Allereerst, kijk liever op de reisplanner van de Duitse Spoorwegen (www.db.de) die is er ook in het Nederlands en een stuk uitgebreider! Ik weet niet waar je heen gaat, maar meestal zijn er wel opties hoor! Veel stations gaan dicht 's nachts en mag je niet verblijven, als je van 20:00 tot 06:00 moet wachten zou ik toch zeker een hostel nemen, of een keertje uitgaan en je spullen in een bagagekluis doen op het station, die staan op bijna alle stations wel!quote:Op zondag 7 februari 2010 16:36 schreef Koenholio het volgende:
Leuk topic dit! Gaaf om al die verschillende plannen te zien.
Zelf ben ik als het goed is in april klaar met mijn studie, en heb dus nog veel vrije tijd over, enkele maanden. In die tijd wil ik ook gaan Interrailen. Één ding wat ik me afvraag: als ik op de internationale treinenplanner van de NS kijk, zie ik vaak dat je bijvoorbeeld om 20.00 uur aankomt op een tussenstation en om 06:00 uur weer vertrekt. Wat is in zo'n geval aan te raden? Zelf een beetje door de stad heen zwalken of een ho(s)tel boeken? Iemand hier ervaring mee?
Je hoeft niet vantevoren in te vullen wanneer je gaat reizen, je moet alleen voordat je de trein instapt de treinnummers in te vullen en de datum, met pen! Als je met een flexi pas gaat reizen let dan wel goed op mocht je de nachttreinregeling gebruiken, die is toevallig dit jaar aangepast!quote:Op zondag 7 februari 2010 16:36 schreef Koenholio het volgende:
Is het nou zo dat je al wel van tevoren moet invullen op welke dagen je precies gaat reizen (dus dat ik van te voren al aangeef dat ik op dag 5, 7 13, 18 en 20 ga reizen)? Of schrijf je het elke keer op als je een nieuwe treinreis maakt (Dus "ik begin vandaag aan de treinreis, en morgen kom ik op mijn eindbestemming aan")?
Op het blokje met pijltje helemaal links klikken, dan klapt de reis als het ware uit en krijg je alle overstapstations plus perronnummers te zien. Heb je wel eraan gedacht om bij de reis de optie 'Nur nahverkehr' aan te vinken. Anders krijg je treinen te zien die je niet met die kaart mag gebruiken.quote:Op woensdag 24 februari 2010 00:49 schreef Pistoleke het volgende:
Beste mensen,
Binnenkort ben ik van plan om met een Schones-Wochenende ticket naar Leipzig te reizen. Op de site van Deutsche Bahn kan ik echter bv wel zien hoe vaak ik moet overstappen als ik wil reizen maar hoe kan ik nou echt zien tussen waar en waar er treinen rijden en waar ik exact overstap?
Goedeavond, 2 jaar terug heb ik " ongeveer " dezelfde trip gedaan, namelijk deze:quote:Op maandag 22 februari 2010 15:01 schreef sir_DERFEL het volgende:
Hey allen,
Ik ben van plan om samen met een vriend een rondje Zweden / Noorwegen te interrailen deze zomer.
Vorig jaar hebben we dit door Europa gedaan, en het beviel erg goed
We willen de volgende steden bezoeken:
Kopenhagen
Stockholm
Sundsvall
Narvik
Trondheim
Flam
Bergen
Oslo
Via www.bahn.de en www.NSB.no heb ik de route al uitgestippeld. Tussen Narvik en Trondheim willen we waarschijnlijk een deel met de nachttrein. (Narvik naar Bodo met de bus; "720 Nord-Norgeekspressen").
Nu heb ik via NSB.no naar de prijs gekeken om een bed te reserveren tussen Bodo en Trondheim. Ik kom er echter op uit dat dat zo'n ¤96,26 p.p kost(850NOK).
Klopt dit, of doe ik iets verkeerd?
We willen dit overigens op 27 Juli doen. Is dat in de periode dat de zon erg lang schijnt? In dat geval wil ik waarschijnlijk geen bed reserveren, Deze trein blijkt namelijk één van de 8 mooiste route's te rijden volgens: http://www.lonelyplanet.c(...)nd-articles/42/18130
Dan maar een nachtje doorhalen
Iemand die al eens door Noorwegen/ Zweden heeft gereisd met interrail? Ervaringen lees ik graag!
850 NOK klinkt als een vrij normale prijs voor een coupe. Je kan ook stukken met de boot doen ipv bus, hurtigruten is een erg comfortabele manier van reizen en als je bij www.velgogseil.no een aanbieding vind is het erg goedkoop tov van de normale prijzen.quote:Op maandag 22 februari 2010 15:01 schreef sir_DERFEL het volgende:
Hey allen,
Ik ben van plan om samen met een vriend een rondje Zweden / Noorwegen te interrailen deze zomer.
Vorig jaar hebben we dit door Europa gedaan, en het beviel erg goed
We willen de volgende steden bezoeken:
Kopenhagen
Stockholm
Sundsvall
Narvik
Trondheim
Flam
Bergen
Oslo
Via www.bahn.de en www.NSB.no heb ik de route al uitgestippeld. Tussen Narvik en Trondheim willen we waarschijnlijk een deel met de nachttrein. (Narvik naar Bodo met de bus; "720 Nord-Norgeekspressen").
Nu heb ik via NSB.no naar de prijs gekeken om een bed te reserveren tussen Bodo en Trondheim. Ik kom er echter op uit dat dat zo'n ¤96,26 p.p kost(850NOK).
Klopt dit, of doe ik iets verkeerd?
We willen dit overigens op 27 Juli doen. Is dat in de periode dat de zon erg lang schijnt? In dat geval wil ik waarschijnlijk geen bed reserveren, Deze trein blijkt namelijk één van de 8 mooiste route's te rijden volgens: http://www.lonelyplanet.c(...)nd-articles/42/18130
Dan maar een nachtje doorhalen
Iemand die al eens door Noorwegen/ Zweden heeft gereisd met interrail? Ervaringen lees ik graag!
Dat is idd ook ons plan, gewoon lekker door Zweden en Noorwegen trekken en gaan waar we maar willen. Als het niet leuk is, gaan we weer ergens anders heenquote:Op woensdag 24 februari 2010 19:36 schreef Drassss het volgende:
[..]
We hadden wat tijd te kort, omdat de hele trip maar 12 dagen duurde. De reis zelf was eind augustus dus mooi weer, lang licht etc ( tot een uurtje of 10/11 ). We hadden niks geregeld en verbleven voornamelijk in hostels. Een beetje bonnefooi zoeken waar je kan slapen etc. Tevens ook niet echt bezienswaardigheden opgezocht, maar gewoon veel rondlopen, fietsen huren in Stockholm en lol trappen
Naar mijn weten is er in Sundsvall weinig tot niks te beleven. Daarom mijn vraag waarom je voor die plek gekozen hebt of is dat je overstap richting Narvik? Als je meer wil weten moet je ff pmen, misschien kan ik dan iets specifieker zijn!
Als het dan toch licht blijft, lijkt een bed me niet nodig. Het lijkt me ook jammer om dan veel van Noorwegen te missen onderweg.. Zal eens kijken naar de Hurtigruten. Thx for the tipquote:Op woensdag 24 februari 2010 23:03 schreef Fogel het volgende:
[..]
850 NOK klinkt als een vrij normale prijs voor een coupe. Je kan ook stukken met de boot doen ipv bus, hurtigruten is een erg comfortabele manier van reizen en als je bij www.velgogseil.no een aanbieding vind is het erg goedkoop tov van de normale prijzen.
Boven de poolcirkel gaat de zon niet onder in juli, in Trondheim (wat ca 400km ten zuiden van de poolcirkel ligt) gaat de zon wel onder maar het is niet donker, het schemert een beetje en dat is het voordat het weer volop licht wordt.
Naja, je zal toch een keer moeten slapen... en dat kan je naar mijn mening beter in een bed doen dan in een een stoel. Maargoed, het is goedkoper om een hotelkamer te boeken dan een nacht in een coupe... en een hotelkamer staat stil in tegenstelling tot de trein. Maar de trein zal vast ook overdag rijden, scheelt je weer een dag moe zijn.quote:Op woensdag 24 februari 2010 23:31 schreef sir_DERFEL het volgende:
[..]
Als het dan toch licht blijft, lijkt een bed me niet nodig. Het lijkt me ook jammer om dan veel van Noorwegen te missen onderweg.. Zal eens kijken naar de Hurtigruten. Thx for the tip
Tipje pak anders Gotenborg mee? Dat is echt een pracht stad en het uitgaansleven is zeker niet verkeerdquote:Op woensdag 24 februari 2010 23:31 schreef sir_DERFEL het volgende:
[..]
Dat is idd ook ons plan, gewoon lekker door Zweden en Noorwegen trekken en gaan waar we maar willen. Als het niet leuk is, gaan we weer ergens anders heenDit doen we dan in 22 dagen. Sundsvall was idd nog wel een extra stop tussen Stockholm en Narvik.. Anders zijn we nogal snel door Zweden heen. Het staat overigens niet vast dat we naar Sundsvall gaan. Dat kan ook nog een andere stad worden.
[..]
Als het dan toch licht blijft, lijkt een bed me niet nodig. Het lijkt me ook jammer om dan veel van Noorwegen te missen onderweg.. Zal eens kijken naar de Hurtigruten. Thx for the tip
Tja, een hotelkamer lijkt me idd fijner dan een coupe. Heb vorig jaar in 1 van de 2 nachttreinen ook niet goed kunnen slapen, en de dag erop was nog net vol te houden..quote:Op woensdag 24 februari 2010 23:41 schreef Fogel het volgende:
[..]
Naja, je zal toch een keer moeten slapen... en dat kan je naar mijn mening beter in een bed doen dan in een een stoel. Maargoed, het is goedkoper om een hotelkamer te boeken dan een nacht in een coupe... en een hotelkamer staat stil in tegenstelling tot de trein. Maar de trein zal vast ook overdag rijden, scheelt je weer een dag moe zijn.
Het is maar wat je wil
NB Er staan ook wat tips in Noorwegen (4)
Dat is misschien wel een goed idee, moet het een en ander (nachttrein etc.) toch nog even overleggen..quote:Op woensdag 24 februari 2010 23:42 schreef Drassss het volgende:
[..]
Tipje pak anders Gotenborg mee? Dat is echt een pracht stad en het uitgaansleven is zeker niet verkeerd
In Svolvćr is (of in ieder geval was) een ijssculptuurmuseum, best de moeite waard.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 23:51 schreef 1701320 het volgende:
knip
- Svolvaer (Lofoten): niet een heel speciaal stadje, mocht je de Lofoten bezoeken (wat ik iedereen aan kan raden): blijf vooral op het meest zuidelijke eiland, meer naar het noorden toe wordt het landschap wat vlakker en saaier.
knip
Nog een paar algemene tips:
- Houd er rekening mee dat heel Scandinavie (vooral Noorwegen en Denemarken) redelijk duur is. Een biertje kost omgerekend al gauw 5 euro!
En hoeveel was je in totaal ongeveer kwijt voor deze reis?quote:Op vrijdag 26 februari 2010 23:51 schreef 1701320 het volgende:
Hallo,
Ik heb afgelopen zomer samen met een vriend 3 weken (de laatste week van juli en de eerste 2 weken van Augustus) geinterraild door Denemarken, Zweden en Noorwegen. Mijn reisschema was als volgt:
Verhaal
Ongeveer 1200 euro, maar het was het meer dan waard!quote:Op zaterdag 27 februari 2010 01:45 schreef Stefanovich het volgende:
[..]
En hoeveel was je in totaal ongeveer kwijt voor deze reis?
Dan ga je toch naar Opener (Polen) of Sziget (Honarije)quote:Op dinsdag 2 maart 2010 11:01 schreef Blinker het volgende:
Ik had al een geruime tijd het idee om te gaan interrailen en omdat ik geen kaartje voor Lowlands heb kunnen bemachtigen hebben we hier voor gekozen
Krakau zo ik niet zo lang blijven, Berlijn wat langer en als je naar Helsinki gaat, dan horen Tallinn en Riga er minstens ook bij. Zagreb zou ik hooguit een dag naar toe gaan en dan twee dagen zeker in Ljubljana zijn. Je vergeet ook nog Sarejevo, Ohrid, Skopje en Prishtina om je reis compleet te maken.quote:
Ja, daar had ik eerst ook aan gedacht, maar een festival van een week gaat me net iets te ver.quote:Op maandag 8 maart 2010 13:12 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
Dan ga je toch naar Opener (Polen) of Sziget (Honarije)
Kost je inclusief reis en eten & drinken net zoveel als Lowlands
Weet ik, en ik ga er ook niet van uit dat dit schema zo blijft. Als een stad/streek me heel erg bevalt, blijf ik er natuurlijk langer!quote:Op maandag 8 maart 2010 12:16 schreef boeiuh2 het volgende:
Jeetje, Koenholio, wat een gigantische Eurotrip ga jij maken, zeg!
Hoeveel dagen je in elke stad blijft kun je het beste toch zelf bepalen, want dat heeft alles met smaak en interesse te maken, lijkt mij zo.
Maar wat ik niet begrijp is dat je jou reis zo strak gepland wil hebben. Die planning houdt toch nooit stand, want als je zolang op reis bent kan er vanalles gebeuren waardoor je het reisschema moet aanpassen. En bovendien is het veel en veel leuker om zonder strak schema te reizen, dus lekker zwerven door Europa!
Late reactie:quote:Op maandag 25 januari 2010 22:07 schreef Europees het volgende:
[..]
Graag gedaan! Misschien was plannen een groot woord, maar sinds dat ik terug kwam ben ik al druk bezig met kijken waar ik heen wil, en wat er te doen is, welke routes ik eventueel zou kunnen nemen (welke is mooier etc.)
Meer voorpret dan echt plannen! Ik heb alleen een beginpunt en eindpunt vaststaan, en een voorgestelde route, maar afhankelijk van de mensen die we onderweg tegenkomen kan dat totaal omgegooid worden. Maar het is gewoon leuk om te kijken wat overal te doen is, en wat je graag zou willen zien als je er bent!
Het plannen is een leuk deel van de vakantie! Heb denk ik ondertussen al 5/6 denkbeeldige reizen gemaakt, en de plaatsen die me interessant lijken is oneindig groot
! Succes in ieder geval, laat je nog weten wat je rondje word?
Mijn rondje van de zomer word waarschijnlijk naar Lviv (Oakraine) - Chisinau - Istanbul - Athene - Venetie, alles ertussen staat nog open en we zien wel hoe we gaan reizen! En ja, ik weet dat Oakraine en Moldavie geen interrail landen zijn, daar kopen we losse tickets voor. We willen waarschijnlijk 4/5 weken gaan!
Eu.
Zou Venetie niet veel te toeristisch zijn in de zomer? We gaan nl. in Juli weg.quote:Op vrijdag 26 maart 2010 23:37 schreef Aryon het volgende:
Inderdaad. Het is leuk voor 2 dagen maar dan heb je ook wel alles gezien. Ben er zelf 2 jaar geleden geweest en toen ook niet meer als 2 dagen geweest. Misschien is Venetie een optie?
Als je in het zuiden van Spanje bent, zou ik ook zeker naar Granada gaan. Als je naar het Alhambra wil, moet je wel op tijd reserveren. Misschien dat een tussenstop in Toledo of Cordoba ook nog leuk is.quote:Op donderdag 25 maart 2010 22:06 schreef lennaertt het volgende:
[..]
Amsterdam
Milaan( nog niet zeker)
Genua
Napels
Rome
Barcelona( met de boot vanuit Civitavecchia)
Madrid
Sevilla
Malaga( daar zit een vriend van ons dan in een villa aan 't strand:))
Daarna nog eventueel Portugal bezoeken, hangt van de tijd af etc.
Als iemand nog een stad niet op de lijst ziet staan die wel zeer de moeite waard is: vertel het aub. (Toscane is reeds meerdere malen bezocht)
Vertel het aub ook als er een stad is die NIET de moeite waard is.
Ja, dat is wel zo. Misschien kan je het aan elkaar plakken, want volgens mij ligt het niet zover van me elkaar af.quote:Op zaterdag 27 maart 2010 12:22 schreef lennaertt het volgende:
[..]
Zou Venetie niet veel te toeristisch zijn in de zomer? We gaan nl. in Juli weg.
Bedankt voor je tips!quote:Op maandag 29 maart 2010 22:15 schreef broccolitaart het volgende:
Koenholio: dat zijn wel heel veel uren in de trein. Je wilt letterlijk een rondje door de hele europa maken. Misschien kun je eerst bekijken of je niet alleen Scandinavië, zuid europa, oost europa, balkan, noordoost europa wil doen. (misschien evt 2 delen combineren)
Als dit de enige twee steden zijn die je wilt bezoeken, kun je beter een retourtje met de thalys naar Parijs kopen (of met Eurolines als het echt goedkoop moet) en dan met ryanair (enige tijd van tevoren) een retourtje Barcelona (Girona of Reus) vanuit Charleroi, Eindhoven of Weeze boeken. Dat zal goedkoper zijn dan een retourtje Barcelona met de trein.quote:Op donderdag 8 april 2010 23:23 schreef MarkTP het volgende:
Ik heb het idee om vanuit Nederland naar Parijs te gaan en daar de stad te bezoeken en dan door te reizen naar Barcelona om daar hetzelfde te doen. Is de trein dan het gunstigst/goedkoopst? Iemand suggesties hoe ik dit het best kan aan pakken?
Probeer eerst eens alleen een weekendje in een hostel in Brussel, Berlijn of Hamburg uit en zie of dat je bevalt, voordat je straks ver weg zit en er achter komt dat je liever thuis in de tuin had willen zittenquote:Op woensdag 7 april 2010 14:58 schreef BarrieButsers het volgende:
Ja ik wil veel
Weet iemand misschien ook van het bovengenoemde een goede plaats om mee te beginnen? Want Frankfurt lijkt me ook mooi (mede door dit forum met skyline van europa haha)
En ja zijn mijn plannen een beetje te realiseren? Moet ik plaatsen skippen ofzo?
En zijn er ook plaatsen die te ''gevaarlijk'' of niet te doen zijn?
Bedankt in ieder geval![]()
(sorry voor het lange bericht haha)
Vorig jaar zelfde route gedaan als jullie ongeveer. Wij hebben ervoor gekozen om niet de oversteek per boot te doen. Kostte nog al veel geld en tijd. Bovenlangs rondvaren was sneller en goedkoperquote:Op maandag 8 juni 2009 09:00 schreef Barzi het volgende:
Even over deze route:
[..]
Ik ga met hem op vakantie, dus ben ook geintresseerd in de tips! Even voor de duidelijkheid, we beginnen bovenlangs.
Hey,quote:Op woensdag 7 april 2010 14:58 schreef BarrieButsers het volgende:
Hallo,
Na heel wat site's te hebben doorgelezen en vanalles over interrailen te hebben gelezen. Ben ik echt super enthousaist geworden en waarschijnlijk ga ik volgend jaar zomer (2011) eindelijk interrailen.
Misschien het enigste probleem is dat ik alleen ga. Het liefste ga ik met vrienden maar die vinden het te saai, geen geld etc. je kent het wel. Aan de ene kant denk, ik ga gewoon alleen! Nu heb ik het hier met mn pa over gehad en die vind het ''goed'' haha. Maar toch houd ik enkele vragen..
Is het veilig om alleen te reizen? En daar komt bij dat ik dan net 18 ben, en van het vrouwelijke geslacht.
Opzich ben ik niet snel bang maar 1000 km verder op is andere koek.
En voor de eerste keer is het toch wel slim op 5/10 dagen kaart te kopen.. Valt het dan te regelen alles bij elkaar voor ¤1000 euro ofzo? Of is toch 10/22.. En dan wat meer geld natuurlijk.
En heb je in een hostel/slaapzaal een beetje privacy? Niet dat iedereen de douche binnen loopt etc. ik kan me er echt niks van voorstellen
Ik zit te denken aan de volgende plaatsen;
Frankrijk:
- Parijs (al twijfel ik hieraan..)
- Nice
Italië:
- Florence
- Venetië
- Pompei
- Milaan
- Pisa
- Rome
Spanje:
- Barcelona
- Madrid
- Valencia
Duitsland:
Frankfurt/Berlijn..
Ja ik wil veel
Weet iemand misschien ook van het bovengenoemde een goede plaats om mee te beginnen? Want Frankfurt lijkt me ook mooi (mede door dit forum met skyline van europa haha)
En ja zijn mijn plannen een beetje te realiseren? Moet ik plaatsen skippen ofzo?
En zijn er ook plaatsen die te ''gevaarlijk'' of niet te doen zijn?
Bedankt in ieder geval![]()
(sorry voor het lange bericht haha)
Er kan heel veel, maar het is een prijskwestie.quote:Op dinsdag 11 mei 2010 22:13 schreef Idler het volgende:
Ik heb een vraagje over NSHispeed. Moet je internationale tickets online kopen of kan dit ook gewoon aan een loket vlak voor vertrek? En reserveer je voor een bepaalde tijd of is zo'n ticket de hel dag bruikbaar?
Dank!quote:Op dinsdag 11 mei 2010 22:27 schreef Igen het volgende:
[..]
Er kan heel veel, maar het is een prijskwestie.
Ruim van te voren op internet een kaartje voor één specifieke trein kopen is het goedkoopst.
Vlak voor vertrek bij het loket een kaartje kopen dat een hele maand bruikbaar is en dat je mag omruilen, is het duurst.
Sommige treinen moet je verplicht reserveren, zoals de Thalys. Dan kun je natuurlijk niet zomaar een trein eerder/later pakken.
Hangt er grotendeels vanaf hoe snel je normaal met mensen in contract treedt. Alle regels die in Nederland gelden, gelden ook in de rest van Europa. Dat je een toerist uit Nederland bent, zegt niemand iets... ze komen niet zomaar op je af.quote:Op zaterdag 15 mei 2010 00:43 schreef bernardbakker het volgende:
Ik ben van plan om een rondreis door Spanje te gaan maken met de trein, en ik ga dit waarschijnlijk alleen doen. Dit omdat mijn vrienden om verschillende redenen (geen tijd/geld/zin) niet mee kunnen gaan.
Ik vroeg me af, dat als je alleen gaat, of je dan wel nog veel contact krijgt met andere reizigers, of dat het veel 'einzelganger' is.
En als dat is, hoe kom je dan toch in contact met mensen daar (liefst andere reizigers, wellicht ook locale bevolking)
wtf verhalen verzinnenquote:
Haha, tja... maar misschien heeft hij niet zo heel veel om op terug te vallen... Tuurlijk is het beter om zichzelf te zijn... Maar hij wil mensen leren kennen op een treinreis om een paar dagen mee op te trekken.quote:Op zaterdag 15 mei 2010 09:30 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
wtf verhalen verzinnen. Wees gewoon lekker jezelf.
Maar erg leuk om al deze planningen te lezen. Ik hoop ook op reisverslagen als iedereen geweest is![]()
Ik vind het jammer dat juist deze quote er uit is gepikt... want die quote was niet voor de gemiddelde backpacker bedoeld, maar vooral uit de openings topic.quote:Op maandag 17 mei 2010 09:53 schreef Igen het volgende:
Waarom leugens verzinnen? Je moet natuurlijk wel een beetje assertief zijn. En je moet ook niet verwachten dat anderen hun reisschema voor jou omgooien. Maar als het om dingen gaat in de plaats waar je bent... Gewoon eens met een kamergenoot van het hostel een gesprekje beginnen en dan komt de rest vaak vanzelf wel.
En het is echt niet alsof ik zo'n sociaal wonder ben. Maar andere backpackers zijn ook op vakantie dus dan gaat het allemaal net wat makkeljker.
De grote vraag is nu; Geneukt?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 02:13 schreef Paginabeheerder het volgende:
[..]
Ik vind het jammer dat juist deze quote er uit is gepikt... want die quote was niet voor de gemiddelde backpacker bedoeld, maar vooral uit de openings topic.
Uit veel bleek dat dit persoon dit voor het eerst deed, en ook nog zonder vrienden... en onzeker of hij sociaal genoeg vaardig was om als "eenzame reiziger" genoeg contacten op te doen tijdens de trip van zijn leven (of wat het eigenlijk moet zijn).
Als het goed gaat, dan kan hij het beste eerlijk blijven... absoluut.
Mijn opmerking geldt vooral wanneer het niet zo goed verloopt... want eenzaamheid in het buitenland is tien keer eenzamer dan in Nederland, zeker op vakantie.
I
k heb het zelf meegemaakt als 18 jarige (niet tijdens interrail, maar wel een vakantie van tien dagen in Oostende (België). Na vier dagen was ik nog steeds alleen op de camping. Goed het was juni, nog een beetje het voorseizoen.
Het was gewoon zo eenzaam dat ik de volgende dag naar huis wilde gaan... gelukkig die avond nog even wezen stappen en zonder het te weten was ik een stripclub binnen gestapt (rondjes op kosten van de bedrijfsleider die daarna in Antwerpen zijn eigen club zou beginnen).
Ik had toen het geluk dat ik in dat striptease meisje geen stripper herkende, toen ze bij mij ging zitten... en dat we het goed met elkaar konden vinden... waardoor ik nog wat langer was gebleven.
Maar met interrail kun je niet altijd vertrouwen op geluk. Soms moet je de dingen een beetje naar jouw hand zetten.
Hehe, nice. Maar, je bent dus toen je 18 was helemaal alleen 10 dagen op vakantie gegaan naar Oostende??quote:Op woensdag 19 mei 2010 01:38 schreef Paginabeheerder het volgende:
[..]
Nope, wel seks, maar niet all the way.
Mooie reis hoor! Wat is je budget?quote:Op woensdag 19 mei 2010 14:28 schreef Lemjur het volgende:
In de planning voor de zomer:
Helsinki - Tallinn -Vosu - Tartu/Parnu - Rďga - Siauliai - Vilnius - Kaunas - (doorreis via Sestokai, Bialystok en Krakow) Zdiár - (doorreis via Poprad en Ostrava) - Ljubljana - Bled - Pula - Zagreb - Sarajevo - Kotor - Dubrovnik en Split.
Eerste drie weken met een vriendin, en daarna zelf nog even 3 weken.
Zin aan!!!!
1. Meestal staan er in de Lonely Planet wel hostels. Daar staan meteen de prijzen en faciliteiten. Voor de tent is het altijd lastig, aangezien de campings over het algemeen wel vaker wat verder uit het centrum liggen, dus moet je extra reizen of lopen, waar hostels meestal redelijk in het centrum liggen.quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:02 schreef rijsttafel het volgende:
Vraagjes:
- Heeft iemand nog tips voor het zoeken van hostels in Europa? Bestaat er misschien een gids/boek voor ofzo? Ik heb geen zin om van te voren voor elke stad zoiets op te zoekenOf is een tentje een beter idee?
- Is een Europees Spoorboek handig, of is het prima te doen zonder? Ik bedoel.. in Nederland vind ik het nooit echt op borden te vinden waar de Internationale treinen vertrekken.
Er zijn speciale CityStar tickets, maar deze zijn hier niet verkrijgbaar. Tot de Poolse grens koop je best gewone kaartjes, deze zijn niet echt duur, ze zijn hier ook al te koop, maar reserveer dan ook ineens je bed in de nachttrein, alleen een reservatie voor een bed in de nachttrein maken is in Rusland niet mogelijk!quote:Hallo, een vraagje, is er ook een soort abb geldig en is dat gunstig (qua kosten) als ik van Moskou, naar Kiev, via Warschau, naar Berlijn en dan richting Enschede? (met vliegtuig naar Moskou).. en hoe duur zou de treinreis uberhaupt zijn?
Mja, ik dacht dat ik 18 was, maar het moet een jaar later zijn geweest (een jaar eerder was ik inderdaad ook al in Oostende geweest, maar toen met een kameraad).quote:Op woensdag 19 mei 2010 13:44 schreef Stefanovich het volgende:
[..]
Hehe, nice. Maar, je bent dus toen je 18 was helemaal alleen 10 dagen op vakantie gegaan naar Oostende??
Hear, hear... zes hele weken! Helemaal top!quote:Op woensdag 19 mei 2010 14:28 schreef Lemjur het volgende:
In de planning voor de zomer:
Helsinki - Tallinn -Vosu - Tartu/Parnu - Rďga - Siauliai - Vilnius - Kaunas - (doorreis via Sestokai, Bialystok en Krakow) Zdiár - (doorreis via Poprad en Ostrava) - Ljubljana - Bled - Pula - Zagreb - Sarajevo - Kotor - Dubrovnik en Split.
Eerste drie weken met een vriendin, en daarna zelf nog even 3 weken.
Zin aan!!!!
Kijk eens naar de plaatsen waar hij naar toegaat... veelal wel mooi, maar ook vrij goedkoop.quote:Op woensdag 19 mei 2010 17:17 schreef Stefanovich het volgende:
[..]
Mooie reis hoor! Wat is je budget?
Jep, dat is wat ik in gedachten heb in ieder geval. Hostelletjes en tent.quote:Op donderdag 20 mei 2010 02:53 schreef Paginabeheerder het volgende:
[..]
Kijk eens naar de plaatsen waar hij naar toegaat... veelal wel mooi, maar ook vrij goedkoop.
Als hij met een tentje gaat, of in jeugdherbergen slaapt, dan is dit voor een euro'tje of 1500 behoorlijk goed te doen.
26 juni vertrekken we naar Finland. Dus ik gok zo rond 20 juli in Ljubljana te zijn (waar ik een dag blijf, ben er al geweest). Bled zit ik daarna voor een dag of 3.quote:Op woensdag 19 mei 2010 17:13 schreef Aryon het volgende:
Wanneer ga je? Misschien zie ik je nog wel in Bled of Ljubljana.
Thanks!quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:26 schreef Aryon het volgende:
[..]
1. Meestal staan er in de Lonely Planet wel hostels. Daar staan meteen de prijzen en faciliteiten. Voor de tent is het altijd lastig, aangezien de campings over het algemeen wel vaker wat verder uit het centrum liggen, dus moet je extra reizen of lopen, waar hostels meestal redelijk in het centrum liggen.
2. Op www.db.de staat het hele treinschema voor heel europa en volgens mij hebben ze bij de NS hispeed loketten over het algemeen een europees spoorboek. Weet niet of je die zo kan meenemen, maar dat moet je maar vragen.
Ja als je quality time met een stripper gehad hebt, gratis ook nog, kan ik mij dat wel voorstellen ahahquote:Op donderdag 20 mei 2010 02:47 schreef Paginabeheerder het volgende:
[..]
Mja, ik dacht dat ik 18 was, maar het moet een jaar later zijn geweest (een jaar eerder was ik inderdaad ook al in Oostende geweest, maar toen met een kameraad).
En 10 dagen was de bedoeling, maar ook weer terug kijkende zijn het uiteindelijk iets van 8 dagen geworden... niet dat het belangrijk is of zo... maar ik heb graag mijn facts streight.
Oja, en Oostende is niet zover vanaf Den Haag of zo... maar vanaf Groningen is het nog een best stuk met de trein.![]()
Maar het was het waard.
Oe ja daar heb je gelijk in.... zoiets ga ik ooit ook zeker een keer doenquote:Op donderdag 20 mei 2010 02:53 schreef Paginabeheerder het volgende:
[..]
Kijk eens naar de plaatsen waar hij naar toegaat... veelal wel mooi, maar ook vrij goedkoop.
Als hij met een tentje gaat, of in jeugdherbergen slaapt, dan is dit voor een euro'tje of 1500 behoorlijk goed te doen.
Ongeveer 20 agustus ben ik in Bled/Ljubljana denk ik. Dus helaas...quote:Op donderdag 20 mei 2010 12:10 schreef Lemjur het volgende:
[..]
26 juni vertrekken we naar Finland. Dus ik gok zo rond 20 juli in Ljubljana te zijn (waar ik een dag blijf, ben er al geweest). Bled zit ik daarna voor een dag of 3.
Wanneer ga jij?
Mja, en dik 20 jaar later zit ik nog steeds te mijmeren over the good old days.quote:Op donderdag 20 mei 2010 21:14 schreef Stefanovich het volgende:
[..]
Ja als je quality time met een stripper gehad hebt, gratis ook nog, kan ik mij dat wel voorstellen ahah
Ik kan het je zeker aanraden. Het klinkt als een volkomen cliché, maar zo'n reis vergeet je nooit weer.quote:Op donderdag 20 mei 2010 21:17 schreef Stefanovich het volgende:
[..]
Oe ja daar heb je gelijk in.... zoiets ga ik ooit ook zeker een keer doenHad best gekund dit jaar, maar heb andere prioriteiten gesteld, achteraf miss jammer, maar goed, komt er ooit nog wel van
Bummer.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 00:09 schreef Aryon het volgende:
[..]
Ongeveer 20 agustus ben ik in Bled/Ljubljana denk ik. Dus helaas...
Ik ga een maand interrailen en dit is zo ongeveer mijn planning wat betreft Noord-Europa.quote:SCANDINAVIA
Amsterdam - Berlin (7)
O1 - M1 A1
Berlin - Copenhagen (8)
O2 - M2 A2 O3 M3
Copenhagen - Malmö (1)
M3 - A3 - O4
Malmö - Stockholm (6)
O4 M4 - A4 O5 M5
Stockholm - Mariehamn (7) [vikingline]
M5 A5 - O6 M6 A6 O7
Mariehamn - Stockholm (5) [vikingline]
O7 - M7
Stockholm - Oslo (6)
A7 - O8 M8 A8
Oslo - Bergen (7)
O9 M9 A9
Bergen - Oslo (7)
O10 - M10
Oslo - Göteborg (4)
M10 - A10 O11
Göteborg - Frederikshavn (2) [stenaline]
M11 - A11
Frederikshavn - Aalborg (2)
A11 - A11 O12
Aalborg - Aarhus (2)
O12 M12 - A12 O13
Aarhus - Esbjerg (3)
O13 M13 - A13 O14
Esbjerg - Hamburg (5)
O14 - M14 A14
Nee, op de dag van de reis moet je beginstation/eindstation/tijd invullen. Als je Facebook hebt kan je dezelfde vraag aan Gina stellen, zij weet het wel netjes te beantwoorden, check anders ook even de InterRail site.quote:Op maandag 6 september 2010 14:40 schreef Symn het volgende:
kan iemand mij uitleggen wat het begrip 'flexi' precies is??
Als ik het goed heb, betekend dit dat je van te voren je hele reis uit moet plannen? Dus als je 5 dagen kan reizen binnen 10 dagen geldigheid, moet je van te voren aangeven op welke 5 dagen je gaat reizen, én van waar naar waar precies?
Dit zou ik eigenlijk helemaal niet leuk vinden...
op de interrailsite staat het nogal onduidelijk vind ik... bedankt iig, ik geloof dat je dus op de reisdag zelf het pas hoeft in te vullen dan?quote:Op maandag 6 september 2010 14:48 schreef ThePianoMan het volgende:
[..]
Nee, op de dag van de reis moet je beginstation/eindstation/tijd invullen. Als je Facebook hebt kan je dezelfde vraag aan Gina stellen, zij weet het wel netjes te beantwoorden, check anders ook even de InterRail site.
Ja, pas op het moment dat je de trein instapt moet je de betreffende reisdag ingevuld hebben.quote:Op maandag 6 september 2010 15:22 schreef Symn het volgende:
[..]
op de interrailsite staat het nogal onduidelijk vind ik... bedankt iig, ik geloof dat je dus op de reisdag zelf het pas hoeft in te vullen dan?
Dan ga je toch voor 5 euro toeslag met de TGV.quote:Op donderdag 23 september 2010 14:55 schreef Symn het volgende:
Leuk, een interrailticket. Moet je alsnog een toeslag voor de Thalys betalen: 54 euro! En de voor Eurostar: 80 euro!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |