Het weer was idd slecht, maar omdat het dan dus laagseizoen is, word sowieso het strand ook minder goed onderhouden, en sommige restaurantjes waren ook gewoon dicht.quote:
En was dat allemaal all inclusive of heb je in totaal drie losse tickets geboekt? Ik ben met name benieuwd naar het ticket van Vietnam Airlines omdat ik er zelf nog een los eindje in de planning heb en er over denk om tussendoor een retour HAN-HCM te boeken.quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:42 schreef MoneyTalks het volgende:
[..]
Ik heb zelf voor 670 euro p.p. AMS-LHR-KUL-HAN ~ HCM-HAN-KUL-LHR-AMS gedaan. Met flybmi (AMS-LHR), Malaysia Airlines (LHR-KUL-HAN-KUL-LHR) en Vietnam Airlines (HCM-HAN) gedaan deze zomer.
Als je 4 weken hebt kun je gewoon het hele land zien. Beginnen in bijvoorbeeld HCMC en gewoon via de verschillende steden zoals Dalat, Hue, Hoi An en Hanoi naar het Noorden reizen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 09:30 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Vooralsnog is de planning nu AMS - HKG - BKK v.v. (Cathay), BKK-HAN v.v. (AirAsia) maar als ik dan toch in Vietnam ben wil ik in die 4 weken ook wel wat van het zuiden zien.
Het is allemaal wat complexer met een onontkoombaar 1e weekje Bangkok, dan een dag of 10 Vietnam waarvan 5 a 6 in Hanoi en Halong Bay, terug naar Bangkok en dan een paar dagen Hong Kong. Dat is de ruwe planning.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 09:35 schreef Blik het volgende:
[..]
Als je 4 weken hebt kun je gewoon het hele land zien. Beginnen in bijvoorbeeld HCMC en gewoon via de verschillende steden zoals Dalat, Hue, Hoi An en Hanoi naar het Noorden reizen.
Sterker nog. Vanaf Bangkok via Cambodja naar HCMC reizen is absoluut een optie, zie je ook iets van Cambodja
Duidelijk, dan zou ik voor Vietnam de keuze maken tussen een bezoek aan Sapa voor 3 a 4 dagen(de hooglanden in) of Hoi An. Mooi stadje, goedkope pakken en kunt ook aan het strand liggen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 12:08 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Het is allemaal wat complexer met een onontkoombaar 1e weekje Bangkok, dan een dag of 10 Vietnam waarvan 5 a 6 in Hanoi en Halong Bay, terug naar Bangkok en dan een paar dagen Hong Kong. Dat is de ruwe planning.
Cambodja is gewoon mijn land niet. Ben er 2 keer geweest, de Mekong afgereisd van PP tot aan Kratie en weer terug, naar Siem Reap en Snooky, maar ik vind het helemaal niks in vergelijking met Thailand, Laos en Maleisie.
En van busreizen ben ik goed genezen sinds ik in een ruk eens van Hua Hin, via Hat Yai naar Penang ben gereisd in alles bij elkaar iets van 21 uur. En voor de goedkoopte hoef ik het ook niet te doen dus verkies ik in Z.O. Azie toch in het algemeen het vliegtuig om me snel te kunnen verplaatsen. Wat me overigens wel aantrekkelijk lijkt is ooit een treinreis in Vietnam van Hanoi naar Saigon en dan onderweg zo her en der eens een paar paar dagen verblijven. Maar dat doe ik nog wel eens als ik geen andere verplichtingen meer heb.
Check even verschillende data, want Egypt Air doet deze route ook vaak voor 466 euro! Maar ik hoor alleen maar slechte berichten over Egypt Air. Niet dat ze niet vliegen of zo, maar nogal brakke interieurs en veel vertragingen. Dan zou ik voor die periode toch eens kijken naar Cathay via Hong Kong voor 649 en Emirates die vanaf Dusseldorf vertrekken.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 12:49 schreef Eggos het volgende:
ik heb net trouwens nog een retourtje Bangkok gevonden voor juli/augustus 2010 met Egypt Air voor 617 euro pp! aangezien ik in die periode naar Vietnam wil, lijkt me dit wel aantrekkelijk om dan met Airasia verder naar Vietnam te reizen! aangezien ik ook een weekje strand er aan vast wil plakken, lijkt me het ook wel wat om dat in Thailand te doen!
hoeveel tijd moet je er ongeveer tussen laten na aankomst in Bangkok om verder te reizen met bijv. Air Asia. het is zo lullig als je door vertraging je aansluitende vlucht mist, dan ben je dus het haasje!
Dan maar hopen dat die vishaken in december weggehaald zijn.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 07:44 schreef MoneyTalks het volgende:
Het weer was idd slecht, maar omdat het dan dus laagseizoen is, word sowieso het strand ook minder goed onderhouden, en sommige restaurantjes waren ook gewoon dicht.
Het regende veel, op het strand lag allemaal troep (heel erg veel vishaken!), het was 90% van de tijd bewolkt (geen zon dus), de zee was erg wild en niet mooi blauw zoals op de foto's maar gewoon dezelfde kleur als onze noordzee. Phu Quoc is in juli/augustus gewoon een afrader, omdat het 't seizoen er niet voor is. Phu Quoc schijnt vanaf de wintermaanden mooi te zijn, maar vanaf mei/juni moet je er niet meer komen is ons verteld.
Emirates kan eventueel ook nog inderdaad! zat net ook ff bij Malysia airlines te kijken, maar die prijzen slaan nergens op! 6500 euro voor een retourtje in juli/augustus! in juni betaal je 600 euro! die prijzen worden hoop ik toch nog wel aangepast?quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 12:59 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Check even verschillende data, want Egypt Air doet deze route ook vaak voor 466 euro! Maar ik hoor alleen maar slechte berichten over Egypt Air. Niet dat ze niet vliegen of zo, maar nogal brakke interieurs en veel vertragingen. Dan zou ik voor die periode toch eens kijken naar Cathay via Hong Kong voor 649 en Emirates die vanaf Dusseldorf vertrekken.
Gewoon los via de site van Vietnam Airlines geboekt.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 09:30 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
En was dat allemaal all inclusive of heb je in totaal drie losse tickets geboekt? Ik ben met name benieuwd naar het ticket van Vietnam Airlines omdat ik er zelf nog een los eindje in de planning heb en er over denk om tussendoor een retour HAN-HCM te boeken.
Vooralsnog is de planning nu AMS - HKG - BKK v.v. (Cathay), BKK-HAN v.v. (AirAsia) maar als ik dan toch in Vietnam ben wil ik in die 4 weken ook wel wat van het zuiden zien.
Ik denk dat ze dan wat minder snel aanspoelen omdat de zee dan wat kalmer is, en in de wintermaanden word het strand beter onderhouden lijkt mij. Alleen voor La Veranda had je van die strandjutters die alle troep opruimden in de zomerquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 13:40 schreef APK het volgende:
[..]
Dan maar hopen dat die vishaken in december weggehaald zijn.
Vanaf hier ongeveer staat hoe visa on arrival werkt: Vietnam #3 Chúc ngày mới tốt lànhquote:Op woensdag 21 oktober 2009 23:04 schreef karoltje het volgende:
Ga er 3 weken heen rond kerst en oud & nieuw.
Is het gewoon via on arrival in Vietnam? Op websites staat het nogal onduidelijk...?
quote:Op woensdag 21 oktober 2009 23:10 schreef APK het volgende:
[..]
Vanaf hier ongeveer staat hoe visa on arrival werkt: Vietnam #3 Chúc ngày mới tốt lành
Sapa is als dorp dan ook echt niks aan, het is echt een uitvalsbasis voor wandelingen in de omgevingquote:Op zaterdag 24 oktober 2009 04:09 schreef Noxa het volgende:
Visa moet je in NL regelen. Je kunt via die website een aanvraag indienen. Den krijg je per mail een brief waarin je visum aanvraag goed gekeurd is. Met een ingevuld formulier en 2 pasfoto's kun je dan op de luchthaven van Vietnam je visum kopen. 25 Dollar. Maar euro's doen ze het ook voor. Eigenlijk alles wat naar geld ruikt doen ze het voor.
Wij hadden alles netjes geregeld. Maar anderen naast ons hadden niks. En voor 20 Euro was het visum geen enkel probleem.
Anywayz. Vietnam is echt geweldig. Heerlijk eten, ontzettend vriendelijke mensen. En een schitterend land. We zijn begonnen in Hanoi. Waar we midden in het Old Quarter zaten. Ontzettend druk en wel weer een culture shock om midden in zo'n aziatsche stad aan te komen.
Vanuit Hanoi zijn we eerst 3 dagen naar Halong Bay geweest. 2 nachten op een eilandje doorgebracht. Dat was echt schitterend. Na Halong Bay zijn we via Hanoi naar Sapa geweest. Sapa itself was niks aan, ontzettend toeristisch en vooral veel prullaria te koop. Maar onder de bezielende leiding van een gids zijn de we bergen rondom Sapa in gegaan en echt bij lokals geweest. Dat was een unieke ervaring. Kan het iedereen aan raden.
Na het toch wat koude Sapa (18 graden) zijn we naar het zuiden gegaan. Naar Hue, een mooie maar ook drukke stad. Vooral het oude paleis van de "Emperor" is echt heel erg mooi. Je kunt er gerust een dag rond wandelen.
Helaas regent het aardig de afgelopen dagen dus zijn we verder naar het zuiden afgezakt. En nu zitten we in Hoi An. In een hotel wat uitkijkt over de rijst velden en vlakbij de oude stad. Als je Hoi An in 1 woord moet samen vaten dan is dat "Kleding". Op elke hoek van de straat kun je een pak/jurk/jas/schoenen/broek/vul maar in op maat laten maken. Echt duur is het niet .Maar You get wat you pay for.
Kortom Vietnam bevalt ons prima. Met nog 2 weken voor de boeg gaan we na het weekend verder zuidelijk om eens even een weekje bij te komen op het strand van Nha Trang. Daar zijn we wel aan toe. Het weer wordt nu ook weer beter!
Dat is dan ook weer geregeld. Gewoon niets doen en zeker niet die gasten van een visumdienst of ander obscuur reisburo je visum laten regelen. Dus visa upon arrival werkt gewoon, paar pasfoto's bij je en bij aankomst formulier invullen, 25 dollar erbij en klaar, begrijp ik? Dat is dan dezelfde procedure als in Laos en Cambodja. Ik vroeg me alleen nog af of Air France in Bangkok of Cathay in Hongkong of een van beide op Schiphol nog moeilijk zullen doen als je in het geheel zonder visum aan de balie staat om in te checken voor je vlucht AMS-CDG-BKK-HAN resp. AMS-HKG-HANquote:Op zaterdag 24 oktober 2009 04:09 schreef Noxa het volgende:
Visa moet je in NL regelen. Je kunt via die website een aanvraag indienen. Den krijg je per mail een brief waarin je visum aanvraag goed gekeurd is. Met een ingevuld formulier en 2 pasfoto's kun je dan op de luchthaven van Vietnam je visum kopen. 25 Dollar. Maar euro's doen ze het ook voor. Eigenlijk alles wat naar geld ruikt doen ze het voor.
Wij hadden alles netjes geregeld. Maar anderen naast ons hadden niks. En voor 20 Euro was het visum geen enkel probleem.
Lijkt mij eerlijk gezegd niet verstandig om zonder visumautorisatie op stap te gaan.quote:Op zaterdag 24 oktober 2009 16:32 schreef buzz1291 het volgende:
Dat is dan ook weer geregeld. Gewoon niets doen en zeker niet die gasten van een visumdienst of ander obscuur reisburo je visum laten regelen. Dus visa upon arrival werkt gewoon, paar pasfoto's bij je en bij aankomst formulier invullen, 25 dollar erbij en klaar, begrijp ik? Dat is dan dezelfde procedure als in Laos en Cambodja. Ik vroeg me alleen nog af of Air France in Bangkok of Cathay in Hongkong of een van beide op Schiphol nog moeilijk zullen doen als je in het geheel zonder visum aan de balie staat om in te checken voor je vlucht AMS-CDG-BKK-HAN resp. AMS-HKG-HAN
Ze hebben GEEN visa on arrival in Vietnam. Regel dit vantevoren; of via een reisburo (duur), via een ambassade (goedkoop) of via die website (soort van visa on arrival. Het zou zelfs zo kunnen zijn dat je zonder visum, of brief, niet eens het vliegtuig in magquote:Op zaterdag 24 oktober 2009 16:32 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Dat is dan ook weer geregeld. Gewoon niets doen en zeker niet die gasten van een visumdienst of ander obscuur reisburo je visum laten regelen. Dus visa upon arrival werkt gewoon, paar pasfoto's bij je en bij aankomst formulier invullen, 25 dollar erbij en klaar, begrijp ik? Dat is dan dezelfde procedure als in Laos en Cambodja. Ik vroeg me alleen nog af of Air France in Bangkok of Cathay in Hongkong of een van beide op Schiphol nog moeilijk zullen doen als je in het geheel zonder visum aan de balie staat om in te checken voor je vlucht AMS-CDG-BKK-HAN resp. AMS-HKG-HAN
Kan eigenlijk dus wel via elk reisburootje in Aziequote:Op donderdag 29 oktober 2009 19:02 schreef gifkwal het volgende:
Voor wie al in de regio op reis is en Vietnam wil aandoen: het aanschaffen van een visum is zeer simpel en vele malen goedkoper te doen in Cambodia. Slechts 35 dollar en binnen 1 of 2 dagen gepiept. Je kan dit doen bij het Vietnamese consulaat/ambassade (weet niet wat het precies is?) in Sihanoukville, maar ook in Phnom Penh zelf bij 1 van de vele reisbureautjes die dit voor je kunnen regelen. Zij sturen je paspoort dan voor je op naar Sihanoukville. Ik deed het op deze manier en had een dag later mijn paspoort met visum terug. Zeg er wel duidelijk bij dat je een visum voor 30 dagen wil hebben als dat het geval is, anders stoppen ze er nog wel eens een 15-dagen visum in.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |