Ik zie niet in wat dat ermee te maken heeft, maar directiesecretaresse.quote:
Het is werkend leren dus het leek me hier beter, maar dat zou ook kunnen idd.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:35 schreef Flappe-du-Pomme het volgende:
[..]
Misschien beter in School & Studie?
Allereerst bedankt voor je uitgebreide reactie! Ik heb nog geen ervaring in de medische wereld nee. Wel altijd al interesse in gehad (toen ik laatst verdacht werd van"*iets raars* in mijn bot (loos alarm gelukkig) vertelde de oncoloog me dat ik te specialistische vragen voor hem steldequote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:03 schreef Mip1988 het volgende:
*operatieassistent meldt zich*
heb je al ervaring in de medische wereld?
de opleiding is echt behoorlijk zwaar. je begint met ongeveer een half jaar school, de Beroeps Voorbereidende Periode genoemd. dit zijn lange dagen, maar geen wiskunde zoals je zegt. wel krijg je een blok met natuurkunde, scheikunde en medisch rekenen. hoewel dit niet heel erg diepgaand is kan het natuurlijk wel lastig zijn voor je, mij is het meegevallen.
wat wel heerlijk is aan de opleiding is dat je betaald krijgtookal is het maar een leerling salarisje
verder vind ik het vooral zwaar dat je het werken en leren moet combineren. je maakt lange, fysiek en mentaal zware dagen op de OK en daarnaast moet je behoorlijk aan je theorie trekken.
na de BVP loop je veel stages op onder andere een verpleegafdeling en andere afdelingen binnen het ziekenhuis zoals de radiologie, SEH etc. de praktijk en de lesweken worden afgewisseld, naarmate je verder in de opleiding komt heb je steeds minder les: in het laatste jaar slechts 3 weken.
Ik neig nu meer naar operatieassistent! Vrnml. omdat het me wat afwisselender lijkt en je hebt minder met berekeningen te maken heb ik begrepen? (zoals ik al zei ligt me dat minder en ik vind het ook niet leuk). Maar ik weet het dus nog niet zeker, ben me nog helemaal aal het orienterenquote:wat ben je van plan eigenlijk? anesthesie of operatieassistent?
Kijk, dit is zinnig want hier had ik nog niks over gehoord, uberhaupt. Thanks!quote:tip: ga bij jezelf ook goed na of je academisch of perifeer wilt werken. academisch is aantrekkelijk qua grote ingrepen en exclusieve dingen, grote traumata etc maar perifeer is bijvoorbeeld het tempo veel hoger, mag je veeeeel meer (ja echt waar) en is de onderlinge hierarchie minder sterk aanwezig (verschilt natuurlijk per ziekenhuis).
Ik ben gelukkig niet zo teerbesnaard en kan wel tegen een (verbaal) stootjequote:chirurgen verschillen ontzettend, natuurlijk zijn er de stereotypes aanwezig die idd arrogant zijn maar over het algemeen zijn ze juist ontzettend aardig, waarderen het als je leergierig bent en zijn het gewone mensen zoals jij en ik.
zorg dat je sterk in je schoenen staat en kritiek kunt accepteren, ook als het nogal bot (chirurgen heh..) wordt gebracht..
en zorgt dat je zodra je het ziekenhuis uit loopt je werk achter je kunt laten. neem niet alle ellende van patienten met je mee naar huis, anders ga je het mentaal gezien niet trekken
Omdat medische kennis handig kan zijn??quote:Op zaterdag 20 juni 2009 19:40 schreef Vivi het volgende:
[..]
Ik zie niet in wat dat ermee te maken heeft, maar directiesecretaresse.
Tuurlijk is dat altijd een voordeel, maar degenen die linea recta van de HAVO komen hebben dat ook nietquote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:12 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Omdat medische kennis handig kan zijn??
Misschien daarom?
Tijdens de opleiding sws niet en daarna ligt dat ook helemaal aan het ziekenhuis waar je solliciteert heb ik begrepen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:12 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Daarbij kan het nogal wat jaren duren voordat het financieel leuk wordt zeg maar.
Ook is de kans zeeer groot dat je onregelmatige uren moet werken, dus ook in het weekend en 's nachts.
Bereikbaarheidsdienst enzo.
klopt! het salaris is aanzienlijk hoger dan bijvoorbeeld verpleegkundigen.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:11 schreef Vivi het volgende:
[..]
en na die 3 jaar is het salaris best aardig heb ik begrepen.
kloptquote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:11 schreef Vivi het volgende:
[..]
Ik neig nu meer naar operatieassistent! Vrnml. omdat het me wat afwisselender lijkt en je hebt minder met berekeningen te maken heb ik begrepen? (zoals ik al zei ligt me dat minder en ik vind het ook niet leuk)
quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:47 schreef DancingPhoebe het volgende:
O! Nou! Geef dan mn respect maar terug!
Oh, da's wel een probleem aangezien mijn vriend/babydaddy en ik niet samenwonen...quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:48 schreef Mip1988 het volgende:
[..]
klopt! het salaris is aanzienlijk hoger dan bijvoorbeeld verpleegkundigen.
er is momenteel een landelijke krapte op de markt (het opleiden van leerlingen in de praktijk leidt hier trouwens wel behoorlijk onder heb ik gemerkt, er is minder tijd voor uitleg en begeleiding! behoorlijk frustrerend), wat ook de salarissen opdrijft. wat ook veel gedaan wordt is bijvoorbeeld bij een detacheringsbureau gaan werken of als ZZP-er. dit verhoogt je salaris ook behoorlijk!
[..]
klopt
houdt ook rekening met de nachtdiensten en weekenddiensten. als operatieassistent ga je die zeker al draaien tijden je opleiding al. je moet met bereikbaarheidsdiensten binnen 15 a 20 minuten op de OK kunnen staan over het algemeen. en aangezien je met een kleine zit is het wel zo fijn als je een ziekenhuis in de buurt zoekt zodat je tijdens je diensten wel thuis kunt zijn
Van mij neem je het niet aan maar van iemand anders wel?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:56 schreef Vivi het volgende:
[..]
Oh, da's wel een probleem aangezien mijn vriend/babydaddy en ik niet samenwonen...![]()
Ik zag trouwens bij de ziekenhuizen waar ik solliciteerde dat er geen bereikbaarheidsdiensten waren
Antonius (Nieuwegein) UMC en Diak Zeist tot nu toe.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:02 schreef Mip1988 het volgende:
als ze niet aan bereikbaarheidsdiensten doen is het of een dagbehandelingscentrum of moet er 24/7 een team op de OK aanwezig zijn. waar heb je zoal gesolliciteerd als ik vragen mag?
Ik zeg toch tegen haar ook dat ik het anders had begrepenquote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:58 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Van mij neem je het niet aan maar van iemand anders wel?
Mijn vrouw is doktersassistente op dit moment, al 12,5 jaar.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:07 schreef Vivi het volgende:
[..]
Ik zeg toch tegen haar ook dat ik het anders had begrepen.
Verder heeft zij de opleiding daadwerkelijk gedaan en kwam jij over alsof je het van horen zeggen had. Sorry als ik het mis heb.
Oke! Misschien is het idd bij de verschillende ziekenhuizen anders?quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:09 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Mijn vrouw is doktersassistente op dit moment, al 12,5 jaar.
En heeft geinformeerd naar dezelfde opleiding en ik ken iemand persoonlijk die deze opleiding gedaan heeft en afgerond.![]()
Aannames aannames.
Mijn schone zuster is ook operatie assistente. Die moest op een gegeven moment zwanger and all toch nog nachtdiensten draaien, wat best zwaar was. Of althans, zo kwam het op mij over. Volgens mij was dat dan niet meer op de OK ivm met gevaar voor de baby, maar de hele gezondheidszorg qua medisch geschoold personeel ontkomt niet aan rare en onregelmatige dienstenquote:Op zaterdag 20 juni 2009 20:16 schreef Vivi het volgende:
[..]
Tijdens de opleiding sws niet en daarna ligt dat ook helemaal aan het ziekenhuis waar je solliciteert heb ik begrepen.
quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:14 schreef scrub_nurse het volgende:
hallo scrub_nurse meldt zich na een dag hard werkennet thuis. ik kan me bijna helemaal in het verhaal van mip1988 behalve dan dat ik de opleiding echt heel gemakkelijk vond,maar ik was al medisch laborant dus de meeste lesstof had ik al gehad, dat zal voor jou dus niet zo zijn.
Mijn droom..wat doe jequote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:16 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Mijn schone zuster is ook operatie assistente. Die moest op een gegeven moment zwanger and all toch nog nachtdiensten draaien, wat best zwaar was. Of althans, zo kwam het op mij over. Volgens mij was dat dan niet meer op de OK ivm met gevaar voor de baby, maar de hele gezondheidszorg qua medisch geschoold personeel ontkomt niet aan rare en onregelmatige diensten.
Niet om heel bot te zijn, maar wat had je dan verwacht?quote:
Sorry Viefquote:
Nee, ik had er wel rekening mee gehouden maar dacht dat het pas ná de opleiding van toepassing zou zijn..dan wonen we nml .wél samen als het goed is en zit mijn zoon ook op school enzo. Dus dan is het wel te organiseren.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:19 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Niet om heel bot te zijn, maar wat had je dan verwacht?
Dan je kon kiezen welke diensten je zou werken?
Helaas.
Die luxe heb je niet aangezien je in een teamverband werkt, dus iedereen is een keer de klos.
Roulatiebasis werk dus.
Je moet het toch leren, de beste ervaring is de praktijk.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:22 schreef Vivi het volgende:
[..]
Nee, ik had er wel rekening mee gehouden maar dacht dat het pas ná de opleiding van toepassing zou zijn..dan wonen we nml .wél samen als het goed is en zit mijn zoon ook op school enzo. Dus dan is het wel te organiseren.
Is dat tijdens de opleiding hetzelfde? Nachtdiensten kan ik nog wel regelen overigens dan is mijn vriend gewoon hier.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:30 schreef scrub_nurse het volgende:
ik werk 100% dat is 36urige werkweek,maar we werken 40u en krijgen de tijd terug in vrije dagen. Ik werk ongeveer 1 weekend per maand dat is 2x12u, en 3 a 4 nachtdiensten per maand
Oke, daar moet ik dus eens goed induiken...met wat geregel zou het moeten lukken met het KDV en mijn vriend en een incidentele oppas als ik het zo bekijk. Dank je!quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:34 schreef scrub_nurse het volgende:
dat is in ieder ziekenhuis anders, in ons zieken huis heb je je eerste tussen dienst (11.30-20u) eind 2e jaar en nachtdienst (15.30-8u) eind 3e jaar
Thanks so far! En slaap lekker!quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:41 schreef scrub_nurse het volgende:
maar ik ga nu slapen, heb hoofdpijn, morgen wil ik wel meer vragen beantwoorden
I know,maar deze tendens zal zich doorzetten naar de rest van nederland verwacht ik als dit goed bevalt,dus in dat geval zul je snel moeten zijn omdat dan de oude opleiding verdwijnt, wel iets om te informerenquote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:41 schreef Vivi het volgende:
Oh, maar dat is sws niet interessant voor mij. Door Limburgen door de studiefinanciering
.
I alvays vanted to be a zurgeonquote:Op zaterdag 20 juni 2009 12:51 schreef Vivi het volgende:
Hallo.
Ik ben erover aan het nadenken om mezelf te gaan omscholen, en wel tot operatieassistent.
En ik ben eigenlijk heel benieuwd naar ervaringen uit de praktijk...hoe anderen de studiebelasting ervaren, moet je heel erg goed zijn in wiskunde, wordt de studie als zwaar gezien en zijn de chirurgen echt van die arrogante kwasten..nou ja, alles eigenlijk!
Ik ben zelf "al" 34 en heb een zoontje van 2,5 dus het is best een stap om weer voor 3 jaar in een studie te duiken en dan moet het natuurlijk wel een reeel en haalbaar plan zijn. Het lijkt me enorm interessant maar ik ben ook bang dat ik teveel hooi op mijn vork neem en dan halverwege moet afhaken. Dus shoot, alle info is van harte welkom!
Da's voor mij weer interessant! Ik woon in Limburg, ben een jaar of 8 geleden opgeleid tot verpleegkundige (HBO-V), daarna verder gestudeerd en nu zit ik in de adviseursfuncties, maar wil eigenlijk weer meer de werkvloer op. Binnenkort ook tijd zat, want over 2 weken werkeloos.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 21:39 schreef scrub_nurse het volgende:
de opleiding is bij ons (limburg) overigens veranderd, dan duurt ie 4 jaar en is het hbo-vt dat wil zeggen hbo v technische leergang. dan ben je verpleegkundige /operatie-assistent of anesthesiemedewerker, wil je dan toch op de verpleegafdeling of geestelijke gezondheidszorg werken hoef je maar 1 jaar bij te scholen,bovendien heb je een erkende hbo opleiding. dat wil wel zeggen dat je de eerste 2 jaar studiefinanciering krijgt en ov en pas het 3e jaar salaris.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |