Waarschijnlijk wel, maar mijn advies is om alsnog een UV-filter er op te hebben. Als ik geen UV-filters op had had ik al 3 keer een nieuw front-element in mijn lens kunnen zetten.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 22:59 schreef TonyMalony het volgende:
Hmmm.. Ik heb een canon 1000d en krijg een tamron lens (SP 17-50mm F/2,8 XR Di II LD ASL IF A16E). Zit daar al zoiets in?
See for yourselfquote:Op zaterdag 23 mei 2009 23:04 schreef TonyMalony het volgende:
En de CP filter, is die echt belangrijk? (ik hoop wat geld te kunnen besparen, ze zijn erg duur - maar als ze beide toch echt nodig zijn heb ik pech)
http://www.schneideroptics.com/info/faq/bw.htmquote:Op zaterdag 23 mei 2009 23:09 schreef TonyMalony het volgende:
Dat mag duidelijk zijn..
Dan nog 1 vraagje. Je hebt ook 'MRC' filters, maar de CP met MRC is veel duurder. Is dat het waard of kan ik gewoon een normale kopen?
Een CP is niet echt nodig, maar geeft wel hele mooie resultaten hoor. Een CP én een UV-filter samen opschroeven is in elk geval NIET nodig, omdat een CP tevens UV filtert.quote:Op zaterdag 23 mei 2009 23:04 schreef TonyMalony het volgende:
En de CP filter, is die echt belangrijk? (ik hoop wat geld te kunnen besparen, ze zijn erg duur - maar als ze beide toch echt nodig zijn heb ik pech)
lekker licht waarschijnlijk? Ik heb een in mn studio o.a. een Manfrotto die erg zwaar is (moet ook wel voor mijn D300 met acugrip en lens)...maar voor "op reis" is een lichte misschien een ideequote:Op zondag 24 mei 2009 08:25 schreef Scarface2004 het volgende:
Statief gekocht
Hama Star 63 met hoes.
[ afbeelding ]
o pwat voor camera gebruik je die?quote:Op zondag 24 mei 2009 22:09 schreef Kyller het volgende:
Vanochtend een sigma 150-500mm lens op de kop getikterg leuk speeltje
omdat ik dat niet fijn werken vind...en omdat het niet ideaal is als je bijvoorbeeld van een 77 mm. lens naar een 55mm lens moet....quote:Op zondag 24 mei 2009 22:23 schreef zquing het volgende:
[quote]Op zondag 24 mei 2009 07:59 schreef joers1 het volgende:
[..]
Ik heb in mijn fototas CP's zitten die op al mijn lenzen passen (ik heb 5 lenzen die samen 4 verschillende diameters hebben en heb dus ook 4 cp's liggen).
waarom geen verloopringen?
Hij is vrij licht ja , voor mn Lumix Fz28 is tie lekker.quote:Op zondag 24 mei 2009 09:20 schreef joers1 het volgende:
[..]
lekker licht waarschijnlijk? Ik heb een in mn studio o.a. een Manfrotto die erg zwaar is (moet ook wel voor mijn D300 met acugrip en lens)...maar voor "op reis" is een lichte misschien een idee
Dat is ook het eerste wat ik zou doen. Alleen al vanwege de batterij-indicatiequote:Op maandag 25 mei 2009 19:10 schreef DutchErrorist het volgende:
Ik heb een Canon SX110is gekocht![]()
Ik heb er gelijk maar even CHDK opgezet
Daar had ik nog niet eens opgeletquote:Op maandag 25 mei 2009 19:24 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat is ook het eerste wat ik zou doen. Alleen al vanwege de batterij-indicatie
Leuke lens, heb 'm ook gehad, maar ik heb m al weggedaan. Ben voor het (in mijn ogen) betere werk gegaan: ik heb nu een lichtsterke Nikkor 70-200 (toplens!) (trouwens ook nog een Sigma 120-400).quote:Op dinsdag 26 mei 2009 17:18 schreef Gripper het volgende:
Zojuist aangeschaft, als aanvulling op de 18-105 mm kitlens van mn D90:
[ afbeelding ]
en een hoya polarisatiefilter voor dedagen
Ja, dat zeg ik ook altijd tegen mezelf.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 23:15 schreef kvdv het volgende:
Nu alleen nog 'n 50/1.4 en ik ben klaar.
Naja natuurlijk wil je uiteindelijk allemaal L glas, maar het is meer dat ik nu mijn brandpuntbereik prettig afgedekt heb met 24/2.8 - 35/2 en straks 50/1.4. (En een 28-75/2.8 als zoom).quote:Op dinsdag 26 mei 2009 23:40 schreef Halinalle het volgende:
[..]
Ja, dat zeg ik ook altijd tegen mezelf.
Nah dat gebruik ik toch niet. En mocht ik het zonodig willen gebruiken dan neem ik m'n old trustworthy p-draad adaptertje wel.quote:
Ik heb ook een D3900 gekocht 2 weken terug, na overstap van een D80.quote:Op woensdag 27 mei 2009 02:08 schreef HellaHard-OG het volgende:
Ik ben sinds vorige week in het bezit van de Nikon D300 + 18-200mm Nikon VR lens.
(Ik had mezelf getrakteerd op een overstap van de Nikon D50.)
[ afbeelding ]
Ben me aan het bedenken of ik me nog voor de vakantie de Tamron 90mm F 2,8 DI Macro 1:1 bestel.
[ afbeelding ]
Allicht is dat een toplens, hij kost 1700 ¤ terwijl de mijne 400 ¤ kost... Da's niet te vergelijken!quote:Op dinsdag 26 mei 2009 21:19 schreef joers1 het volgende:
[..]
Leuke lens, heb 'm ook gehad, maar ik heb m al weggedaan. Ben voor het (in mijn ogen) betere werk gegaan: ik heb nu een lichtsterke Nikkor 70-200 (toplens!) (trouwens ook nog een Sigma 120-400).
Je hoort mij ook niet zeggen dat dat niet zo is hoor...ik heb de 70-300 ook gehad, is op zich een prima lens. Bij verder uitzoomen dan 150, wel even een statief erbij (maar dat is met de 70-200 net zo hoor). Je kan ook met de 70-300 geweldige foto's maken.quote:Op woensdag 27 mei 2009 16:05 schreef Gripper het volgende:
[..]
Allicht is dat een toplens, hij kost 1700 ¤ terwijl de mijne 400 ¤ kost... Da's niet te vergelijken!
Een beginnend DSLR fotograaf zoals ik haalt lang niet alles uit die 70-200, en kan wel heel veel lol hebben van de 70-300
Heb je hem al binnen? En zo ja, is het wat?quote:Op dinsdag 19 mei 2009 20:38 schreef ACT-F het volgende:
Ik heb deze schattige mini studio besteld![]()
[ afbeelding ]
ik benoem zijn lens overigens wel, maar zeg erbij dat ik 'm vervangen heb (omdat ik 'm wat vond tegenvallen). Is niets mis met die opmerking denk ik. Spijt me als ik daarmee iemand beledig hoor, bedoel er totaal niets mee. Dat is de 70-200 heb gekocht is natuurlijk een stevige vooruitgang, maar ook dáár bedoelde ik niets verkeerds mee.quote:Op woensdag 27 mei 2009 16:13 schreef Skull-splitter het volgende:
Maar je geeft wel aan dat jouw gear beter is dan het zijne, ipv zijn lens te benoemen.
No offence taken. Ik ben er heel blij mee, heb er voorlopig nog fucking veel moeite mee om vogels in de vlucht goed in beeld te krijgen, en ondanks dat het wennen is aan dat ding gaat het helemaal goedkomen.quote:Op woensdag 27 mei 2009 18:11 schreef joers1 het volgende:
[..]
ik benoem zijn lens overigens wel, maar zeg erbij dat ik 'm vervangen heb (omdat ik 'm wat vond tegenvallen). Is niets mis met die opmerking denk ik. Spijt me als ik daarmee iemand beledig hoor, bedoel er totaal niets mee. Dat is de 70-200 heb gekocht is natuurlijk een stevige vooruitgang, maar ook dáár bedoelde ik niets verkeerds mee.
Sorry verder als het verkeerd over kwam
Zoiets zou je dus en Mecablitz 270CT1 kunnen noemenquote:Op vrijdag 29 mei 2009 23:56 schreef Erasmo het volgende:
Men neme een Metz 45:
[ afbeelding ]
Doe hem in je cloning vat en stel het juiste aantal in:
[ afbeelding ]
Even wachten, en ping!
[ afbeelding ]
moet je niet in kijken wanneer ze allemaal tegelijk flistenquote:Op vrijdag 29 mei 2009 23:56 schreef Erasmo het volgende:
Men neme een Metz 45:
[ afbeelding ]
Doe hem in je cloning vat en stel het juiste aantal in:
[ afbeelding ]
Even wachten, en ping!
[ afbeelding ]
dank! zal zelf ook eens gaan kijken...:-)quote:Op vrijdag 22 mei 2009 15:08 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Zojuist binnengekomen!
Ja, alles is compleet, dus 2 halogeenlampjes, statief en een tas die na het uitklappen zich transformeert tot een vierkant doosje die door klittebandjes bij elkaar gehouden wordt. Geen superkwaliteit, maar alles voldoet behalve de statief die veel te licht is uitgevoerd. Ik heb er zojuist een kilo aan gewicht in gehangen, maar dat is dermate instabiel dat ik mijn camera er niet aan zou toevertrouwen. Ik gebruik mijn eigen statief wel
De opklapbare fotostudio is geweldig en erg compact, maar het meegeleverde statief en de halogeenlampen zijn van een bedenkelijke kwaliteit. Ik heb net wat foto's gemaakt en het viel me op dat één van de halogeenlampen licht begon te rokenquote:Op woensdag 27 mei 2009 17:23 schreef LordLynx het volgende:
Heb je hem al binnen? En zo ja, is het wat?
Deze vandaag binnen gehad (zonder lampen enzo dus), ziet er wel goed uitquote:Op vrijdag 22 mei 2009 10:44 schreef Xcalibur het volgende:
Een light tent, om productfoto's mee te maken
[ afbeelding ]
¤ 15,- bij DealExtreme.com
Oeh, ben erg benieuwd hoe hij bevalt! Ben zelf aan het twijfelen: met mn pocketcamera heb ik erg veel plezier aan mn Gorillapod beleefd. Alleen of het voldoende is voor mn DSLR is de vraag (of heb ik toch een volledig statief nodig).quote:Op maandag 1 juni 2009 18:49 schreef NiGeLaToR het volgende:
[ afbeelding ]
GorillaPod Focus ... aangezien de SLR heus niet sterk genoeg is voor mijn 50D met 70-200 F/2.8L IS
Overigens voor m'n verjaardag gekregen, heel vet cadeau kun je stellen!
Nog geen balhoofd, origineel Joby schijnt pas in juli weer beschikbaar te zijn, dus ga kijken of ik een alternatief kan vinden. Op zich onder werkt het ook al prima, maar met lijkt me prima.quote:Op woensdag 3 juni 2009 21:13 schreef Cheiron het volgende:
[..]
Oeh, ben erg benieuwd hoe hij bevalt! Ben zelf aan het twijfelen: met mn pocketcamera heb ik erg veel plezier aan mn Gorillapod beleefd. Alleen of het voldoende is voor mn DSLR is de vraag (of heb ik toch een volledig statief nodig).
Heb je er ook aan balhoofd bij?.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |