Zijn er toch aardig veel.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 13:22 schreef DroomGenerator_ het volgende:
Ken zelf geen mensen die beweren dat wij in Uropa wonen
welke vraag?quote:Op dinsdag 9 juni 2009 13:22 schreef DroomGenerator_ het volgende:
Hi fokkers![]()
Deze vraag zit ik al best wel even mee te worstelen![]()
Mensen die euor zeggen.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 13:22 schreef DroomGenerator_ het volgende:
Hi fokkers![]()
Deze vraag zit ik al best wel even mee te worstelen![]()
Ken zelf geen mensen die beweren dat wij in Uropa wonen, maar wel zat mensen die het over de Uro hebbeb ipv de Euro![]()
Valt me op dat het vaak enigszins eigenwijze mensen zijn en/of nep cheque mensen![]()
Vroeger werd Europa wel vaak uitgesproken als Uiropa![]()
Deze mensen vonden het dan waarschijnlijk net zo interessant staan als ruima zeggen ipv reuma (wat dan wel weer klopt)![]()
Denk zelf dat de oorsprong van he Uro verhaal is dat iemand heeft gedacht dan de E slechts het teken is dat de valuta aangeeft... Deze persoon had wat aanzien in de kring waarin hij/zij zich in bevond en de anderen namen dit aan![]()
Wie weet zijn er hier mensen wel een enorm wetenschappelijke studie hebben gevolgd en met hun talen kennis nog tot een andere oplossing kunnen komen
Gelukkig praat ik beter als ik typequote:
Dan wat?quote:Op dinsdag 9 juni 2009 13:30 schreef DroomGenerator_ het volgende:
[..]
Gelukkig praat ik beter als ik type
Of zet je droomgenerator aan, want dan ben je zo bij de oplossingquote:Op dinsdag 9 juni 2009 13:36 schreef DroomGenerator_ het volgende:
geloof dat ik hier heel even heel stiekum expres een foutje maakte, maar wie komt er nu eens met een idtje?
Of moet ik maar blijven malen met mijn paar hersencelletjes
Uri is een kanton in Zwitserland en speelt een centrale rol in de legende rond Wilhelm Tellquote:Op dinsdag 9 juni 2009 14:01 schreef houtjes het volgende:
Euri vind ik erger klinker!
Of nog erger misschien URI ???
Maar hij had het wel over de Euroquote:Op dinsdag 9 juni 2009 14:01 schreef IHVK het volgende:
http://www.burorenkema.nl/2009/05/dat_zal_ze_leren_europa.php
Het is Uiropa.
Dan ga ik mezelf vanaf nu ook maar gewoon Art noemen ipv Bartquote:Op dinsdag 9 juni 2009 14:16 schreef pfaf het volgende:
Ik hoor overigens ook wel eens uuropa. Net zo vaak als uuro. De ‘eu’ als beginklank vind ik ook geen fijne, eerlijk gezegd.
Latijn? Grieks zal je bedoelen.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 14:06 schreef ElectricEye het volgende:
'Uiropa' is de enige correcte uitspraak van het van oorsprong Latijnse woord 'Europa'.
Dientengevolge is het dus 'Uiro'!
Ik houd je niet tegen. Ik zeg ook vaak uifenisme. .quote:Op dinsdag 9 juni 2009 14:28 schreef DroomGenerator_ het volgende:
[..]
Dan ga ik mezelf vanaf nu ook maar gewoon Art noemen ipv Bart![]()
Vind de B als begin klank ook niet zo heel erg mooi....
Behalve dan in de woorden:
-Bier,
-Beschonken,
-Beffen en Boele(dat is Zoooooo'n lieve poes)
I stand corrected.quote:
Steeds meer mensen hebben last van urologische aandoeningen.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 13:22 schreef DroomGenerator_ het volgende:
Ken zelf geen mensen die beweren dat wij in Uropa wonen, maar wel zat mensen die het over de Uro hebbeb ipv de Euro![]()
Ok, maar er zijn nog steeds meer mensen die het over de Uro (of Uuro natuurlijkquote:
NEEquote:Op dinsdag 9 juni 2009 15:13 schreef D. het volgende:
Zolang het geen euri('s) is valt het allemaal nog wel mee
Uiropa is dus wel goed. Je hoort het vooral van oude mensen die Latijns en Griek hebben gehad. Dat is ook niet zo gek, nu wordt je doodgegooid met de naam van het continent, maar daar was toen niet zoveel aanleiding toe. Dan ken je de naam via de Griekse mythologie en een aardrijkskundeleraar die hem ook weer kent uit het Grieks.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 13:22 schreef DroomGenerator_ het volgende:
Vroeger werd Europa wel vaak uitgesproken als Uiropa![]()
Deze mensen vonden het dan waarschijnlijk net zo interessant staan als ruima zeggen ipv reuma (wat dan wel weer klopt)![]()
Begrijp hier dus uit dat dat in het oud grieks de "eu" dus niet alleen als ui maar ook als u uitgesproken kan worden en dat er dus onduidelijkheid is over welke van de 2 de juiste is.quote:Op woensdag 10 juni 2009 00:11 schreef El_Chica_Del_Fuego het volgende:
-Hoe het oud-Grieks en het Latijn vroeger uitgesproken werd, is niet eenduidig: als je die talen nu leert, leer je er een interpretatie van, waarvan helemaal niet 100% zeker is dat die klopt.
-De klank 'eu'/'u' is eveneens helemaal niet zo eenduidig: vergelijk bv. eens de uitspraak van de woorden 'eeuw', 'leuk', 'deur' en 'fuut'... (vooral de middelste 2 daarvan..)
-Mensen hebben accenten en soms zelfs dialecten, en allemaal een eigen tongval...
Conclusie: niet zo moeilijk doen over de 'euro', denk ik...
Er is bijvoorbeeld veen verschillende manier van het uitspreken van het Oud-Grieks in Europa en de VS.quote:Op woensdag 10 juni 2009 00:11 schreef El_Chica_Del_Fuego het volgende:
-Hoe het oud-Grieks en het Latijn vroeger uitgesproken werd, is niet eenduidig: als je die talen nu leert, leer je er een interpretatie van, waarvan helemaal niet 100% zeker is dat die klopt.
-De klank 'eu'/'u' is eveneens helemaal niet zo eenduidig: vergelijk bv. eens de uitspraak van de woorden 'eeuw', 'leuk', 'deur' en 'fuut'... (vooral de middelste 2 daarvan..)
-Mensen hebben accenten en soms zelfs dialecten, en allemaal een eigen tongval...
Conclusie: niet zo moeilijk doen over de 'euro', denk ik...
Dat weet ik niet eens, maar het zou heel goed kunnen, er zijn zoveel theorieen... en:quote:Op woensdag 10 juni 2009 22:10 schreef DroomGenerator_ het volgende:
[..]
Begrijp hier dus uit dat dat in het oud grieks de "eu" dus niet alleen als ui maar ook als u uitgesproken kan worden en dat er dus onduidelijkheid is over welke van de 2 de juiste is.
Dan heb ik het antwoord op mijn vraag
dat idd.quote:Op woensdag 10 juni 2009 22:32 schreef IHVK het volgende:
[..]
Er is bijvoorbeeld veen verschillende manier van het uitspreken van het Oud-Grieks in Europa en de VS.
Ik had een lerares Grieks uit Amerika en die deed altijd lacherig over de Nederlandse Classici die denken dat ze altijd alles bij het juiste eind hadden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |