Jacobs verhaal = Lost. Dat is waar de hele serie om draait. De mythologie achter Lost is in deze aflevering door dat gedoe met Jacob veel meer uit de doeken gedaan dan ooit tevoren.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 06:47 schreef Espabilado het volgende:
Vond 'm beetje tegenvallen. Dat gedoe met Jacob is er idd beetje bijgegooid en boeide niet echt,
Dat Sawyer Julliet verliest en Juliet zichzelf uiteindelijk opoffert voor de rest vond ik een van de mooiste momenten van de hele serie, wat uitvoering betreft. Qua karakterontwikkeling was dit toch wel een hoogtepunt.quote:op een gegeven moment raak je natuurlijk wel nieuwschierig naar of ze de boel echt gaan opblazen, maar de uitvoering van hoe dat uiteindelijk gebeurde had ook weinig impact op me.
Ja, ik denk dat je gerust mag zeggen dat dit het karakter van John Locke 180 graden omdraait. In het begin leek hij speciaal doordat hij weer kon lopen, hij leek een soort band met het eiland te hebben, hij kon met Jacob praten (die nooit Jacob was dus, maar zijn nemesis). Seizoen vijf leek te bevestigen dat Locke dus inderdaad speciaal was, doordat hij uit de dood opstond, en doordat hij een hernieuwde band met het eiland had. Maar dat was Locke dus helemaal niet. Locke was eigenlijk gewoon een zielige oude man, die niet meer dan een pion was, en gemanipuleerd werd in het idee dat er iets bijzonder aan hem is. Dat is ook de reden dat de tests die Richard met de jonge Locke deed mislukten, hij was nooit voorbestemd om de leider van de Others te worden.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 10:28 schreef Xurk het volgende:
Heel cool dat Vincent, Rose en Bernard er eventjes in zaten! Het lijkt me eigenlijk overduidelijk dat ze dat puur gedaan hebben doordat er al maanden wordt gevraagd waar de fuck die alledrie zitten
Iemand vroeg wat over de podcasts: Darlton doet er geen meer, dus we moeten tot 2010 wachten voor de volgende... wel gaat Michael Emerson een rehash podcast doen van "The Incident"In ieder geval, dat zeiden ze tijdens de vorige podcast!
Toch wel heel cool hoe de in LOST-mythe zo belangrijke karakters zijn ontwikkeld in de afgelopen paar afleveringen:Übercoole Locke is niet eens Locke, het is Anti-Jacob die zich als Locke voordoet. Richard is helemaal niet zo über als we allemaal altijd dachten, hij weet ook maar weinig en het enige bijzondere aan hem is dat hij niet ouder wordt. Ben was ook nooit bijzonder en is eigenlijk ook maar vol fail, net als de echte Locke dat uiteindelijk was [aangezien hij alleen als speciaal werd gezien door iedereen dankzij Anti-Jacob's plan]*
*Al moet er toch wel iets bijzonders aan Locke zijn, aangezien hij op het eiland wel ineens weer kon lopen... of zou dat puur het genezende van het eiland zijn, zoals veel anderen die ook hebben meegemaakt? Ik kan me eigenlijk nu even geen andere dingen voor de geest halen waardoor Locke bijzonder zou moeten zijn geweest.
Ben had ook een meesterlijke scène waar hij met Jacob ging pratenDie gast kan echt zó goed acteren! Alleen jammer dat hij Jacob neerstak "like a girl"
Inderdaad, erg mooi! Tijdens het kijken ervan kwam het meer op me over als een wanhoopsdaad, aangezien ze daar nooit meer levend ging wegkomen en daardoor maar meteen "een eind" eraan wilde maken - maar de hele aflevering in acht nemend, is het natuurlijk logischer dat ze gewoon een laatste poging deed om hun plan toch nog te laten slagen.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 10:36 schreef Symer het volgende:
Dat Sawyer Julliet verliest en Juliet zichzelf uiteindelijk opoffert voor de rest vond ik een van de mooiste momenten van de hele serie, wat uitvoering betreft. Qua karakterontwikkeling was dit toch wel een hoogtepunt.
quote:Op vrijdag 15 mei 2009 10:43 schreef Xurk het volgende:
De anti-climax na het droppen van de bom vond ik ook prachtigAls-ie uiteindelijk niet meer was ontploft was het wel storend geweest, maar omdat we ervan overtuigd waren dat de bom op impact zou ontploffen, gepaard met de dichtgeknepen ogen van alle Losties - en er uiteindelijk he-le-maal niets gebeurde, zorgde dat moment dat iedereen de ogen opendeed en zo keek van "What the...?" erg leuk was!
Zouden we vanaf nu altijd zwarte letters op een witte achtergrond krijgen?quote:Op vrijdag 15 mei 2009 11:07 schreef Skull-splitter het volgende:
Maar: the cycle has been broken.
Getuige de aftiteling.
Haha dat zou wel erg grappig zijnquote:Op vrijdag 15 mei 2009 11:10 schreef Symer het volgende:
[..]
Zouden we vanaf nu altijd zwarte letters op een witte achtergrond krijgen?
Op Lostpedia heet ie gewoon Jacob's enemy.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 10:02 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Niemand weet hoe die man echt heet. Esau is net zo'n goede naam als elke andere. We kunnen hem ook 'die man met wie Jacob praatte aan het begin van aflevering 5.16 The Incident' noemen
Leuk ideequote:Op vrijdag 15 mei 2009 10:18 schreef Xrenity het volgende:
Hier staat een schema. Als je dat volgt kun je elke week ongeveer 3 afleveringen Lost zien (beginnend bij S01e01), precies tot aan de Pilot van seizoen 6
Ik misschien ook wel, lijkt me best interessant om alles weer eens opnieuw te kijken. Alleen moet ik dan wel door het fillerseizoen 2 bijtenquote:
De LONGLIVELOCKE recap staat wel onlinequote:Op vrijdag 15 mei 2009 12:45 schreef Harajuku. het volgende:
Heeft E ondertussen al zelfmoord gepleegd nu blijkt dat Locke toch best dood is?
quote:Op vrijdag 15 mei 2009 12:48 schreef Shrien het volgende:
[..]
De LONGLIVELOCKE recap staat wel online![]()
http://longlivelocke.blogspot.com/
quote:I realized less than a half-hour into "The Incident" that my final Season Five post is going to take me a loooong time to pull together -- as in, more than a week. I may divide it into two parts (one for each hour)... I'm just not sure right now.
In the meantime, I'm breaking with tradition and have decided to share a few of my initial, not very well rationalized thoughts with you on this depressing Morning After.
Denk wel dat ze er nog op terugkomen, zelf denk ik dat ze in de tempel zitten. Het houdt waarschijnlijk verband met die fluisterstemmen, die ook nog niet verklaard zijn. Verder hebben ze die 3-year gap misschien ook wel toegevoegd zodat ze het ouder worden van de kinderen realistisch kunnen verklaren. Maar dat is gissen natuurlijk. Bedenk dat ze nog niet in de tempel zijn geweest, zelfs Jacob zat daar niet. Er is natuurlijk ook een reden waarom ze dat mysterieus houden.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 13:56 schreef Xurk het volgende:Wat is er nu ooit gebeurd met de stewardess en die kinderen, die bij de Taillies weggeplukt zijn door The Others?? We zagen de stewardess [Cindy?] nog één keer volgens mij, toen Jack in een kooi opgesloten zat. En toen deed ze echt enorm vaag "We're here to watch."
Maar ik denk dat we hier geen informatie meer over krijgen in seizoen 6 aangezien het te irrelevant lijkt, mede doordat ik het idee heb dat veel van wat er onder Ben's bewind door The Others gedaan is, tamelijk onbelangrijk is.
Ja klopt, ze zit bij de hostiles. Richard zei dat een deel van hen in de tempel zit. Dus het lijkt me duidelijk dat zij daar dus ook zit, samen met de kinderen.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 14:23 schreef Ascaroth het volgende:
Volgens mij zie je Cindy nog een keer als Locke zich bij The Others voegt in seizoen drie.
Klinkt plausibel allemaal! En je hebt gelijk over de Temple, ik denk dat ze daar ook nog wel meer van gaan laten zien volgend seizoenquote:Op vrijdag 15 mei 2009 14:08 schreef Jivis het volgende:
Denk wel dat ze er nog op terugkomen, zelf denk ik dat ze in de tempel zitten. Het houdt waarschijnlijk verband met die fluisterstemmen, die ook nog niet verklaard zijn. Verder hebben ze die 3-year gap misschien ook wel toegevoegd zodat ze het ouder worden van de kinderen realistisch kunnen verklaren. Maar dat is gissen natuurlijk. Bedenk dat ze nog niet in de tempel zijn geweest, zelfs Jacob zat daar niet. Er is natuurlijk ook een reden waarom ze dat mysterieus houden.
Bedenk me trouwens dat Cindy zich net zo raar gedroeg als die man van Danielle toen hij in de tempel geweest was...
Heb het even nagelezen op Lostpedia net, Locke was samen met Cindy een tent aan het opzetten op het grasveld.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 14:47 schreef Xurk het volgende:
[..]
Klinkt plausibel allemaal! En je hebt gelijk over de Temple, ik denk dat ze daar ook nog wel meer van gaan laten zien volgend seizoen
En ik kan me inderdaad wel iets vaag herinneren over Cindy die bij The Others was toen Locke aan kwam zetten, maar weet niet of dat idd op dat grasveld in s3 was of op het strand in s5..
idd. Beetje egotrippers. Als ons maar niets overkomt is het goed. Jullie altijd met dat vechten enzoquote:Op vrijdag 15 mei 2009 14:52 schreef Harajuku. het volgende:
Ik vond Rose en Bernard maar stom trouwens. "Oh well, dan worden we maar opgeblazen, we dont care want we are soooooo in love en we houden van het leven en bla bla bla" Dan hoef je nog niet dood
1) Dat was het plan, dat zij alleen nog even afgemaakt hadquote:Op vrijdag 15 mei 2009 01:28 schreef Jarno88 het volgende:
Waarom heeft Juliet uiteindelijk toch die bom laten ontploffen? Dacht zij hierdoor toch dat het verleden ongedaan zou worden gemaakt of was haar motivatie juist om het vliegtuig toch te laten neerstorten?
Ik kon dit niet uit de finale halen, jullie wel?
Ik denk dat er nu idd nog maar weinig vragen zijn over R&B. Zij doen hun ding gewoon, worden samen oud en sterven in een grot waar Jack ze 30 jaar later vindt en waar ze Adam & Eve genoemd worden.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 15:11 schreef One_conundrum het volgende:
Maak je niet zo druk om rose en bernard. Dat was gewoon een loose-end en dat is nu klaar.
Dan nog was het stomquote:Op vrijdag 15 mei 2009 15:11 schreef One_conundrum het volgende:
Maak je niet zo druk om rose en bernard. Dat was gewoon een loose-end en dat is nu klaar.
En denk ook aan die droom van Claire, met die evil Locke erin. Toen hadden we het al kunnen weten. Of dat spelletje dat Locke steeds speelde met die zwartwitte steentjes. Allemaal verwijzingen. Toch wel knap geschreven.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 15:19 schreef Unhuman het volgende:
Volgens mij hadden de schrijvers wel een idee hoor. Het gaat vanaf het begin al om goed/kwaad, en dat hele Jacob gebeuren waar naartoe werd gewerkt hebben ze echt niet zomaar uit hun duim gezogen.
Ik kan mij nietvoorstellen dat ze de serie zijn begonnen zonder een idee of rode draad met Jacob en zijn tegenpool.
quote:Op vrijdag 15 mei 2009 15:53 schreef Unhuman het volgende:
Nice, die droom kan ik mij helemaal niet meer herinneren. Eigenlijk zou ik de komende maanden heel de serie weer opnieuw moeten kijken, voor alle details
quote:Op vrijdag 15 mei 2009 10:18 schreef Xrenity het volgende:
Hier staat een schema. Als je dat volgt kun je elke week ongeveer 3 afleveringen Lost zien (beginnend bij S01e01), precies tot aan de Pilot van seizoen 6
Voor mij had het personage Jacob wel een beetje afgedaan als hij de vuisten had gebaldquote:Op vrijdag 15 mei 2009 16:10 schreef Paul99 het volgende:
Btw: ben ik de enige die vond dat Jacob zich wel erg makkelijk door Ben liet omleggen?
Je bent niet de enige, maar ik heb me er niet eens echt aan gestoord.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 16:10 schreef Paul99 het volgende:
Btw: ben ik de enige die vond dat Jacob zich wel erg makkelijk door Ben liet omleggen?
Makkelijk? Die nemesis heeft er op zn minst al sinds de 19de eeuw over gedaan.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 16:14 schreef Shrien het volgende:
[..]
Je bent niet de enige, maar ik heb me er niet eens echt aan gestoord.
Wel raar inderdaad, een 'God' die zo makkelijk kapot gemaakt kan worden..
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |