn gewoon bedrijfskosten. (ervan uitgaande dat het een eenmanszaak is.)quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:00 schreef Roy_T het volgende:
[..]
En nee, die 8,40 euro kun je niet van je inkomstenbelasting aftrekkenDat zou een feest zijn
Lees de zin nog eensquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:06 schreef Homdeck het volgende:
Tuurlijk wel. zijn gewoon bedrijfskosten.
ik bedoel dat het aftrekbaar is voor de bepaling van de winst. Dus indirect ook aftrekbaar van de IB, aangezien hij waarschijnlijk IB-ondernemer is. Ik denk dat TS dat ook bedoelt.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:08 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Lees de zin nog eens
Je maakt een x-bedrag winst, moet daarom een y-bedrag belasting betalen, en daar trek je die 8,40 euro vanaf? Ik zou het van x-bedrag aftrekken, en dan pas y-bedrag uitrekenen
En waarom niet ? Als je aan de belastingdienst kunt aantonen dat dit zakelijke kosten zijn, dan mag je dat gewoon van je winst aftrekken hoor.Tenzij de auto niet op de balans staat, en je hem dus prive rijdt en jezelf een kilometervergoeding voor de zakelijke kilometers toekent.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:00 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Ik zou eerst maar eens leren hoe je met procenten moet rekenen. Als je een kaartje hebt van 10 euro incl 19% BTW, dan heb je het over een BTW-bedrag van 1,60 euro, en niet van 1,90(even los van het feit dat er wellicht helemaal geen BTW betaalt wordt over dat parkeerkaartje).
En nee, die 8,40 euro kun je niet van je inkomstenbelasting aftrekkenDat zou een feest zijn
Je hebt gelijk..Ook ik las "van de winst aftrekken"quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:08 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Lees de zin nog eens
Je maakt een x-bedrag winst, moet daarom een y-bedrag belasting betalen, en daar trek je die 8,40 euro vanaf? Ik zou het van x-bedrag aftrekken, en dan pas y-bedrag uitrekenen
Maar wel een inkomstenpost: De kleine ondernemersregeling (KOR). Als je minder dan (ff uit mn hoofd, rond de) 1800 euro per jaar aan BTW moet afdragen, kun je gebruik maken van de KOR.Je hoeft de BTW dan niet af te dragen, maar je moet dat bedrag wel bij je winst op tellen (en daar dan weer IB over betalen)quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:04 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Je BTW heeft helemaal niets te maken met je winst, inkomsten of whateverBTW over je verkopen in je namens de Belastingdienst en maak je netjes aan ze over, verminderd met de BTW die je al betaalt hebt over de aanschaf van goederen/diensten. Per saldo schuif je alleen geld door dus, en is BTW op geen enkele manier van invloed op je winst. BTW kan dus ook nooit een kostenpost zijn.
Ehmm, de auto hoeft niet op de balans te staan hoor. Daar staat bv. een leaseauto ook niet op.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:14 schreef Labtech het volgende:
[..]
En waarom niet ? Als je aan de belastingdienst kunt aantonen dat dit zakelijke kosten zijn, dan mag je dat gewoon van je winst aftrekken hoor.Tenzij de auto niet op de balans staat, en je hem dus prive rijdt en jezelf een kilometervergoeding voor de zakelijke kilometers toekent.
Daar is een uitzondering voor gemaakt mbt bv. parkeerbonnetjes en taxikosten.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:20 schreef RJD het volgende:
Je mag alleen BTW aftrekken, als de BTW ook daadwerkelijk op het bonnetje vermeld staat. Als op je parkeerbonnetje alleen een bedrag van 10 euro staat, zonder vermelding van BTW-percentage of -bedrag, dan mag je dus ook geen BTW aftrekken.
Soms welquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:23 schreef sanger het volgende:
[..]
Ehmm, de auto hoeft niet op de balans te staan hoor. Daar staat bv. een leaseauto ook niet op.
Dus mogelijk een inkomstenpost. Niet altijd.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:18 schreef Labtech het volgende:
[..]
Maar wel een inkomstenpost: De kleine ondernemersregeling (KOR). Als je minder dan (ff uit mn hoofd, rond de) 1800 euro per jaar aan BTW moet afdragen, kun je gebruik maken van de KOR.Je hoeft de BTW dan niet af te dragen, maar je moet dat bedrag wel bij je winst op tellen (en daar dan weer IB over betalen)
Klopt, maar niet per definitiequote:
Kun jij dit verklaren dan:quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:02 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Als jij iets voor je bedrijf koopt mag je de BTW uiteraard gewoon aftrekken. Als je het doorverkoopt moet je wel weer BTW innen over de verkoopprijs en dit afdragen.
Weet ik, maar het topic is al lekker verwarrend, dus ik dacht, ik doe er nog een schepje boven opquote:
quote:Op zaterdag 20 juni 2009 15:51 schreef Afvoerput het volgende:
Volgens mij mag je alleen btw aftrekken wanneer het goed voor doorverkoop bestemd is. Dit is nu niet het geval dus mag je het ook niet verrekenen in mijn ogen.
Nee hoor. Van alle artikelen en diensten die zakelijk gebruikt worden is de BTW aftrekbaar. Als bedrijf A een PC aanschaft om binnen de onderneming zakelijk te gebruiken, is de BTW gewoon aftrekbaar.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:26 schreef Afvoerput het volgende:
[..]
Kun jij dit verklaren dan:
B.V. A KOOPT COMPUTER VOOR EIGEN GEBRUIK = CONSUMENT> GEEN AFTREK BTW
EIS: HET GOED MOET VOOR DOORVERKOOP BESTEMD ZIJN.
Je stelt hier voor eigen gebruik. De post die je quote spreekt van iets voor bedrijfsdoeleinden.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:26 schreef Afvoerput het volgende:
[..]
Kun jij dit verklaren dan:
B.V. A KOOPT COMPUTER VOOR EIGEN GEBRUIK = CONSUMENT> GEEN AFTREK BTW
EIS: HET GOED MOET VOOR DOORVERKOOP BESTEMD ZIJN.
Op voorwaarde dat TS BTW-plichtig is, natuurlijk.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:30 schreef Labtech het volgende:
[..]
Nee hoor. Van alle artikelen en diensten die zakelijk gebruikt worden is de BTW aftrekbaar. Als bedrijf A een PC aanschaft om binnen de onderneming zakelijk te gebruiken, is de BTW gewoon aftrekbaar.
Als de eigenaar van bedrijf A een PC aanschaft om prive te gebruiken, dan is de BTW niet aftrekbaar. Het goed wordt immers niet zakelijk gebruikt.
http://www.belastingdiens(...)n_investeren-21.html
Dan moet ik mijn buget voor dit jaar maar eens heel snel gaan herzienquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:30 schreef sanger het volgende:
[..]
Je stelt hier voor eigen gebruik. De post die je quote spreekt van iets voor bedrijfsdoeleinden.
Dus volgens jouw theorie mag je BTW over de huur van een bedrijfspand, leaseauto, brandstof, kantoorartikelen niet verrekenen met de af te dragen BTW?
Uiteraard, en op voorwaarde dat de diensten of producten met BTW belast zijn.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:31 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Op voorwaarde dat TS BTW-plichtig is, natuurlijk.
De zakelijk betaalde BTW verreken je als ondernemer met de door jouw geinde BTW. Het verschil draag je af aan de belastingdienst. BTW op verkochte producten/diensten = 10. BTW op door jou betaalde zakelijke producten/diensten = 3. Dan mag/moet je 7 afdragen aan de belastingdienst.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:26 schreef Afvoerput het volgende:
[..]
Kun jij dit verklaren dan:
B.V. A KOOPT COMPUTER VOOR EIGEN GEBRUIK = CONSUMENT> GEEN AFTREK BTW
EIS: HET GOED MOET VOOR DOORVERKOOP BESTEMD ZIJN.
Overigens, in België is dit 1 van de mogelijke sancties van fiscus, als je de boekhouding niet voert volgens hun richtlijnen. Dan verwerpen ze je administratie en moet je alle gevorderde BTW terugbetalen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:30 schreef sanger het volgende:
Dus volgens jouw theorie mag je BTW over de huur van een bedrijfspand, leaseauto, brandstof, kantoorartikelen niet verrekenen met de af te dragen BTW?
Je was natuurlijk net aan het kijken naar een lease Aygo vanwege de aftrekbaarheid van de BTWquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:32 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Dan moet ik mijn buget voor dit jaar maar eens heel snel gaan herzien
Dank uquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:30 schreef Labtech het volgende:
[..]
Nee hoor. Van alle artikelen en diensten die zakelijk gebruikt worden is de BTW aftrekbaar. Als bedrijf A een PC aanschaft om binnen de onderneming zakelijk te gebruiken, is de BTW gewoon aftrekbaar.
Als de eigenaar van bedrijf A een PC aanschaft om prive te gebruiken, dan is de BTW niet aftrekbaar. Het goed wordt immers niet zakelijk gebruikt.
http://www.belastingdiens(...)n_investeren-21.html
Rare maatregel. Je bent ondernemen voor de OB of niet. En dat criterium moet imo niet afhangen of je boekhouding volgens de richtlijnen is of niet. Noem het dan gewoon een boetequote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:34 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Overigens, in België is dit 1 van de mogelijke sancties van fiscus, als je de boekhouding niet voert volgens hun richtlijnen. Dan verwerpen ze je administratie en moet je alle gevorderde BTW terugbetalen.
Maar dat terzijde
Ik heb het nooit over lease gehadquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:35 schreef sanger het volgende:
[..]
Je was natuurlijk net aan het kijken naar een lease Aygo vanwege de aftrekbaarheid van de BTW![]()
Rustig blijven typen, Sanger. Het wordt er anders niet leesbaarder vanquote:Ik vraag me dan alleen af hoed Afvoerputje verklaart waarom er aan het eind van een boekjaar een correctie BTW aangifte gedaan moet worden op het priove gebruik van een auto van de zaak
* Labtech mompelt iets over de staat van het onderwijs..quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:36 schreef Afvoerput het volgende:
[..]
Dank u. Ik vond het ook al een aparte veronderstelling, maar het komt van een docent van mij (belastingrecht).
Klopt, alleen in België zijn het geen richtlijnen maar wetten. Daar is het hele rekeningschema bijv. voorgedefinieerd en de boekingsgangen ook. In Frankrijk is het nog veel erger, btw.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:37 schreef sanger het volgende:
[..]
Rare maatregel. Je bent ondernemen voor de OB of niet. En dat criterium moet imo niet afhangen of je boekhouding volgens de richtlijnen is of niet. Noem het dan gewoon een boete
Lekkere docentquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:36 schreef Afvoerput het volgende:
[..]
Dank u. Ik vond het ook al een aparte veronderstelling, maar het komt van een docent van mij (belastingrecht).
Vanwaar dan de discussie over bijtellingspercentagesquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:37 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Ik heb het nooit over lease gehad![]()
quote:Rustig blijven typen, Sanger. Het wordt er anders niet leesbaarder van
Ben blij dat ik de camping in Belgie ga opzeggenquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:39 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Klopt, alleen in België zijn het geen richtlijnen maar wetten. Daar is het hele rekeningschema bijv. voorgedefinieerd en de boekingsgangen ook. In Frankrijk is het nog veel erger, btw.
Wou je zeggen dat als ik bedrijfsmatig een auto koop en er privé ook in rij, dat ik dan geen bijtelling heb?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:45 schreef sanger het volgende:
Vanwaar dan de discussie over bijtellingspercentages
Ik gok van niet. Want dat is niet waar, helaas. Ook dan heb je gewoon bijtelling.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:48 schreef JumpingJacky het volgende:
Wou je zeggen dat als ik bedrijfsmatig een auto koop en er privé ook in rij, dat ik dan geen bijtelling heb?
Dat dacht ik ook, jaquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:52 schreef _Arthur het volgende:
[..]
Ik gok van niet. Want dat is niet waar, helaas. Ook dan heb je gewoon bijtelling.
Sorry, ik ging er eigenlijk vanuit dat je ging leasen en niet kopen. Kopen is niet heel gebruikelijk (meer). Dus totaal niet aan gedachtquote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:48 schreef JumpingJacky het volgende:
[..]
Wou je zeggen dat als ik bedrijfsmatig een auto koop en er privé ook in rij, dat ik dan geen bijtelling heb?
Ach, zeker in deze tijden geef ik de voorkeur aan koop ipv van lease. Maar goed, we dwalen afquote:Op zaterdag 20 juni 2009 17:01 schreef sanger het volgende:
[..]
Sorry, ik ging er eigenlijk vanuit dat je ging leasen en niet kopen. Kopen is niet heel gebruikelijk (meer). Dus totaal niet aan gedacht![]()
Bonnetje heb ik, heb betaald met chipknip. Zou niet weten hoe ik dat kan aantonen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 16:23 schreef sanger het volgende:
[..]
Ehmm, de auto hoeft niet op de balans te staan hoor. Daar staat bv. een leaseauto ook niet op.
TS hoeft alleen aan te tonen dat hij het daadwerkelijk heeft betaald (bonnetje en kasuitgave) en dat het zakelijke kosten betreft.
Dat aantonen dat je het betaald hebt moet je niet al te serieus nemen. Het hebben van een bonnetje is over het algemeen meer dan voldoende tenzij het een dubieuze kostenpost is of zo.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 17:18 schreef jp84 het volgende:
WOWwat een reacties allemaal, alles even gelezen. Ik heb ook een boekhouder, maar was gewoon even voor mezelf alles aan het bijhouden.
[..]
Bonnetje heb ik, heb betaald met chipknip. Zou niet weten hoe ik dat kan aantonen.
ik gooi aan het eind van het jaar wel mn hele map met bonnen en afschriften op het bureau van de boekhouder en dan wens ik hem een prettige wedstrijd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |