Komende dinsdag mag hij weer om zn tanden te slijpen, en als zijn DA vind dat hij een goede conditie heeft niet (teveel) afgevallen etc, doen ze hem gelijk castrerenquote:Op woensdag 3 juni 2009 19:52 schreef Nonneke het volgende:
Tot welke leeftijd zouden jullie je konijn laten castreren ?
Steph is nu een jaar of 4, en eigenlijk vanaf dat hij een half jaar/jaar is zit hij alleen. Hij zat eerst samen met zn broer (die tegenwoordig bij mijn wederhelft in de ren zit) maar nadat hij die steeds aanviel (echt rondvliegende haren en grote wonden) hebben we ze uit elkaar gehaald. Maar nu de dozen van zn nieuwe hok zo in de woonkamer staan (met overal leuk 2 of 3 konijnen op de plaatjes), lijkt het ons eigenlijk wel leuk om hem tóch een maatje te geven, maar doen we hier wel verstandig aan "op zijn leeftijd" ? (vrouwelijk dan uiteraard, misschien zelfs wel 2, en zeker uit een opvang met afspraak dat mócht het niet gaan ik ze terug kan brengen)
Uiteraard bel ik zijn dierenarts van de week even, maar ben gewoon benieuwd
Leuk! Niet meteen na het castreren he, ze kunnen 'het' nog drie weken na de tijd. Maar dat zullen ze je vast ook wel vertellen daar.quote:Op maandag 13 juli 2009 21:52 schreef Nonneke het volgende:
[..]
Komende dinsdag mag hij weer om zn tanden te slijpen, en als zijn DA vind dat hij een goede conditie heeft niet (teveel) afgevallen etc, doen ze hem gelijk castreren![]()
En dan kan ik over een aantal weken een vriendinnetje voor hem halen![]()
Hij oogt prima, maar omdat zijn voortanden zo vreselijk snel groeien (laatste keer dat we geweest zijn is 4 weken terug, eerder gingen we om de 6 tot 8) vind ik het elke keer toch weer spannend. Hij eet prima, en alles, zelfs als de tanden uit zn mond steken, bakjes gaan schoon op. Maar toch was hij de laatste keer een beetje afgevallen, niet vreselijk veel, maar toch. Better safe than sorryquote:Op dinsdag 14 juli 2009 06:55 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Leuk! Niet meteen na het castreren he, ze kunnen 'het' nog drie weken na de tijd. Maar dat zullen ze je vast ook wel vertellen daar.
Heeft ie nu niet zo'n goede conditie dan?
Ik heb eens drie gehoord, maar ik kan het ook gigantisch mishebben hoorquote:Op dinsdag 14 juli 2009 12:38 schreef Nonneke het volgende:
[..]
Hij oogt prima, maar omdat zijn voortanden zo vreselijk snel groeien (laatste keer dat we geweest zijn is 4 weken terug, eerder gingen we om de 6 tot 8) vind ik het elke keer toch weer spannend. Hij eet prima, en alles, zelfs als de tanden uit zn mond steken, bakjes gaan schoon op. Maar toch was hij de laatste keer een beetje afgevallen, niet vreselijk veel, maar toch. Better safe than sorry![]()
3 weken ? de DA houd altijd 8 aan hier. nouja maken we er 6 van
ons beestje moest volgens mij 6 weken appart na zn castratiequote:Op dinsdag 14 juli 2009 12:38 schreef Nonneke het volgende:
[..]
Hij oogt prima, maar omdat zijn voortanden zo vreselijk snel groeien (laatste keer dat we geweest zijn is 4 weken terug, eerder gingen we om de 6 tot 8) vind ik het elke keer toch weer spannend. Hij eet prima, en alles, zelfs als de tanden uit zn mond steken, bakjes gaan schoon op. Maar toch was hij de laatste keer een beetje afgevallen, niet vreselijk veel, maar toch. Better safe than sorry![]()
3 weken ? de DA houd altijd 8 aan hier. nouja maken we er 6 van
De DA raadde natte groente juist af, omdat ie dat ook niet echt gewend is. Hij krijgt vaak wel een stukje groen, maar nooit meer dan een plukje sla of stukje wortel. En dan zou hij juist omdat hij het niet gewend is weer dairree kunnen krijgen.quote:Op donderdag 16 juli 2009 12:23 schreef Makamba070 het volgende:
Vul van die lege frisdrankflesjes met water, in de diepvries en de volgende dag het flesje ijs in het konijnenhok leggen. Hier liggen ze er languit tegenaan en vinden het heerlijk!
Wat je ook nog kunt proberen is wat natte groente: komkommer of andijvie.
Aha... als ie het niet gewend is moet je idd uitkijken. Voorzichtig met een heel klein stukje beginnen en langzaam opvoeren.quote:Op donderdag 16 juli 2009 12:36 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
De DA raadde natte groente juist af, omdat ie dat ook niet echt gewend is. Hij krijgt vaak wel een stukje groen, maar nooit meer dan een plukje sla of stukje wortel. En dan zou hij juist omdat hij het niet gewend is weer dairree kunnen krijgen.
hebben we gedaan, helaas worden die hier allemaal terug gestuurd, dus we hebben nu 2 nieuwe telegraafjes gekocht, kandie leuk naar de prinsesjes kijkenquote:Op dinsdag 21 juli 2009 12:17 schreef Guppyfriend het volgende:
even langs een tankstation fietsen, bepaalde kranten gaan gewoon de papierbak in als ze niet verkocht worden. bij ons ging alleen de Telegraaf terug naar de leverancier. goed kans dus dat je ze zo mee kan krijgen.
hij zal ze je met liefde afgevenquote:Op dinsdag 21 juli 2009 12:20 schreef Nonneke het volgende:
[..]
hebben we gedaan, helaas worden die hier allemaal terug gestuurd, dus we hebben nu 2 nieuwe telegraafjes gekocht, kandie leuk naar de prinsesjes kijkenEn we vonden wel nog de 'flevopost' (local krant) bij de sigarenboer, en die zei dat de nieuwe vandaag komt, dus ik trap straks gewoon het krantenjongentje van zn fietsje en jat zn tassen leeg
hehe vastwel jaquote:Op dinsdag 21 juli 2009 13:12 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
hij zal ze je met liefde afgevenik hield in ieder geval altijd over toen ik dat nog deed
BTW, wat een konijnenvilla hierboven zegwauw!! en dat bedje vind ik tof, waar heb je dat vandaag? weet zeker dat Tommie dat ook leuk vind
Is best veel "nat" voer.quote:Op maandag 20 juli 2009 15:48 schreef Nonneke het volgende:
[ afbeelding ]
Slaapkamer ingericht, konijn kan erin
oogt meer denk ikquote:
heb ze ook bij dierenwinkels en tuincentra's zien liggen hoorquote:Op dinsdag 21 juli 2009 14:18 schreef Guppyfriend het volgende:
he, formido hebben ze niet bij ons in de buurt. nou ja, ik vind het vast nog wel ergens anders
Saar heeft er een van Tuincentrum Overvechtquote:Op dinsdag 21 juli 2009 14:18 schreef Guppyfriend het volgende:
he, formido hebben ze niet bij ons in de buurt. nou ja, ik vind het vast nog wel ergens anders
Oeps... nooit aan gedacht eigenlijk, aan de bodembedekking. En mijn da, toch een expert op konijnengebied, ook niet. Hier gingen zowel de dames als de heren na de operatie weer braaf op de aubiose. Gelukkig goed gegaan....quote:Op dinsdag 21 juli 2009 14:21 schreef Nonneke het volgende:
Hok hebben we gelaten, hebben er alleen kartonnen platen over gelegd, en daarop kranten.
We gaan hem zo halen, ze hebben niet gebeld dus ik ga er vanuit dat alles goed is gegaan![]()
Net als in de mensenwereld dus eigenlijkquote:Op woensdag 22 juli 2009 11:21 schreef Makamba070 het volgende:
[..]
met name de mannetjes zijn van die aanstellers die bij een beetje pijn.......
thanks voor de tip ! hij heeft gister wel heel goed gegeten, maarja toen zat hij natuurlijk nog onder de pijnstilling, morgenochtend kijken hoever hij zn bakje leegheeft, als het te weinig is haal ik even een pijnstillertjequote:Op woensdag 22 juli 2009 11:21 schreef Makamba070 het volgende:
[..]
Oeps... nooit aan gedacht eigenlijk, aan de bodembedekking. En mijn da, toch een expert op konijnengebied, ook niet. Hier gingen zowel de dames als de heren na de operatie weer braaf op de aubiose. Gelukkig goed gegaan....
Hou je konijn even stevig onder de metacam (pijnstillers) oid, met name de mannetjes zijn van die aanstellers die bij een beetje pijn ophouden met eten, en daar vervolgens weer last van krijgen.
Overigens denk ik dat ie in dat prachtige hok zó weer opknapt!
heb je niets meegekregen van de DA dan?quote:Op woensdag 22 juli 2009 19:01 schreef Nonneke het volgende:
[..]
thanks voor de tip ! hij heeft gister wel heel goed gegeten, maarja toen zat hij natuurlijk nog onder de pijnstilling, morgenochtend kijken hoever hij zn bakje leegheeft, als het te weinig is haal ik even een pijnstillertje![]()
Thanks voor de complimentjes all ! Steph vind het zelf ook wel grappig geloof ik, alleen snapt hij het loopplankje nog nietNou geeft dat nu niet, dan kunnen we hem goed in de gaten houden en makkelijk pakken, maar zodra hij weer goed op de been is (hij zit nog erg met zn kont omhoog
) hoop ik toch wel dat hij dat een beetje snel snapt
nope, hij heeft van hun een lang werkende pijnstiller gehad, eerder bij mn cavia en chinchilla's ook geen extra medicatie meegekregen na een castratiequote:Op woensdag 22 juli 2009 19:43 schreef Ynske het volgende:
[..]
heb je niets meegekregen van de DA dan?
hier medicatie voor tot een week na de operatie meegekregen
mjah als ik er zo over nadenk eigenlijk wel ja. Hij heeft een pijnstilling per injectie gehad net voor of na zn castratie, misschien blijft zoiets langer werken ? geen idee hoorquote:
Oeh mag ik even smelten... vind het sowieso al leuk dat er een konijnentopic is (daardoor ben ik net op fok beland) kom ik Pluis ineens tegen! Ben vrijwilliger bij het KDC en heb zijn hok zo vaak verschoond en aandacht gegeven, uiteindelijk had ik hem verhuisd naar een ander hok omdat hij in een raar hoog hok zat en dezelfde dag nam jij hem dus ineens meequote:Op dinsdag 30 juni 2009 13:17 schreef tombolafan het volgende:
Zoals beloofd hier foto's van Lem en Bram (beetje veel maar ik kon niet kiezen...)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Lem (ze wordt zo groot!!! Vooral haar oren!)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Bram (voorheen dus pluis)![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Kennismaking, wennen...![]()
[ afbeelding ]
Lem vindt de poes ook interessant, hij vindt t iets minder...
[ afbeelding ]
Dat vind ik zooo lief! Ze komt languit naast me liggen (springt zelf op de bank) om geaaid te worden (vandaar die hand er op, als ik stop met aaien gaat ze weg...) Ik ben zo verliefd op die twee!
Wat grappig! Ik vind m zo lief, ik snap niet dat ie niet eerder opgehaald is (en daar ben ik eigenlijk ook wel blij mee...quote:Op woensdag 22 juli 2009 22:02 schreef douche-eendje het volgende:
Oeh mag ik even smelten... vind het sowieso al leuk dat er een konijnentopic is (daardoor ben ik net op fok beland) kom ik Pluis ineens tegen! Ben vrijwilliger bij het KDC en heb zijn hok zo vaak verschoond en aandacht gegeven, uiteindelijk had ik hem verhuisd naar een ander hok omdat hij in een raar hoog hok zat en dezelfde dag nam jij hem dus ineens mee. Wat was ik blij dat hij mocht verhuizen na 5 maanden in de opvang.
Zal gelijk even mijn eigen buns showen:
[ afbeelding ]
Kelly is de grote dame, geen idee hoe oud ze is. Gevonden op straat en zo in de opvang beland en bij mij terecht gekomen. Ze was ontzettend bang in het begin, maar o zo lief aan het worden nu. Slopen is haar grote hobby... Nijn is mijn kleine heer van bijna 3 en een ontzettende knuffelkont, heel erg op mensen gericht en vind alles wel prima zolang hij maar genoeg aandacht krijgt. Samen zijn ze een te gelukkig klef konijnenstel!
Wat een verschrikkelijk mooi hok!!!!quote:
De werking van pijnstillers bij een konijn is maar half zo lang als bij een ander dier. Een da zou dus eigenlijk ALTIJD pijnstiller mee moeten geven, want zelfs een wat zij noemen "langwerkende" pijnstiller duurt dus bij een nijn alsnog heel kort.quote:Op woensdag 22 juli 2009 20:02 schreef Nonneke het volgende:
[..]
nope, hij heeft van hun een lang werkende pijnstiller gehad, eerder bij mn cavia en chinchilla's ook geen extra medicatie meegekregen na een castratie
Mja ik snap het wel dat hij er een tijd heeft gezeten, veel mensen vinden de vachtverzorging die een langharig konijn nodig heeft teveel werk. Met als bijkomend gevolg dat de pluizenbollen die je waarschijnlijk ook hebt gezien nu nog in de opvang zitten te wachten op een permanent huis... In september zitten ze er al weer een jaar!quote:Op donderdag 23 juli 2009 09:16 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Wat grappig! Ik vind m zo lief, ik snap niet dat ie niet eerder opgehaald is (en daar ben ik eigenlijk ook wel blij mee...) Ze zeiden al dat ie een lievelingetje was van veel verzorgers, ik vond het bijna lullig om hem dan ineens weg te rukken bij jullie...
Even een vraagje;
Ik ben nog steeds bezig met het definitief koppelen van Lem en Bram. Ligt vooral aan mij, ik ben nogal een muts en als ze een beetje te ruw "vechten" krijg ik al de zenuwen en haal ik ze uit elkaar. Het gaat wel steeds beter, ze liggen nu (soms naast elkaar) helemaal uitgestrekt in de "wenren". Maar Bram is nogal opdringerig soms, en dan is er een hoop geren en geruzie. Kan ik ze evengoed gewoon bij elkaar in een hok (met uitloop) doen?
Ik heb totaal geen ervaring met koppelen van konijnen, en ik zie Lem nog als zo'n baby die beschermd moet worden... terwijl ze al bijna net zo groot is als Bram
Okee dan, van het weekend (als ik thuis ben en op ze kan letten...) gaat het gebeuren. En inderdaad, het verzorgen is wel meer werk dan bij een "gewoon" konijn, maar je bouwt wel meer een band op...quote:Op donderdag 23 juli 2009 10:55 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Mja ik snap het wel dat hij er een tijd heeft gezeten, veel mensen vinden de vachtverzorging die een langharig konijn nodig heeft teveel werk. Met als bijkomend gevolg dat de pluizenbollen die je waarschijnlijk ook hebt gezien nu nog in de opvang zitten te wachten op een permanent huis... In september zitten ze er al weer een jaar!
Ik denk dat je Bram en Lem toch wel bij elkaar moet laten. Zolang ze niet extreem agressief doen gaat alles prima, Lem is inmiddels ook al wat ouder geworden en nu lekker aan het puberen vermoed ik. 1 van de 2 zal zich toch over moeten gaan geven aan de andere. Het rennen achter elkaar gebeurt hier ook nog iedere dag wel een keer. Zolang er geen bijtwonden zijn en niks tot bloedens toe gebeurd is alles prima. Je zult zo nu en dan een pluk haar vinden, maar dat kan ook van het rijden komen.
Het heeft hier ongeveer een maand geduurd voordat er rust in het hok was, na Kel haar eerste schijnzwangerschap was de boel een beetje bekoeld en inmiddels zijn ze lekker klef.
Nonneke, toch even naar de DA voor carprofen of metacam. Eet hij inmiddels al weer na de castratie?
inderdaad... Anders wordt het wel erg langharig (op de foto's is ie nog kort, vandaar waarschijnlijk de vraag)quote:
Ja, maar anders moet je hem elke dag kammen volgens mij. En nu "maar" 2 keer in de week...quote:
Wij hebben hem besteld bij http://www.dierenverblijf.comquote:Op donderdag 23 juli 2009 09:22 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Wat een verschrikkelijk mooi hok!!!!![]()
Waar heb je dat vandaan??? (jaloers is...)
ik zou inderdaad even bellen naar de da. En vragen of (als je konijn nog niet geent is) het zin heeft om je konijn alsnog in te enten... Succes!quote:Op vrijdag 24 juli 2009 09:20 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Zieke konijntje was een wilde ... dies dus weggehupt .. was ook niet echt bij ons in de buurt, maar mijn vriend had die een zetje gegeven met zijn schoen ... Dus mijn redenatie: ziek konijntje met virus -> aanraking met schoen -> schoen in huis -> huis bij mijn konijn -> mijn konijn ziek
Ik zou hem ook laten enten inderdaad... Volgens mij heb ik wel eens gehoord dat het zelfs via vliegen overgebracht kan worden... VHS wel in elk geval... Dus altijd het zeker voor het onzekere nemen zou ik zeggen... Succes!quote:Op vrijdag 24 juli 2009 09:48 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
konijn is niet geent ... er komen geen konijnen hier in de buurt van de kooi gelukkig ... alleen maar stenen waar hij staat en 10 meter naar voren een mooi groen grasveldDus de stenen zijn niet bepaald interessant ... Verder hebben we een kat in de buurt die iedere dag zijn rondje een par keer maakt hier
Alles is ontsmetdus das vast goed
ik ga vanaf nu mijn konijntje wel laten enten ... scheelt een hoop stress
Daar zit ik dus een beetje mee ... hij zit wel buiten maar komt niet direct in aanraking met andere konijnen dus die besmetting kan niet ... dan kan het alleen via muggen en ik vraag me dan af wat de kans is ... En aangezien mijn konijn en de dierenarts niet echt vriendjes zijn (en ik ben ook geen vriendje meer na een bezoekje aan de dierenartsquote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:03 schreef Guppyfriend het volgende:
Ik weet het niet, Tommie is niet geënt
ik denk dat ik nu tot de volgende entperiode zou wachten, ergens in september dus, juist door dat stukkie van mn dierenarts dat als je nu ent, en ze/hij blijkt t al te hebben, zij/hij juist zieker kan worden door de verminderde weerstandquote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:21 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Zover ik weet (en ook hoop uiteraard) heeft mijn konijn niks
maar omdat ik een mietje ben en dus nu merk dat er konijnen met die ziekte hier lopen wil ik hem eigenlijk graag enten
(jaja beetje kop in het zand gedrag maar toch
)
ja ok, ze zitten buiten, maar toch zou ik ermee wachten en niet voor die noodenting gaanquote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:45 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Die van mij zit buiten in de kooi ... maar loopt alleen binnen omdat we geen gras hebben en op de stenen is ook zo zieligbinnen kan ie in een heel huis ronddwalen (behalve in de slaapkamer ... ben bang dat ik anders keutels in mijn bed vind als ik ga slapen ...
)
Mijn konijnen zijn geent, maar ik doe het maar 1 keer per jaar. Enting is een half jaar geldig, maar gezien het feit dat de muggen vooral in de zomer actief zijn (dacht ik, uit mijn hoofd), kun je ook in mei enten zodat het konijn tot november beschermd is. Onze dierenarts heeft dan speciale spreekuren om te laten enten, omdat uit een potje meerdere doses gehaald kunnen worden en het dan dus waarschijnlijker is dat alles op gaat en ze niets weg hoeven te gooien. Tijdens die uren krijg je dan ook korting...quote:Op vrijdag 24 juli 2009 13:24 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
neehet is ook geen noodenting
hij heeft nog helemaal geen symptomen of zo hoor! alleen omdat er dus in de buurt ergens een wild konijn zit met de ziekte zat ik me dus af te vragen of ik de mijn moet enten
Dat is mijn probleem ook. Mijn konijnen zijn niet echt hele handzame konijnen. Een tikje agressief kunnen ze op momenten wel zijn. Ik wil ze nu allebei laten helpen (2 vrouwtjes), maar ik zie enorm tegen de naperiode op. Ik weet zeker dat ze niet te veel van me willen nadat ze bij de dierenarts zijn geweest, maar ze hebben dan natuurlijk juist extra verzorging nodig. Ik stel het dus heel laf steeds uitquote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:24 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
[..]
...
En aangezien mijn konijn en de dierenarts niet echt vriendjes zijn (en ik ben ook geen vriendje meer na een bezoekje aan de dierenarts), vraag ik me af of ik wel die stress meot aangaan
![]()
...
Mijn rammetje was ook heel makkelijk na de operatie. Helemaal niks extra's gedaan, en hij ging ook meteen weer eten en drinken en zo. Het was altijd al een lieverd, en is dat nu nog steeds. Superaanhankelijk en lief.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 09:22 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Ik moet zeggen ... mijn konijn (is wel een mannetje) is van een erg aggressief konijn (hij hing letterlijk in mijn hand als ik mijn hand ook maar een cm in de kooi deed) naar een mietje gegaannormaal gromde hij en viel ie aan ... nu komt er een lauw grommetje en huppelt ie weg
Dus het zou een heel stuk beter kunnen worden ... en die van mij had weinig verzorging nodig na de operatie, heb hem wel binnen gehad, maar hij begon direct met eten en drinken dus heb hem er niet meer speciaal daarvoor extra verzorgt
Wel extra groente en zo gegeevn omdat ik me erg schuldig voelde dat ik ervoor gezorgd had dat hij een deel van zijn mannelijkheid kwijt was
meestal raden ze het af om vrouwtjes konijnen te laten helpen, omdat die operatie veel zwaarder is dan een castratie voor een rammelaar. (ik heb niet gelezen waarom je ze wilt laten helpen, maar als het is omdat je er graag een man bij zou willen, zou ik aanraden om hem te laten helpen ipv de dames)quote:Op vrijdag 24 juli 2009 22:08 schreef livelink het volgende:
[..]
Dat is mijn probleem ook. Mijn konijnen zijn niet echt hele handzame konijnen. Een tikje agressief kunnen ze op momenten wel zijn. Ik wil ze nu allebei laten helpen (2 vrouwtjes), maar ik zie enorm tegen de naperiode op. Ik weet zeker dat ze niet te veel van me willen nadat ze bij de dierenarts zijn geweest, maar ze hebben dan natuurlijk juist extra verzorging nodig. Ik stel het dus heel laf steeds uit
We hebben eens een Vlaamse Reus gehad die de Duitse Herder van de ouders van m'n vriend erg ... euh ... aantrekkelijk vondquote:Op zaterdag 25 juli 2009 14:21 schreef Sj0rs het volgende:
Het konijn van mijn vriendin vind haar kat zeg maar lichamelijk aantrekkelijk...komt dat vaker voor?
Saar is ook geholpen en dat heeft haar heel goed gedaan. De DA adviseerde om t te laten doen, en ik ben echt heel erg te spreken over de DA van de Wilhelminakliniek in Utrecht.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 14:22 schreef livelink het volgende:
Ik had begrepen dat 2 vrouwtjes samen beter zou gaan als ze geholpen waren en dat het ook goed was om later baarmoederproblemen te voorkomen. Ik ben niet van plan om er een mannetje bij te zetten.
Maar het lijkt mij ook wel een zware operatie, ik denk dat het het beste is als ik het overleg met de dierenarts.
Een gecastreerde vent brengt wel rust in de tent. Maar de dames laten helpen kan ook al schelen, omdat zo hun hormonen in ieder geval minder zullen worden. Het is wel een pittige operatie omdat de baarmoeder heel broos is en daardoor ook lastig is om goed te verwijderen.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 14:22 schreef livelink het volgende:
Ik had begrepen dat 2 vrouwtjes samen beter zou gaan als ze geholpen waren en dat het ook goed was om later baarmoederproblemen te voorkomen. Ik ben niet van plan om er een mannetje bij te zetten.
Maar het lijkt mij ook wel een zware operatie, ik denk dat het het beste is als ik het overleg met de dierenarts.
quote:Op zaterdag 25 juli 2009 22:01 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Een gecastreerde vent brengt wel rust in de tent. Maar de dames laten helpen kan ook al schelen, omdat zo hun hormonen in ieder geval minder zullen worden. Het is wel een pittige operatie omdat de baarmoeder heel broos is en daardoor ook lastig is om goed te verwijderen.
Ynske, je hebt het wel over DE dierenarts van Nederland. Wilhelminakliniek in Utrecht is momenteel wel degene waar je naartoe gaat als je eigen dierenarts maar wat aankloot en verkeerde diagnoses stelt, of gewoon omdat ze zo vreselijk goed zijn.
Kel gaat als alles goed gaat dit najaar ook voor castratie. Madam is erg vaak schijnzwanger, sproeit in het wilde weg de hele kamer onder en loopt telkens met haar staartje omhoog te pronken naar Nijn. Ben benieuwd, heb er vertrouwen in bij mijn dierenarts.
Meekijken is cool.quote:Op zondag 26 juli 2009 11:36 schreef Ynske het volgende:
[..]ik ben daar bij toeval terecht gekomen, maar t was dus een goede keuze
k wist dat helemaal niet
maar echt, je voelt je er echt heel prettig
en wat ik heel tof vond was dat toen de DA daar Saars gebit bekeek, ik ook mee mocht kijken
Ze liggen nu zelfs af en toe (zelfs soms expres) tegen elkaar aan! En weinig ruzie nu! Dus dat is mooi!!!quote:Op dinsdag 28 juli 2009 08:17 schreef douche-eendje het volgende:
Zeker normaal jaDat ze ook gaan liggen en gaan eten is alleen maar goed, op dat soort momenten zijn ze meer "kwetsbaar", dus ze vertrouwen elkaar in ieder geval wel. Hoe is het nu met ze?
Mijn mormel had gisteren weer eens een plant van de vensterbank getrokken. Zucht....nu gaat de plant een enkele reis gft krijgen.
Doe ik niet, ik heb ook vandaag de leenkooi terug gebracht, dus ze kunnen niet meer uit elkaar!quote:Op dinsdag 28 juli 2009 23:12 schreef douche-eendje het volgende:
Volgens mij.... is er weer een gelukkig koppel!Je moet ze nu ook echt niet meer uit elkaar halen want dat zorgt alleen maar voor stress!
De reden om vrouwtjes te laten castreren (baarmoeder verwijderen) is omdat ze anders een grote kans hebben om vroeg te overlijden (3 à 4 jaar) aan baarmoederhalskanker. Als ze een nestje hebben gehad of gecastreerd zijn gebeurt dit niet.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:57 schreef Nonneke het volgende:
meestal raden ze het af om vrouwtjes konijnen te laten helpen, omdat die operatie veel zwaarder is dan een castratie voor een rammelaar. (ik heb niet gelezen waarom je ze wilt laten helpen, maar als het is omdat je er graag een man bij zou willen, zou ik aanraden om hem te laten helpen ipv de dames)
Goedzo! Die kooi was weer hard nodig, heb je toevallig nog gezien hoe extreem druk het is? Zelfs de ziekenboeg zit vol, maar dan met gezonde konijnen. De zieken zitten nu bij de beheerdster thuis vermoed ik. Nu 61 konijnen in de opvang, gisteren waren het er nog 69 terwijl er eigenlijk plek is voor maximaal 50. Lang leve de vakantie, zet je konijn op straatquote:Op dinsdag 28 juli 2009 23:18 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Doe ik niet, ik heb ook vandaag de leenkooi terug gebracht, dus ze kunnen niet meer uit elkaar!
En misschien krijg ik over een tijdje een konijn dat de broer van een vriendin "er niet meer bij kan hebben"... Een mannetje, dus dan kom ik er misschien nog wel een vrouwtje bij halen...
Oh wat erg! Dat is inderdaad niet echt een reden, maar ze kregen er meer kinderen bij, en allergie, en en en... Ik heb niet gezien hoe druk het was, het was meer erin en eruit... Als ik hem niet krijg dan ga ik er ernstig over nadenken om er dan 2 bij jullie te halen voor buiten...quote:Op woensdag 29 juli 2009 22:44 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Goedzo! Die kooi was weer hard nodig, heb je toevallig nog gezien hoe extreem druk het is? Zelfs de ziekenboeg zit vol, maar dan met gezonde konijnen. De zieken zitten nu bij de beheerdster thuis vermoed ik. Nu 61 konijnen in de opvang, gisteren waren het er nog 69 terwijl er eigenlijk plek is voor maximaal 50. Lang leve de vakantie, zet je konijn op straat.
Maar misschien zie ik je dan wel weer eens in de opvang voor nog een konijn, zou wel leuk zijn voor dat andere konijntje. Want een konijn "er niet meer bij kunnen hebben".... uhm?!
Oeh wat een leuk filmpje van een drukke Mieke! Dat heeft mijn meisje ook, maar niet zo erg. Ze is ook al wat ouder, dus de jonge drukte is er wel uit nu.
Bijou, ik heb mijn Nijn laten castreren omdat ik er een dame bij wou. 2 rammen gaat namelijk toch erg vaak fout, deze combi gaat ook op lange termijn veel beter. Kel zal ook moeten ivm schijnzwangerschappen en sproeien.
Wtf.. dat is een ongebruikelijke combi! Wat lievvvv....quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 10:02 schreef tliciouz het volgende:
[ afbeelding ]
Met trots show ik jullie mijn 2 beste vriendjes!
Ja dat ken ik... de plasbak wordt hier ook gebruikt als 2-konijns bed!quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 14:22 schreef Guppyfriend het volgende:
En als de plee toch nog schoon is, kan je er best een dutje op doen![]()
[ link | afbeelding ]
Hai Dierenfanaat,quote:Op woensdag 5 augustus 2009 21:07 schreef dierenfanaat het volgende:
Hok is ongeveer 100 bij 100 cm, standaard maten. Ik heb verschillende speeltjes in zijn kooi + voerbak en drinkfles etc. Hok staat op de vloer. Zodra ik hok opendoe, hoppa, hij eruit. Dat is wel oke, maar vervolgens knaagt hij echt overal aan terwijl hij verschillende takjes en knaagstenen heeft. En als ik hem oppak om terug te zetten stribbelt hij krabbend en spartelend tegen. Begrijpelijk natuurlijk voor zon beestje maar na 3-4 uur loslopen keert hij niet zelf terug naar zijn hok. Pas na 5 uur oid om te eten en te keutelen ( hij is wel zindelijk ). Hij houd ervan om lekker te liggen op mijn vloerbedekking en hoeft dan niet zo nodig terug ookal ligt er groenvoer in de kooi. Lastig dus. Vandaag ook weer los laten lopen, dit keer heeft hij nergens aan geknaagt alleen vrolijk rond zitten springen ongeveer 5 uur lang. Nu is hij net een uurtje in de kooi ( gelokt door voedsel in voermandje te doen ) en hij zit alweer te pingen dat hij eruit wilt. VerwendWat kan ik t beste doen ?
In knaagstenen zit ontzettend veel calcium en dat is ook gelijk het probleem. Bij konijnen komt calcium niet mee met de poep maar gaat het uit het lichaam via de urine, met als gevaar dat er in de blaas een neerslag ontstaat van calciumoxalaat wat blaaszand of blaasstenen gaat veroorzaken. Je moet daardoor ook altijd opletten met wat voor biks je geeft en of daarin de concentratie calcium ook niet te hoog is.quote:Op woensdag 5 augustus 2009 22:19 schreef livelink het volgende:
Ik durf mijn konijnen niet 's nachts in de tuin te houden. Ik ben veel te bang dat ze door katten worden aangevallen of dat ze proberen te ontsnappen. Waarom zijn knaagstenen niet goed, eigenlijk? Ik heb ze zelf niet, maar mijn konijnen knagen wel veel aan het hok. Karton zijn ze inderdaad lekker lang zoet mee.
bij de lidle supermarkt is nu een konijnenren te koop, dacht rond de 25 euro, is dat geen optie om die in je slaapkamer te plaatsen?quote:Op woensdag 5 augustus 2009 12:57 schreef dierenfanaat het volgende:
Hai,
Ik had een vraagje over mijn dwergkonijn. Ik heb hem nu ongeveer 3 maanden. Ik heb vooraf veel informatie gelezen etc en ik was goed voorbereid. Hij is ook goed gezond en dergelijke maar de vraag gaat over het vrij lopen.
De eerste paar dagen dacht ik dat het verstandig was om hem te laten wennen, hok stond op de grond van mijn slaapkamer ( aardig groot ) en alles ging goed, hij werd tam etc. Toen besloot ik hem rond te laten hupsen, hok open en tadaa, daar begon het. Hij vond het iets te fijn. Hij wou niet meer terug de kooi in. Voor zijn behoeftes en eten ging hij wel zijn kooi in maar verder vond hij het fijner om ergens in mijn kamer te springen of te slapen. Na een tijdje dacht ik bij mijzelf, nou dat is wel goed. Echter, toen begon hij op een dag aan het behang te knagen en overal aan te knagen. En wanneer ik hem in zijn hok deed was het boos stapen en op het hoktrailies zitten te pingen. Ik weet dat konijnen vrijheid moeten hebben maar wij hebben in het huis overal behang, en we hebben ook 2 katten en een hond rondlopen dus mijn slaapkamer is eigenlijk de enige optie. Heeft iemand ideeen hoe hij alsnog van zijn 3 uurtjes per dag vrijheid kan genieten en niet overal aan gaat knagen. Ik weet dat hij het blijste is als hij los mag en ik zie mijn dieren graag blij.
Bedankt alvast!
Karton is alleen slecht als je ziet dat ze er echt ontzettend veel van eten, een beetje kan geen kwaad. Mijn konijnen trekken aan het karton, en laten het vervolgens vallen. Af en toe eten ze een stukje op, dat geeft niksquote:Op woensdag 5 augustus 2009 22:44 schreef dierenfanaat het volgende:
En karton is niet slecht voor ze als ze het binnen krijgen?
Bedankt voor alle tips! Zal ze eens in de praktijk brengenKnaagsteen is nu weggegooid
Spannend! Mijn nijnen zijn altijd als de dood als het weer zover isquote:Op vrijdag 7 augustus 2009 13:48 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
vandaag wordt mijn konijntje toch maar geent ... om 18:05 moet ik me melden
wat ik op de foto's gezien heb is hij niet zo zwaar, dus zal wel meevallen met de belasting op zijn pootjesquote:Op zaterdag 8 augustus 2009 10:22 schreef Guppyfriend het volgende:
Kleintje is niet bepaald een kleintje he
Trouwens, Tommie heeft iets nieuws. Hij kan van de grond op de bank springen, dat is allemaal niet zo raar. Maar sinds gisteren springt hij er ook weer vanaf, dat deed ie eerder niet. Dan moesten we hem er weer af tillen. Maar is dat gevaarlijk, voor z'n voorpootjes bijvoorbeeld? Moet ik hem verbieden van de bank af te springen? Hij heeft sinds gisteren echt de smaak te pakken, op - af - op - af de bank. Nu zit 'ie lekker op het balkon, dus daar kan 'ie niet veel kwaad doen, hahaha.
ze lijkt op die van ons...lievquote:Op woensdag 5 augustus 2009 09:30 schreef Serinde het volgende:
20 juni is deze dame, Monkie, bij ons komen wonen:
[ afbeelding ]
Vanmiddag naar Huize Pluis in Ede om te kijken of we haar kunnen koppelen aan een lie ex-rammetje![]()
Straks alvast shoppen voor uitbreiding van het huidge hok
Zo te zien voelt 'naamloos' zich al helemaal thuis, ligt daar lekker te snurken in het nachthokjequote:Op donderdag 13 augustus 2009 18:14 schreef Nonneke het volgende:
[ afbeelding ]
![]()
Ze heeft nog altijd geen naam
Ja helemaalquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:35 schreef Miffy1 het volgende:
[..]
Zo te zien voelt 'naamloos' zich al helemaal thuis, ligt daar lekker te snurken in het nachthokje
Plakt ze nog of is ze helemaal schoon ?quote:Op donderdag 13 augustus 2009 12:12 schreef Ynske het volgende:
tip: laat nooit een pot stroop vallen als een konijn losloopt in huis
gevolg, vandaag voor de tweede dag op rij dr kont gewassen omdat t zo plakt
enfin, ze ligt nu te drogen op een handdoek
[ afbeelding ]
inmiddels is ze schoonquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 18:32 schreef Nonneke het volgende:
[..]
Plakt ze nog of is ze helemaal schoon ?
Snot zullen ze iig niet meer vanaf komen als het dat idd is (dat of mexemathose, nou daar wordt je helemaal niet vrolijk van natuurlijk...)quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 16:32 schreef Guppyfriend het volgende:
Ooh, balen...
Tommie heeft ook snot. Als je goed kijkt zie je op de foto's aan het begin van deze pagina wel dat ie een beetje een traanspoor heeft bij z'n oog. Ziet er heel sneu uit. Hij heeft ook antibiotica en een zalfje gehad, maar het sloeg jammergenoeg niet zo aan dat het helemaal weg is gegaan. Maar gelukkig is het wel minder geworden. Volgens de DA is ie amuun voor de geneesmiddelen, maar heeft ie er verder ook weinig last van. Ze kunnen er erg oud mee worden. Tommie heeft het ook maar aan één oogje, zo bizar. Maar goed, het is dus niet snel te laat.
Succes bij de DA
edit - zo is Tommie's snotoogje nu:
[ link | afbeelding ]
de andere kant is gewoon normaal
Het is bij Tommie ook veel erger geweest, maar het zalfje heeft wel wat verlichting gebracht gelukkig. Wanneer mag je naar de DA?quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 16:58 schreef Nonneke het volgende:
[..]
Snot zullen ze iig niet meer vanaf komen als het dat idd is (dat of mexemathose, nou daar wordt je helemaal niet vrolijk van natuurlijk...)
Tommie zn oog ziet er netjes uit vergeleken bij dat slagveld van Steph, zal em zo eens lokken voor een fototje, gelukkig rend hij nog wel weg als je hem wilt pakken (we hebben hem dan ook telkens als we zn oog gingen schoonmaken beslopen van zn 'blinde' kant) en hij viel de lof gelijk aan net. Ook zn brokjes eet hij goed thank god.
Vroeger heb ik ook eens een konijntje gehad met snot, die had het aan beide ogenDie hebben we uiteindelijk moeten laten inslapen, vandaar dat ik nu een beetje huiverig ben
Morgen om hafl 3quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 17:02 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Het is bij Tommie ook veel erger geweest, maar het zalfje heeft wel wat verlichting gebracht gelukkig. Wanneer mag je naar de DA?
Nou ze denkt niet direct aan chronische snot, wel hadden ze het allebei een beetje benauwd. Voor de luchtwegen hebben ze antibiotica gekregen, die krijgen ze 2x per dag.quote:Op woensdag 26 augustus 2009 16:22 schreef Guppyfriend het volgende:
Gossie, het oogje zit helemaal dicht... Had Tommie toen ook...
Hoe is het gegaan bij de DA? Hopelijk heb je goed nieuws gehad.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |