Je hebt wel gelijk, maar in Turkije kost het veel moeite, inclusief dreiging vanuit het leger, om dat zo te houden.quote:Op donderdag 18 juni 2009 11:51 schreef Pool het volgende:
[..]
Falsifiëren / falsificeren = een theorie weerleggen met een feitelijke uitkomst.
Theorie X: een islamitische meerderheid in een land leidt altijd tot invoering van de sharia
-Als X waar is, dan leidt een islamitische meerderheid in een land altijd tot invoering van de sharia
-Turkije heeft al eeuwen een islamitische meerderheid
-Turkije heeft geen sharia
-------------------------------------
Ergo: Theorie X is niet waar.
Nou gewoon: als ze allemaal de sharia zouden willen (wat ook al lang niet het geval is) dan moeten ze tweederde meerderheid hebben in de Staten-Generaal. En ik dacht zelfs twee keer, want als ik me goed herinner moet een Grondwetswijziging twee keer aangenomen worden.quote:Op donderdag 18 juni 2009 15:04 schreef Fortune_Cookie het volgende:
Hoeveel moslims moeten er in de regering zitten voor die grondwetswijzigingen?
Zal nog wel even duren denk ik hoor.
Eenmaal voor verkiezingen en eenmaal na verkiezingen inderdaad, in aansluitende perioden.quote:Op donderdag 18 juni 2009 20:24 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nou gewoon: als ze allemaal de sharia zouden willen (wat ook al lang niet het geval is) dan moeten ze tweederde meerderheid hebben in de Staten-Generaal. En ik dacht zelfs twee keer, want als ik me goed herinner moet een Grondwetswijziging twee keer aangenomen worden.
Maar dat weet Pool misschien exacter.
Wel om het volledig seculier te houden ja, maar de sharia wil vrijwel niemand daar hoor.quote:Op donderdag 18 juni 2009 20:21 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Je hebt wel gelijk, maar in Turkije kost het veel moeite, inclusief dreiging vanuit het leger, om dat zo te houden.
Ja, wat jij en Bowlingbal zeggen inderdaad. Hoewel sommige delen van de sharia natuurlijk niet in strijd met onze Grondwet zijn. Er zijn zelfs delen die je onder huidig Nederlands recht gewoon contractueel kunt afspreken. Je kunt een private islamitische raad van arbitrage oprichten. Vervolgens kunnen moslims in hun zakelijke contracten vastleggen dat bij conflicten die raad bevoegd is om te beslissen. Die mogen dan volgens islamitische privaatrechtelijke regelgeving 'rechtspreken', zolang er geen strijd is met dwingend Nederlands recht.quote:Op donderdag 18 juni 2009 20:24 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nou gewoon: als ze allemaal de sharia zouden willen (wat ook al lang niet het geval is) dan moeten ze tweederde meerderheid hebben in de Staten-Generaal. En ik dacht zelfs twee keer, want als ik me goed herinner moet een Grondwetswijziging twee keer aangenomen worden.
Maar dat weet Pool misschien exacter.
Israël kent de sharia ook op die manier.quote:Op donderdag 18 juni 2009 20:36 schreef Mutant01 het volgende:
Marokko kent in beginsel alleen in het familierecht de Sharia, die overigens van een heel andere orde is dan men hier denkt.
Als ie niet volkomen zwakzinnig is, dat weet de desbetreffende moslim dat dat hier de norm is. Hij/zij heeft zich maar aan te passen.quote:Op donderdag 18 juni 2009 14:40 schreef Iblis het volgende:
[..]
, maar anderzijds dat het in eerste instantie zo overkomt, dat kan ik me goed voorstellen.
quote:Op donderdag 18 juni 2009 20:53 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Als ie niet volkomen zwakzinnig is, dat weet de desbetreffende moslim dat dat hier de norm is. Hij/zij heeft zich maar aan te passen.
Zeker wel! Ik reageerde op de opmerking dat vrouwen die hun lichaam niet bedekken zedeloos worden gevonden.quote:Op donderdag 18 juni 2009 21:17 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
![]()
Jij ziet niet dat er een verschil is tussen weten wat de norm is en dit accepteren enerzijds en iets gevoelsmatig raar, apart, anders, vies of lekker vinden anderzijds?
Maar ze hebben wel verschillende malen waarschuwingen gehad van het leger. Aan de andere kant, ik neem aan dat het Turkse leger ook grotendeels bestaat uit Moslims. Maar je ziet wel dat zij semi-actief fundamentalisten moeten bestrijden willen zij niet hun leven laten domineren door Islamitische geloofsfanaten. Dat heeft Erdogan volgens mij ook al ervaren.quote:Op donderdag 18 juni 2009 15:02 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Daarom is de grootste regeringspartij tevens een Islamitische partij.
Natuurlijk hebben ze die norm te accepteren, of voor kennisgeving aan te nemen, maar hé, soms ligt dat wat lastig. En dan kun je bot doen, of je kunt iemand er even op wijzen. Als een buurtbewoner direct in de verdediging schiet, dan werkt het natuurlijk ook averechts.quote:Op donderdag 18 juni 2009 21:23 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Zeker wel! Ik reageerde op de opmerking dat vrouwen die hun lichaam niet bedekken zedeloos worden gevonden.
Hier is duidelijk een andere norm. Met hun smaak heb ik niets te schaften. Zolang ze de heersende norm maar accepteren.
Nee, maar de echt conservatieve partijen, zoals de Saadet Partisi, krijgen duidelijk minder stemmen. Erdoğan vergelijkt zich volgens mij wel eens met de Duitse CDU.quote:Op donderdag 18 juni 2009 21:25 schreef Picchia het volgende:
[..]
Maar ze hebben wel verschillende malen waarschuwingen gehad van het leger. Niet dat ik probeer te impliceren dat het leger on-Islamitisch is.
Dat is niet alleen in Turkije zo, wat dacht je van geheime diensten van Islamitische landen als Algerije en Marokko. Of wat dacht je van het leger van Pakistan. Ook allemaal moslims die actief extremisten bestrijden.quote:Op donderdag 18 juni 2009 21:25 schreef Picchia het volgende:
[..]
Maar ze hebben wel verschillende malen waarschuwingen gehad van het leger. Aan de andere kant, ik neem aan dat het Turkse leger ook grotendeels bestaat uit Moslims. Maar je ziet wel dat zij semi-actief fundamentalisten moeten bestrijden willen zij niet hun leven laten domineren door Islamitische geloofsfanaten. Dat heeft Erdogan volgens mij ook al ervaren.
Accepteren als in: niet lelijk doen tegen vrouwen in onthullende kleding.quote:Op donderdag 18 juni 2009 21:23 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Zeker wel! Ik reageerde op de opmerking dat vrouwen die hun lichaam niet bedekken zedeloos worden gevonden.
Hier is duidelijk een andere norm. Met hun smaak heb ik niets te schaften. Zolang ze de heersende norm maar accepteren.
Dat doen die pakistanen alleen maar omdat ze dan niet platgebombardeerd worden door de amerikanen, en omdat ze er miljarden dollars voor ontvangen.quote:Op donderdag 18 juni 2009 22:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat is niet alleen in Turkije zo, wat dacht je van geheime diensten van Islamitische landen als Algerije en Marokko. Of wat dacht je van het leger van Pakistan. Ook allemaal moslims die actief extremisten bestrijden.
Erger nog: in Pakistan heerst op sommige plaatsen een nog veel primitiever recht. Al is dat illegaal.quote:Op donderdag 18 juni 2009 22:50 schreef Harde_Kip het volgende:
[..]
Dat doen die pakistanen alleen maar omdat ze dan niet platgebombardeerd worden door de amerikanen, en omdat ze er miljarden dollars voor ontvangen.
Overigens om in termen van extremisten te blijven, in Pakistan heerst gewoon de sharia.
http://www.trouw.nl/nieuw(...)Noord-Pakistan_.html
En waarom denk je dat de Sharia precies in dat gebied van Pakistan is ingevoerd?quote:Op donderdag 18 juni 2009 22:50 schreef Harde_Kip het volgende:
[..]
Dat doen die pakistanen alleen maar omdat ze dan niet platgebombardeerd worden door de amerikanen, en omdat ze er miljarden dollars voor ontvangen.
Overigens om in termen van extremisten te blijven, in Pakistan heerst gewoon de sharia.
http://www.trouw.nl/nieuw(...)Noord-Pakistan_.html
Hulde voor wederom een pareltje, Iblisquote:Op woensdag 17 juni 2009 22:18 schreef Iblis het volgende:
[..]
Kom er maar in, Taqqiyah, kom er maar in!
Misschien is het handig als jij trouwens een korte uiteenzetting geeft over wat de sharia is, en hoe deze gevormd wordt. Sleutelwoorden om te gebruiken zijn ‘rechtsscholen’, ‘herroeping’, ‘hadith’, ‘soenna’, ‘interpretatie’; qadi; en ijma. aangeraden wordt om een parallel te trekken met de halacha en het Roomse kerkrecht en de kwestie van canonisatie te bespreken; verder kan het interessant zijn om eventueel interpretaties zoals die van Mahmoed Moehammad Taha en zijn leerling Abdullahi Ahmed an-Na'im te betrekken, alsmede mensen als Riffat Hassan, Fatima Mernessi. Ook andere denkers als Al Afghani kunnen van belang zijn. Richt je voorts op een onderscheid tussen het verblijf van de profeet in Mekka en Medina, en hoe dit doorwerkt in bepaalde gedragsregels die nu deel uit maken van de sharia.
Kijk verder hoe bijvoorbeeld sharia heden ten dage wordt toegepast, wat de motivatie is van mensen in Nigeria om zo'n sharia te willen, en waar het politieke motivatie van machthebbers is.
Gelieve dat in een genuanceerd betoog te verwoorden, dan kunnen we misschien nog iets maken van deze topic, anders is het spijtig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |